صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > معلمان در سه لیسه مهم کابل دست به اعتصاب زدند!

معلمان در سه لیسه مهم کابل دست به اعتصاب زدند!

شاهکار دیگر وزارت معارف و شخص حنیف اتمر!
شنبه 3 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

با آنکه وزارت معارف تمام روز لاف و پتاق از دستاوردهایشان میزنند اینبار اما معلمان سه لیسه مهم در قلب کابل دست به اعتصاب زدند چون از دوماه بدینسو معاش های ناچیزشان را نگرفته اند.

چندی قبل حنیف اتمر مژده داد که معاشات معلمان ازدیاد می‌یابد. اما عملا نه تنها معاشات افزایش نیافت بلکه همان معاش بخور نمیر هم ماههاست به معلمان داده نشده است.

این وضعیت معارف در کابل و در چند لیسه ایست که همیشه بصورت نمایشی به خبرنگاران خارجی به حثیث دستاورد های دولت نمایش داده میشوند، از سایر ولایات را خود از این مثال حدس بزنید .

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • مقامات دولتی در هر مصاحبه و گردهمائی در داخل و خارج همیشه این موضوع را صدها بار تکرار نموده اند که چندین ملیون طفل به مکتب
  میروند ولی هرگز نمی گویند که طی دو سه سال اخیر به چه تعداد از آطفال در ولایات شرقی و جنوبی کشور از رفتن بمکتب دوباره محروم
  شده اند کیفیت معارف در چه سطحی پائین قرار دارد آیا وعده های را که طی شش سال به معلمین داده شده آیا به پنج فیصد آن عمل شده است؟
  خوب وقتی وضع معلمین در کابل اینطور باشد که از چندین ماه به اینطرف معاش نگرفته باشند در ولسوالی لعل سرجنگل، دره صوف و ولسوالیهای دور افتاده پکتیا و ننگرهار چگونه خواهند بود.
  واقعا جای شرم است که با بلیونها دالر کمک های جامعه جهانی معلمین وطن که خود را برای تربیه اولاد این وطن وقف نموده اند در چنین وِصع فلاکت بار قرار داشته باشد.

 • چرا اکثر ویدیو ها را از چینل "سربداران" http://youtube.com/user/sarbadaran
  میگیرید که از محتویات و دشنام هایش به افراد و اشخاص میتوان فهمید که باید مربوط کدام مائوئیست راوایی باشد؟؟ آیا آن ویدیوی سیما سمر فراموش تان شده که از همین چینل بود که در اثر اعتراضات دیگران مجبور شدید آنرا بردارید؟

  از یکسو جنگ با راوا و نقاب برداشتن از چهره اش از جانب دیگر استفاده از تبلیغات راوایی در این سایت برایم عجیب به نظر میرسد.

 • معلمان عزيز! غم مخوريد كه ...
  وزير وزارت مشاوران (معارف)‌عجب شهكاري كرده. اي كاش تمام وزيران شاه شجاع اينطور دور انديش مي بودند. اول كمي به عقب مي رويم (در دهه هشتاد قرن بيست اتحاد جماهير شوروي سابق بواسطه شاه شجاع دوم (كارمل)‌مي خواست پلاني را طرح نمايد تا در افغانستان يك نسل جديد را بدست بياورد يعني با كشتن افراد بالا تر از هفت سال مي خواست نسل جديد را بدست بياورد. ولي به اينكارش موفق نشد) حال امريكا به واسطه شاه شجاع سوم و كابينه اش اينكار را مي خواهد انجام بدهد. حالي به اصل مطلب بپردازيم شهكارِ خاديست مشاورپرور چيست؟‌چون همه معلمان همراه با آل و عيال از نبود معاش و مواد خوراكي انشاءالله ... لبيك خواهند گفت، جناب شان يك هزار نمره زمين را جهت ساختن قبرستان به آنها در نظر دارد كه نشود تاخداي نا خواسته به مثل استاد اولمير كه يك عمر بيچاره داد زد كه «وطن جنت نشان دي گلان پكي كرمه»‌ ولي وقتي كه از دنيا رفت جاي براي دفن كردن وي پيدا نميشد، براي معلمي كه يك عمر درس داده و به اولاد اين وطن را سواد ياد داده حداقل يك جاي باشد كه دفن شود.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس