در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > یک عضو مجلس به قسم اعتراض دست ها و پاهایش را زنجیر پیچ کرد!

یک عضو مجلس به قسم اعتراض دست ها و پاهایش را زنجیر پیچ کرد!

حکیم مختار
يكشنبه 19 فبروری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

جلسه روز شنبه مجلس نمایندگان که به اسیتضاح وزرای مالیه و داخله اختصاص یافته با سوالات زیادی به پایان رسید و دو وزیر استیضاح شده همزمان در یک رای گیری با اکثریت آرا برایت حاصل نمودند.

رییس مجلس نمایندگان در جلسه عمومی روز یک شنبه از عبدالرحیم ایوبی نماینده مردم قندهار در مجلس نمایندگان معذرت خواهی نمود و معاون دوم مجلس نمایندگان دهن، دست ها و پاهای این عضو مجلس را باز نمود.

عبدالرحیم ایوبی در اعتراض به روند برگزاری جلسه روز گذشته مجلس نمایندگان و در اعتراض به عملکرد هئیت اداری در این جلسه که اجندای آن استیضاح وزرای مالیه و داخله بود، دست ها و پاهای خود را با زنجیر بسته و در جلسه امروز این مجلس حاضر گردید.
روز گذشته عمر ذاخیلوال وزیر مالیه کشور به خاطر تغییر آوردن در بودجه سال 1389 و بسم الله محمدی وزیر داخله کشور به دلیل تلفات ملکی ناشی از حملات نیروهای خارجی از سوی مجلس نمایندگان استیضاح گردید اما در پایان جلسه روز گذشته، اعضای مجلس نمایندگان با اکثریت آرا پاسخ های دو وزیر استیضاح شده را قناعت بخش بیان نمودند.
امروز یک شنبه، عبدالرحیم ایوبی نماینده مردم قندهار در مجلس نمایندگان با دهن، دست ها و پاهای بسته در جلسه عمومی مجلس نمایندگان حاضر گردید.
سپس نامبرده به درخواست اعضای مجلس، برای مدت کوتاهی پارچه سیاه از دهن را برداشته و گفت، دلیل بستن دست ها ، پاها و دهنش این است که روز گذشته هیئت اداری به وی وقت حرف زدن را نداده است و عملکرد مجلس در قبال وزرای استیضاح شده درست نبوده است.

او گفت، عملکرد روز گذشته مجلس نمایندگان به خاطری درست نبود که از اعضای مجلس نمایندگان خواسته شد تا همزمان به دو وزیر اسیتضاح شده رای دهند و کسانی که رای موافق بر این دو وزیر دارند کارت سبز و کسانی که رای مخالف دارند کارت سرخ بلند نمایند.
به گفته وی، باید رای گیری جداگانه برای هر وزیر صورت می گرفت و اعضای مجلس نمایندگان به هر وزیر به صورت جداگانه رای می دادند.
ایوبی ضمن این که اعضای هئیت اداری را متهم به زیر دست بودن حزب اسلامی و جمعیت اسلامی نموده، خواستار استعفای رییس و تمام هئیت اداری مجلس نمایندگان نیز گردید.
گفتنی است که شماری دیگر از اعضای مجلس نمایندگان از عبدالرحیم ایوبی حمایت نمودند.
کمال ناصر اصولی نماینده مردم پکیتا در مجلس نمایندگان می گوید، اگر در خواست ایوبی پذیرفته نشود، او شمار دیگر از اعضای مجلس نمایندگان دست به اعتصاب خواهند زد.
بعد از این موضوع، هئیتی از سوی مجلس نمایندگان تعیین گردید تا با عبدالرحیم ایوبی نشست اختصاصی نموده و به درخواست های وی گوش فرا دهد.

عبدالرحیم ایوبی از این هئیت خواست تا هیئت اداری مجلس نمایندگان از وی معذرت بخواهند و دست ها و پاهایش را باز نمایند.
پس از آن، عبدالروف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان به دلیل این که روز شنبه به عبدالرحیم ایوبی نوبت صحبت کردن را نداده است، از وی معذرت خواهی نمود و همچنان نعمت الله غفاری معاون دوم مجلس نمایندگان نیز دست ها و پاهای ایوبی را از بند زنجیرها آزاد نمود.


ارسالی از حکیم مختار

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • ایا ازچنین نظام شتر گاو پلنگی که رییس جمهورش نامشروع، پارلمانش مسخره ی روزگار و قوه قضایی اش دست نشانده وفاسد باشد؛ می توان کوچکترین انتظاری داشت؟

 • کجاستند آنهمه نمایندگان به اصطلاح "اوپوزیسیون" که جلوء این وزراء فاسد و بیکاره را میگرفتند؟
  بازهم فقط چند نماینده ای از ولایات قندهار و پکتیا که صدای اعتراض شانرا بلند کردند. دو ولایت یکه بعضی ها مردمان آنرا متهم به طالب بودن میکنند.

  • نادر جلاد بی منطق!
   خودت بد نکن آن نمایندهء طالبی قندهار روی اختلافات قبیلوی شان با زاخیلوال دست به مخالفت میزنند
    اگر عوض زاخیلوال کدام قندهاری میبود آنها به عوض اعتراض دهل راگرفته اتن می کردند
    درحالیکه آقای عثمانی از ولایت پروان قبل از آن قندهاریها اعلان کرد
    که این معامله گری بودواین استیضاح
    مطابق لایحهء وظایف داخلی انجام نشده است.
    وازموضعگیری رمضان بشر دست دفاع کرد. 

  • فرد بی نام و بی نشان،
   تمام دشنام هایت را به آدرس خودت تحویل میدهم!
   نه در اخبار و نه در تلویزیون طلوع متأسفانه اعتراضِ آقای بشردوست دیده نشد. در حالیکه خودم یکی از هواداران آقای بشردوست هستم، خیلی خوش میشدم، اگر اعتراضش را نشان میدادند. عثمانی را نمی شناسم.
   دُم و روده تو اوباش نیز حتماّ با قاتلان 65 هزار کابلی گره خورده است. مردم کابل جنایات شما را هرگز فراموش نمیکند.

 • زاخیلوال با رای گرفتن ازپارلمان پیش ازآنکه اندکی سردرگریبان فروببردوبه فقر، بیچاره گی وبی عدالتی درمیان مردم افغانستان بیندیشد بابرپایی دهل ونغاره ، سازوآوازدرصحن وزارت مالیه با همتباران خود به جشن وپایکوبی پرداخت ازهمین روبرای مقامات بلندپایه دولتی افغانستان دست یافتن به مقامی احساس مسئولیت نیست بلکه رسیدن به رویاهای شخصی وقومی است.
  خیلی خوب می شد که زاخیلوال ردصلاحیت می شد.

 • اعتراض نمایندگان پارلمان ( در مقطع 10:45 دقیقه این ودیو)
  TOLOnews 19 FEBRUARY 2012

 • دوست محترمی به نام حامد می نویسدد:
  " سلام
  ستیضاح این دو وزیر غیر قانونی بود ما از وزیر داخله ومالیه حمایت میکنیم عملیات کاپیسا بدون هماهنگی با پولیس به وقوع پیوسته است در این وزیر داخله غفلت نکرده است بازهم از وزیر داخله حمایت میکنیم
  حامد23 کابل / افغانستان .
  من فقط فقط می خواستم بدانم که منظور حامد جان از " ما " شخص خودش است و یا یک جمع؟. اگر جمع باشد لطف نماید و بگوید که این جمع تشکل سیاسی است و یا اتحادیه ویا اغضای فامیل شان؟
  تشکر

جستجو در کابل پرس