در همین بخش

صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > محمود کرزی: در کجا پيسه هست، در کجا پيسه نيست؟

محمود کرزی: در کجا پيسه هست، در کجا پيسه نيست؟

بسياری معتقدند که سهم او در حلقه ی رفقا برای سرمايه گذاری در افغانستان، برادر کرزی بودن و استفاده از روابط وی می باشد. برخی نيز معتقدند که برادر ديگر وی، قيوم کرزی در قندهار، در قاچاق مواد مخدر دست دارد/ ويديوی کامل مصاحبه ی تلويزيون طلوع
شنبه 9 فبروری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

قسمت اول:

قسمت دوم:

قسمت سوم:

قسمت چهارم:

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • آقا محمود کرزی درین مصاحبه بصورت خیلی منطقی ومدلل به پرسش های خبرنگار پاسخ گفته است دیدن این مصاحبه بعضی حقایق رادر رابطه بااین شخص روشن میسازد.

  نقطه خیلی جالب این بود که آقای محمود کرزی ادعا دارد که سران حکومتی وشورا بخاطر اختلافات سیاسی خودشان چنان باهم شدید میشوند که دشمن اصلی خارجی شان فراموش میشود.

  رقابت بازار آزاد نیز بحث جالب بود که صدیق قیام توانست آنرا از آقای محمود کرزی بپرسد.

 • مشکلات کشور ما تا جاییکه مربوط به مسایل بین الملل و بین الدول است، تنها کشور جنوبی را ملامت کردن نیز اشتباست چرا که همسایه جنوبی ما مستقیماً از جانب غرب و حتی بیشتر از کشور ما حمایت میگردد.

  مسئولین بلند رتبه و قدرتمندان اقتصادی (خصوصاً از دو قوم پشتون و تاجک) در موقع گفتن، بسیار شیرین میکارند، اما در عمل ثابت شده که اکثریت مطلق شان غرق در خود خواهی و فاشیزم اند. کوچکترین اعتنایی به حقوق اقوام دیگر همچو هزاره ها و ازبک ها نداشته و با استفاده از اهرام اقتصاد، سیاست، و فرهنگ بر آنها فشار های مضاعف وارد مینمایند و تا میتوانند حق تلفی میکنند. نمونه بارز این ادعا ها وضعیت مردم در هزاره جات و سایر نقاط محروم کشور است که کوچکترین سودی از هزینه های انکشافئ دولت در شش سال گذشته را نبرده اند. این در حالیست که مناطق پشتون نشین با آنکه غرق در تروریزم و مواد مخدر اند بازهم بیشترین هزینه ها مصارف دولتی و غیر دولتی را به خود اختصاص داده اند.

  در اینصورت چگونه امید به آمدن وحدت ملی و شگوفایی اقتصاد و فرهنگ کشور داشته باشیم؟

  وحدت ملی و اتفاق اقوام همه گی حرف های مفت و سیاست بازی های گمراه کننده ی میباشند که برای استثمار بیشتر اقوام محروم کشور از جانب پشتون ها و بعضاً تاجک ها بیان میگردد.

  کور هم میفامه که دلده شور است...

  • شاهد جان!

   خیلی دلت به هزاره های مظلومت سوخته گو اینکه دیگر اقوام همه دشمن هزاره بوده اند.

   ما تاحال ندیده ایم که همه پشتونها محمود کرزی را نماینده خویش تلقی کرده باشند.

   فردا که زیرخاک میشوید از اعمال شما بازخواست میشود نه از قومیت تان.

   تعصب شما برادران به حدی شدید وکور میشود که اصلا نمیتوانید بفهمید که چی میویسید.

   یک خانم ویا یک اقا راجع به قضیه افشار پیام داده که باید عکس انوری را بخاطر شیعه بودنش از قطار ناقضین حقوق بشر افغانستان باید خارج سازند چو مصلحت ایجاب نمی کند.

   عزیزم!

   این خیالات را ازسرت بکشید که یک قوم به تنهائی خودش در افغانستان حکومت کند جز بامشارکت باهمه اقوام دیگر راه امکان ندارد.

  • آقای تمیم

   فعلاً پشتون ها به مدت 250 سال است که به تنهایی اینکار را میکنند با اینکه داد از اسلام نیز میزنند.

   خودت اگر قبول نداری، نداشته باش. اما دیگران اینرا قبول ندارند. در جنوب مکاتب را طالبان تخریب میکنند اما اتمر صاحب روزمره میلیونها دالر را دوباره صرف بازسازی و نوسازی آن ولایات میکند... اینرا تعصب میگویید یا ...؟ درحالیکه در دایکندی و بامیان مردم حتی خیمه نیز ندارند که در زیر آن درس بخوانند؟ حالا هزاره ها متعصب اند یا شما؟ جاده های مناطق پشتون نشین قیر میشود ولی جادۀ کابل بامیان و سایر جاده های هزاره جات در مدت شش سال دست نمیخورند... این را میخواهید پای تعصبات هزاره ها بنویسید یا هزاره دوستئ پشتون ها؟

   بهر حال من نگفته ام که اقوام دیگر همه گی دشمن هزاره و ازبک بوده اما قدرتمندان و رهبران پشتون و تاجک هیچگاهی با هزاره ها دوست نبوده و تا توانسته و میتوانند ظلم و حق تلفی کرده اند و میکنند... اینرا اگر منکر میشوید به گفته خودت هنگامیکه در حضور خداوند (ج) شرفیاب شدی هرگز منکر شده نمیتوانید! او دروغ تانرا فوراً رسوا میکند! تو از قتل عام عبدالرحمن گرفته تا ملاعمر و از حملات کوچی گرفته تا سنگ اندازئ اشرف غنی احمدزی و انورالحق احدی در راه بازسازئ هزاره جات همه را منکر باش اما بازهم بقول خودت خدا (ج) شاهد و بیناست!

   اینها همه گی پرسیده خواهد شد چی تو عقیده داشته باشی، چی منکر آن باشی.

  • ای مردم بیچاره و ساده ای افغان سلام
   در هر موضوع شما می افتید بجان هم و میروید بسوی اختلافات قومی وسیاست تفرقه بی انداز حکومت کن را بالای تان تطبیق میکنید شما بزنید برسر همدیگر و همیشه درگیر باشید که تو پشتون هستی ومن هزاره بیاید باهم از این محمود کرزی بپرسیم که از کی تا بحال یک تجار بین المللی شده است این میلون ها دالر را در این مدت که برادرش ریس جمهور شده از کدام مدرک و سود تجارتی بدست آورده ثروت های شان در دوبی و آمریکاه که مورد به مورد در گزارش بعدی خواهم نوشت را با تاریخ خریداری که همه نشان میدهد که بعد از ریاست جمهوری کرزی خریداری و بفروش رسانیده شده است را از کجا بدست آورده است ملکیت های کندهار و هلمند را با کدام پول محمود و احمد ولی کرزی خریداری کرده است نامبردگان قبل از بقدرت رسیدن حامد کرزی در خارج هوتلی بوده اند من عکس های شان را در هوتل ها و موقع کار های شاقه بدسترس بینندگان قرارمیدهم تا بشناسند این چپاول گران بی رحم تاریخ کشور را.
   این همه سرمایگذاری های حامد جان کرزی است که میخواهد در آینده مانند بینظیربوتو ، رفسنجانی،ونواز شریف از سیاست مداران پول دار باشد و در زندگی کدام مشکلات اقتصادی نداشته باشد او بخوبی میداند که دیگر هرگز به این مسند تکیه نخواهد زد.
   به هر رنگی که خواهی جامه میپوش --- من از طرز خرامت میشناسم

جستجو در کابل پرس