صفحه نخست > خبر و گزارش > چپاول و بنيادگرایی اين خانواده!

چپاول و بنيادگرایی اين خانواده!

محمود کرزی در زد و بند به ثروت های باد آورده می رسد، احمد ولی کرزی، پادشاهی هرویین را بدست می گيرد، قیوم کرزی همراه وکیل احمد متوکل وزير خارجه آدمکشان کشان طالب و سفیرشان ملا ضعیف، برادر عزیزشان ملا عمر را با دستگاه حامد کرزی آشتی دهد، جميل کرزی مست سوار بر موتر حادثه ای ترافيکی را در کابل بوجود می آورد و پنج تن کشته و يک تن زخمی می شوند، به هيچ عنوان بازخواست نمی شود.
يكشنبه 8 مارچ 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: روزنامه ی نيويورک تايمز چاپ آمريکا اخیرا گزارشی را درباره ی فعاليت های اقتصادی محمود کرزی برادر حامد کرزی رییس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان به نشر رسانده است. در اين گزارش توضيح داده شده که چگونه او از هشت سال پيش که رستوران هایی را در سانفرانسیسکو، بوستون و بالتيمور داشته، اکنون به يکی از امپراتوران اقتصادی افغانستان تبديل شده است.

پيشتر گزارش هایی پراکنده از فعاليت های محمود کرزی به نشر رسیده بود که چگونه وی از روابط و نفوذ خود به عنوان برادر رييس جمهور استفاده کرده و پروژه های کلان اقتصادی را در مزايده های مختلف برنده شده و يا حتا پس از نهايی شده مزايده آن را تصاحب می کند. برای نمونه در مزايده ی کارخانه ی سمنت اين برادر کرزی بود که پس از نهايی شدن مزايده، وارد کار شده، پروژه را از آن خود می کند و از برنده ی مزایده بصورت ناگهانی خواسته می شود که بيست و پنج ميليون دالر نقد حاضر کرده و يا کنار بکشد. حتا برنده ی مزایده تهديد به مرگ می شود که اين خبر را به رسانه ها اعلام نکند.

اين خانواده در اين هشت سال تا جایی که توانستند چور و چپاول کرده و بنيادگرايان و آدمکشان و دزدان و قاچاقچيان مواد مخدر را ميدان دادند تا بتوانند بيشتر از پيش به ثروت خود بيافزايند.

محمود کرزی از روابط و زد و بند خود به عنوان برادر رييس جمهور استفاده می کند و به ثروت های باد آورده می رسد،احمد ولی کرزی برادر ديگر اين خانواده، پادشاهی هرویین را بدست می گيرد و به مدد تلاش های وی و همکارانش، افغانستان در رده ی بزرگترين توليد کننده ی مواد مخدر می شود، قیوم کرزی ماموریت می یابد تا به همراه وکیل احمد متوکل وزير امور خارجه امارت آدمکشان کشان طالب و سفیرشان ملا ضعیف، برادر عزیزشان ملا عمر را با دستگاه حامد کرزی آشتی دهد و حامد کرزی رسما می گويد " برادر عزیز ملا عمر" و آرزو می کند طالبان سربازان وی باشند. جميل کرزی يکی ديگر از اعضای اين خانواده به واسطه ی نفوذ و رابطه ی فاميلی با کرزی نماینده پارلمان می شود، در جلسات پارلمان هيچوقت حضور ندارد و حتا وقتی در ماه اکتبر سال 2008 در حالی که مست سوار بر موتر خود بود و حادثه ای ترافيکی را در جاده ی عمومی سیلو در شهر کابل بوجود می آورد و پنج تن کشته و يک تن زخمی می شوند، به هيچ عنوان بازخواست نشده و تحت پيگرد و محاکمه قرار نمی گيرد.

در همه ی اين موارد اين حامد کرزی رييس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان است که پشتيبان برادران خود می شود. او يا هر يک از سخنگويانش وقتی مورد سوال خبرنگاران قرار می گيرند، گستاخانه هر گونه حمايت خود را از اين برادران کرزی رد می کند.

به مدد رياست جمهوری حامد کرزی جنايـتکاران، ناقضان حقوق بشر، قاچاقچيان مواد مخدر، دزدان و چپاولگران، از زمان ديکتاتور عياش محمد ظاهر تا طالبان نکتايی پوش مانند انور احق احدی و اشرف غنی احمدزی، افغانستان را محل امنی برای خود يافته اند و بيشتر آنان بر کرسی های مختلف دولت در اطرف حامد کرزی، در ارگ رياست جمهوری، کابينه، ولايت، پارلمان و قوه ی قضايه تکيه زده اند.

از این چند کرزی!

حامد کرزی، قیوم کرزی، احمد ولی کرزی، محمود کرزی و جمیل کرزی

يكشنبه 19 اكتبر 2008


احمد ولی کرزی را که به دادگاه بکشاند؟

بازهم خانواده ی حامد کرزی!

سه شنبه 7 اكتبر 2008


محمود کرزی: در کجا پيسه هست، در کجا پيسه نيست؟

بسياری معتقدند که سهم او در حلقه ی رفقا برای سرمايه گذاری در افغانستان، برادر کرزی بودن و استفاده از روابط وی می باشد. برخی نيز معتقدند که برادر ديگر وی، قيوم کرزی در قندهار، در قاچاق مواد مخدر دست دارد/ ويديوی کامل مصاحبه ی تلويزيون طلوع

شنبه 9 فوريه 2008

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • این جنایتکاران از ظرف احمدشاه بابای غدار و خائن ملی خدا نیا آمرز آب خورده اند ،که آنهم در آدم کشی ، تعصب وتضاد ، دزدی و چورچپاول دارایی عامه و کشور دست زد. سنگ تهداب خیانت توسط همین احمدشاه بابای غدار قاتل در قندهار گذاشته شدکه تا امروز مریدان نابخرد آن و غلامان استعمار ازآن پیروی میکند.از این خائنین پلید هیچ جای توقع صداقت و راستکاری انتظار برده نمیشود.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس