صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > اسناد و قوانين > متن کامل تفاهم نامه شرم آور دولت استرالیا، دولت افغانستان و یو. ان. اچ. سی. (…)

متن کامل تفاهم نامه شرم آور دولت استرالیا، دولت افغانستان و یو. ان. اچ. سی. آر برای بازگشت اجباری پناهجویان

کابل پرس
يكشنبه 19 فبروری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: در روز هفدهم ماه جنوری سال 2011، دولت مافیایی قبیله ای افغانستان، دولت استرالیا و بخش پناهندگان و پناهجویان سازمان ملل متحد یو. ان. اچ. سی آر، قرار داد شرم آوری را برای بازگشت اجباری پناهجویانی که درخواست پناهندگی آنان رد می شود، امضا کردند. شرم آور تر اینکه دولت مافیایی کرزی قراردادهایی را با برخی دولت های اروپایی به امضا رسانده که حتا کودکان پناهجو را به جبر به افغانستان بازگرداند.

این قراردادهای شرم آور در حالی امضا شده است که افغانستان کشوری با بیش از دو قرن درگیر جنگ و خونریزی ست. در این کشور همه نوع جنایات از نسل کشی، برده داری، کوچ اجباری، جنایت جنگی، تجاوز جنسی و غصب زمین روی داده و دولت مافیایی قبیله ای حامد کرزی، این جنایات را همچون سیاست پایدار حاکمان دیکتاتور و مستبد افغان، در حد توان خود، در همراهی کامل با طالبان پیش می برد.

افغانستان در دو قرن اخیر و در همین زمانی که هستیم، بزرگترین دوزخ روی زمین بوده و هست و اگر معیارهای حقوق بشری و انسانی را در نظر بگیریم، تمام افغانستانی ها، زن، مرد و کودک، آنانی که در ظلم و جفا علیه مردم دست ندارند، حق پناهجویی دارند و درخواست آنان برای پناهجویی باید مورد قبول قرار گیرد.

متن کامل تفاهم نامه شرم آور دولت استرالیا، دولت افغانستان و یو. ان. اچ. سی. آر برای بازگشت اجباری پناهجویان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • باقی سمندر
  اخر دلو سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  فروری سال ۲۰۱۲ میلادی
  سلام به خوانندګان ارجمند کابل پرس?

  با خواندن خبر دردناک اخراج پناهګزینان پزیرفته ناشده از کشور استرالیا و سایر کشور ها به فغان ستان من نتنها اعتراض واحتجاج مینمایم بلکه نفرت وانزجار خود را در برابر دولت حامد کرزی و شرکایش یک بار دیګر بیان میدارم .
  همین حالا در کشور فغان ستان مردم از سرما میمیرند و تاحال بیشتر از صد نفر جان داده اند - در زیر خیمه هایی در کابل انسانها در بد ترین خنګ و سرما با ګرسنګی وفقر دست به ګریبان اند .
  همین حالا در ولایت بغلان خانه های مردم را خراب کرده اند و همین چند روز پیش در ولایت بلخ مسابقه خردوانی براه افتید و شرط برای خر دوانی هشتصد هزار دالر امریکایی بود !
  اقای حامد کرزی و شرکا نمی خواهند و نمی توانند شرایط انسانی وعادلانه و برابری و آرام را در کشور فغان ستان مساعد سازند - در ده سال نتوانستند ووقتی خبرهای در باره کنفرانس اسلام آباد منتشر میګردد - طبیعی است که موی بر بدن انسانها راست میګردد و نمیدانند که میان کرزی و احمدی نژاد و زرداری چه توافق های پشت پرده بوجود امده است ؟ از اینرو اګر جوانان فرار مینمایند - از ظلم وستم واستبداد و بی عدالتی و نابرابری فرار نموده اند ومینمایند وانها را دوباره به زندان ایکه زندانبانان اش حامد کرزی - خرم و فاروق وردک وشرکا میباشند - بزور بفرستند و میفرستند چرا با سکوت مواجه شود ؟
  امیدوارم همه اعتراض نمایند و نقاب را از چهره دولت های که خود را مدافع حقوق بشر جلوه میدهند و برضد حقوق بشر ګامها ګذاشته اند - پاره سازند .

  آنلاین : متن کامل تفاهم نامه شرم آور دولت استرالیا، دولت افغانستان و یو. ان. اچ. سی. آر برای بازگشت اجباری پناهج

 • در حقیقت کرزی یا شاه شجاع سوم ، صلاحیت رد یا تایید توافق نامه های اینچنینی را ندارد. زیرا یک رئُس جمهور دست نشانده هیچ صلاحیتی ندارد که چه بکند و چه نکند. به گفته طنزپردازان پاکستانی کرزی برای اینکه به دست شوی مراجعه کند باید از ازبابان اش اجازه بیگیرد. حتا همبستر شدن باهمسرش را نیز باید اجازه بیگیرد.

  از یک ریُس جمهور کاملآ نمایشی ودست نشانده بیش از این توقع نداشته باشید. زیرا کاری ازدستش بر نمیاید. بیایید دست به دست هم دهیم آولآ اربابانش را از کشور رو سیا کرده بیرون کنیم وسپس شاه شجاع را سربه نیست کنیم. سپس تضاد های قومی را ریشه یابی کرده وکشور را مکانی خوب برای همه اقشار جامعه بسازیم. این تنها راه برای پایه گذاری یک نظام خوب وعادلانه است.
  مانباید به مهاجرت اتکاه کنیم. این در نهایت اشتبا بزرگ است. اگر بخواهیم نسل های بعدی ما سرگردان در کشور های غرب نباشد. همین اکنون سری وقت است.

  همه قشرجوان جامعه به فکر بیرون شدن از کشور هستند. آخر تابه کی !

  کشور های غربی بخاطر حقوق بشر مهاجرپذیر نیستند اینها بخاطرنیازمندی شان نسبت به نیروی کار و مبادلات پولی مهاجر میپذیرند. در شرایط کنونی بحران های بزرگ اقتصادی غرب را به لرزه درآورده است. همه روزه هزار ها کارگر از کار بیکار میشوند و هزارها مهاجر بیکار افزود میگردند. همین اکنون صدها هزار انسان بیکاردرکشور های غربی با مشکلات بیکاری وفقر مشت وپنجه نرم میکنند. دلایلیکه اینها مهاجران را برمیگردانند همین مشکلات بزرگ اقتصادی وبیکاری است.
  کشور های غربی قادر به حل بحران های اقتصادی خویش نیستند. مبادا جنگ های بزرگ وطولانی دیگر را را اندازی کنند. این تنها راه است که میتواند حد اقلی از بحران ها را بکاهند. نمونه اش حادثات گذشته است. جنگ جهانی ، جنگ ویتنام ، جنگ های سلیبی ، اشغال افغانستان از سوی شوروی ، جهاد افغانستان ، تجاوز به افغانستان از سوی غرب ، اشغال عراق ولیبی از سوی اشغالگران ...... اینها همه نمونه ی از حل بحران های اقتصادی وبه غنیمت بردن منابع طبیعی کشور ها بوده. وادامه دارد........
  درآخیر باور داشته باشیدکه کرزی و تیم مزدورش هیچگاه قادر به تایید و رد سند های اینچنینی نیست زیرا مجبور است از اربابان اش فرمان برد. درغیرانصورت کرزی وجود ندارد.

  • فکر می کنم که شما هم زیاد با شیخ های ایران رابطه داری بهتره که مثل ایرانی ها رفتار نکنی چون چیزی جزء دیکتاتوری مانند ایران نصب این مردم جنگ زده نمی شود .

 • fagat mogom ke karzai yak khiyanat kar asta kazai sharm sho

 • بلی، این دولت (افغانسنان) برای کسانیکه در این هوای سرد جان میدهند و لقمه نانی برای خوردن ندارند، چه کاری کرده؟

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس