صفحه نخست > خبر و گزارش > بزرگ کردن های بی بی سی، چهره طالب نکتایی پوش را عوض نمی کند

بزرگ کردن های بی بی سی، چهره طالب نکتایی پوش را عوض نمی کند

انگلستان که عملا در چند دهه ی اخير از بنيادگرایی و تروريزم در افغانستان حمایت کرده، انجام چنين برنامه ای را با همراهی و مشارکت مهره هایی مانند اشرف غنی احمد زی و حنيف اتمر ممکن می داند.
سه شنبه 10 نوامبر 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: بی بی سی، بنگاه سخن پراکنی انگلستان پشتيبان سرسخت بنيادگرایی در منطقه، بصورت کاملا برنامه ریزی شده، اهداف و سیاست های انگلستان را درمنطقه به پيش می برد. اين رسانه که چندی ست برای گسترش نفوذ خود تلويزيون فارسی نيز راه اندازی کرده، در انتخابات رياست جمهوری افغانستان، تلاش زیادی را برای بزرگنمایی طالب نکتایی پوش اشرف غنی احمدزی انجام داد اما اين تلاش ها نتوانست برای اين چهره ی متعصب که خلاف قانون اساسی با داشتن تابعيت آمريکایی وارد رقابت های انتخاباتی شد، موفقيت چندانی بدست آورد.

اشرف غنی احمد زی که بنا به گزارش رسمی کميسیون انتخابات در حالی که حدود نيم ميليون دالر برای کمپاين انتخاباتی خود هزينه کرده بود، تنها صد و سی و پنج هزار و يکصد و شش رای بدست آورد. با اين میزان رای، عملا پروژه ی بخش مهم دولت انگلستان که پشتیبان طالبان می باشد و بخشی از دولت آمريکا که از اين گروه تروريستی حمايت می کند، با شکست سنگين مواجه شد. بزرگنمایی طالب نکتایی پوش در رسانه های مهم بين المللی از جمله بی بی سی و ناديده گرفتن همراهی و همدلی او با گروه آدمکشان طالب، نقش مهم و کليدی او در ساخت حکومت سرشار از فساد و تبعيض حامد کرزی، رياست غير قانونی او بر دانشگاه کابل و حضور غير قانونی در انتخابات، همه و همه نتوانست چهره ی متعصب او را در نگاه مردم تغيير دهد.

کاری از بشیر بختیاری

اشرف غنی احمدزی که برای رقابت های انتخاباتی به دروغ های معمول روی آورده بود و خود را چهره ای مخالف فساد و تعصب معرفی می کرد و به منتقدی سرسخت برای کرزی تبديل شده بود، اکنون سعی در تعديل انتقادات خود از کرزی داشته و به فرمان ارباب در لندن و واشنگتن، تلاش برای نزديکی با کرزی دارد تا از اين رهگذار، زمینه ی بيشتری برای حضور برادران طالب خود در دولت ايجاد کند.

چندی پيش يک روزنامه در کابل جزيياتی از يک سند مهم را به نشر رساند که دولت انگلستان از کرزی خواسته است که بصورت برنامه ريزی شده، پروژه ی اشتراک دولت را با گروه آدمکشان طالب روی دست بگيرد تا ترکيب ناقضان حقوق بشر کامل تر شود. دولت انگلستان که عملا در چند دهه ی اخير از بنيادگرایی و تروريزم در افغانستان حمایت کرده، انجام چنين برنامه ای را با همراهی و مشارکت مهره هایی مانند اشرف غنی احمد زی و حنيف اتمر ممکن می داند.

کاری از بشیر بختیاری


انگلستان، کشوری که کمترين جهت گيری را به نفع حقوق بشر در افغانستان داشته و هر از چند گاه مقامات بلندپایه اش بحث مذاکره با آدمکشان طالب را پيش می کشد، برنامه های مشخصی برای افغانستان دارد که همچنانکه تاکنون عليه منافع مردم بوده، ضربه ی کاری ديگری را به پيکر اين کشور وارد خواهد کرد.


سربازانت را گرفته از افغانستان برآی!

با توجه به کارنامه ی انگلستان در چند قرن اخير در افغانستان و سایر کشورهای منطقه و بويژه کارنامه ی اين کشور در چند سال اخير در افغانستان به نظر می رسد بهتر است که از انگلستان رسما خواسته شود، نيروهای خود را از افغانستان خارج کرده و به مداخلات خود در افغانستان با استفاده از مهره هایی مانند حنیف اتمر پايان دهد.

شنبه 7 نوامبر 2009


در اين ويدئو سربازان حامد کرزی و رفقای طالبان نکتایی پوش نشان داده می شود که با چاقو سر می برند!

اين سرباز کمتر از هجده سال سن دارد و هنگام سر بريدن الله اکبر می گويد. آيا او ملا عمر ثانی ست؟/ هشدار: اگر کمتر از هجده سال سن داشته و يا بيماری قلبی داريد، اين ويدئو را نبينيد

جمعه 20 فوريه 2009


امر به معروف و نهی از منکر در رژيم طالبان

هر زنیکه با روی برهنه، بی حجاب و یا هم بدون چادری، از منزل بیرون شود، منزلش را نشانی نموده، و برای شوهرش جزای لازم داده شود. و یا هم زن را با نظرداشت حالت جابجا تهدید نماید

دو شنبه 9 نوامبر 2009

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • درود بر کامران ميرهزار! اين يکی از مهمترين و رياليستيک ترين ديدگاه های شماست که منعکس شده ، واقعا که بی. بی .سی برخلاف انتخابات ( انتصابات !) قبل که ظاهر طنين بشدت از کرزی حمايت کرد اين بار به نفع اشرف غنی ، از سران افغان ملت ، از حاميان پروپاقرص طالبان و از همه بدتر آدمی سخت امريکايی با ادا و اکت امريکايی و وابسته به انحصارات امپرياليستی ، پشتبانی کرد و هيچگاه عنوان های اخبار انتخابات اين رسانه دور از رياکاری و حرامزادگی نبود !بی . بی سی هرگز در باره داکتر بشر دوشت تبصره ای و نکته ای باز نگفت ، اما در باره عبدالله عبدالله ؛ اين روباه مکار جهادی ؛ هزار ويک نکته حمايتی و جانبدارانه سرهم بندی کرد ! بی . بی .سی که روزی روزگاری بوسيله اشخاص متخصص و زرنگ و پرمايه ، اداره ميشد گويا اکنون بدست کسانی اداره ميشود که هم اخلاق ژورناليستی را رعايت نمی کنند و هم از شدت لودهگی ، همواره دم خروس شان پيداست ! شايد هم دولت فخيمه علياحضرت ملکه ، چهره کريه خويش را پس از سده ها پنهانکاری ، اينک برملاء ساخته است! با احترام .رادمنش

    • What is wrong with you? Have the British government stopped paying you? Absolutely disgraceful. Do you have any self dignity, or you role whichever way the wind blow. looks like the wind blowing to the Iran direction again. You must be ashamed of yourself. People like me fund the BBC, every single British household pay for the BBC and it is a truly free oragnisation, something that you would never understand.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس