صفحه نخست > حقوق بشر > امضای قرارداد بازگشت پناهجویان از استرالیا؛ دولت افغانستان بلای جان (…)

امضای قرارداد بازگشت پناهجویان از استرالیا؛ دولت افغانستان بلای جان شهروندانش است!

دولت قبیله گرای حامد کرزی، همراه با جنایتکاران طالب که حامد کرزی با بی شرمی رهبر آنان را "برادر عزیز ملا عمر" خطاب می کند، افغانستان را به جهنمی برای باشندگانش تبدیل کرده اند. سیاست های حکومت حامد کرزی در ده سال گذشته، تنها به نفع جنایتکاران و چپاولگران دارایی های همگانی بوده و ارگ ریاست جمهوری محلی برای ترويج خشونت و یا به عبارتی دیگر تروريزم علیه مردم شده است.
کابل پرس
دوشنبه 17 جنوری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: دولت قبیله گرای حامد کرزی بتازگی قراردادی را با دولت استرالیا به امضا رسانده که طبق آن پناهجویانی که درخواست پناهندگی آنان در استرالیا مورد پذیرش قرار نمی گیرد، به افغانستان بازگردانده می شوند.

امضای این قرارداد راه بازگشت اجباری هزاران پناهجوی افغانستانی را از استرالیا به افغانستان بر روی دولت استرالیا هموار می کند.

این قرارداد در حالی از سوی نمایندگان حکومت قبیله گرای حامد کرزی امضا می شود که پناهجویان با به آب و آتش زدن و هزینه های بسیار از افغانستان جهنم روی زمین فرار کرده و با سختی بسیار، در مسیر مرگ و زندگی خود را به استرالیا رسانده اند. صدها تن از شهروندان افغانستان نیز همین اکنون در زندان های اندونزی بسر برده و هزاران تن دیگر نیز، راه های مختلف برای ورود به آب های استرالیا را می جویند. طبق خبر رسانه های استرالیا حدود 4300 پناهجوی افغانستانی از سال 2008 خود را به آب های استرالیا رسانده و درخواست پناهندگی کرده اند.

دولت قبیله گرای حامد کرزی، همراه با جنایتکاران طالب که حامد کرزی با بی شرمی رهبر آنان را "برادر عزیز ملا عمر" خطاب می کند، افغانستان را به جهنمی برای باشندگانش تبدیل کرده اند. سیاست های حکومت حامد کرزی در ده سال گذشته، تنها به نفع جنایتکاران و چپاولگران دارایی های همگانی بوده و ارگ ریاست جمهوری محلی برای ترويج خشونت و یا به عبارتی دیگر تروريزم علیه مردم شده است. نمایندگان با نفوذ گروه های تروریستی طالبان و حکمتیار و نیز طالبان نکتایی پوش افغان ملت، در چند سال اخیر بصورت هماهنگ و برنامه ریزی شده، قدم های مشخصی را علیه منافع عمومی برداشته و کشور را به سمت بحرانی هدایت کرده تا به نفع قبیله گرایی و واپسگرایی تمام شود.

قرارداد دولت افغانستان با دولت استرالیا از سوی دیگر، تمام ادعاهای دولت استرالیا را مبنی بر رعایت حقوق بشر زیر سوال می برد. این کشور در حالی که خود حضور نظامی در افغانستان دارد و هر از چند گاهی سربازان تا دندان مسلحش کشته و زخمی می شوند، افغانستان را مکانی امن برای غیر نظامیان و پناهجویان می داند و با بی شرمی حاضر به امضای قرارداد با دولت فاسد و قبیله گرای حامد کرزی می شود.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • با سلام

  دوستان نهایت محترم طوریکه خبر دارید پروسه تاریخ سازی پشتون ها چیزی نیست که از امروز و یا دیروز باشد. این قوم جعلی که از آن سوی سرحدات و توسط انگلیسی ها به کشور داخل شد کم کم نام کشور را نیز به افغانستان مبدل ساخت. این نام جایزه ارباب پشتون ها انگلیس بود به پاداش تمام خیانت ها و ادمکشی های این قوم. همین انگلیس ها که این قوم را مزدوران لایق و شتر چرانان خوب یافت این قوم را حتی به استرالیا نیز برای شتر چرانی برد. که امروز این قوم شترچران توبه حتی بومی های استرالیای را نیز کشیده است.
  اکبری از تخار
  *
  **
  ***
  **
  *

  بنده پیشنهاد میکنم،که اکنون همه دم از موکراسی وحقوق شهروندی میزند ،وتلاش می کنند که هریک نسبت به دیگری دراینگونه مفاهم مدرن سبقت گیرند،بیاییم آزادانه نام خراسان بزرگ وباختر وآریانای سابق رابه رفراندم بگذاریم که آیانام این سرزمین به همین نام قومی فعلی باشد <که بردل وقلب منی نوعی فارسی زبان سنگینی میکندوروزی چندین بار شنیدنش مرامی آزارد>ویا به یکی ازنامهای باستانی خودبرگردد تابتوانداز میراث فرهنگی،ادبی گذشته ای خود نمایندگی نماید،و تادیگران باما برسری مولاوابن سیناو... به منازعه ومشاجره برنخیزند،تازمانیکه نام این سرزمین تغییربه یکی ازنامهای باستانی اش نکند مطمءن باشید که بدرستی ادعای میراث داری .مفاخر فرهنگی ،ادبی،عرفانی،فلسفی خود نخواهیم توانیست.بالاخص تازمانیکه ای قوم ضدفرهنگ وفرهنگ براین دیارحاکم باشد .

  درود برفارسی زبانها.
  فرهاد غوری
  *
  **
  ***
  **
  *
  تاریخ عضویت: چهارشنبه 26 تیر 1387, 5:15 pm
  پست ها : 63
  سلام بی پایان خدمت نادر جان طندوست تقدیم میکنم. برادر محترم وعزیزم ! شاعری به سعدی صاحب میفرماید ،که به انسانهای فاشیزم و حسود وعقده ای تعلیم و عقل یاد ندهید بخاطری وقتیکه صاحب علم وکمال شدند . بعد علیه خودت توطئه ودسیسه میکند. چنانچه برادران پشتون ما از برکت مقام والای زبان غنای فارسی توانستند که سیمای زندگی وسطائی خودرا بشکل شهری آراسته و بخود شخصیت سالم مدنی قایل شوند وبحیث شخصیت های سیاسی وعلمی تبارز کنند. مگر چقدر زشت و نمک ناشناسی است که برخی از آنها ... انسانهای هستند که امروز برای ترور زبان فارسی کمر بسته اند . این را فکر نمیکنند که از برکت و مساعدت همین زبان فارسی بحیث یک انسان در جامعه مدنی معرفی شدند و سیمای آنها بکلی تغیر خورد . پس اینها را می توان کم زاد نام گذاشت ، که بااعمال خائنانه و بی شرمانه در صدد ترور وکمرنگ ساختن زبان فارسی در جامعه شدند. دیگر منظورم ملی « مولی» یعنی طرب است . هر گاه کسی پلو پخته کند همرای آن ملی را نمیخورند. ملی همراه شوربا خورده مشود. بهمین جهت طنز گویان گفته اند که اگر ملی « مولی» را با پلو همنشین سازی غرور پیدا میکند. در مورد اشخاص سفاک وفاشیزم همینطور اطلاق میشود که برهنه پای ها صاحب چوکی و مقام شدند. بنأ امیدوارم برادرم نادر جان حل مطلب کرده باشدhttp://ahmadshahmassoud-orodbo...

 • سلام باری همه فارسیان عزیز برادر‌ها ی سیتم کشیده هزاره عزیزم شما نیگرنی این وطن فرش ها ی مزدور نه باشند من تاجیک
  هستم

  بردار شما من در سویدان زندگی می کنم من به برادر های فارسی زبان هزاره خود زیاد خدمت کردم به خاطر که هم
  درد و هم زبان و هم تاریخ بودیم و هستیم تا حال بیشتر از صد نفر پناهنده زیر هژده سال برای شان قبولی گیرفتیم
  من همیشه در خدمت فارسی زبان های عزیزم هستم با امید یک پارچه گی فارسیان ...جناب آقای کرزی و دیگر فاشیست های قبیله پرست از هرچزی استفاده می‌‌کنند که ما فارسی زبان‌ها را فقیر و بیسواد ‏نگاه‏ کنند !! خوب این یک فاجعه است که نه ما میتونم در وطن خود زنده گی‌ کنیم و نه میتونم درس بخونیم حتّی از ‏حق قانونی خود هم محرام هستیم که ‏پناهنده‏ گی است هموطانان عزیز ما در ایراین یا پاکستان به صد بدبختی کار می کنند که خود در یک جای بهتری بیرسنند تا یک زنده گی‌ انسانی داشت باشند
  هم به‌‌ نفع وطن است هم به‌‌ نفع دولت است که مردوم ما از فقر گورسنگی نجات پیدا کنند ولی‌

  این‌ها هرگوز نه می‌‌خا ینده که دست از جا هلیت وردرند پس ما فارسی زبان‌ها در

  فکری تجزیه افغانیستانی جعلی باشم که از دست این مزدورن خا ک فروش

  نیجا ت پجدا کنیم

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس