صفحه نخست > حقوق بشر > کاپیسا: عکس هایی از دختران دانش آموزی که توسط سربازان حامد کرزی مسموم شدند!

کاپیسا: عکس هایی از دختران دانش آموزی که توسط سربازان حامد کرزی مسموم شدند!

سربازان حامد کرزی، آدمکشان طالب، آدمکشان گلبدينی و ...روزی تيزاب بروی دختران مکتب می پاشند، روزی انتحار می کنند، روزی مکتب را به آتش می کشانند، روزی کتاب می سوزانند، روزی آموزگار و شاگرد را با گلوله می کشند و روزی مسموم می کنند.
سه شنبه 12 می 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

عکس ها از خبرگزاری اسوشیتد پرس

حمله بر مکتب، رسم طالبان است

با تحريک شیخ آصف محسنی به لیسه ی معرفت حمله کردند، شیشه های آن را شکستند، به زنان دشنام دادند، سنگ و کلوخ به طرف زنان پرتاب کردند و...

چهار شنبه 15 آوريل 2009


اعتراض به سلب حق تحصيل مهاجران در ايران

بيش از 280 نفر از فعالان مدنی در ايران با انتشار بيانيه اي، به اقدام اخير دولت جمهوري اسلامي ايران در ‏منع مهاجران افغان و عراقي از شرکت در آزمون سراسري دانشگاه ها اعتراض کردند

پنج شنبه 25 دسامبر 2008


مجازات ناقضان حقوق کودکان

متن کامل نشست خبری بو اسپلند معاون نماينده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان و کاترين بنگوی رييس دفتر يونيسيف در افغانستان

دو شنبه 15 دسامبر 2008


نصیر علی در حمله ی انتحاری طالبان (سربازان کرزی) کشته شد!

خانواده و اطرافيان نصیر علی، جنازه ی او را دفن می کنند. کودکان او نمی دانند پدرشان باز نمی گردد.


چرا؟ چرا؟ چرا؟

چهار عکس از عاطفه و شیما دختران دانش آموزی که در قندهار دو موتر سایکل سوار اسید به صورت آنان پاشیدند!

چهار شنبه 12 نوامبر 2008


تازه ترين نمونه ی خشونت عليه زنان

گوش و بينی نازيه قطع شد

تصاوير گويای همه چيز!

سه شنبه 25 دسامبر 2007, نويسنده: سونا سحر


خشونت و شورش امکانات می آورد؟

مساله اين نيست که چرا در ولايات جنوب و شرق کمک ها و پروژه های دولتی و نهادهای بين المللی اختصاص داده می شود، مساله اين است که چرا عدالت رعايت نمی شود و چرا وقتی پروژه ای به بهره برداری می رسد، تخريب شده و يا به آتش کشیده می شود؟

چهار شنبه 18 فوريه 2009

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • نفرین باد بر اداره چیهای فاسد کنونی که برای دوام قدرت و چور وچپاول خویش حاضر اند با سیاه ترین و جانی ترین انسان نما های روی زمین نیز معامله نمایند، نزد سردمداران رژیم نه منافع علیای وطن بلکه فقط ادامه سلطه سیاه شان برکشور مطرح است و گر نه هیچ انسانی عاقل حاضر نخواهد شد با یک گروه وحشی ضد علم و پیشرفت که همه روزه چهره های سیاه آنها برملا تر میگردد و مسموم نمودن شاگران معصوم مکتب در ولایت کاپیسا یک نمونه آن است به معامله بپردازد.

 • دوستان عزیز کابل پرسیان ارجمند ! فرهنگ مسموم کردن ویژۀ امروز نیست که قابل بحث باشد . سی سال است که آب آشامیدنی مکاتب توسط مجاهدین با زهریکجا شده و شاگردان مسموم میشوند ، بمنظوری که در سواد و دانش بروی کودکان و جوانان این کشور بسته باشد ، تا دیوبندیان و الازهریان هرچی بفرمایند بی چون و چرا اجرا گردد . ورنه آسمانها به زمین خواهند خورد واسرافیل صورش را خواهد دمید و قیامت کبرا بر پا خواهد شد !!

  • عجب زمانه یی شده است! به اصطلاح شمشیر زن و........دی زن معلوم نیست. شب گذشته بیانیه یی از کمپودر غلام فاروق وردک که در این اواخر داکتر غلام فاروق وردک نامیده میشود از طریق رسانه ها به نشر رسید. صرف نظر از بیسواد بودن وزیر صاحب معارف که قادر نیست زبان فارسی که زبان رسمی وزبان اضافه تر از هشتاد درصد ساکنان این کشور را درست تلفظ کند وف را پ وبرعکس تلفظ میکند، وی با بیشرمی تمام (چنان بیشرم که حتی یک مفعول هم چنان بیشرم وبی حیا بوده نمیتواند!) گفت که معلوم میشود گروپ خاصی درعقب این ماجرای سم پاشی مکاتب اناثیه در پروان وکاپیسا باشد.

   کمپودرصاحب، بسیار احمق تشریف داری. سنگ سنگ این کشور به خوبی میداند که درگذشته ها تا امروز کی به روی دختران مکتب تیزاب پاش میداد! به همگان معلوم است که بمب های قلمی وساعتی را کی در مکاتب جا میگذاشت که باعث مرگ ومیر اطفال میگردید. واضع است دیگر! چه کس بوده میتواند به جز از گلبیدین ناحکمتیار. خداوند این دولت را با تمام اراکین بلند رتبه اش روی سیاه در دنیا واخرت کند زیرا رهبرش سم های زهراگین را تهیه و چریکش یعنی غلام فاروق اکا که درمسند وزارت معارف تکیه زده است رهنمایی تروریستان شده وانهارا به سوی مکاتب رهنمون میگردد

  • مزاری عزیزبا تایید فرموده شما فقط می خواهم به یک نکته اشاره
   کنم وآن این که تیزاب پاشی فقط رسم گلبدینی است وبس

 • سلام به همه
  مردم عزیز ما باید هوشیارانه به پای صندوق های رای بروند و رییس جمهور بعدی را آگاهانه انتخاب نمایند. طالبان دشمنان مردم و میهن ما هستند آنها میخواهند ریشه های علم ودانش در وطن ما را از ریشه بخشکانند، چون این دختران مادران فردای این میهن اند و مادران با سواد فرزندان عاقل و سالم بار میآورند و این درست خلاف اهداف طالبان است.
  طالبان از علم ودانش و دین ناب محمدی چیزی نمیدانند. آنها گوشه های از دین مقدس اسلام را با پختونوالی و همجنسگرایی مخلوط نموده و دین جدیدی برای خود ساخته اند. طالبان در ساحات تحت تسلط شان اطفال را به مکاتب نمیفرستند بلکه آنها سر انسان ها را توسط اطفال میبرند و به اطفال آدمکشی میآموزند تا آنها در آینده وحشی تر از طالبان کنونی بار بیایند واهداف شوم طالبان را دنبال کنند.
  واقعاً برای پشتون ها شرم است که بعد از دو قرن حکومت موجودی پلیدی چون طالب ها را تقدیم جامعه نموده و حامد کرزی آنها را برادر و عزیز خود میخواند.

  • in kar amrika mibachid, mojahidines hargeze daste dar in kar nadarand.

   Doorood bar maqawimat
   Marg Bar amrika wa manafiqine

  • kabulpress is not independent site, I sent more than 5 comments never ever publish thats your freedom of speech.Its not Karzia bodyguards Its warlords and drug dealers and smugglers bodyguards. Marshal Besewad and Animal Doctor Abdullah and Qanoni’s dogs, Like Moqbeel Jorat and Amanullah Gozaar, They are trying to do these things they are bad people in our country. Lets try to think about that lets support our Leader Karim Khalili He is the man we need to think about our future and we need to think about our power in a future goverment lets vote for Karzia but we will remove Marshal sooon. I hope it will not happen again to our sisters again.

   Thank you so much

  • Dear Ali riza you need to know that Khalili is also one of the war lords and he stealed alot in this last four years but remeber that Karzai cheating both of this two men khalili and Fahim.i hope that Hazar ppl should ’nt be cheat by this fucking warlords man. you re sincerly N.S

 • بهتر است این افراد را سربازان کرزی نه بلکه اولاد ابلیس نامید۰

  • دراین اواخر،مطبوعات گذارشاتی را مبنی براستفاده اشغالگران ازفاسفورس دربمباریهای اخیر درسرارکشور،خبر دادند .

   فاسفورس سفید درحقیقت یک مواد کیمیایی زهریلایی ست که اثرآتش گیری فوق العاده ای دارد وانسانی که مورد هدف این سلاح خطرناک قرار گیرد نه اینکه کشته می شود ،بلکه براثراین مواد ، آتشگرفته ازبین می رود .

   ازآنجائی که درگوشه گوشه کشور عملیات مجاهدین بر علیه اشغالگران شدت یافته است ، دشمن نیزبرای انتقام ، افراد بی گناه ملکی را با سلاح های کیمیایی وغیر کیمیایی کشته ، وهرروزخانه های شان را مورد تجاوز وبمباردمان قرارداده، کودکان،زنان وافراد سالخورده را با نهایت بی رحمی به شهادت می رساند.اما درمورد بمباردمان هوایی بر افراد ملکی درولایت فراه زمانی که دشمن این را پذیرفت که درآن از فاسفورس سفید استفاده شده است واین را نیزاضافه کرد که طالبان نیز ازاینگونه مواد استفاده می کنند ،مطبوعات بصورت ناجوانمردانه ، واقعه چشم دید استعمال فاسفورس از طرف امریکائی ها را در ولایت های کاپیسا وفراه به فراموشی سپرده ،با استناد ازسخن دشمن ، مجاهدین را متهم کردند که درجنگها از این مواد ضد بشری استفاده می کنند .

   امارت اسلامی در حالی که استعمال فاسفورس را از طرف مجاهدین امارت اسلامی بشدت رد می نماید، تمام سازمانهای جهانی را دعوت می دهد که در مورد اینگونه اعمال وحشیانه تحقیقات آزاد ومنصفانه ای را شروع نموده جنایتکاران را درپیش چشم جهانیان رسواومحکوم کنند . امارت اسلامی دراین موردانتظارهمکاری همه جانبه ووسیع رادارد.

   امارت اسلامی افغانستان

   17 جمادی الاولی 1430هق

  • طالب مجاهده ، از کدام گلخن سر کشیده و به کابل پرس? رسیده یی که صفحه را بوی گین کردی ، یو کیسه لرم تانه ! ( از شخصی در جمع عام بادی با صدای خاصی برخاست ، کوشید با لغزاندن در تلافی صدا نماید ، همرکابش فرمود : صدا را چاره همین باشد ، ام با بو چه خواهی کرد ؟ ) چنان بادی از شماها برخواسته که تحقیق گران آزاد را نه صدا و نه بویش چاره باشد . شما ها را باید دفن خاک نمود تا دیگران آرام زیست نمایند !!

   شما مجاهدین درگوشه گوشۀ این خاک در انتحار ، ماین گذاری ، حلال کردن انسانها ، رهزنی ، آدم کشی با پرتاب راکتهای کور ، تیزاب پاشی بروی دختران مکتب ، مسموم کردن ، لواطت و بچه بازی ، کنار آمدن مخفی با انگریزان ، فروختن وطن به پنجابیان ، جبهه گیری در عقب کودکان ، زنان و افراد سالخورده ، تجاوز جنسی به کودکان تحت نام دین ، و و و ید طولا دارید ، چگونه بشرمانه و رزیلانه خواهش تحقیقات آزاد توسط باداران غربی وخبرنگاران را دارید ؟ شما که خبرنگاران بیطرف ، حتی مسلمان را با نعرۀ الله و اکبر سر می برید ! در شاهرای هرات _کابل از ترس شما مجاهدین فی سبیل الله کسی سفر کرده نمی تواند . شما که زنان را اسیر و گروگان میگیرید و جوانان هموطن و بی گناه خود را سر میبرید چقدر بی غیرت ، بی حیا و بی شرمید که باز از تحقیقات و محکمه نام میرید ، شما که به محکمه و عدالت شاشیده اید . با این اعمال و کردار تان چنان گوی بزرگ نموده اید که گیتی را بوی تعفن تان فرا گرفته ، در لجن زاریکه خلق نموده اید تمام مردم این کشورغرق و بد نام شده اند و روی و آبروی شان را با غیرت اوغانی خود برده اید . اگر خدایی را میشناسید ، لعنت همان خدا به سرو روی تمام تان باد . مرگ بر شما هیولا های مسلمان نما که دیگران را محکوم به مرگ نموده اید !!

 • لعنت خداوند متعال به عاملین این حادثه با د وهمچنین به این دولت بی کفایت که غیر درد ورنج به این ملت بیچار ه هیچ چیزی دگری نتوانست انجا م دهد. این همه ضعف دولت مزدورمانند است که این ها تنها میدانند که چه قسم دزدی کند وچه قسم رشوه بخورد غیرآن هیچ چیزی دگر نمیفهمد.

  • لعنت خدا اول بخودش که این همه موجودات ظالم را خلق نمود، وازبی کفایتی حالا کاری ازدستش ساخته نیست ! وبه یک تماشاگرمطلق نه قادر متعال ، نزول فرموده اند. خلقت محسنی - ملاعمر- خمینی- هیتلروبالاخره پدر فاطمه گل، وحرامزاده های چون عیسی وموسی از کارنامه های زشت بالانشینان ناکس است وبس !

  • مولوی صاحب سلام ! همرای همین فرموده هایتان اگر به گیر برادران غیزتی ما بیافتید ، نمیدانم بخدا که نمیدانم چی حال و روزسر تان خواهد شد ؟ همه نام ها را مانده ، مانده انهم با نام مولوی !! بیشک که دل و گرده دارید مولوی صاحب ، انج و منج باشید . دوستدار پیامهای تان ! مزاری

  • لعنت خدا باشه بر بیخدا یان , لعنت خدا باشه بر ماسک پوشیدگان مولوی و سگخویان , لعنت خدا باشه بر این دوا پاشان وهزار لعت خدا باد بر دوستدارا پیام شان . کج و وج باشی مزاری کمونست جان ، که نه اسلامت معلوم است و نه ام کفرت . با مان خدا . سرپلی

  • دیدید حاجی صاحب ، که آخرین سلاح خود را شما هم بکار بردید . خدا حافظ و ناصر تان باد !!

 • لعنت به کسانیکه این اعمال وحشیانه را انجام میدهند

  • گل گوفتی و راست گوفتی و چه خوب زیبا گوفتی . مزاری جان او گپی بالا ره سرپلی نگوفتی لاکن اگه میخواستی چیزی بگوفتی هتمن امی رقم میگوفتی که کدام دیگه گوفتی . ده ای گپی سرپلی تو چه گوفتی ؟ سرپلی نامیشه ده سر پل نویشتی ده زیر پل بلکل ننویشتی . اندیوالیت انوز ده سفر استی و تا بالی نامدستی . وقتی بخیر آمدی گپی مزه دار بریت خات نویشتی . ده ای رسم الخط نو چه گوفتی ؟

  • حاجی صاحب سفر بخیر بکردندی و به سر پل با جانجور و دل فراخ تشریف بیاوردندی . قغی از سرپل بشنیدستمی و خیال بدین کردمی که از سرپلی اصلی برامدستندی . شعر سرودن هم نغز کاریست که حاجی جان قریب قریب بخیر شاعر هم میشدستندی . این حقیر فقیر از اندیوالان گاه گاهی انتظار هم تخم و هم چوچه را بداشتندی !! به گفتۀ بنگیچه تاشقرغانی که خدایش بیامرزدا و قاتلینش را دوزخ رجیمانش نصیب بفرمایدا : ( ای سون دریا کلان + اوسون دریا کلان + هرسو که میری حاجی + ده ردت هستم چالان ) .

  • مزاری جان بچی قوما سلامالیک ! مه که میگوم آدم شناس نمیشی قبول بکو دیگه " سرپلی از تو میترسه که ده سرپل نامیشه نویشته نکده ده زیر پل نویشته میکونه ؟ لاکن مردک از سرپلی کده کمتر با ایساس نبوده . مه میگوم نوش جانیش . بیا بچی قوما مه از تو یک سوال بکونوم . مقصد تان از تشویق کدن ای مولوی کفر گوی که نامیشه شیطان حقگوی مانده بود چه است ؟ " ها " اندیوالی تانه بریش نشان دادین . مقام و مرتبی تشویق گری شیطان از شیطان کده چقه بالا خات بود ؟ ( ما فوق رتبه ) آفرین یک گپ زدی پخته زدی و مه ام از امی اقراریت خوشیم آمد . راستی که شوما ای شیطان حقگویه وزیر دیست راست تان مقرر کدین . مبارکیتان باشه بچی قوما . از دین و دنیا و خدا مذاق جور کدین . آشنا یا پخته مسلمان باش یا پخته زندیق ده مابینیش ایزک واری خیزک نزن . بیغم باشین که خدا جان اینمیتو کتیتان مزاق خات کت . مه اخرین گپیمه تا آخرین روز مرگیتان تا بزبان خود کفر نگوین نخات گوفتوم . اگر چه تشویق کفر گویان کمتر از کفر گویی نیست . از ما و تو خو نو شوروع شوده . مه ای گپی تانه ام ده کیتابچیم قبه کدوم . صد روز ببار یک روز بکار . . گپی آقای درد مند ده جانیم بزنه که چقه نشان ره پخته گریفته میزنه که غیر از هدف ده ایچ کس نمیخوره .مه امروز آمدوم یک نصیحت ده بابک نویشته کدوم و یک خبرتیا خپل آشنا مزاری جان ته . مه از کی فتره شاعر شودوم؟؟ خدای پامان

  • حاجی صاحب ، از سفر خوش آمدید ! پیش ازینکه سوالات شما بزرگوار را پاسخی بدهم ، لطفأ فقط یک سوال مرا جواب بدهید : طالبان مسلمانند یا خیر ؟ اگر بلی ! چرا ؟ اگر نه ! چرا ؟

   این حقیر به آقای بابک احترام دارد . اگر احیانأ حاضر شوند و جوابی برایتان بنویسند ، عاقبت تان بخیر که به خیزک نمانید.

  • مزاری جان خوش باشین ! جواب سوال شوما ده دومبکی ای سوال بسته است که شوما از مه کده ده او وارد تر استین . اگه ایره فامیدین اوره ام میفامین اگه ایره نفامیدین باز اوره ام نخات فامیدین که باز ای سرپلی بریتان تشریح خات کت . کمونست ها کافر استن یا مسلمان ؟ اگه نی ! چیرا ؟ اگه بلی ! چیرا ؟ . به آقای بابک احترامی مره خو دیدین که از کوه های طلا ام اونا ره بالا تر دانیستوم . ایکه جوابیمه میتن یا نمیتن کاری اوناست . و شوما فقط یک گپی مه ره ثابت کدین که از اونا کده پیشتر پیش پزکی نمودین . دلیل گوفتن و دلیل شونیدن ده خیزک زدن چه تالق داره ؟ فرق بین شوما و بابک جان یک چیز است که اونا مردانه وار از خدا انکار میکونه و شوما از ترسی قومایتان بزبانتان نمیارین . از شوما ام درخاست میکونوم که میتانین ده ما بین گپایما دراین و با اونا کمک بکونین و بیخدا جانه ام صدا بکونین و بریش بگوین . بیا که خوب وقت زدن سرپلی رسیده . و سرپلی ام هرکسه مطابق حیثیتیش جواب خات گوفت .

  • حاجی سایب سلامونه ! حاجی جان ولا که زور هم بد چیز است که او هم سر بالا میره ! عمر شدن و طلا شدن خو کار آسان نیس !! مه فکر میکردم که شما همرای عقل های چارکی تان که از دیگران را ده بالا جیب تان فکر میکنین فرق مکتب های سیاسی را کده میتانین . اگه چند وقت دیگه هم ده امی کابل پرس? باشین ای بغل و او بغلشه چکر بزنین او ره بخیر میفامین . خیر اس حاجی سایب یک جای دیگر هم فعلأ ده وطن پیدا میشه غیر از مدرسه که نامش مکتب اس ، همونجه هم سری بزنین فایده داره !!

 • Lanat bar in sepahiyan Karzay, in janiyan, adam kushan, toororistan wa dushmanan tamadun, wa pashraft

  taasuf ki dast award in farhang faqeer qabila dar qarn 21 hamin ast

  Anha eslam ra deen kanizi, ghulami, qatul, washat tamsil namuda and , agar eslam in ast kufr ba amalkard insani ash, bahtar ast

  Lanat ba karzay wa beradaranu, sepahiyanash ki hama mafiaye qatil basharariyat wa dushman pashraft wa tamadun and

  Hakim

  • او برادرا چرا طالباوگلبدین تنا میگین همی محسینی چند روز پیش به قومندانای خود نگفته بود اورام از طریق تلویزونش که شاگردای مکتب معرفت سنگبارانکده وبکشید.محسینی رام ده پالوی طالبا خو یکدفه بوگویئد

  • او برادر هرقدر که بنویسم و بگویم بالای این جنایتکاران تاثیر ندارد . صرف بحضور پروردگار عارض شوید که خداوند بلای اسمانی را بر سراین جنایتکاران بیاورد.

 • با سلام خدمت دوستای عزیز
  نظرات همه شما قابل قدر میباشد ولی متعصفانه دولت که دراوج بیسوادی قرار دارد چه فاید.آنهم یک نوع انتهاری توسط باند کرزی .همان طالبان چهار روز پیش

 • چنین به نظر میرسد که اینبار در عقب این حادثه غم انگیز سربازان کرزی نه بلکه دزدان شیطان الدین ربانی و جنایتکار ملی مسعودوف قرار دارند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس