IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > یک خبرنگار در پکتیکا سر بریده شد!

یک خبرنگار در پکتیکا سر بریده شد!

سادم خان بهادر زوی، مسؤل رادیو میلمه در ولایت پکتیکا شب گذشته مورخ 2 حوت 1390 ساعت 9 شب توسط افراد ناشناس سربریده شد.
نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان
چهار شنبه 22 فبروری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان، از مقامات محلی ولایت پکتیکا و مرکز، مسرانه در خواست می نماید تا عاملین قتل سادم خان بهادرزوی، را شناسایی و به پنجۀ قانون بسپارند.

نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان به قتل رساندن بهادرزوی را با شدید ترین الفاظ تقبیح نموده و نگرانی خود را در مورد مسؤنیت شغلی و جانی خبرنگاران در کشور و به ویژه در مناطق جنگی اذهان می دارد.

سادم خان بهادر زوی، مسؤل رادیو میلمه در ولایت پکتیکا شب گذشته مورخ 2 حوت 1390 ساعت 9 شب توسط افراد ناشناس سربریده شده و به شهادت رسید.

افراد ناشناس از طریق تلفون با او در تماس شده و خواهان گفتگو با وی شده بودند، زمانی که نامبرده از منزلش واقع در ولسوالی ارگون ولایت پکتیکا خارج می شود توسط این افراد ناشناس دور تر انتقال داده شده و به شهادت می رسد.

همکاران و دوستان آقای بهادرزوی، داشتن هر نوع دشمنی شخصی وی را انکار می کنند و می گویند شهید بهادرزوی با هیچ فرد وگروهی دشمنی نداشته است.

در همین حال مقامات امنیتی ولایت پکتیکا از آغاز تحقیقات در مورد قتل خبرنگار شهید خبر می دهند. این درحالیست که تا اکنون هیچ فرد و گروهی مسؤلیت این جنایت را به عهده نگرفته است.

دیده بان رسانه ها قتل سادم خان بهادرزوی، را یک عمل غیر انسانی و اسلامی دانسته و از مسؤلین امنیتی و مقامات عدلی و قضایی به صورت جدی می خواهد تا عاملان این جنایت را شناسایی نموده و به پنجۀ قانون بسپارند.

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • لعنت به این وحشیها. اگر اینها دشمنی با تاجیک اوزبیک و هزاره را کنار بگذارند چند روزه یکدیگر را میدرند.

 • سلام به همه
  ابراز تائسف و تنفر خود را نسبت به این حادثه دلخراش ابراز میدارم.
  این یکی از دست اورد های روشنفکران جامعه پشتون است.
  روشنفکران پشتون به عوض اینکه کار و فعالیت روشنفکری نموده اذهان جامعه و محیط خود را روشن نموده به دنبال تعصب کج بحثی قدرت ناقص تقویت حزب کلبدین تقویت طالب و غیره راه های غیر منطیقی میگردد و کسانیکه سالها تحصیل کرده خوب میدانند که کدام کار شان به نفع شان است و کدام کار شان به نقص شان است وقتیکه در محیط پشتون نشین داخیل شد همه را فراموش میکنند همان خرک در همان درک است همه چیز را فراموش کرد باز همان پشتانه وننگ پشتانه است وبس چون محیط شان اوغانی است .
  خبر نگار زندگی نتواند روز نامه نویس زندگی نتواند متعلم و معلم و محصیل زندگی نتواند پس چه ماند فقط خر باشد وخورجین.
  اگر انتقاد شوید باز قهر شده دیق میشوید میگوید شما تعصب دارید.
  تمام جور نالستان دنیا را حتی زور نالست اسرائیلی را از اول هزارستان بزرگ ومعرفت برده هر نوع اخبار هر نوع پرسش که داری تهیه کرده ازادانه بدون اینکه کسی تو را چیزی بیگوید و یا تو کدام عسکلعمل منفی را بیبینی دو باره صحیح و سلامت به ادرس خود بر گشته میتوانی این را ما میگویم معرفت است دانش است تحمل است بردباری است انسانیت است صداقت است همه صفت هایکه فکر کنی است و یا یک محیط انسانی است
  بر عکس در محیط اوغان نشین هیچکدام اینها نیست.
  چون روشنفکران پشتون همه وهمه چشم خود را کور و گوش خود را کر ساخته فقط پشت پشتون والی سر گردان است من باز میگویم که شما یک چند سال دیگر هم جنگ را ادامه بدهید باز مزه انرا میچشید و همی شما باشید همین هم پاکستان شما.
  ما میگویم وناله میکنیم گریه میکنیم چیغ میکشیم که پاکستان دوست شما نیست طالب دوست شما نیست کلبدین دوست شما نیست از شما منحیث سپر انسانی کار میگیرد تا از امریکا و هندوستان باج بیگیرد باز هم شما شله هستید .
  اداره پشتونیست ها بخشی از بودجه عامه را بخاطر تبلیغ و ترویج زبان پشتو سال ها است که مصرف کرده و مصرف مینماید نام های تاریخی را که هر منطقه به اساس تاریخ خود نام گذاری شده شما نام انرا تغیر میدهید و یک نام بی تاریخ و بی نشان را بالایش میگذارید اثار تاریخی پنج هزار ساله را انفجار میدهید در تمام سه صد ساله دست اورد های شما اوغان ها فقط توانسته اید سه نام را به زبان پشتو اضافه کنید و انهم بعد از سال هاصرف و سنجیش.
  اول رادیو را بنام زغ دبلی
  دوم مقرافون را بنام شرنگ سوته
  سوم کمپیوتر را صندوقچه شیطان چه نام های عجیب و غریب ما منتظر هستیم که نام تلفون را ملا عمر تان چه خواهند گذاشت .

 • کجاست قبیله که بیاید تظاهرات کند که چرا یک خبر نگار افغان بدون جرم از خانه شان برده و کشته میشود نه ولایتهای مختلف بلکه در ولایت خود خبر نگار افغان .

جستجو در کابل پرس