صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > داکتر بشردوست در غرب کابل!

داکتر بشردوست در غرب کابل!

داکتر بشردوست: در ده افغانان و کوته سنگی علاوه بر تشریح مختصر پروگرام و اهداف، اشاره هائی به امیتا بچن های افغان داشتیم که عکسها و پوسترهای رنگارنگ شان در و دیوار، نه تنها کابل، بلکه افغانستان را پر کرده است. افغانستان بالیود سیاسی دنیا شده است.
شنبه 20 جون 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

داکتر بشردوست: از شرق کابل کمپاین را شروع و به تاریخ ۲۸ جوزا ۱۳۸۸ به مرکز و غرب کابل منتقل کردیم .درهمه جا استقبال و پذیرائی مردم بی سابقه است.

در ده افغانان و کوته سنگی علاوه بر تشریح مختصر پروگرام و اهداف، اشاره هائی به امیتا بچن های افغان داشتیم که عکسها و پوسترهای رنگارنگ شان در و دیوار، نه تنها کابل، بلکه افغانستان را پر کرده است.
افغانستان بالیود سیاسی دنیا شده است.

از بعد سیاسی، پوستر ها و عکسهائی رنگارنگ شان به جائی نتیجه مثبت، نتیجه منفی داده است. مردم دشنام میدهند که چرا بدون اجازه من در و دیوار خانه، دوکان و غرفه من را پوستر کاری و پوستر مالی کرده اند و پول این همه پوستر ها و عکسها را از کجا پیداکرده اند؟

فردا کمپاین را به طرف شرق افغانستان می بریم .

گزارش خواندنی روزنامه نيويارک تايمز درباره داکتر رمضان بشردوست


گفتگوی رادیو آزادی را با داکتر بشردوست بشنوید


داکتر بشردوست در ارزان قیمت!

در ارزان قیمت عکس ها و پوسترهای تعدادی از کاندیدان دیگر بر روی در و دیوار ملکیت های دولتی و خصوصی دیده می شد. داکتر بشردوست می گوید: " من با شوخی می گفتم که آقای کرزی و ...قبل از من از شما دیدن کرده اند. " مردم پاسخ می دهند: کرزی صاحب و امثالشان در خواب هم این منطقه را نمی بینند. افراد شان مثل دزد شب آمده در هر جا که دلشان خواسته بدون اجازه مالکین دوکان،خانه و ... عکس ها و پوستر های خود را نصب کرده اند.

جمعه 19 ژوئن 2009


چگونه از رمضان بشردوست حمايت کنيم؟

داکتر رمضان بشردوست بارها اعلام کرده است که فقط کمک های مردمی را می پذيرد. برای کمک به داکتر رمضان بشردوست از دو طريق می توان وارد شد.

کمک های مالی:

داکتر بشردوست برای برپایی يک کمپاين گسترده در زمان تبليغات نياز به کمک مالی شهروندان افغانستان دارد. برای کسانی که در خارج از افغانستان زندگی می کند ارسال مثلا صد دالر آمريکايی کار چندان سختی نيست. اما جمع شدن اين کمک ها می تواند کمک شایانی به برگزاری کمپين آينده ی انتخابات کند.

شماره حساب داکتر رمضان بشردوست:

Beneficiary: Ramazan Bashar Dost

Account number: 0505701000461618 AFN

SWIFT CODE: AFIBAFKA

Account with: Afghanistan international Bank (AIB ) Intermediate Bank:
Commerz Bank

SWIFT CODE: COBADEFFXXX
Account no: 400870105400 USD

شهروندانی که کمک مالی به حساب آقای بشردوست ارسال می کنند، بهتر است يک ايميل نيز به ايشان و يا کميته ی دفاع از ايشان ارسال کنند:

ايميل داکتر بشردوست : bashardost bashardost.org

ايميل کميته ی حمايت از داکتر رمضان بشردوست: info ramazanbashardost.com

کمک برای برگزاری کمپاين:

شهروندان افغانستان در گوشه گوشه ی افغانستان و جهان می توانند برای کمک به داکتر رمضان بشردوست برای برگزاری کمپاين کمک کنند. در کنار راهنمايی، نظرات و پيشنهادات برای برگزاری هر چه بهتر کمپاين، افراد می توانند در شناسایی داکتر بشردوست به سایر افراد اقدام نمايند.

دست در دست يکديگر و با حمايت از داکتر بشردوست، انتخابات ریاست جمهوری را تبديل به محکمه ابتدایی دزدان، خاينان و جنایتکاران کنیم!

سایت کميته ی حمايت از داکتر رمضان بشردوست


سایت شخصی داکتر رمضان بشردوست


پيوند (لينک) دادن به سایت انترنتی کمیته ی حمایت از داکتر رمضان بشردوست

اگر شما سایت انترنتی يا وبلاگ داريد، می توانيد يکی از تصاويری را که مناسب با طراحی سایت و يا وبلاگ شما می باشد را انتخاب کرده و با دادن پيوند (لينک) به سایت کميته، حمايت خود را از داکتر رمضان بشردوست نشان دهيد. معمولا سایت ها و وبلاگ ها روش های مختلفی برای نشر تصاوير دارند. شما می توانيد مستقيم تصاوير زير را ذخيره کرده وسپس منتشر کنيد و يا اينکه با قرار دادن کدهای مربوط به هر تصوير در صفحه ی وب خود، آن را نمايش دهيد. دريافت کد تصاويرDr. Ramazan BashardostDr. Ramazan BashardostDr. Ramazan Bashardost

اخبار و گزارش های مربوط به انتخابات رياست جمهوری افغانستان در سال 1388 را قدم به قدم در کابل پرس بخوانيد

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • زنده باد دوکتور بشردوست مرد عمل

  • نتیجۀ انتخابات:

   عبدالله از کرزی بهتر است اما یک دزد خطرناک برای ملت و بیت المال افغانستان است. اگر دزد نمی بود خیلی خوب بود که در سیستم منحوس افغانستان یک تحول تاریخی پیش می آمد. در نظر شخصی من دیگر بس است کرزی پرزی وقتش به پایان رسیده دیگر تعصبات قومی باید به زباله دان تاریخ سپرده شود. فکر می کنم در مورد بشر دوست که مانند یک رودخانۀ عمیق و آرام در جریان است، دست کم گرفته شده است ، شاید ایشان بیشترین آراء را نصیب خود نماید.

   نفوس ملیت های افغانستان به اساس احصائیۀ سال 2001 ملل متحد:

   پشتونها 38 % ، تاجک ها 25 % ، هزاره ها 19 % ، ازبک هاو ترکمنها 12 % و دیگران 6 %

   نتیجۀ آراء سال 1388 از نظر من قرار ذیل خواهد بود:

   آرای کرزی: پشتونها 60% ، تاجکها 5% ، هزاره ها 15% و ازبکهاوترکمنها 70%

   آرای عبدالله : پشتونها 5% ،تاجکها 80% ،هزاره 4% و ازبکهاوترکمنها 10%

   آرای بشر دوست: پشتونها 10%، تاجکها 10% ، هزاره ها 80% و ازبکهاوترکمنها 20%

   نوت: احمدزی تقریباَ 25% رأی پشتونهارا به خود اختصاص خواهد داد.

   که درینصورت نتیچۀ نهایی عبارت اند از:

   کرزی: تقریباَ 35.5% کل آراء ، عبدالله تقریباَ .23.86% کل آراء و بشر دوست تقریباَ 23.9% کل آراء .

   درینصورت انتخابات به دور دوم کشانیده میشود و نتیجۀ آن قرار ذیل خواهد بود:

   کرزی : 44% و بشردوست 56%

   بشردوست رییس جمهورافغانستان خواهد شد.

   نوت:
   اگر انتخاب دور دوم بین کرزی و عبدالله باشد، کرزی برنده است. زیراکه پشتون ،هزاره و ازبک یکی میشود.
   اگر انتخاب دوردوم بین کرزی و بشردوست باشد، بشردوست برنده است. زیراکه هزاره، ازبک و تاجک یکی میشود.

  • zenda bad ramazan bashar dost

  • به جواب شما دوست عزیز میخواهم بنوسیم که شما باید در فکر منافع اولیای کشور باشید به نظر من شما حتمآ شخصی هستید که بالفعل درافغانستان حضور ندارید ، امروز افغانستان به وصلت ها ضرروت مبرهم دارد زمان زمان وصل است نه زمان فصل این تصور که شما از مجموع اقوام افغانستان نموده اید بلکل اشتباه میباشد و اگر چنین هم باشد باید ما منحیث یک فرد افغان همیشه بزل مساعی را بخرچ بدهیم تا افغانها با هم متحد شوند و یک افغانستان که خانه همه این ملت رنج دیده باشد اعمار گردد و این مسائل تعصبات را که سبب به وجود آمدن بعضی فرقه گرائی ها میشود باید ما تا حد امکان جلوگیری نمایم و امید من از تمام افغان ها این میباشد که در مورد یک چیز فکر نمایند و آن هم وحدت ملی ، اتحاد تمام اقوام افغانستان

 • دوستان سلام:
  بیاییدیکبار به عنوان یک انسانی خوب تصیمی خوب بگیریم.تااینکه وابسته به یک ملیت خودرابدانیم.تاحالا هم ازمن وتو بنام ملیت بسیاراستفاده کرده اند.خداراشاهد کردارمان بگیریم واین عقیده های مزخرف راکه (کرزی ازپیش انتخاب شده است را)ازسربیرون کنیم.چیزی که مابخواهیم خداوندهمانرا خواهدکرد.امریکایا بارک اوباماکیست که برای ما زعیم تعیین کند؟ازخداوند امیدداشته باشیم تایک فردی که خودش یکی ازمخلوقات خالق پاک است.افسوس به مااگراشتباه کنیم.

  • سلام.به مردم خوبم.
   امیدوارم این بار همه ما ملت افغانستان دست در دست هم دهیم در نقش و پیکره یک انسان واحد به نام ملت افغانستان حاضر شویم. و کسی را انتخاب کنیم که لیاقت ملت و سرزمین زیبا و غمزده مان را داشته باشد.و روز به روز به سوی آبادانی قدم بر داریم. به امید آنروز

  • من از رمضان بشردوست حمایت میکنم . اما خدا کند که گفتار تا عمل شان یکسان و مساوی باشد. تنها جیزیکه من طرفدارش نیستم مذاکره با تروریستها است . طالبان تا تروریست فراق فاحشی دارد. طالب مسلمان است . اما نه تروریستهای که خود را بنام طالب معرفی کرده اند . من از همه طالبان پاک نفس و با ایمان از سراسر جهان خواهش برادرانه ای اسلامی دارم ، که با همکاری شان در راه نجات افغانستان و جهان از شر تروریستها با ملت نجیب افغان همدست و صدا شوند.

  • salam be ta mami afghanha man az daktar ramazan bashardoost himayat mikonam

  • سلام به ح.آ.ن این به این معنی که شما میخواهید که همه مردم مسلمان طالب شوند که با شیشه همدیگر را قتل کنند

 • Man az dakter bashar dost himaia mikonam

  • ‘salam man baqeer qazanwi astam az mardom ranjdeadi khod yak khahesh daram ke en bar freb har kas nakas ra nakhored faqad faqad ramzan bashar dost ra antakhab koned ke khedamd gar mardom asth ’

 • به تمام دوستانیکه چیزفهم هستند و در داخل افغانستان

  این یکی از بهترین فرصت هاییست برای نجات افغانستان و تمام مردم رنج دیده ی آن. به داکتر بشردوست رای دهید تا با وجدان راحت و خیال آسوده زندگی بتوانید. دیگران را دهه هاست که تجربه میکنیم. آنها همه یکسان اند. همه به منافع شخصی، قومی، مذهبی، لسانی و منطقوئ خود میاندیشند.

  خصوصاً خطاب به هموطنان پشتون خود مینویسم که ای هموطنان رنج کشیده و "ای قربانیان اصلئ جنگ" (به گفته داکتر بشردوست)!

  اگر میخواهید از آتش جنگ و بدبختی نجات یابید به این فرزند وطن از قوم رنج کشیده ی هزاره رای دهید که درد شما را با تمام پوست و گوشت درک کرده است و از جانب دیگر میداند که عدالت اسلامی و مساوات در پیشگاه قانون اساسی یعنی چه؟

  رهبران شما بار ها شما را فروخته و در فتنه ی جنگ و بدبختی رها نموده اند، بیایید و برای بار اول پس از 250 سال به دور از احساسات و با پیروی از عقل و منطق به این ناجئ افغانستان و همه ساکنین آن رای دهید تا طعم شیرین عدالت را برای نخستین بار بچشید.

  و خطاب به تمامئ هموطنان عزیز از تاجک تا به هزاره و ازبک و ترکمن و نورستانی و پشه یی و بلوچ و ایماق و پشتون و سِک و مابقئ عزیزانیکه از قید قلم افتاده اند!

  به بشردوست رای دهید که یگانه انسان در رده ی رهبریست با مفکوره ی فراقومی، فرازبانی، فرا مذهبی و فرا منطقوی.

  بشردوست به یقین تحفه ییست از جانب پروردگار عالم در این آشفته بازار چور و چپاول توسط زورگویان و ناموس فروشان.

  بشردوست نه تنها تحفه ی الهیست بلکه صدای توده های خاموش و رنج کشیده است که برای قرن های متمادی در حسرت داشتن یک رهبر عادل، صادق، عالم، پُر تلاش و کوشا زیسته اند اما هرگز به آن نرسیده اند.

  بشردوست همان فرصت طلاییست که خاک پایش بر تر و بالاتر از علم و دانش اشرف غنی احمدزی و مکر عبدالله عبدالله است. حامد کرزی که بدون شک امتحانش را داده و هرگز قابل مقایسه حتی با خاک پای بشردوست نیست.

  اینها را گفتم به علت اینکه وقت بسیار محدود است و پشیمانی سودی نخواهد داشت چونکه تا 4 سال دیگر شاید دیگر بشردوستی در میان ما نباشد چرا که انسان های خوب را زود تر میکشند و از بین میبرند.

  به واقعیت که بشردوست مرد عــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلم و عمـــــــــــــــــــــــــــــــــــل است.

  بدبختانه مردم خارج از افغانستان نمیتوانند در فرآیند انتخابات شرکت کنند وگرنه بشردوست به یقین که برنده میشد باآنکه رای مردم بعلت مداخلات خارجی ها نمیتواند تأیین کننده باشد.

  خطاب به مرد علم و عمل آقای داکتر بشردوست یا نلسن ماندیلا و مهاتما گاندئ افغانستان!

  ما بجز دعای خیر دیگر چیزی نداریم تا به پایت بریزیم اما بدانید که خواست و دعای مردم تغیر دهندۀ تقدیر خواهد بود.

  دست خداوند ج همیشه با تو باد که عدلت مشابه عدل علی ع است. شما نه تنها افتخار هزاره ها میباشید، بلکه افتخار تمام افراد آگاه و باوجدان افغانستان از همه اقوام هستید.

  هزاره ها دیگر نیازی به رهبران جانی و بی وجدان چون محقق و خلیلی ندارند. آنها به تاریخ پیوستند و در کنار سایر رهبران خاین افغانستان از عبدالرحمن الی ملاعمر به بدی یاد خواهند شد.

  مناظره ی تاریخئ تانرا با کرزی و احمدزی در تلویزیون وزارت اطلاعات (عبدالشکم خرم) دیدم. واقعاً که حماسه آفریدید در آنجاییکه گفتید، "رئیس جمهور آینده ی افغانستان نباید سرش نزد دیگران خم باشد"!

  واقعاً بجا و پخته فرمودید. این حرف را خائنین به شکل رو در رو شنیدند و لرزه بر اندامشان افتاد. کرزی، احمدزی و عبدالله هرسه در نزد خارجی ها سر خم اند. مابقئ نامزد ها که سیاهئ لشکر اند و به درد ننه ی خود میخورند و اصلاً ارزش بحث و یاد کردن را ندارند.

  افسوس و صد افسوس که نطاق برنامه، بعلت تعصب و خودخواهی بار ها شما را آقای بشردوست خطاب نمود در حالیکه احمدزی را همواره (داکتر) میگفت با آنکه همه میدانند لقب دکترا را شما نه از عبدالشکم خرم ویا آن نطاق بلکه از معتبر ترین دانشگاه جهان در فرانسه بدست آورده اید.

  خدا یار و مددگارت و برای جامعه ی آگاه و رنج کشیده افغانستان شما قبل از اعلان نتیجه انتخابات توسط غربی ها، رئیس جمهور هستید! مبارک است انشاالله!

 • برادر بزرگ وار محترم بشردوست صاحب محترم خرسندم که یک شخص ملی بدون ملیت پرستی در جامع ما افغانستان داریم . در این مدت که تحولات پی در پی شاهد عینی این کش مکشها بودم تا جای که من میبینم و دیده ام تا زمانی که این رهبران خاین فروخته شده داشته باشیم. گمان نمیبرم که کدام صلح ویا ارمشی داشته باشیم و تا زمانی همرای پاکستان متجاویز مشکل دیورن حل نشود مارا نخواهد گذاشت که یک سانیه ارام باشیم.من از شما تمنای جواب سوالی را دارم.بعد از خروج قوای امریکا از افغانستان مشکل افغانها چی خواهد بود.وبا پاکستان چی نوع مشکل روبرو خواهیم بود. با تشکر زیاد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس