صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > داکتر عبدالله نامزد ریاست جمهوری، پلان محیط زیست خود را در شهر باستانی (…)

داکتر عبدالله نامزد ریاست جمهوری، پلان محیط زیست خود را در شهر باستانی بامیان بطور عملی ارائه کرد

آقای داکتر عبدالله در یک کمپاین انتخاباتی که در بامیان از طرف دفاتر کمپاین انتخاباتی اش به تاریخ 7 اسد 1388 برگزار گردیده بود اشتراک کرد، اما متأسفانه بااین کمپاین اش محیط زیست زیبا و وپاک طبیعی بامیان باستان را کاملاً آلوده کرد و سپس از پهلویش خندان سوار طیاره گردید و یک چرخی هم بالای آن کثافت کاری که کرده بود زد و به طرف کابل بر گشت. اکنون شمارا به تماشای تعداد از این عکس ها دعوت می نمایم.
محمد داود "وصل"
شنبه 1 آگوست 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

نزديک به يک ميليون دالر اختلاس، نمونه تجربه مدیریتی عبدالله عبدالله

عبدالله عبدالله یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در برنامه ای از تلویزیون طلوع، تجربه ی مدیرتی خود را ارزشمند توصیف کرده و آن را يک نقطه مثبت دانست. نمونه ای از تجربه ی عبدالله عبدالله در بخش مدیریت را با هم در سند اختلاس محراب الدین مستان، دیپلمات وزارت امور خارجه عبدالله عبدالله بخوانیم

جمعه 24 ژوئيه 2009


قتل احمد شاه مسعود!

عبدالله عبدالله در قتل احمد شاه مسعود دست داشته است!

چهار شنبه 23 ژوئيه 2008


از کابل به بامیان

تعداد انگشت شمار به نام جهاد از هیچ چیز صاحب همه چیز شدند در حالیکه کلک شان در جهاد خون نشده است. لازم به تذکر است که کرزی و عبدالله در کمپاین تبلیغاتی خود را مجاهد و وارثین مجاهدین معرفی میکنند در حالیکه چپن طلائی کرزی ونکتائی دالری عبدالله برابربه چندین سال معاش یک مجاهد معلول است.

يكشنبه 19 ژوئيه 2009, نويسنده: داکتر رمضان بشردوست

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • جنایتکارانی مثل عبدالله ربانی سیاف خلیلی حکمتیار اشرف غنی خرم و... میدان سیاست افغانستان را به یک کثافتدانی مبدل نموده اند. این جنایتکاران به جای رییس جمهور و وزیر شدن باید محاکمه شوند.

  • در ابتدا در رابطه به کابل پرس? نظر خوب و مثبت داشتم ولی حال میبینم که تمام خبر هایش کاملا یک جانبه و دور از حقیقت است. طرفداری کابل پرس از آقای بشر دوست که به هیچ صورت حتی لیاقت بست مدیریت در یک وزارت ندارد نمایانگر ماهیت کابل پرس است. در رابطه به اینکه "داکتر عبدالله نامزد ریاست جمهوری، پلان محیط زیست خود را در شهر باستانی بامیان بطور عملی ارائه کرد" اگر دقت کنیم شاید هدف نویسینده این باشد که باید داکتر عبدالله کثافات که مردم بامیان به زمین انداختند جمع اوری میکرد. اگا باشیدکه هیج کس خبرهای شما را کور کورانه نمیپذیرد و در مورد ان می اندیشد بنا خوب خواهد که اخبار تانرا مطابق اصول مطبوعات به نشر برسانید

  • مردم افغانستان در این انتخابات باید تکلیف جنایتکارانی مثل کرزی، عبدالله و اشرف غنی را یکسره کرده و افغانستان را از وجود چنین کثافاتی پاک کنند.

  • اقای م ج کور کورانه نه ایا با چشم باز هم مردم افغانستان ازینکه کی کابل چور کرد و مردمش را به کشتن داد را باور نمی کنند؟؟؟ مردم همه را میدانند اگر خیانت و تزویر نباشد.

  • این کثافات مربوط نان خورهایی است که عبدالله از اطراف برای سخنرانی خود آورده بود نه کثافات شهری بامیان. نان خوده خورده کثافاتشه همونجه انداختند.

  • آقای م.ج تشکر از حسن نظر تان که چنین جواب دندان شکن به دشمنان وحسودان داکتر صاحب عبدالله دادی.

  • گر بدی گفت حسودی ورفیقی رنجید
   گو توخوش باش که ما گوش به احمق نکنیم

  • نادر جان!
   در قدم نخست باید به شما بگویم که جنایت یعنی قتل وظلم مگر داکتر ساحب چه ظلمی برای شما روا داشته که هر از گاهی برچسپ های توهین آمیزی به وی می فرستید . از نظر من داکتر صاحب از پاکتر ین نامزدهای این دور است اگر شما با عینک فاشیستی ننگرید

  • دوران حكومت رباني مسعود وعبدالله را هم گزرانديم. اينها در غرب كابل (افشار) فاجعه افريدند. بهترين دوران براي هزاره ها دوران حاكميت كرزي بوده است. فكر ميكنم كرزي در شرايط فعلي بهترين انتخاب براي هزاره هااست. به نظر من اگر از كرزي بگزريم گرفتار جنايت كاراني چون عبدالله و اشرف غني خواهيم شد.

   عزيزان به بد راي بدهيم تا از بدتر و بدترين نجات بيابيم.

  • کثافت کاری ها را که عبد الله نکرده است، مردم بامیان کرده اند. در ضمن، مردم می توانند به هر کس که دلشان بخواهد رای بدهند، لازم به تبلیغات سوء نیست.

  • Khob Agai Nadir metani bogoyee ke Dr. Ashraf Ghani Ahmadzai kodam Khana o kashanai tan ra kharab karda ke da list tan name Dr. saiba ham zekr karden fker meknm ke shoma ya az taaleem baz banden ya tasob ziad daren da muqabile hamcho shakhsiyat ha.

  • راستی کرزی کاری که بر هزاره ها کرده کسی نکرده و آن مسلح کردن کوچی ها و ارسال انها بالای مناطق هزاره نشین برای چور آنها ست . در جنگ هرچه اتفاق افتاده افتاده زیرا اینکار در جنگ بوده نه مطابق پلان، طرح و برنامه ولی کرزی پلان شده و کاملن با برنامه ای از پیش طرح شده اینکار را میکند و برای درک آن اندکی تعقل و ژرف اندیشی کار است.
   این توده کثیری مردم آگاه بامیان بوده که انجا گرد آمده بودند و از عبدالله حمایت کردند . شما ها هرچه دلتان خواست بگوئید ولی مردم حالا دیگر هوشیار اند و خود میدانند به کی رآی بدهند. این معامله گری های فهیم ، دوستم و محقق جای را نخواهد گرفت آنها این معامله را صرف برای منافع شخصی انجام داده اند و مردم اینرا میدانند.
   مگر همین دوستم از نحستین کسانی نبود که طرح حکومت غیر متمرکز را پیشنهاد نموده بود ولی حالا چگونه از نظام ریاستی حمایت میکند.
   هیمن فهیم و محقق با چشمان اشکبار از دربار کرزی رانده شدند حالا با کدام غیرت دوباره با او رفتند.
   کرزی در هیچ جای افغانستان برای کمپاین نمیرود چون میداند که مردم آنجا گرد نمی آیند حتی مردم را برای بهانه های مختلف میخواهند اما همینکه مردم میدانند این گرد همائی برای کمپاین کرزی است میدان را با خشم و دشنام رها میکنند.
   از همین جهت کرزی دیروز به کیان در ولایت بغلان رفت زیرا مردم شریف انجا هر انچه که پیر(سید منصور) گوید همان میکنند ولی اقای کرزی نمیداند که خود سید منصور در انتخابات پارلمانی بیشتر از 17000 هزار رای نیاورده بود.
   کرزی هیمش وعده میدهد که در پنجسال اینده چنین میکند و چنان میکند. کسی نمیپرسد که در هشت سال گذشته چه کردی که در پنج سال اینده کنی

  • آزموده را آزمودن خطاست. کابلیان جنایات شورای نظار و عبدالله خائن را فراموش نمی کنند.

  • جناب گرديزي,

   فاجعه افشار در زمان حاكميت رباني,مسعود و داكتر عبدالله ها بود دوران جنگ نبود. بلكه حكومت جنگي و خاين داشتيم. بايد خجالت بكشيد از كارهاي تان.

   شماها حادثه بهسود را به عنوان تبليغات سو عليه كرزي استفاده ميكنيد تا يك حقيقت. ايا كدام ثبوتي داريد كه كرزي كوچي ها را مسلح كرده باشد؟ لطفآ شما به من ثبوت را بياوريد تا من راي ام را به شما باز گردانم.

  • اینجانب از طرفداران جدی آقای بشردوست بودم و بار ها اتفاق افتاده است که دوستانم زمانیکه من لب به تعربف وی میگشودم به من می خندیدند اما بعد از شنیدن مصاحبه اش در برنامه ی پرس و پال به این نتیجه رسیده ام ایشان لیاقت این کرسی را نداشته و به ناحق پول هایشان را مصرف میارزات انتخاباتی مینمایند.آخر آقای میرهزار وبیننده های سایت کابل پریس وجدان تانرا قاضی قرار دهید و بگوئید که طرح آقای بشردوست مبنی بر ایجاد قطعه کوماندوی 5000نفری که قاتل یک افغان را ولو که در آسمان هفتم هم باشد بتواند به جزای اعمالش برساند آیا واقعاً مضحک نیست.ده ها افعان را طالبان پاکستانی سر بریده اند و صد ها افغان ملکی دیگر آماج راکت های کور قوای ائتلاف گردیده اتد کجاست کوناندوی شما آقای بشردوست!مشوره اینجانب به شما این است که بجای مصرف کردن بیجای پول تان در کارزار انتخابات که در آن بنا بر عوامل مختلف شانش پیروزی شما معدوم به نظر میرسد یک مقدار آن را مصرف تداوی روانی خویش نمائید و مقدار باقیمانده را کما فی السابق در کار های خیریه به مصرف برسانید.مشوره ء دوم اینجانب به شما این است که به نفع آقای عبدالله کنار بروید تا از یک طرف سد راهیابی کرزی به ریاست جمهوری شده و از سوی دیگر نکذارید تا طالب نکتائی پوش آقای اشرف غنی احمدزی با احراز کرسی ریاست سیاست اقلیت زدائی اش را جامه عمل بپوشاند که در آن صورت نه تو خواهی بود و نه من

 • اگر جنایتکار جنگی عبدالله که در هر صحبت اش با افتخار و به صورت مبالغه آمیز روابط و همکاریش را با جنایتکار ملی مسعود به رخ ما مردم بیدفاع میکشد رئیس جمهور شود ، افغانستان به کثافت دانی واقعی مبدل خواهد شد.

  مردم افغانستان باید بشردوست این یگانه امید مردم ساکت کشور را انتخاب کنند دیگران جنایتکار و فروخته شده اند.

 • من فکر نمی کنم هیچ کاندیدی حتا بشر دوست قبله ومراد کابل پرس? صنوق برای جمع آوری کثافات با خود در کامپاین ببرد .این مشکل عبدالله نیست بل نارسایی دولت کرزی است که در یک شهر تاریخی وتوریستیک مثل بامیان نتواتسته است حد اقل یک بیرل برای انداختن کثافات بگدارد .

  • doktor abdolah in kar ra karde ya kasi ki onja nan khorde in rasmi mardomi afghanistane vaghit malom nist har kasi ki onja nan khorde bod khob jam mikard de ge kojai ma doroste ki in bashed

  • برادرعزیز دربامیان اشغال دانی وجود داشت اما عبدالله چنان کثافات باخود برده بود که دراشغال دانی هاهم گنجایش نکرد خدا سرمردم بچاره افغانستان رحم کند اگرعبدالله برنده شود این کشورپاک را کثیف خواهد کرد

 • خدایا خودت افغانستان و مردمش را از دست دزدانی مانند عبدالله نجات بده

 • ba salam khedmat hamai dostan. Omidwaram ki shad wa khandan bashid . Ajba!!! mardom bamian nan khordan nadara daktar abdullah barai mohit zist bamian kar mekuna ya inki dastur tamiz kardan an ra medihad mardum bamian 60% bekar hastand 400 khanawar da ghar ha zindagi mekunan !!!! mardum bamian sarak nadaran waqean ahmaqana ast Omidwaram ki madom bamian ba in shakhs rai nadihand mardum az goresnagi memiran . ba omidi roziki yak shakhsi milli wa delsoz betawanad reasjamhor in kishwar shawad na shakhsi jehadi jenayatkar.

  • بلی برادران، این میتانه یک نمونه ای از کاملاً سطحی بودن تعهد واقعی کاندیدان مثل داکتر عبدالله در قبال مثایل آینده کشور بر عکس شعار های که سر میدهد و در عکس های تبلیغاتی شان می نویسند است.

   زمانیکه این گونه افراد نمیتواند حتی یک کمپاین انتخاباتی اش با آن همه مصرف هنگفت که گفته می شود تنها در بامیان در همین روز مبلغ 70000 هفتاد هزار دالر امریکای مصرف شده است را اداره درست نماید، چطور می تواند آینده این کشور به طوری که شعار میدهد پیش ببرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • gozashta az hama gap ha

  dar hamen europa ham waqte yak gerd ham aye ya mahfel ya harcheze degare payan meyabad, tamame saha por az ashghal meshawad, magar masolene marbota taye yaki do sa at hama ra pak mekonand wa moshkil khatem, sawal dar een ja ast ke ki masole pak kare dar sahaye bamyan ast? aya bamyan sharwali darad ya ne, agar bale aaya sharwali dar jeryan nabood, agar bod chi eqdamate kard? een ke ki rayese jamhoor meshawad mohem nest, anche mohem ast een ast ke harkase wazefaye khod ra dar waqt wa zamanash anjam dehad ok

  • داکتر عبدالله جنایت کار با مزدوران همیشگی خود یگبار دیگر احساسات پاک مردم بامیان را بر انگیخت وی اسبات کرد که از مردم هزاره هیچ کس با او نیست او و نوکران قدیمش ( سیدها ) در بامیان گند کاری کرد و رفت مرگ بر دشمنان هزاره مرگ بر دشمنان مزاری

  • شما از روي احساسات و عقده صحبت مي كنيد، در يك فضاي آزاد وديموكراتيك ما بايد به راي و علاقه ي مردم نسبت به كس و طرفي احترام قايل شده آن را بپذيريم. من خودم در باميان شاهد بودم كه مردم بر مبناي شعور و دريافت سياسي شان در همايش حمايت اذ داكتر عبدالله شركت نمو ده او را استقبال و مهمان داري گرم نمودند.شما كابل پرس را تربيون عقده گشايي تان ساخته ايد. باييد منتظر بمانيم كه در 29 اسد مردم به كي راي خواهند داد.كابل پرس بايد خود را از باطلاق جانبدارانه و دشنام گويي بيرون بكشد در غير آن به اسبات مي رسد البته "اسبات" به "سن" كه قبلا بامياني بكار برده بود. محور رهبري كابل پرس يك مشت سري كوچه يي ها هستند.

 • هموطن عزیز

  در ذیل بخوانید که جنایتکاران شورای نظار چگونه مردم را میترسانند و تهدید میکنند. آنها میگویند که اگر آنها برنده اعلان نشوند کاری را که جنایتکار ملی در حق مردم کابل کرد ، تکرار میکنند. عین تهدید از جانب جنایتکار جنگی دیگر عطا محمد نور در بلخ صورت گرفته است. او گفته بود که اگر کرزی جرئت دارد او را بر طرف کند و خواهد دید که مزار شریف را خون خواهد گرفت. اینرا میگویند افغانستان زیر سلطه جاهلان خداناشناس و بی فرهنگ.

  خبر ها / افغانستان
  وزارت داخله: در مورد اظهارات مسوول کمپاین داکتر عبدالله تحقیق جدی شود 11.05.1388
  وزارت امور داخله افغانستان از لوی سارنوالی خواسته است در مورد اظهارات اخیر یک مسوول کمپاین انتخاباتی داکتر عبدالله عبدالله بصورت جدی تحقیق نماید.

  وزارت داخله با انتشار اعلامیهء گفته است، عبدالستار مراد یک تن از مسوولان کمپاین انتخاباتی داکتر عبدالله عبدالله دو روز پیش گفته بود که، اگر نتایج انتخابات امسال به نفع آنان اعلام نشود، اسلحه به دست می گیرند و یکجا با مخالفین به روی سرک ها خواهند ریخت.

 • وزارت داخله/ کشور افغانستان با انتشار اعلامیه ای از دکتر عبدالله خواسته است موضع خود را در قبال حرف هایی که از رئیس ستاد انتخاباتی او نقل شده است روشن کند. در این اعلامیه آمده است که :" ستار مراد رئیس ستاد انتخاباتی عبدالله گفته است که اگر مردم از نتایج انتخابات ناراضی باشند، ما درکابل مانند تهران تظاهرات صلح آمیز نخواهیم داشت بلکه مردم با کلاشیکوف های خود سرازیر خواهند شد

 • داود وصل بسیار مغرضانه نوشته میکنید. این چه معنا؟ خودت تکلیف روانی دارید. کابل پرس? بیخی یک جانبه گرا شده است. همان اهمیت خود را از دست داده است. اگر به همین منوال پیش بروید جناب میر هزار بسیار از خواننده گان تان را از دست میدهید. این طور مردم های جنون آمیز هرزه گوی میکنند به نظر من ضرور نیست که نشر شود. به هرصورت خدا کند که اینطور انسان ها هدایت شود.

  • آغای نبیل من به عنوان یک تاجک به جنایتکار جنگی عبدالله رای نمیدهم. اگر ما مسائل قومی را دور اندازیم و همه جانبه به مسائل افغانستان بنگریم داکتر بشردوست برای ریاست جمهوری از همه اصلحتر است.

  • کابل پرس? اگر جانب عبدالله را بگیرد، به مردم پشت کرده و با جنایتکار هم دست شده است.رمضان بشردوست از جنس مردم با مردم و یار مردم است.

 • با انتخاب آقای بشردوست به حکومت ارازل و اوباش خاتمه دهیم

 • تمام آنان همان الاغ های کهنه هستند فقط کاری را که انجام داده پالان های نو پوشیده و افسار در دهان بسته والبته این افسار هم توسط نیروهای خارجی کنترول می شوند و گر نه این الاغ ها درطویله شان یک دیگر را گاز گرفته و می کشند هه هه هه هه هه های های های

 • هر اندازه که شما ازکاه کوه بسازی، همه می دانند که داکترعبدالله شخصیت ملی است.کسی به بشردوست که دو تا کلمه را خوب گفته نمی تاند رای نمی دهد

  • آغای جاوید

   عبدالله برای شما و موزه پاکان اطرافش شخصیت ملی است. برای مردم افغانستان عبدالله یک جنایتکار جنگی و خائن به ملت افغانستان است.

  • this coutry stabelished by pushtoon. that is why it’s name is afghanistan so must a pakhtoon be a presedent not hazara and tajik. hazara must doing thier old jab which is [jawaligari] not presedency, tajik the same.u fight each otherand we will make goverment. ok .

  • اگر چه پشتون هستم ولی از طرز دید شما نفرت دارم.

   رای ما به داکتر صاحب بشردوست.

  • Dear Stanikzai,

   I am sorry for you ,
   yes, Pashtoon has ruled Afghanistan for two century, therefore, our lovely country has become like a dust bin, if other nation would govern, it would be named Japan, Not Afghanistan. even the name discloses the historical fact that other people have been always the victom of Pashtoons....

 • اقای میر هزار !
  وقتی مینوسی که ما سانسور نمیکنیم پس چرا شما چندین بار نوشته های مرا نشر نمیکنید مگر این خود سانسور نیست؟؟؟؟!!!!

 • هم ميهنان عزيز با معذرت چند پرسش مختصر از طرفداران ( داکتر عبدالله عبدالله بدون ديپلوم ) دارم !
  پرسش نخست :
  ايا برای شما که « کلوخ » طرفداری عبدالله خان را به سينه ميکوبيد ! افغانستان خانه مشترک ما و مردم مظلومش مهم ومقدس است يا عبدالله جان ؟
  پرسش دوم : از ديد کوتا شما زعيم يک کشور و يک ملت دارای چه صفات ، خصوصيات ، سجايا ، تعلقات ، تمنيات ، و چگونه روابط و ظوابط علمی .سياسی . اداری .
  باشد ؟
  پرسش سوم :
  ايا برای هميش ومادام العمر برای رهبری اين کشور عناصر مشکوک، فروخته شده ، مزدور ، قلدر ، ناتوان ، مفتن ، وابسته ، جنايتکار ، آزمون شده ، بی کفايت ، ناپاک ، نادان ، کودن ، افراطگرا ، سمت و زبان مليت پرست تعين و نصب گردد ؟
  پرسش چهارم:
  اگر عبدالله جان ادم کاردان ، اگاه ، صادق ، خدمتگذار ، شفاف ، قاطع ، متحد به آرمان ملت ، طرفدار عينيت حقيقت . رفاه اسايش و آزادی و سربلندی افغانستان ميبود با انهم از اين انسان پشتيبانی مينموديد ؟
  پرسش پنجم :
  ايا شما از سوابق تاريک و سوال برانگيز موصوف در جوانی .انستيوت طب کابل و همکاری موصوف با « روســــــها » و کا رنامه های او در پشاور ـ پنجشير . اندراب . خواجه گوگردک . و از همه بدتر از فحاشی وعياشی جناب شان در پوست وزارت خارجه و اينکه انوزارت را به خانه قومی و سمتی خود تبديل با نصب وتقرر افراد بی سواد .غير مسلکی .آلوده . بدنام . استفاده جو سياست خارجی کشور را تا سرحد سقوط پائين اورد و اينکه عبدالله جان زمان فرار از کابل جانب شاور (3000) کلدار پاکستانی داشت چگونه از کدام طريق وکانال يک باره به ( ملياردر ) منطقه تبديل گرديده معلومات داريد ؟
  پرسش ششم :
  در سال 2001 موصوف با مارشال شلغم يکجا در ملاقات خاص که با هيت عزامی امريکا متشکل از وزارت خارجه ــ پنتاگون وزارت دفاع ــ و c.i.a امريکا در پنجشير داشتن در مقابل (20) مليون دالر تسليمی افغانستان فروش افغانستان را امضا و ديگر اعضای ( اتحاد شمال ) يونس قانونی .سياف .محقق .خليلی . دوستم . نادری را در مقابل اخذ پول هنگفت وادار به امضا تسليمی افغانستان برای [ Natoo] در راس امريکا نموده اگاهی داريد و يا شما در گذشته از : دهن جوال : گير ها ميباشيد که برای شما وطن . مردم .سعادت . اسايش .غرور . استقلال . خوداراديت ارزش ندارد ؟
  اگر با پرسش های بنده مخالفت نداريد يک بار با ضمير شفاف . وجدان پاک . به مردم خود به آينده خروشان هم وطن خود فکر و پيوست شويد از خاينين چون عبدالله . کرزی . اشرف غنی . حبيب منگل . تنی . جلال . راکتی .پدرام . کوشانی . ووو همه بريده با ملت يکجا اين انتخابات امريکای را [ تــــــحـــــريـــــــم ] کنيد چون همه اين کانديد ها ســــــر از يک کفن بيرون نموده اند / فضل احمد بهأ /

 • تلیغات شما فایده ندارد.داکتر صاحب عبدالله برنده انتخابات خواهد بود. انشاء الله. به کوری چشم مخالفانش

 • خیلی جالب است. واقعن جالب است. سخن از محیط زیست گفتن و خراب کردن آن توسط دکتر عبدالله. عزیزم در کجایی؟ اگر منظور تو از خراب کردن محیط زیست ریخت و پاش چند کانتیر کوچک غذایی در چند کرت بامیان است، لطفن سری بزن به مبرزها یعنی بیت الخلاهایی که درب بیرون رفت مواد غایطه بیرون شده از معده های انسان ها طرف کوچه ای است که در بهار و تابستان و خزان باد ذرات آن را به چشم وبینی و گوش و گلو فرو می برد و در زمستان بچه ها روی آن یخمالک می زنند. و این نه تنها در بامیان که در همین کابل که پایتخت کشوری با حضور هزاران متخصص و کارشناس و مشاور و عسکر خارجی است نیز این تحفه با سخاوت طبیعی تقدیم حضورت می شود.
  من منظورم در این جا دفاع از دکتور عبدالله نیست، اما حرف های این عزیز مرا به یاد قانون منع سگرت کشیدن در ملاء عام توسط حکومت کرزی در افغانستان انداخت. . .
  از آن هم بگذریم، همین آقای بشر دوست که کابل پرس? با زیرکی تمام سنگش را به سینه می زند، وقتی به ولایات مختلف می رود و یا در جمع دوستانش شرکت می کند، به تمام اصول مراقبت از محیط زیست وفادار است؟
  بیا برادر ترفند دیگری پیش کن. یک قدمک بالا از آن کانتینر هایی که باید مسوولین ولایت بامیان در پی جمع آوری آن باید می بودند، کثافات هایی از مدفوع انسان هایی است که نظر به بی کفایتی مسوولین دولتی افغانستان از داشتن یک سیستم کانالیزایسیون محروم اند. و گپ آخر:
  آیا ما با فرهنگ در کثافتدانی انداختن کثافت های خود آشنا هستیم؟
  آیا سیستم و یا تسهیلاتی برای اینکار وجود دار؟
  و آیا واقعن داکتر عبدالله و یا هر کس دیگر که در جای او می بود، چه بشر دوست چه ملا سلام راکتی مسوول این کار اند؟
  سطحی نگری و عوامی گری هم حدی دارد و این نکته متوجه مسوولین کابل پرس است... به سلامت باشید.

 • سلام به تمام دوستان، ماکه تازه ازجنگ افشارکشتارمردم هزاده توسط قنداری های سیاف ومیخ کوبیدن سرمردم توسط قوم هزاره خلاص شدیم چرااختلافات را دامن میزنید؟ اگر ازهرملت که هستید باید به آبادی وطن کوشش کنید تادیگرجنایت درافغانستان نکرارنشود.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس