صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > بيش از يک ميليون دالر سوء استفاده در بانک ملی افغان به همراه اختلاس طالب (…)

بيش از يک ميليون دالر سوء استفاده در بانک ملی افغان به همراه اختلاس طالب نکتایی پوش انورالحق احدی

لازم است نگاهی دوباره به اختلاس وزیر مالیه پیشین انوالحق احدی بیاندازید و ببینید طالبان نکتایی پوش در 11 سال گذشته از هدایت امین ارسلا، اشرف غنی احمدزی تا عمر زاخیلوال چگونه بر شاهرگ های مالی افغانستان چنگ انداخته اند.
کابل پرس
سه شنبه 21 آگوست 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

نشر نخست در کابل پرس? يكشنبه 9 دسامبر 2007

اشاره: آنچه در ادامه می آيد، چند نمونه سوء استفاده و اختلاس در بانک ملی افغان است که در يک مورد آن وزير محترم ماليه آقای انورالحق احدی دست دارند. طبق سند رياست مستتقل مبارزه با فساد و ارتشای اداری، 144 هزار دالر آمريکايی توسط آقای احدی به نفع شخصی استفاده شده است.

موضوع اين اختلاس و سوء استفاده ها، قرارداد دوکان های بانک ملی افغان می باشد که در چند مورد کرايه، اين سوء استفاده ها به چشم می خورد. تنها در همين مورد کرايه دادن دوکان ها و همچنين دو حويلی در منطقه ی وزير اکبرخان کابل، بيش از يک ميليون دالر سوء استفاده و اختلاس شده است.

گزارش رياست مستقل مبارزه با فساد و ارتشای اداری، متاسفانه در اختيار رسانه ها قرار نگرفته و کابل پرس? برای نخستين بار آن را بدون کم و کاست در اختيار افکار عمومی قرار می دهد. کابل پرس معتقد است که افشای چنين اسنادی جرم نبوده و بلکه حق مسلم مردم می باشد. برای موارد اختلاس به گزارش اين رياست، در کابل پرس بخش جداگانه ای باز شده که ما به مرور آن را نشر می کنيم.

گزارش اسن دوسیه را طبق گزارش سال 84 اين رياست می خوانيم:

صفحه ی اول سند
صفحه ی دوم سند

به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد، دوباره نشر شد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • کابل پرس? عزیز،

  با نشر این مسایل کوچک آبروی آقای احدی را نبرید. ایشان ملیارد ها دالر اختلاس کرده اند و این چیز ها به نظرشان نمی آید.
  آقای احدی همراه با داکتر صاحب اشرف غنی احمدزی تمام پول افغانستان را قورت کرده اند. چیزهای کوچک را یاد نکنید، خوب نیست.

 • امیدوارم این انتقاد ها به خاطر یک هدف و اصلاح باشد نه برای همسایه گان و جانوران مزدور داخلی آنها که صرف در پی بی نظمی و آشوب می باشند.

 • وقتی تنها در شرکت آریانا 90 میلیون دالر سرقت صورت گرفته باشد، چگونه ممکن است که دزدی آقای احدی که سر بوجی پولها نشسته در سطح 144 هزار دالر و در مجموع اختلاس بانک ملی یک میلیون دالر باشد.

  این گزارش ها خواسته ارقام دزدی ها و چور و چپاول را کمتر نشان دهد.

  درین کشور تا حال بیش از 12 بیلیون دالر سرازیر شده ولی معلوم نیست کجا مصرف شده که قسمت عمده آن به جیب دولتمداران رسیده است.

  • salam dostane azizam shoma az 144 dastane menawesid

   beyah dar swiss khanesha bebin ke hama kabol ra ar zesh darad
   adress khanesh kanton Zug tallstrasse 144
   kanton zug9300
   shoma dedan koned ke qasre reyasate jamhore afghanistan in tor nest
   az reyasate jamhore afghanistan karda qematesh 10 barabar balast
   man onja kar barqesha mekardem ke goftan az ahadi ast yak raiss ma koft bad
   masolesh ham afghani bod ke man khoda pakestani mowarefi kardam
   tashakor

  • salam
   lotf koned wa akse sakhtomanash ra enja begzared
   tashakor

  • salam doste azizam man qablan onja kar mekardam wa inshalah ke dobara raftam akesha khedmate tan megzaram
   yak bar dar site bbc frestadam ke jawabe nashanidam
   bare dowom ke frestadam
   az tarafe onha akhtar dada shod bare man degar tarsidam police ya estekhbarat ra adrasse man ra nata khamosh shodam wa aksa hara pak kardam az tarss on waqt
   inshalah ke mefrestam dobare paodash mekonam

  • بلی من فکر میکنم این آقای احدی با این دزد های اروپای همدست است و این افغانهای بیچاره فلاکت زده فکر میکنند که این اروپائی ها برای بازسازی در افغانستان آمدند بیخبر از اینکه دارائی های افغانستان را به تارج میبرند
   واین مردم ما که فقر زیستن را عادت کردند نمیتوانند و نمیدانند چطور از منافع ملی شان دفاع نمایند.این افغان ها از همسایه های خود یاد بگیرند.اگر سیاست مداران شان خلاف حقوق شان رفتار نمایند همه با هم علیه آن قیام میکنند. وای بر این مردم بیسواد
   افسوس که این دهکده را آب گرفته دهقان فلاکت زده را خواب گرفته

   آنلاین : پیام به مردم

  • lotfan yak jaye bare aks begzared ke betanam akse khane doz ra neshanetan bedam ke payada kardamesh az albome kho
   swiss
   Adrasse kanesh ra goshatam lotfan kasse ke dar swiss ast begoyen ke joya shawad ke rast ast ya khair ?
   tashakor

 • فکاهی :
  کرزی حینیکه جلسه وزرا را دایر نموده بود برایش خبر دادند که همین حالا یک نفر دزد ، مبلغ یک میلیون دالر از بانک ملی را سرقت نموده است .
  کرزی گفت : این کاملاً غیر ممکن است .
  پرسیدند چه گونه غیر ممکن است ، صاحب ؟
  کرزی فرمود : به خاطری که همۀ دزد ها درین جا حضور دارند ، در بیرون که اصلاً دزد باقی نمانده است .

 • فکاحی خوبش بود
  در واقعیت فکاهی نیست بلکه واقعیت دارد .
  باید قانون پاس گردد طوریکه تمام اشخاص و افراد چی در داخیل و چی در خارج از افغانستان در طی سال های جنگ ملیاردر شده است تحقیق شود اگر چنین کار هم نشود باید از طرف دولت چنین اغلان گردد تا خواب از چشمان دزدان رفته وزندگی انها تلخ گردد .

 • کور هم میفهمد شوربا شور است این نکتایی پوشان از خارج نیامده تنها بخاطر ۴۰۰۰دالر معاش وزارت. امده تا ازینطریق ملییونر شود در غیر ان خر نیست اینها از خارج بیایید تنها بخاطر معاش وزارت یا ریاست. اینها امده تا اوضاع را در هم برهم اشفته نگاه داشته و بعد از جمع اوری دالر ها ومیلیونر وبلییونرشدن بکلی اوضاع را وخیم نموده وفرار کند تا کسی و دولتی قانونی بوجود نیاید که ازین دزد ها پرسان وباز خواست کند.این ها اب خط کرده ماهی میگیرند. به اینها هیچ تفاوت نمیکند مردم نان خشک میخورد یا سرک ها خامه است در کابل از خاکباد مردم مریض میشود یا مردم اب پاک خوردنی ندارد اینها پول باز سازی را سرمایه ملت را غارت وفرار خواهندکرد

 • آيا سرنوشت غم انگيز افسران جوان اردوی ملی پيشين افغانستان، وجدانهای درخواب رفته را بيدار خواهد کرد؟
  هموطنان عزیز! ماافسران جوان و تحصيل کردۀ اردوی ملی پيشين افغانستان به مشکل اساسی جانکاه و غم انگيزی روبروشده ایم ؛ هیچ کسی صدای مارا نمیشنود؛ گوش های همۀ اين اربابان قدرت کر وچشم های شان کور و قلب های شان سياه است. ما از این جنایت قدرتمندان دولتی، بخصوص از مقرری ها و برطرفی های ستمگرانۀ مقامات مسؤول وزارت دفاع ملی، اين نوکران واجنتهای پاکستان وغرب وامریکا به ستوه آمده ايم!
  ما 3400 نفر افسران اردوی ملی افغانستان که در زیر سنين 43 الی 46 سال قرارداريم، با وصف اينکه دورۀ کار و خدمت (18 الی 23 ) سال را در اردو ملی افغانستان داريم ؛ وليک دربست های " بريد منی و تورنی " استخدام شده ايم. این مطلب رابخاطری تحریر نموديم تا خداکند که شما بنا بحکم وجدان های پاک تان آن را در دست نشر بسپاريد تا مگر وجدانهای درخواب رفته بيدار شود و وجدانهای بيدار روشنفکران متعهد دربرابرسرنوشت وطن و مردم، به حمايت ازما دست واکنش های لازم و موثر درسراسرکشورها بزنند وبالای اين دولت قوم گرا و قبيله پرست ترياک سالار از طريق های مختلف ، بشمول سازمان ملل متحد و سازمان دفاع از حقوق بشر، فشار وارد نمايند که به اين سرکوب گری ها و بی عدالتی ها پايان دهند.
  هم وطنان عزيز !وضع موجود درقوای مسلح افغانستان و سرنوشت رقتبار ما ازاين قراراست:
  بعد از حادثۀ 11 سپتامبر 2001 و تشکيل حکومت موقت دست نشاندۀ امريکا و غرب، مرکب از تنظيم های جهادی ـ افغان ملتی ها و شاه پرستان وابسته به غرب، بعوض اينکه اردوی ملی نامدار و باوقار افغانستان مجدداً تشکيل و احيای مجدد گردد، تا از استقلال ملی و تماميت ارضی کشور دفاع و امنيت سراسری درجامعه بوجود آيد؛ پروگرام تشکيل اردوی اجير قومی و تنظيمی فاقد احساس و غرورملی روی دست گرفته شد و تحت نام برنامۀ " دی . دی . آر " همه افسران تحصيل کرده دولت های پيشين از انجام خدمت در اردوی ملی افغانستان جواب داده خلاف قانون وپيش از وقت معينه درسنين جوانی به تقاعد اجباری سوق داده شدند و بجای آنان افراد بی سواد را از کوچه و بازار روی شناخت های شخصی، تنظيمی ، قومی و قبيله يی، بوسيلۀ بادی گاردهای وزير صاحب! قوماندان صاحب ! مارشال صاحب! ...، که درسابق وظيفۀ چای دار باشی، موتر شوی، اسپ نگهبان، سگ نگهبان ، پنچرمين و ساقی ... را بدوش داشتند و از سواد و دانش نظامی خبری نداشتند، تحت نام مقاومتی ها و وابستگی به هريک ازرهبران تنظيم ها و حتی طالبان و حزب اسلامی حکمتيار، به رتبه های جگرن ـ دگرمن ـ دگروال الی دگروال جنرال تثبیت رتبه نظامی نمودند.
  اما افسران سابق که همه بی واسطه بودند اکثريت (80 فيصد ) آنان را به تقاعد اجباری سوق دادند و شماری را هم در بست های پايین" بريد منی و تورنی" که هیچ زمینه ارتقاء برای شان ميسر شده نميتوانست استخدام نمودند.
  آنهايی که در بست های بلند ودر مقام های عالی استند ، یکی دیگر را بنام قوم ، قبيله ، سمت ، تنظيم وغيره حمایه میکنند. درحالی که تمام این منصبداران بی سواد تازه بدوران رسيده که اکنون از دگروال تا دگرجنرال هستند درسابق خر لنگ هم نداشتند، حال هر کدام شان از اعاشه و البسه و محروقات و دستبرد های ديگر از پرسونل اردوی ملی و ... صاحب بلند منزل جاه وجلال شده اند ودر هر جای که کار "پيدا و پناه! " شان بند هم شود ، فوراً واسطه داران قدرت و پول همه مانند ارواح خبيثه در جريان قرار گرفته کار خلاف قانون را هم دريک ساعت اجرا ميدارند. چون آنان در همه جا مطرح هستند . اما افسران اردوی سابق را که از طرف یک مشت معامله گران غرب در بستهای پايین و در رتبه پايین نگهداشته و از نام مردم افغانستان استفاده سوء مينمايند و هريک از اين افسران تحصيل کردۀ نظامی که مطالبه حق و حقوق خود را نمايد فوراً خلاف قانون در سن 43الی 45 سالگی به تقاعد اجباری سوق داده ميشوند.
  افسرانی را درسن جوانی به تقاعد سوق هم داده اند، مدت هاست که نه پول تقاعد معلوم است ونه کسی در فکر این هستند که فامیل انها در این مدت چی ميخورند. همه تقاعد داده شده ها بیدون معاش و بدون کار هر لحظه خود و فاميل های شان با مرگ دست و پنجه نرم ميکنند، حتی حاضر به انجام شاقه ترين کارها هم هستند ولی به دريافت کار هم موفق نميشوند .
  ما از شما منحیث یک روز نامه آزاد ومسؤول در غم مردم تقاضا داريم تا مشکل این افسران بی سرنوشت ، بی نان ، خوار و دربدر را به گوش های که شنوا باشد برسانید! ما نميدانيم که چه کنيم ؛ دانش وظيفوی ، وجدان انسانی و غرور ملی ما اجازه نميدهد تا دراين حالت مجبور شده با طالبان یکجاشويم و درزير بيرق " آی. اس. آی " و جنرال های خونخوار پنجابی پاکستان و سازمان تروريستی القاعده قرار گرفته دست به کشتارمردم خود و ويرانی ميهن خويش افغانستان بزنيم .
  اما اگر فقر و تنگ دستی و سيه روزی و جان دادن پسران و دختران این افسران متقاعد بی معاش، هريک آنان را وادار به اين کار ننگين بدهد؛ درقدم اول مسؤولیت آن مستقيماً بدوش حکومت مزدور و چپاول گر فساد پیشه و دولت های غربی داير کنندۀ کنفرنس " بن " آلمان خواهد بود که ما را به اين سرنوشت رسانيده اند و بجای ما افراد بی هويت و بی سواد را از کوچه وبازار جمع نموده بجای اردوی ملی لشکر ضدملی ساخته اند.
  درپايان اين را هم با صراحت و با مسؤوليت می گوييم که درشرايط و اوضاع موجود افغانستان، يگانه نيرويی که ميتواند از استقلال ملی، تماميت ارضی ، از جان ، مال و ناموس مردم افغانستان آگاهانه و با درايت و تعقل و بصورت مسلکی و اعتقادی دفاع نمايد ؛ صلح و امنيت را درافغانستان تأمين نمايد و اردوی واقعاً ملی را هسته گذاری و تشکيل دهد، همین افسران جوان و تحصيل کردۀ پيشين خواهند بود که اکنون در بدترين حالت بیکاری، سرنوشتی و بی روزگاری قراردارند وبس .
  اگر ما افسرا ن سابق گنهکاریم که چرا در گذشته ها از وطن، مردم، تمامیت ارضی ونوامیس ملی وحاکمیت ملی خويش دفاع نموده ایم و امروز به گناه انجام صادقانۀ وظيفه به تقاعد سوق می شويم ويا دربست های " بريد منی و تورنی " مقرر و مجبور به کار زيردست اشخاص بی سواد ميگرديم،ما به کار و تاريخ گذشتۀ خود افتخار می نماييم و سخن آن عاشق صادق را تکرار ميگوييم:
  « اگر گناه من اينست که عاشق وطنم هزارجان گرامی فدای اين مهنم »
  بااحترام
  فرستنده : افسران متقاعد بی معاش اردوی ملی افغانستان
  از شهر کابل

 • سلام به همه کارکنان تخنیکی و خواننده گان متن
  اصلآ این خورد و بورد ها در فامیل این جناب عادی است. جناب احدی یکی از ملیت پرستان علنی یست. این مرد کثیف ذهن نمی دانم افغان است یا خیر افغان که اینطور نمیباشد همین مردم هستند که افغانستان را فروخته فروخته کوچک و در چشم مردمان جهان حقیر ساخته اند.همین ها هستند که ملیونها دالر امریکا را نوش جان کرده اند.همین ها انسان های پست هستند که مال ملت خود را در جیب و بانک های خارجی به نام خود پس انداز کردن.
  این ها که واسطه دارن چون داماد جناب پیر گلیلانی است.این پیر گلیلانی پست و احمق اصلآ از عرب است نمی دانم در افغانستان چی میکند این ها همان عربهای دزد هستند که از عربستان رانده شده اند و حالا با مردم جهان و امریکا افغانستان را معامله میکنند. این اصلآ از افغانستان نیستند و مربوط به افغانستان نمی شوند باید از اغفانستان رانده شوند یا کشته شوند همه خاین و خاک فروش وطن فروش هستند

 • احدی ازین دزدی های خود زیاد کرده مگر کدام روز خواهد امد که این باند دزدان را دستگیر وبه پنجه قانون بگذارد، این هم مشکل است چراکه اینها هرکدام سه پاسپورت دارد این روز اینجا است فردا صدای شان ازلندن میاید ازپرنده کرده هم چالاک است فقط خداوند به جزای شان برسد اینها همه شان خاین ووطن فروش است. لعنت به احدی وتمام تیم دزد.

 • chocha hai iran wa russia
  Masood tan ham chochae iran wa russia bood halla passara masood tan ham dar iran ast
  Shoma chara poshta pashtoon ha ra grefteen
  Chara yak degar ra brother yak kalama la elaha ellah name goed
  yak muslman khod ra toheen mekoned
  Agara hameen qudrat badaste to beyayad to ham hameen tor dozde mekone.
  Chara nam faheem ,Qanooni, masood khaeen meeeli,mohaqeq, wa degara ra namegereed

 • همراهی کرزی با قاچاقبران افغان؛ عبدالله عبدالله,مارشال فهيم ,احمدولی مسعود, احمد ضياء مسعود و فرشته حضرتی دختر وکيل جان محمد پنجشيری خواهر زن احمد ولی مسعود مانع از نبرد نیروهای امنیتی با قاچاقبران می شود!!!!!!!
  (در مورد همکاری عبدالله عبدالله با فرشته حضرتی دختر وکيل جان محمد پنجشيری خواهر زن احمد ولی مسعود که در کابل با ايجاد کانال استخباراتی با سفارت سويدن مقيم کابل ويزه انکشور را توزيع ميکند و اين ويزه توسط احمدولی مسعود و احمد ضياء مسعود در بدل ۳۰۰۰۰ دالر امريکايی به فروش رسانيده ميشود وتا اکنون ۱۶۰ تن پاکستانی و ۵۵ تن ايرانی و ۷۸ تن افغان را به اروپا فرستاده اند که بيشتر انها تقاضای پناهندگی نموده است.!!!!
  گفته ميشود که حبيب اصغری درراس اين شبکه بوده است. از قرار معلوم ، پس از آنکه از جانب فرشته تقاضا نامهً جهت تدوير " سيمينار" به اصغری ميرسيد ، جهت اشتراک اشتراک کنندگان " سيمنار" های موهومی ، وی مکاتيبی را ازدفتر مارشال فهيم ، شورای وزيران ووزارت امورخارجه برای اخد ويزه عنوانی سفارت هاصادرميکرد و برای هر نفريکه پول می پرداخت ويزه می خواست. ازين افراد بين 20000 تا 30000 دالر گرفته ميشد ، بعدا اين اشخاص قانونی به اروپا سفر ميکردند ، يک روز فرشته برای شان محفلی برپا ميکرد و سپس هر کدام را در کشور های مختلف بشمول سويدن جهت پناهندگی می فرستاد. اينکه آنها موفق به دريافت پناهندگی ميشدند ويا ميشوند ، مربوط فرشته نبوده ونيست. صرف رسانيدن آنها کافی بود.
  از قرار معلوم اصغری برطرف گردیده و ازکرسی معاون اداره امور پایين افتاده است ولی کسی نمی داند که ممکن هم اکنون ويا چند روز بعد دوباره به پابايستد. وی در اين مسايل چنان آبديده شده است که جوره ندراد. پيرامون کارنامه های درخشان زندگی ننگين وی بعدا معلومات مفصل ارائه خواهد شد!!!!
  يک خبر جالب ديگر اينکه زنیکه بنام شريفه حضرتی در سیویدن زندگی میکند نيز چند ماه قبل درميدان هوايی دوبی هنگام انتقال سنگ و دالر قاچاقی دستگيرشد و مدت سه ماه دردوبی زندانی بود. وکیل وی بعدازبدست آوردن ضمانت مالی اورا موقتا از بند رها کرد ولی اکنون ميگويند که محکمه حکم بازداشت مجدد خانم را صادر نموده است!!!
  خانم فرشته در ایام نوجوانی در زمان حاکميت حزب ديموکراتيک خلق به شوروی فرستاده شد. درآنزمان محصلین افغانی در شوروی سابق قاچاق دستمال زری وگل سیب ،پتلون کوبای ،کلاه روسی ، چاینک نکلی ، الماس روسی ، دالر وربل می کردند لذا قاچاقبری این خانم هم تازگی ندارد. کسی که یک پنی را دزدید صد دالر را هم دزدی می کنند. ترک عادت موجب مرض است، مشت نمونه خروار،این یک واقعیت است نه خصومت ونه افشا گری . آفتاب به دو انگشت پنهان نمی شود ،قاچاق آدم کار تازه این افراد نیست. در سويدن نيز "تارنما " ساخته است و " نهاد ...." را تاسيس نموده است. به همين علت و از برکت اين پيشه های جديد است که وی اکنون در داخل و خارج کشور " جايداد" های خوبی خريداری کرده است!!!
  در زمانيکه احمدولی مسئول سفارت افغانستان در لندن بود ، به هزاران هزار دالر از درک فروش پاسپورت ، اعطای ويزه و تصديق هويت مهاجرين بدست آورد. تعدادی زيادی پاکستانی را در بدل پول هويت افغانی داد. گفته ميشود ، پولي را که ازين مدرک بدست آورد با "لطيف دزد" در هسپانيا يک هوتل خريده است( لطيف دزد پسر مامای شريفه جان است که در زمان مسعود معاون لوژيستيک وزارت دفاع بود . مسعود وی را جهت خريداری سامان آلات به دوبی فرستاد . وی با پول ها از دوبی فرار کرد و به هالند پناهنده شد و اکنون با احمدولی هوتلی را در هسپانيآ خريداری کرده است .) !!!!
  در مورد قاچاق احمدضيا ******، ويکی ليکس ( از قاچاق 52 مليون دالر ، سنگ های قيمتی و داشتن خانه های مليون دالری در دوبی ) بحد کافی افشاگری کرده است که ضرورت به تشريح دوباره نيست.!!!
  در جويی که آب رفته است بازهم آب می رود******


  توپولوف 154 آریانا *****
  توپولوف 154 آریانا که سران طالبان و ای ایس ای رااز کابل به مزار آورده بود به غنیمت جنرال ملک در آید. و گریختگی های آریانا یکباردیگر جان تازه یافتند و در صدد احیای شرکت آریانا در مزار افتادند اما جنرال ملک بدلایل نامعلوم این طیاره رااز مزارشریف به ایران منتقل کرد تادریکی از فرودگاه های ایران پارک و نگهداری گردد.
  پس از شکست جنرال ملک متاسفانه این طیاره به وسیله افراد معلوم الحال در کمین نشسته هدف قرار میگیرد و اینگونه بفروش میرسد:
  بسمه تعالی
  تهران: 13/10/79
  شماره: (79/1)
  قرار داد خرید هواپیمای توپولوف 154 ام *****
  این قرار داد بین شرکت هواپیمائی کاسپین از ایران به مدیریت عامل آقای محمودرجبیان که خریدار نامیده میشود از یکطرف و دولت اسلامی افغانستان به نمایندگی مهندس عبدالرحیم سیدجان سرقونسل د-ا-ا در مشهد که منبعد فروشنده نامیده میشود با شرایط و مشخصات ذیل منعقد میگردد:
  1- موضوع قرارداد *****
  1-1: فروش یک فروند هواپیمای توپولوف154 ام به شماره ای سریال کارخانه85748و ثبت هواپیمائی کشوری ایرانEP_QOGکه در این قرار داد هواپیما نامیده میشود.
  قیمت قرارداد و نحوه پرداخت:*****
  1-2-: بنابر اعلام کارشناسان ذی ربط و بررسی و توافق طرفین هواپیمای اورهال شده فوق برابر به(3/303/500)سه میلیون و سیصد هزارو پنجصد دالر اعلام گردید.
  2-2: از مبلغ تعین شده فوق مبلغ 726000$ (هفت صدو بیست و شش هزار دالر) جهت باز سازی اولیه هواپیما در اوکراین باتوافق مقامات معرفی شده از طرف د-ا- ا به نمایندگی
  آقای شاجهان توسط شرکت هواپیمائی کاسپین هزینه و پرداخت شده است.
  2-3: همچنین مبلغ2172500$(دو میلیون و صد و هفتاد دوهزار دالر) در ماه مارچ 2007 از بابت اورهال کامل هواپیما در کشور روسیه (کارخانه فرنوکوا-400) و با حضور
  نماینده دولت اسلامی افغانستان آقای روکی نعیمی توسط شرکت هواپیمائی کاسپین هزینه و پرداخت شده است.
  2-4: با توجه به هزینه های فوق جمعآ به مبلغ 2898500&(دو میلیون هشتصد ونود و هشت دالر) مورد تائید مقامات د-ا-ا- قرار گرفته و مبلغ باقیمانده 450000&(چهارصدو پنجاه هزار دالر) را به نماینده د-ا-ا- مهندس عبدالرحیم سید جان سرقونسل این دولت در مشهد پرداخت میگردد.
  تعهدات فروشنده *****
  با امضای این قرارداد د-ا-ا به نمایندگی آقای عبدالرحیم سیدجان سرقونسل خود در مشهد کلیه حقوق هواپیمای مذکور را به شرکت هوا پیمائی کاسپین واگذار نموده وبه هر دلیل منبعد هیچکس نمیتواند ادعایی نسبت به هواپیما داشته باشد و هرگونه پاسخ گوئی درآینده درمورد هواپیما به عهده د-ا-ا میباشد.(آمضای محمود رجبیان بحیث خریدار و انجنیر رحیم بحیث فروشنده)1
  اگر به متن قرارداد دقت صورت گیرد متوجه میشوید که باچه مهارتی مافیاکارش را انجام میدهد. درحالیکه مالک طیاره افغانستان است و طیاره هم پارک میباشد و هیچگونه استفاده ای از آنصورت نمیگیرد شرکت کاسپین (دایه بهتر از مادر ) ازجیب خود آنرا به مبلغ دومیلیون و ششصدهزار دالر دوبار در حضور نمایندگان د-ا-ا ترمیم میکند.چرا؟وجالبتر از همه اینکه سند ومدرک این ترمیم را هم باید مطابق بند اخیر قرارداد انجنیر رحیم جوابگوباشد نه کاسپین چون چنین ترمیم اصلا خارج از عقل است و امکان ندارد بلکه این پول حق مافیا است.*******
  ****بالفرض اگر از طیاره برای شرکت کاسپین استفاده صورت میگرفت و طیاره پارک نبود, مگر افغانستان ملانصرالدین است که پول ترمیم اساسی را خود به عهده گیرد.******
  بدین ترتیب هواپیمای نه میلیون دالری ملت فقیر افغانستان توسط کپتان صاحب روکی و انجنیر صاحب شاهجهان با همدستی محمود رجبیان سه میلیون دالر قیمت گذاری میشود وهرکدام با گرفتن سهم بزرگ خویش بدون دادن هیچ گونه سند و مدرکی اولی به کانادا دومی به هالند پناهنده میشوند والله و بلا را میگذارند با گردن انجنیر رحیم بدبخت که یک طیاره جت را به چهار لک دالر فروخته(بخشیده) و پولش را هم نه در حساب سفارت بلکه در حساب شخصی خویش (630343) بانک ملی مشهد واریز نموده است.*****
  از مطالعه این یک نمونه از قرارداد فروش که در دسترس ماقرارگرفته است مغلوم میگردد که چگونه بندناف مافیا آریانا آگاهانه و زیرکانه به مادر(دولتمردان بی تجربه) بسته است.و اگر احیانآفردا بازخواستگری پیدا شود هیچگاه دنبال این نوزادان خونخوار را نمیگیرد,زیرا این نوزاد ظاهرآ دوران بلوغ و رشد را تجربه نکرده و مستحق مجازات نیست بلکه این مادراست که باید مجازات شود. در حالیکه حقیقت عکس آن است.حالا از هیاهوی که درمورد اختلاس محراب الدین مستان در صفحات انترنت مطالعه نمودم بعید میدانم که محراب الدین جرآت چنین معامله را داشته باشد, مگر اینکه مادر کدام نوزاد خون آشام دیگری شده باشد***
  شکرا له رحمانزی کابل پوهنتون د ژورناليزم محصل

  • د ملا رحمان لور !! با پاچه گیر بایان .
   در یک نگاه اگر که چنین عملی صورت گرفته باشد که نگرفته است , باز هم نبست به اوغان ها کار اینها خوبتر است طیاره کهنه روسی که از جانب اقوام ات بار ها زده و زخمی شده بود را فروخته اند و و یک مقدار پول از ان بدست امده و به کیسه کرزی سرازیر شده است, اما طیارات که در حدود 12 بال میشود و از جانب وطن پرستان اوغانی سور زرغون اوغانی تان به پاکستان و حتا امریکا برده شده است , مگر واپس بدست ما رسید !! برای ما مسترد شد ؟؟؟؟

 • پرویز "بهمن"
  جلترا نگ بازی نه کنید ***!!!
  به به به به به ! در عجب فکر و خیال هستین ؟!!!!!
  اگر زن پرویز "بهمن" شب همرای شان همبستر نشدن، گناه از اوغان های سلیمان کوهی و طالب نکتایی پوش هاست*****
  اكتبر 19:00, بوسيله‌ى فرشید (((اگر"قهرمان مُولی" مسعود جنایتکار و قاتل و وحشی باشد، عبدالعلی مزاری هزار بار بیشتر از او وحشی، بربر، جانی، قاتل و کثیف است. مزاری یکی از بربرهای وحشی قرن بیست و یک بود که در کابل میخ بر سر کوبیدن ، رقص مرده، و بریدن سینه های زنان را اختارع کرد. مزاری یک جانی بی فرهنگ بود. مزاری آدم بی عقل نیز بود که چگونه توسط طالبان پس از تخقیر و توهین زیاد کشته شد. اول در چهرا آسیاب بر سر شانه های سوار شدند. از ریشش گرفتند و در داخل طیاره بدهنش یک طالب هلمندی شاشید و بعد دست ها و پاهایش را شکستند و آنگاه کشتنش. سپس قبرش را طالبان شکافتند بدخل قبرش گو کردند و منفجر کردند )))
  بی غیرت و بی ناموس تاجیک خر****
  اكتبر 19:00, بوسيله‌ى فرشید *******
  جالب است این همه اطلاعات و تصاویر خصوصی از گردهم آیی اوغان های سلیمان کوهی(به گفته فاشیست های فارسی پرست) را پرویز بهمن چگونه بدست می آورد؟ شاید کدام بوی فیریند کندهاری داشته باشد! و یا نکند زن پرویز بهمن در برمنگهام مشغول کار خیر با کرد و سیاه پوست است و بهمن مانند سگ ولگرد در سویدن چکر میزند؟******
  جالب است این مفعولک چند مدت پیش زیر پیام های احمقانه خودش مینویشت، بهمن از شهر برمنگهام! حالا میگوید در شهر مالمو زندگی میکند! براستی که انسان مفعول هیچ آبرو و حثیت ندارد و دروغ گفتن نزد این انسان پست و رذیل مثل آب خوردن است. جالبتر اینکه حتی صاحب این تارنما را این پنچرمین شورای نصواری این بار احمق خطاب کرده است*****
  اكتبر 19:44, بوسيله‌ى پرویز "بهمن"
  دوستان گرامی به معذرت چند نکات ذیل برایتان تقدیم میدارم:******
  اول اینکه عین مطلب را دیروز نوشته بودم کدام لوده احمقاز سایت کابل پرس? حذف کرده اینک دوباره می نویسم .
  من اهل پنجشیرم در شهر مالمو سویدن با فامیل ام مدت چندین سال زندگی میکنم خاطرات بد زمان کودکی ام مرا وادار میسازد که درمقابل فاشست های اوغان کلمات دشنام اور ودور از چوکات انسانیت بنویسم این دشنام زدن زمانی غلیظ میشود خصوصأ زمانیکه بنده احساس نارحتی درین سن و سال کند درحقیقت انقدر پست هم نیستم که یک هموطن عزیزم رابا دشنام های مکررم سرزنش کنم مگر افسوس چه کنم ..مفعول...کوشش کنید که مرا درک کنید************
  سلام به دوستا ن عزیز*****
  از اشخاصی مانند پرویز بهمن , فرشید، زرنگار ، نوين وعظيم بابک نادر, شما نباید گله کنید؛ زیرا اینها درهمان ایام کود کی کارشان خراب شده است. اگر خراب نمی بود دشنام نمیدادند. یک شخصی که خودش بزبان خودش درکابل پرس اعتراف کرده باشد.*****
  ((( پرویز بهمن: من اگر مورد تجاوز جنسی قرار هم گرفته باشم ازگفتن واظهار نمودن آن باکی نخواهم داشت زیرا من درآنصورت خدا نخواسته قربانی بوده ام )))*******
  اگر چی با مریضانی مانند خودت جروبحث کار بیهوده است، و قناعت دادن بشما ناممکن است. چون مرغ شما یک لنگ دارد. وبی خلطه فیر کردن عادت به مرگ شما *******
  الان همه ميفهمند که گاو سياه است و شير سفيد *****
  (( شکرا له رحمانزی )) کابل پوهنتون د ژورناليزم محصل

 • شکرا له رحمانزی محصل ژورناليزم پوهنتون کابل !!
  شکرا له رحمانزی بی غیرت و بی ناموس این را خیال فاحشه خانه ننه شان کده!!
  شکر الله خر زی سک زی شتر زی کوچی زی وطن فروش زی امریکا یها را بالای زنهای خود اوردید زی خدا کند فهمیده باشی مسعود تو را سمبه کرده زی ها !!!
  بی غیرت و بی ناموس اگر زن شکرا له رحمانزی شب همرای شان همبستر نشدن، گناه از احمد شاه مسعود و تاجيك ها ست !!!!
  از شما کرده انسان بی حیا و بی منطق در روی کره خاکی پیدا نیست!!!
  برادران اين خر زوى يكى از عمال با كستان است لعنت براین چوچه ها آی اس آی !!
  مرده گاوی کنید از این وطن فروشی بهتر است چون در آن حالت تنها مادر و زن و خواهرت را میفروشی !!!
  من چوب را ده کون شما می زنم!!!!

 • پرویز "بهمن"!!!
  بيشک در کلتور و فرهنک اقوام غير پشتون( تاجيک )فقط فحش و ناسزا است نه منطق ٠شما با توهين نمودن يک تبار احمق تروجاهل تر و بي فرهنګ تر از ان ملا يي پاکستاني استيد........
  در مقعد بی ننگ مثل پرویز بهمن هر هفته یک درخت سبز می شود .......!!!
  آما پرویز بهمن با کما ل میل و افتخار زیر سایه اش می نشیند ..........!!!
  با احترام

 • شکر الله خر زی سک زی شتر زی کوچی زی وطن فروش زی.........!!!!!
  همه مي فهمند که گاو سياه است و شير سفيد ,,...."""
  چوچه ها آی اس آی طالبان , پاکستانيها و امریکا یها را بالای زنهای خود اوردید و مرده گاوی می کنید!!!!
  بیش از 40 کشته و 50 زخمی؛ عکس هایی از جنایت پشتون های بی ننگ طالب در میمنه مثل توبی غیرت و بی ناموس شکر الله خر زی............!!!

 • شکر الله خر زی سک زی شتر زی کوچی زی وطن فروش زی...............!!!!!
  همه مي فهمند که گاو سياه است و شير سفيد ..................!!!!!!
  چوچه ها آی اس آی طالبان , پاکستانيها و امریکا یها را بالای زنهای خود اوردید و مرده گاوی می کنید.............!!!!!
  بیش از 40 کشته و 50 زخمی؛ عکس هایی از جنایت پشتون های بی ننگ طالب در میمنه مثل توبی غیرت و بی ناموس شکر الله خر زی...............!!!!

 • از اشخاصی مانند پرویز بهمن , فرشید، زرنگار ، نوين وعظيم بابک نادر, تاجيك شما نباید گله کنید؛ چون مرغ این اشخاص یک لنگ دارد ( ( قهرمان مُولی " مسعود جنایتکار ")) , وبی خلطه فیر کردن عادت به مرگ شما است..................!!!

 • جنایت پشتون های های طالب در میمنه *****
  تا زمانی که غلام بچگان شورای نظار و لافزدنھای شان و شورای نظار تيغ برھنۀ امپرياليزم روس روابط آشکار و پيدای غلام بچگان شورای نظار, دوستم , فهیم, محقق, عبدالله عبدالله و امر الله با سازمان جاسوسی نظامی پاکستان (ISI)روابط آشکار داشته با شد که اصلا عقل و فهم سیاسی نداشته و ندارند هیچ وقت افغانستان امروزی ا را م نخوا هد شود........!!!همین اکنون دوستم معاون کرزی در امور نظامی است. محقق هم وکیل و در هر مجلس کرزی و مهمانی و تصمیم گیری کرزی شامل است. عبدالله و امر الله نیز اگر فردا معاون و یا وزیر انتخاب شوند شمارا به دو توت سیاه می فروشند. مسعود هم بسته یک دوره در خدمت کرزی قرار داشت و زمانیکه فهیم در اپوزیسیون با محقق و دوستم وغیره بود اکنون فقط جای فهیم را در دوره گذشته مسعود گرفته. ایا محقق دوبار هزاره ها را به سیاف و چند بار به کرزی نه فروخت؟ اگر فردا امریکا به عوض کرزی مثلاً فهیم را به قدرت نشاند همین محقق ها هزاره را به فهیم می فروشند اما بسیار ارزان فقط در بدل یک دو وزیر در کابینه و یا چند وکیل در پارلمان. یقین داشته باشید همان سانیکه در گذشته هزاره جات را به طالبان فروختند فردا دوباره به طالبان خواهند فروخت و شما می مانید و به مانند مگس به سرزدن خود ..................................!!!
  کابل
  0784035745
  0706818782
  0782109652
  0786611240
  0780031128
  (( شکرا له رحمانزی )) کابل پوهنتون د ژورناليزم محصل

 • توبی غیرت و بی ناموس شکر الله خر زی!!
  همه سازمانهای استخباراتی در کابل و خود مارشال صاحب خصوصی خبر دار د که شما خودت به وقار، عزت و حثییت
  همهء تاجیکان , قوماندانهای جهادی و مسعود قهر مان ملى كشور حمله و دشنام با استفاده از شناسه خود در فیس بوک، یاهو، هات میل و ای او ال نتشر می کنید!!!!
  به این نکته ی مهم توجه داشته باشید که شما در وطن شرارت و جنایت را مرتکب می شو ید تا جایی که ممکن است پیدا می شو ید!!!

 • 0784035745
  0706818782
  0782109652
  0786611240
  0780031128
  (( شکرا له رحمانزی )) کابل پوهنتون د ژورناليزم محصل!!
  شکر الله رحمانزی , خر زی سک زی شتر زی کوچی زی وطن فروش زی!!
  پدر لعنت طالب خائین , مرغ شدی یا مواش شدی تو دستپرورده ای اس ای گم شدی!!!
  قصاب، قصابي میکند، خر زی, سک زی, شتر زی, شکر الله رحمانزی مرده گاوی میکند!!!

 • (( شکرا له رحمانزی )) کابل پوهنتون د ژورناليزم محصل***
  تو شکر الله رحمانزی شاگرد نصرالله ستانکزی نصرالله ستانکزی به این نکته ی مهم توجه داشته باشید که شما در وطن شرارت و جنایت را مرتکب می شو ید تا جایی که ممکن است پیدا می شو ید!!!!

 • بسیار به تعصب میگویم که افغانهای ما باالخصوص مردم های که بی سواد است ولی متصفانه که بی سواد است به پوست های بلند نشست میکند از دست
  محترم ریس صاحب جمهور جلالتماب حامد کرزی که در ادرات بلند پایه کشور شانده اند بی خبراست که کی بی سواد است و کی باسواد است که الزام میگویند
  که فلان بی سواد است وفلان باسواداست اگر کسی خدمت بکند هم درجنجال مانده است و اگرکسی خدمت نه کند هم در جنجال است من میخواهم که از این قسم
  پخش خبرهای که مورد فایده نه باشد باید خود داری نماید هرکس میفهمند که گاو سیاه وشیر سفید است دیگر چیز گفتنی نه دارم اگر بگویم زیاد است
  ومن الله توفیق

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس