صفحه نخست > حقوق بشر > گوش و بينی نازيه قطع شد

گوش و بينی نازيه قطع شد

تصاوير گويای همه چيز!
سونا سحر
سه شنبه 26 می 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

نشر اول در کابل پرس?: سه شنبه 25 دسامبر 2007

"ممتاز" باشنده اصلی ولایت "پکتیا" که اخیراً در ولایت "زابل"
مسکن گزین شده بود ، پس از تراشیدن موهای همسرش "نازیه" در نخستین روز عید اضحی هر دو گوش و بینی وی را با استفاده از چاقو قطع نمود .

مسولین شفاخانه شهر "قلات" مرکز ولایت زابل در تماس های تلفونی به خبرنگاران گفتند:" نازیه 17 ساله روز چهارشنبه گذشته به شفاخانه آورده شده و فعلاً در حالت بسیار خراب به قرار دارد .

گفته می شود آقای ممتاز بعد از انجام این فعل خانمش را با آبجوش سوزانیده و خودش از محل فرار نموده است .

"نازیه"که اشک در چشمهایش به نظر می خورد و به بسیار مشکل صحبت می نمود گفت:" شوهرم به ظن اینکه گویا فعل بد انجام داده ام مرا به این حالت رسانیده است و من به سرش قسم می خورم که چنین کاری را انجام نداده ام .

واژه های کلیدی

حقوق کودکان و زنان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • واقعا جای تاسف مردان جاهل چه به روز زنان می آورند.

  • دوستان، بیجا بر شوهر نازیه نفرین فرستادن دوزخ را نصیب شما خواهد نمود چرا که شما از چون و چرای حادثه خبر ندارید که چرا وی زنش را سرزنش کرده است. حضرت رسول الله (ص) اقوال زرین فراوانی دارد که این اجازه را به مرد میدهد و بر اساس شریعت اسلامی هم این گناهی محسوب نمیوشد. احتمالا این زن نافرمانی کرده و یا هم پا از حقوقش فراتر نهاده که به این روز سیاه باید بنشیند.

   به اقول ذیل توجه کنید و بعد خود بیاندیشید:

   برگرفته از «نهج‌الفصاحه»، مجموعه‌ي كلمات قصار حضرت رسول‌الله اكرم (ص) انتشارات جاويدان، چاپ سوم، 1377، تهران، ترجمه‌ي ابوالقاسم پاينده:

   «و آن زنان را كه از نافرماني شان بيم داريد اندرز دهيد و از خوابگاهشان دوري كنيد و بزنيدشان. اگر فرمانبرداري كردند، از آن پس ديگر راه بيداد پيش مگيريد.» (ش34)

   «حق شوهر بر زن آن است كه بدون اجازه‌ي او، جز روزه‌ي واجب نگيرد و اگر گرفت گناهكار است [و از او] نپذيرند. و بدون اجازه‌ي او [مرد] چيزي از مال او را به كسان ندهد. اگر داد ثوابش از شوهر و گناه [آن] از زن است. و از خانه‌ي او [مرد] بي اجازه بيرون نرود و اگر رفت خداوند و فرشتگان غضب، او را لعنت كنند، تا توبه كند يا بازگردد؛ اگر چه شوهرش ستمگر باشد!» (شماره‌ 1388، صص 445 تا 446)

   «از دنيا بترسيد و از زنان بپرهيزيد؛ زيرا شيطان، نگران و در كمين است و هيچ‌يك از دام‌هاي وي [شيطان] براي پرهيزگاران مانند زنان مورد اطمينان نيست» (ش50 ص 164)

   «از بي لباسي براي نگه داري زنان [در خانه] كمك جوئيد؛ زيرا زن وقتي لباس فراوان و زينت كامل دارد، مايل به بيرون رفتن است.» (ش 282 ص 209)

   «از هيچ فتنه‌اي كه خطرناك‌تر از زن و شراب باشد، بر امت خويش بيم ندارم.» (ش2611، ص694)

   «هر چشمي زناكار است و زن وقتي خوش‌بو شود و بر انجمني بگذرد، زناكار است.» (ش 2157، ص611)

   «پس از من براي مردان، فتنه‌اي زيان‌انگيزتر از زنان نخواهد بود.» (ش2572، ص 678)

   «گروهي كه زمامدارشان زن است، رستگاري نبينند.» (ش2551 ص 683)

   «وقتي زني دور از بستر شوهر خود شب را به روز آورد، فرشتگان تا صبح [يا تا وقتي كه زن به خانه برگردد] او را لعنت كنند.» (ش 187، ص190)

   «در جهنم نگريستم و ديدم كه بيشتر مردمان آن زنانند.» (ش331، ص 219)

   «بدترين زنان شما آرايش كنان و متكبرانند و آنان منافقانند و از آن‌ها جز به اندازه‌ي كلاغي كه خط سفيد برگردن دارد، به بهشت نمي‌روند.» (ش1535، ص 475)

   «اگر زن نبود، مرد به بهشت مي‌رفت.» (ش 2358، ص 653)

   «اگر زنان نبودند، خدا چنان كه شايسته‌ي پرستش اوست، پرستيده مي‌شد.» (ش2361، ص 653)

   «النساء حباله الشيطان، زنان، دام‌هاي شيطانند.» (ش 3153، ص 789)

   «واي بر زنان از دو چيز، طلا و جامه‌ي زيبا!» (ش3190، ص 796)

   «خدا مماطله‌گر را لعنت كند؛ يعني زني كه شوهرش به بسترش خواند و گويد: “كمي بعد” تا خوابش ببرد.» (ش 2237، ص 628)

   «اگر پيش وي باشي، بد زباني كند، و اگر پيش وي نباشي، به تو خيانت كند.» (ش 1163، ص 387)

   جهاد زنان، شوهرداري خوب است. (ش 1403، ص 449)

   «بهترين مسجد زنان، كنج خانه‌ي آنهاست.» (ش 1532، ص 474)

   «اگر به كسي دستور مي‌دادم كسي را سجده كنند، به زن دستور مي‌دادم شوهرش را سجده كند.» (ش 2348، صص 650 تا 651)

   «اگر به كسي دستور مي‌دادم كسي را سجده كند، به زنان دستور مي‌دادم شوهران خويش را سجده كنند، از بس كه خدا براي شوهران حق به گردن زنان نهاده است.» (ش 2349، ص 651)

  • آقای فواد حلیمی,, حتی در این اقوال که شما از قول حضرت محمد (ص) لیست کرده اید, ایشان مجوز مثله کردن کسی را نداده اند. حتی مثله کردن کفار حربی هم در اسلام منع شده است.

  • با عرض پوزش از سایر خوانندگان سایت کابل پرس? بخاطر مراعات ننمودن عفت کلام در جواب فواد حلیمی و عمل شوهر خانم نازیه!

   من با تقبیح نمودن عمل زشت , نامردانه وغیر اسلامی و انسانی شوهر بی غیرت نازیه بجواب ملای نادان و بیخبر از اسلام آقای فواد حلیمی که با دفاعیه اش چند مرتبه بیشتر از شوهر نازیه قلوب همه را جریحه دار نموده می نویسم که:

   ای ناخبر از اسلام چطور به خودت جرات می دهی تابا استفاده نادرست از گفته های خاتم النبین (حضرت رسول اکرم ص ) عمل زشت این خدا ناشناس (شوهر نازیه) را توجیه و تایید کنی, اگر تو واقعآذره یی از قوانین شریعت غرای محمدی خبر می داشتی و یا ذره یی محبت اسلام و پیامبر(ص) در دلت می بود با استفاده نادرست ازاقوال پیامبر(ص)این عمل زشت را تایید نمی کردی و با دوزخی خواندن مردم مرتکب گناه بزرگ نمی شدی.

   ای بیخبر از همه جا و همه چیز,

   آیا میدانی که انجام عمل زشت شوهر نازیه در شریعت قابل توجیه نیست؟ و آیا میدانی که در صورت اثبات خیانت زن و یا مرد به همسرش درشریعت غرای محمدی برای مجرم جزا تعین شده است؟ پس چرا با سخنان پوچ و بیهوده خویش مرتکب گناه میشوی, و آیا تو تنها در باره زنان فکر می کنی و اگر یک زن با شوهرش چنین می کرد نظرت چی می بود؟ آیا تنها مردان عزت نفس و غیرت دارند؟

   در ارتباط مقام زن باید برایت بگوییم که بی بی حوا هم زن بود, بی بی خدیجه و بی بی عایشه هم زن بودند, بی بی فاطمه هم زن بود , مادران من و تو هم زن هستند و این زن هست که دنیا است, پس خداوند (ج) با آفریدن زن مرد را کامل نمود چون بدون زن امکان بقای نسل بشر وجود نداشت, پس بار دیگر قبل از نوشتن چیزی و فرستادن آن به یک سایت معتبر باید چندین بار آنرا مرور نمایی,چون نظریات و نوشته های یک فرد(انسان) آیینه شخصیت وی می باشد.

   ایا نشنیده ای که بزرگان می گویند صد بار بیندیش و یک بار بینداز!!!!

   با احترام

   ادریس مشعل

  • آقای فواد حلیمی! شما مسایلی را که درج کرده اید و به اسلام نسبت داده اید نه در اسلام است و نه شما به اسلام ایمان دارید.
   شما خواسته اید با به تن کردن لباس مسلمانی و با نسبت دادن و تحریف و تفسیر واهی و غلط احادیث اسلام عزت دهنده را جهل و خرافات معرفی کنید. که حالا مود این گپها گذشته. حکم اسلام خیلی واضح است در صورت اثبات کجروی یا اصلاح یا جدایی. و این کجروی خاص زن نیست و مرد هم میتواند انحراف و اشتباه و کجروی داشته باشد و حق زن هم جهت اصلاح و یا جدای در اسلام ثابت و محفوظ است.شما یکی از همان کسانی هستید که مثل محمود وثیق و غوث زلمی با نسبت دادن خود به اسلام میخواهید اسلام را از درون بد وزشت معرفی کنید و یا فکر و تلاش تحریف آنرا کنید. ولی موفق نمیشوید چنانچه ابوجهل و عبدالله ابن ابی و ... و کارمل و نجیب موفق نشدند. این اعمال نه از وجدان اسلامی مردم بلکه از عرف و عادات دور از اسلام مردم سر میزند.
   شما از عقوبت جرم گفته اید بدانید که اسلام به پیروانش اجازه نداده که هرکس بصورت فردی کس را مجازات کند بلکه فقط دستگاه قضایی اختیار و صلاحیت این کار را دارد البته در صورت اثبات جرم و کسی که مثل این آدم که تهمت زنا زده باید ثابت کند که اگر نتواند جرم را ثابت کند خود مجازات میشود.
   شما بهتر است چهره خود را نمایان سازید و از وحشت و کشتار و قتل عام های مارکسیستها و لینیستها و استالین دفاع کنید!

  • فعلا از اسلام واحد در افغانستان و جهان نمیشود صحبت کرده. ما با انواع و اقسام اسلام روبرو هستیم که خود نیز راه گم کرده‌ایم که کدامش اصلی و کدامش تقلبی است.

   اگر آقای عبدالله بخواهی فواد حلیمی را به اسلام مشرف سازی کدامش را برایش پیشنهاد میکنی؟ اسلام سیاف، اسلام ربانی، اسلام گلبدین، اسلام گلابزوی، اسلام ملاعمر، اسلام قانونی، اسلام دوستمی، و یا هم اسلام جمهوری جهل و جنایت ایران؟ در ورای این کدام اسلام دیگری در افغانستان وجود ندارد، هرکدام با آنکه داد از اسلام میزنند اما دیگری را به کفر و الحاد متهم میکنند.

  • آقای فواد حلیمی

   در یک جمله باید خلاصه کنم که از نوشته هایت بوی دشمنی با اسلام به مشام میرسد.

   اولاً اینکه احادیث همه معتبر نیستند و تعداد زیادی از احدیثی که با آیه هائ قرآن مطابقت و مشابهت ندارند قابل اعتماد و اعتبار نمیباشند و پیروی از آنها پیروی از یهودیان صهیونیست و شرور است.

   بطور مثال:

   «اگر زن نبود، مرد به بهشت مي‌رفت.» (ش 2358، ص 653)

   «اگر زنان نبودند، خدا چنان كه شايسته‌ي پرستش اوست، پرستيده مي‌شد.» (ش2361، ص 653)

   در حقانیت احادیث فوق هر فرد عاقلی که با قرآن آشنایی داشته باشد، شک خواهد کرد.

   ثانیاً در هیچ کجای قرآن نیامده است که شوهر در صورت شک و یا یقین به خیانت همسرش میتواند گوشها و بینئ وی را بریده و سرش را بتراشد. یگانه حقی که شریعت به وی داده حق طلاق است و بس!

   اگر جنابعالی میخواهید در خریت یا عمل وحشیانۀ شوهر این خانم پای دین اسلام را دخیل سازید ، باید بدانید که کاملاً کور خوانده اید!

   شما اگر علم غیب دارید و اعمال گذشتۀ این خانم را دیده اید، بهتر است دعوای خدایی کنید تا چند تن کودن و احمق (مثل خودتان) بر ادعائ تان ایمان بیاورند و گرنه سوژه کم نیست میتوانید یگان کار و کاسبئ بهتر از جنگ و ستیزه با دین پیدا کنید.

   گذشته از اینها بر همه گان واضح و روشن است که در کشور هائ همچون افغانستان در اکثر مواقع این سنت ها و رسوم قبیلویست که حکم میکند نه شریعت اسلام.

   بطور نمونه در کدام کشور اسلامی و در کدامین حکم شرعی (بجز از احکام وهابیت که واضحاً وارداتی و از بیگانه هاست...) گفته شده که زن مکلف و مجبور است که در خانه نشسته و سواد نیاموزد؟ مگر آموزش علم و دانش بر زن و مرد اسلام فرض نگردیده؟

   در کجائ احکام شرعی آمده است که زن مجبور و مکلف به پوشاندن صورت و دستانش است؟

   در کجائ احکام اسلامی آمده که شوهر حق کشتن و بریدن اعضائ بدن خانمش را دارد؟

   در کجائ احکام اسلامی آمده که زن حق رفتن به مسجد را ندارد؟ (در حالیکه در کشور من و تو این حق را به آنها حتی در هنگام پاک بودن از حیض هم نمیدهند)

   شریعت اسلامی حکم میکند که دختر نصف حق پسر را از میراث میبرد اما در کشور من تو این حکم چند درصد عملی میگردد؟

   و هزاران مورد دیگر که در حقیقت مردم افغانستان رسم و رواجها را عملی میکنند نه شریعت پاک و مبین اسلامرا... مثلاً طالبان مزدور و اجیر در موضوع ریش و موئ سر چی ظلم هائ که نمیکردند و نمیکنند؟

   آیا شریعت به آنها گفته که ریش ، بروت، مو و لباس مردان این قسمی و یا آن قسمی باشد و یا باداران خارجئ آنها؟

   آیا شریعت گفته که زنان حق آمدن به بازار را ندارد؟

   آیا شریعت گفته که نماز را بزور بر مردم بخوانید؟

   و صد ها مورد دیگر که همۀ شان ریشه در جهالت، بیخبری از احکام دینی و رسوم قبیلوئ مردم افغانستان دارد، نه دین اسلام.

   فلهذا، سعی تان بر بد نام کردن دین بجائ نخواهد رسید و کوشش نکنید که خریت شوهر این خواهر را بر دوش دین و مذهب اندازید.

   اگر شما نیز مثل شوهر این خانم فریب و یا پول خورده اید تا با عمل و حرف تان اسلام را بد نام کنید، باید بدانید که اسلام دینی نیست که با این گونه دسیسه ها شکست خورده و عقب نشینی کند. تاریخ خود گواهی میدهد که هر قدر دشمنان اسلام توطئه کرده اند به همان اندازه دین اسلام استوار تر و قویتر گردیده.

   امید رزق و روزئ تانرا در راه هائ دیگر جستجو نموده از هدایت الهی بهره مند گردید! آمین

   برای معلومات مزید راجع به حقوق زن در اسلام:

   http://www.acsf.af/MagazineHTM...

   http://www.qomicis.com/farsi/l...

   http://www.qomicis.com/farsi/l...

   http://www.qomicis.com/farsi/l...

   http://www.qomicis.com/farsi/l...

   http://www.aftab.ir/articles/r...

   http://www.hawzah.net/Per/E/do...

   http://www.aftab.ir/lifestyle/...

   http://www.khawaran.com/Uruzga...

   http://quran.al-shia.com/fa/id...

   آنلاین : http://video.google.com/videop...

  • اگر عقل برای تفکر داشته باشی فقط قرآن را خوب مطالعه نموده و در موازات آن با اندکی مطالعات آزاد میتوانی فرق میان خر، گاو، گوسفند، شتر، گرگ، روباه، شغال، شیر، پلنگ، و انسان را پیدا کنی... تو اگر فرق انسان و حیوان را کرده نمیتوانی پس سویه ات بسیار پایین تر از شناخت از اسلام است. بقول سعدی:

   بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

   صوفی نشود صافی تا درنکشد جامی

   آنلاین : http://video.google.com/videop...

  • سوره‌ی البقره(آیه‌ی ۲۲٣):

   زنان شما کشتزار شما هستند، پس وارد شوید بر آنها هرآنگاه که خواهید و با هر روشی که خواهید.

   سوره‌ی النسآء (آیه‌ی ۱۵):

   آنانیکه از زنان شما زنا کنند، پس بخوانید چهار مرد از خودی‌ها، اگر گواهی دادند پس محبوس کنید این زنان را تا زمان مرگ یا الله برای ایشان راهی* مقرر کند.

   سوره نساء آیه 3 :

   واگربترسید که عدل نورزید دریتیمان پس نکاح کنید آنچه را خوش آید شما را از زنان دو و سه و چهار پس اگر بترسید که عدالت نورزید پس یکی یا آنچه را مالک باشد دستهاتان آن نزدیکتر است که میل نکنید .

   • آیه 29 : و آنکه استطاعت ندارد از شما بتوانگری که زنان آزاد ایمان دار بزنی خواهد.پس ازآنچه مالک شد دستهاتان از کنیزانتان که ایمان دارند و خدا داناتر است به ایمانتان بعضی تان از بعضی است پس بزنی بخواهید آنرا برخصت صاحبهاشان .
   • آیه 38 : مردان کارکذاران فرمان روایند بر زنان بآنچه فزونی داده خدا بعضی ایشان را بر بعضی و بآنچه انفاق کردند از اموالشان پس نیک زنان پرستارانند و نگاه دارنندگانندخود را در وقت حاضر نبودن شوهر بنگاهداشت خدا و آن زنانی که میترسید از نافرمانی ایشان پس پند دهید آنها را و دوری کنید از آنها در خوابگاهها و بزنید ایشان را پس اگر فرمان برند شما را پس مجوئید بر ایشان راه آزاری بدرستیکه خدا باشد برتر بزرگ .

   (صحیح بخاری، جلد ۱، حدیث شماره‌ی ۳۰۱؛ جلد ۳، حدیث شماره‌ی ۸۲۶) ... توضیح اینکه اعتبار این حدیث کاملا پذیرفته شده (متفقین علیه) می‌باشد:

   رسول الله یکبار به جمعی از زنان فرمود: «من تابحال کسی را بیش از شما، در عقل و دین، ناقص‌تر ندیده‌ام. یک مرد حساس و ضعیف ممکن است توسط شما به گمراهی کشیده شود.» زنان پرسیدند: «ای رسول الله، چه نقصانی در عقل و دین ماست؟» او گفت: «آیا نمی‌بینید که شهادت دو زن برابر یک زن است؟» آنها در پاسخ تایید کردند. او گفت: «این نقصان عقل شماست.» ... «آیا غیر از این است که یک زن، در دوران حیض، نه می‌تواند نماز بخواند و نه روزه بگیرد؟» آنها در پاسخ تایید کردند. او گفت: «این همان نقصان در دین شماست.»

   آنلاین : (( زن در اسلام و قرآن محمد ))

  • آقای محترم شریف اله نیک آیین! اگر از من بخواهی فواد حلیمی و دیگران و حتی خود را به اسلام دعوت کنم بهمان اسلامی دعوتش میکنم که خداوند همه را بآن اسلام دعوت کرده که عبارت از داخل شدن کامل به اسلام است و هیچ یک از کسانیکه نامبره اید نمونه های اسلام نیستند و نمیتوانند باشند بلکه فقط پیغمبر و اصحاب را میتوان نمونه های این دین و آیین قلمداد کرد. باز هم تکرار میکنم که این اعمال از عرف و عادات و رسوم قبیلوی ما افغانها است و هنوز هم تلاش های جهانی از پنتاگون تا واتیکان و اسراییل وجود دارد که در همان حالت و در همان انحطاط بمانیم. این برداشت من است و درهیچ جایی از اسلام جواز خشونت و اینگونه اعمال را نمیابم والسلام

  • میدانم که شما مانند دهها تن دیگر این اقوال معاندین اسلام را از کتاب ها و سایت های انترنتی شان خوانده اید و به بسیار سادگی بدون تحقیق باور و قبول کرده اید و حال هم از همان آدرسها نقل کرده اید. در حالیکه این همه ترجمه هایی که مخالفین کرده اند و میکنند مغرضانه و ناقص است. و کسانیکه مثل من بهره کمی هم از زبان عربی دارند به این اشتباهات و غلطی ها پی میبرد. توصیه من بشما اینست که اگر علاقه به یافتن حقایق دارید چنانچه به ترجمه ها و تفاسیر علمای اسلام باور ندارید ازینها هم قبول نکنید و خود تلاش و تکاپو کنید و اسلام و قرآن را خود بیاموزید که البته یکمقدار زحمت هم باید بکشید.

  • مطلبی را تحت عنوان "کدام یکی شوک دهنده تر است؟" در وبلاگ عشق و آزادی مطاالعه نمایید.

   آنلاین : کدام یکی شوک دهنده تر است؟

  • باعرض ادب به تمام خواننده گان کابل پرس?.عمل وحشيانه و ناجوانمردانه اين مرد وحشی درهييچ دين ومذهبی قابل بخشش نيست. متعاسفانه در جامعه سنتی ما اکثر مردان کوچکترين حقی منحيث انسان برای زنان قايل نيستند .هر روز حادثه درد والم جديدی از طرف مردان عليه زنان صورت ميگيرد .دختر خورد سالی را مبادله با سگ جنگی ء دختر دوازده ساله بشکل اجباری بنکاح مرد پنجاه ساله ءآتش سوزی خواهران ما از ظلم وتعدی مردان درشهر هرات وهزاران استبداد ديگری که از طريق رسانه های خبری بنشر نميرسد . عاملين اين همه جنايت که هست ؟ در قدم اول بی قانونی وزورگوی مردان ء استفاده جوی غيره اسلامی از اسلام توسطه ملايان واوباشانی که خودرا حامی اسلام ميدانندء ديدگاه وحقوق زن توسط گروه های افراطگرای اسلامی وهزاران دلايل ديگری است که زن رافقط اله برای ارضای خواهشات مردان در آورده است.

  • yak mawjode mozakar ta zamani ke tanha mard bashad,az o hich entezari ra nabayad dasht.( tanha mard bodan) braye dar yak ejtemah zendagi kardan kefayat namikonad.wa gela kardan bi mana ast.

  • VEROS JEHALATE KE HDOD 1400 SALE QABL BA DYAR MA SARAEAT KARDA BOD DAR CHAND DAHAE GOZASHTA AZ MORDAB JEHALAT WA NADANE AB KHORD WA AKNON DAR SNENE JAWANEST WA AEN VEROS NADANE MARA BASOE NABODE ME KASHANAD AEN JENAEAT DEL HAR ADAME RA BADARD MEARAD . WA AM MA AFKAR FAWAD HALEME SHARM AWAR TAR AZEN JENAEAT

  • فقط متاسفم از این وحشی گری ادامای این دوره . کجاست حقوق بشر؟ کجاست کسانی که دفاع از حقوق بشر می کنند؟ به چه گناهی این چنین شده است؟ واقعا دستور دین است؟؟؟ کدامین دین اینقدر فاجعه است؟؟ وای وای

  • میگن ایالات متحده افرادی رو اجیر کرده که... شماخوبی؟

  • aqai abdolla agar zan dar isllam haqo va hoqoq midasht piyambari isllam ayeshei 9 salle ra be zani qabool namekard bro khjalat bekesh ay arab oarast..

  • نمی دانم که بین خانم نازیه وشوهرش چه پیشامده؟؟؟؟ ولی این کاریک انسان نیست,وقتی تصویراین خانم رادیدم خیلی دلم برای این خانم سوخت ........,کاشکی این تصویرهارانمی دیدم وفقط متن رامی خواندم

  • من قبلا مسلمان بودم و بعد از تحقیق تصمیم گرفتم از اسلام رو بگردانم. یکی از دلایل که باعث شد دیگر مسلمان نباشم برخورد اسلام با زنان و زن ستیزی اسلام است. میدانم اگر دوستانم بدانند که من دیگر مسلمان نیستم برای بدست آوردن تکت یک طرفه "بهشت" مرا شاید به قتل برسانند، ولی باید حرف را خود را زد. اسلام به مردان حق میدهد زنان را لت و کوب نموده و زنان را مال شوهرانشان میداند. آیا میدانید که محمد (ص) در سن 55 سالگی با عایشه 9 ساله ازدواج نمود؟ پرویز کامبخش بیچاره بخاطر بیان حقیقت ممکن است زندگی خود را از دست دهد و با خون خود حقیقت را ترسیم کند. بلاخره روزی خواهد رسید که تاریکی جایش را به روشنی دهد.

  • توحش٬ توحش٬ توحش: انسانى را اين چنين مثله کردن وقعا مو بر تن هر کسى که يک زره شرافت انسانى داشته باشد راست مى کندـ واقعا در ميان حيوانات وحشى هم اگر چنين اتفاقى بيفتد معمول نيست استثناى است٬ لابد حيوان حمله کننده گرسنه بوده وــــــــ اما متاسفانه اين اتفاق براى حيوانات وحشى نيفتاده اين اتفاق براى دختر جوانى افتاده که تنها گناهش اين است در کشورى به اسم افغانستان به دنيا آمده و آنجا هم قوانين الهى و توحش اسلامى حاکم است ـ تف به اين قوانين پوسيده ١۴٠٠ ساله٬
   دست کثيف مذهب از سر زنان کوتاه
   دست کثيف مردسالارى از سر زنان کوتاه

 • به نظر من اگر در افغانستان آنطور که اقای کرزی ادعادارد که دولت ،ملی و مردمی تشکیل گردیده که متشکل از قانون مدنی میباشد،اگر واقعآ در افغانستان نیروی پولیس تشکیل گردیده کسیکه(شوهر این خانم)این عمل قبیح،زشت وغیر انسانی را انجام داده فورآ دستگیر گردیده وعین این عمل یعنی بریدن گوش و بینی بالایش تطبیق گردد که شاید یک تجربه خوب برای بقیه جنایتکاران گردد.
  آیااین عمل ننگین را چه باید نام گذاشت؟

 • مردان افغانستان بايد از خودشان شرم کنند. وحشی گری مطلق و زندگی در قرون وسطا. در قرون وسطی هم وحشيانه اينگونه به زنان تجاوز نمی شد.

 • عمل ممتاز يک نمونه از وحشی گری های مردان افغانستان است.

 • جهل و نادانی بنیاد هر خانواده را می سوزاند.

  ریشه های جهل و نادانی هرگز حق و حقوق انسانی را نمیدانند و اگر میدانستند میگذاشتند که افغانستان آباد شود. از آغاز افغانستان تا به امروز جهالت بر کشور حاکم است و و نامردان راه ترقی و تمدن را در اثر اندیشه های خودباوری کور کورانه خود بروی مردم افغانستان بسته و نگذاشتند که علم و کمال رایج جامعه شود و کشور آباد شود. و امروز نیز همین بلا حاکم است و در گوشه و کنار مکاتب را می سوزانند و زنان و مردان را از داشتن علم محروم میکنند.

  تأسف آور است که در مناطق هموطنان جاهل , شاهد جنایتی باشیم که در انتها پستی , با قلب سنگونه خویش تنها زن خانواده خود را به بدترین حالت مسخ می کند. آیا مردان افغانستان همه اینگونه اند ؟

  ولی در جواب یک جمله وجود دارد و آن اینکه , در جامعه افغانستان مردان و زنان در گرداب بی سوادی گرفتارند امّا در مناطق زابل و قندهار صدی نود درصد جهل سایه انداخته است. وای برحال مردم افغانستان !!!!!

  ع یاری

 • از دیدن این تصویر جگر مه خو کباب شد. عملی خیلی زشت اما اینکه زن قسم خورده که مه کار و عملی بدی انجام نداده ام و به سر خود نه بلکه به سر شوهرش قسم خورده سوالاتی متعددی را در ذهن آدم خطور میدهد.مردکه حق داشت مثلا در صورت اثبات چنین اتهامی خانمش را طلاق میداد. بهرحال مه خو شک میکنم نه سر این واقعه بلکه سر علت و انگیزه این عمل. بسیار احتمال میدهم که شوهرش توسط کسانی البته ذریعه پول اقناع شده باشد که به این عمل متوصل شود و بعدا یک سوژه تبلیغاتی درست شود و بعدا زن را به یک کشور غربی برای مثلا جراحی بفرستند. افسوس بحال مردم ما بنام ها و شیوه های مختلف بیچاره میشوند.

 • lanat bar mmtaz na mard ka breidan gosh oaa bnie nazieaa asmi chodra mard miegzard mmtaz too baid badanie kaa too ek mard niesti too az gmlaa naa mardtarinhaei dniaa hasti nafrin oaa lanaat bar ien nia mard

  آنلاین : mmtaz na mard

 • آقای فواد حلیمی سلام!!!

  سخنان پیامبر را بدون مثبت بیان داشته ی در حالیکه پیامبر رحمت تنها کسی بود که مدبرانه از زنان حمایت نموده و نسل آنان را از زنده بگور شدن نجات داد. پیامبر رحمت در پیرامون حقوق , زنان و مردان بر اساس رسالت انسانی شان یکسان می اندیشید و هرکدام را مطابق قانون الهی در نظر داشت او از آنچه که خدای بخشنده برای هدایت و زندگی مردان و زنان تدوین و پایه گزاری نموده است بیش نه می گفت. در حالیکه در نزد خدا تقوا پیشگان بر تر است چه زن باشد و یا مرد فرقی نه می کند.

  ناگفته نماند که در کنار همه مردانیکه که رسالت اجتماعی را بر اساس حکم الهی بر عهده داشته اند قطعاً زنانی در کنارشان به عنوان حامی بوده اند چنانچه که در حمایت رسول گرامی اسلام صل الله علیه و آله تنها بانوی که او را با جان و دل حمایت نمود خدیجه کبرا سلام الله علیها بود و موسای پیامبر را نیز دو تا بانوی عالی مقام یاری نمود که یکی مادرش بود ودیگری زن فرعون در منزل طاغوت زمانش و مریم مقدس نیز تنها یاور فرزندش مسیح بود. و.....

  پیامبر برحق اسلام در انتخاب همسر برای ایجاد خانواده اصالت خانوادگی و بصیرت زنان و مردان را در نظر داشت و از پیروانش خواسته است که بادیده دل در انتخاب همسر دقت کنند و نه با دیده ی سر یعنی چشم. و امروز تمام بدبختی های ازدواج و طلاق و درگیریهای خانوادگی از عدم توجه به حقیقت ازدواج بر می خیزد که در اثر نادیده گرفتن حقوق اولیه زن و مرد صورت میگیرد.

  ازدواج اجباری و عدم مصلت با نوجوانان وبازگو نکردن رابطه زناشوی با دختر پسر وو.... از جمله بلاهای هست که منجر به نفاق خانواده شده و نظام اجتماعی را بهم می زند.

  ناگفته نماند که درآمد حرامیکه از طریق عواید و فایده نا مشروع مانند ریشوه , فروش تریاک و هروین بدست می آید نیز در پاشیده شدن خانواده و تربیت نسل انسان فوق العاده اثر منفی داشته و جامعه را به حلاکت می رساند.

  انتهای کلام:
  زندگی مشترک این نیست که فقط دفع غرایض نفسانی شهوت و یا عقده و شک و تردید بین زن و مرد باشد , بلکه انتخاب حیات اشتراکی حسن نیت است که با محبت و عشق عجین می شود و خانواده زیبایی را شکل می دهند که در واقع خواست خدا و رسول اوست.

  دوست عزیز امید است که اقتدار رسول گرامی اسلام را مخدوش نسازید زیراکه اسلام منبع خیر و برکات برای هدایت بشر بوده و پیامبر راستگو و امین حق و حقوق مردان و زنان کاملاً در نظر داشت.

  آنلاین : http://www.angury.com/index2.htm

 • salam ma sahar az canada astom ma vaghti ke dastane naziya ra didom kheyli narahat shodem omidvarom ke shohare naziya zodtar dastgir shava va ba jazaye khod berasa khoda afghanestana khob kona besyar vahshatnak ast

 • واقعا درد آور است ولی ما کسانی هستیم که قدرت نداریم جلو این واقعات را بگیریم چرا که دولت ما با ما همآهنگ نیست و نه با ما کمکی میکند، این که گفته میشود حقوق بشر، وزارت زنان، دفاع از حقوق زن..... همه فقط به نام هستند و این مسله را زمانی میتوان درک کرد که خود با مشکل مقابل گرددو دفتر به دفتر برود و کسی به فریادش گوش ندهد و زمانی که واقعه به وقع پیوست هر کدام اظهار تاسف کند.
  باید قبل از وقع واقعه زمانی که دولت یا مردم میداند زنی در معرض خطر قرار دارد او را کمک کنند تا چنین واقعات رخ ندهد.

  آنلاین : http://kabulpress.org/my/spip....

 • لعنت بر این مرد بیناموس،
  و لعنت بر تمام آن مردانی که با زنان خود این چنین برخورد دارند. این یک شرم و ننگ بزرگ است بر روی تمام آن مرد ها.

 • با دیدن این عکسها وحشتی بر وجودم مستولی شد. من نمیتوانم این عکسهارا دوباره ببینم. زیرا اجرای اعمالیکه در این عکسها به نمایش گذاشته شده است از تصورم خارج است و اصلا شک می کنم که انسانی چنین جنایتی را علیه زنش مرتکب شده باشد. متاسفم و خیلی متاسفم. زیرا این صحنه ها گوشه ای از وحشیهای غیر قابل تصور را که در جامعه کنونی ما می گذرد بنمایش می گذارد. منم از زندگی کردن در همچو جامعه ای شرمسارم. این عکسها و اعمالی انجام شده عمق از وحشی گری و بربریت را در جامعه ما بنمایش می گذارد. آیا می پذیرید که طالبان رفت اما مفکوره و اندیشه های طالبانی هنوز بطور گسترده در جامعه ما حاکم است یانه؟؟ چی می توانم بگویم و بنویسم غیر از اینکه بگویم من به انسان بودن شخص مرتکب شونده این توحش قویا شک دارم. ممکن است از لحاظ فزیکی ساختار انسان را دارا باشد. ولی باور ندارم که جوهر، وجدان و روح انسانی را دارا باشد.

  آنلاین : www.anotherbirth.blogfa.com

 • من یک مرد است. بخدایی که شما ایمان دارید امروز از مرد بودن میشرمم. باور داشته باشید که از مرد افغانستان که من جز آنان هستم، نامردتر در روی کره یی زمین نمی توان جستجو کرد. البته کلی گرایی نمی کنم شماری مردان با شرافت وجود دارند. مرد افغانستان چرا نامرد است؟ مرد افغانستان بیسواد است، مرد افغانستان جاهل است، مرد افغانستان جنایتکار است، مرد افغانستان وحشی است، مرد افغانستان هیچ گام مثبتی در راه آبادانی افغانستان وجهان نبرداشته است، مرد افغانستان هیچ گاهی توانایی نشان دادن یک تغییر مثبت را نداشته است. ببخشید که بسیار احساساتی برخورد کردم اما ببنید اگر احساساتی برخورد نکنیم و واقعیت ها را در آغوش بگیرم باز هم گواهی میدهد که مرد افغانستان نامرد است. ببیند وحشی ترین گروه یا بهتر است بگویم موجودات در تاریخ بشریت که طالبان باشند از میان مرد افغانستان برخاسته است واین گواه واضیح است که مرد افغانستان نامرد است.
  برخیزید ای زنان افغانستان وزندگی کردن برای این نامردان آموزش دهید.

 • این عکس ها چنان روانم را خراب کرده است که نمی توانم چیزی نوشته کنم.
  این جنایت است و ...
  تا آنجای که من از اسلام می دانم و آنچه " نازیه " می گوید. اول باید چنین موضوعی از طریق قابل اطمنان اثبات شود و بفرض اثبات شدن , جزای آن چیزی دیگری است که قاضی و محکمه با صلاحیت تعیین می نماید.
  موضوع قابل تاسف آور تر در این جنایت ؛ کشانیده شدن پای قوانین اسلام است , من نمی فهمم این چه عادت پستی است که هر جنایت ضد کرامت انسانی که در افغانستان رخ می دهد به پای اسلام ختمش می کنند. گوش وبینی بریدن و مثله کردن کار یک مشت از خدا بی خبر و یک مجازات قبیلوی است .
  در این شرایط ؛ کار انسانی فشار آوردن رسانه ها ومجامع دفاع از حقوق انسان روی حکومت برای بدام انداختن عامل این جنایت ومجازات او وهم چنان کمک به نازیه برای تداوی وادامه زندگی است.
  بیشتر از این چیزی نمی توانم بگویم ... خدای من ...

 • آنچه قلب مرابه شدت آزرد این بود که این زن ساده و صادق هنوز هم شوهرش رادوست دارد و به سر او قسم می خورد. آیا کسی به سر دشمنش هم قسم می خورد؟ معمولا انسانها به عزیزترین کسانشان قسم می خورند. مرگ بر شوهر نامرد و بی غیرت این زن که یک مخلوق زیبا و کامل خداوند را چنین قصابی کرده است. گریه ام میگیرد از اینکه این زن باز هم قلب لطیفی دارد و به سر شوهرش قسم می خورد. هنوز جرم غیر قابل بخشش شوهرش را کوچک می شمارد و در تلاش رفع سوء تفاهم اوست. حیف زن بر کسانی که وحشی صفت این لطیف ترین شاهکار خداوند را مانند یک حیوان می بینند و با آن رفتار می کنند.
  نمیدانم آیاخداوند حتی به فرض خیانت هم اجازه چنین برخوردی را با زنان می دهد یا نه؟

 • قربانی دیگری.
  جنایات و وحشیگری های این اوباشان چیزی تازه نیست. همان طوریکه شروع این عمل پلید با شنکجه دخترک معصوم "نازیه" نبوده ، ختم اش هم نمی باشد. چندین قرن است که این اوباشان و وحشی ها به این اعمال نا انسانی خود ادامه می دهند.
  اما جای تاسف است که حتی آنان که با این اعمال غیر انسانی مخالف هستند، از حقایق چشم پوشی می نمایند.
  بنظر من صرف با مجازات و یا بد و ناسزا گفتن به شوهر "نازیه" نمی توانیم به این وحشیگری ها خاتمه بدهیم. این نوع اعمال زشت را باید از ریشه نابود ساخت. مسول این جنایت یک سستم است نه یک شخص.
  باید مدافعین این سستم را نابود کرد.
  ما در صد ها کتاب و مدارک که توسط نویسند گان مختلف نوشته شده ، مشاهده می نمایم که به این اعمال غیر انسانی جنبه ای خدائی می دهند. یعنی خداوند این قوانین را برای زنان وضع کرده است. آیا هیچ عقل سالم می تواند بپذیرد که خداوند این قدر ظالم باشد.
  من در این جا هدفم آقای فواد حلیمی نیست بلکه کسانی هستند که "ما ها" آنان را منحیث الگوی خود قرار دادیم. آقای فواد حلیمی صرف نقل قول از آنان کرده است.
  مگر تقصیر از آقای حلیمی چه است ، وقتیکه می بینیم که آقای البخاری در صحصح ( مجموع احادیث از پیامبر اسلام) در جلد چهارم حدیث شماره 460 به نقل ازابوهریره چنین می نویسید" ابو هریره نقل می کند: پیامبر خدا فرموده است:هر زمانیکه یک مرد می خواهد با خا نم خود بخوا بد( عمل جنسی بدارد) ، اگر خانمش به خواست ا ش عمل نکند و انکار نماید و در این حال اگر مرد خشمگین به خواب برود، فرشته ها تا صبح آن زن را لعنت می کنند.
  و یا اینک از عمران بن حسین نقل می نماید: پیامبر اسلام فرمود: وقتی به بهشت نگاه کردم اکثریت ساکنین آنرا مردمان غریب تشکیل میدادند.؛ بعد که به دوزخ نگاه کردم اکثریت ساکنانش را زنان ناشکر تشکیل می داده. از پیامبر پرسیدم که آیا این زنان ناشکری خداوند را می کردند؟ پیامبر فرمود: نه، آنان ناشکری شوهران خود را کرده بودند.
  حتی در قرآن هم به صراحت برای مرد این اجازه داده شده که در صورت نا فرمانی خانمش وی(مرد) اجازه دارد خانم خود را لت و کوب نماید.
  سوره نسا آیه 34:( متن فارسی این آیه از ترجمه قرآن "مهدی الهی قمشه ای گرفته شده"
  مردان را بر زنان تسلط و حق نگهبانی است به واسط برتری که خداوند بعضی را بر بعضی داده است....................پس زنان شایسته مطیع شوهران خود هستند. زنانی را که نافرمانی می نمایند، نخست مواعظه کنید اگر مطیع نشدند از خوابگاه آنها دوری نماید و باز هم اگر مطیع نشدند به زدن تنبیه نماید.........

  "محمد محمدی اشتهاردی" از نوسیند گان با"علم" جامعه اسلام در کتاب " سیمای معراج پیامبر اسلام" در صفحه 182 چنین می نویسد:
  شکنجه های سخت یازده گروه از زنان گنهکار:
  پیامبر اسلام بعد از بازگشت از سفر معراج چنین فرمود: که وقتکه به دوزخ نگاه کردم این یازده شکنجه ها را دیدم که برای یازده نوع زنان گنهگار تعین شده بود:
  1- زنی را دیدم که به موهایش آویزان، و مغز سرش می جوشید. این زنی بود که موی سرش را از مردان نا محرم نمی پوشانید.
  2- زن دیگری را دیدم که به زبانش آویزان شده بود. این زنی بود که شوهرش را آزار می داد.
  3- زنی دیگری را دیدم که به پستانهایش آویزان شده بود. این زنی بود که از همبستر شدن با شوهرش امتناع می ورزید.
  4- زنی دیگری را دیدم که گوشت بدنش را می خورد، و آتش از پشتش زبانه می کشید. این زنی بود که خود را برای نامحرمان می آراست.
  5- زنی دیگری را دیدم که پاهایش را بسته اند، و مار ها و عقربهایی(گژدم ها) بر او مسلط شده بود. این زنی بود که خود را کثیف و ناپاک نگه می داشت، لباس و بدن چرکین داشت، غسل جنابت و غسل عادت قاعده گی نمی کرد و نماز را سبک می شمرد.
  6-زنی دیگری را دیدم که گنگ و کور و لال است و در میان صندوقی از آتش قرار گرفته، و مغز سرش از سوراخهای بینی اش بیرون ریخته، و پیکرش بر اثر بیماری جذام و پیسی، ریش ریش شده است. این زنی بود که از راه زنا حامله می شد و فرزندش را به شوهرش نسبت می داد.
  7- زنی دیگری را دیدم با دو پایش به تنوری از آتش به طور واژگونه آویزان شده است. این زنی بود که بدون اجازه شوهرش از خانه خارج می شد.
  8-زنی دیکری را دیدم که گوشتهای جلو و عقب بدنش را با قیچی هایی از آتش، قطعه قطعه می کردند. این زنی بود که خود را در اختیار نامحرمان می گذاشت.
  9- زنی دیگری را دیدم که صورت و دستهایش می سوزد، و او شکم و روده های خود را می خورد. این زنی بود که برای ارتباط نامشروع زن و مرد، دلالی و وساطت می کرد.
  10-زنی دیگری را دیدم که سرش مانند سر خوک، و بدنش همانند بدن الاغ(خر) است،و به هزار نوع عذاب، گرفتار است. این زنی بود که سخن چینی و دروغ پردازی می کرد.
  11-زنی دیگری را دیدم که که به صورت سگ بود، و آتش از پشتش وارد می شد و از دهانش خارج می گردید، و فرشتگان با گرز آهنی آتشین بر سر و بدن او می زنند. این زنی بود که آوازخوانی، و نوحه سرایی می نمود و حسود بود.

  علی بن ابوطالب خلیفه چهارم در قسمت زن چنین می گوید: خطابه 80 ، کتاب " نحج البلاغه".
  ای مردم، ایمان زنان ناقص است. برخورداری زنان از سهم الارث ناقص است. عقول زنان ناقص است. ............. از زنان پلید بترسید و از خوبان آنان بر حذر باشید. در کار های نیکو از زنان اطاعت مکنید، تا در کار های زشت طمی نورزند.
  و یا اینکه باقر مجلسی از نویسند گان معتبر ایرانی در" حلیه المتقین"، صفحه 94 می نویسد:
  " امام حسن فرموده : که مشورت با زنان مکن. رای زنان ضیعف است. و ایشان را پیوسته در پرده بدار و بیرون مفرست و تا توانی چنان کن که غیر از تو مردی را نشناسند. سخن زن را در حق دیگران قبول نکن. و خود را بسیار بدست او مده.
  در حدیث از پیامبر اسلام منقول است که: زنان را در غرفه و بالا خانه جا مدهید. و چیزی نوشتن بایشان میاموزید و سوره یوسف را به ایشان تعلیم مدهید. در نیکی از زنان اطاعت می کنید تا آنکه بطمع نیفتید.(صفحه 94)
  حضرت امام باقر فرموده: رازی به زن خود نگوید و در باره خویشان شما هر چه بگویند قبول نکنید.حضرت علی فرموده: مردی که کارها او را زنی تدبیر کند ملعون است. حضرت پیامبر فرموده: هر که اطاعت زن خود نماید خداوند او را سرنگون در جهنم اندازد.
  در احادیث معتبر آمده که: ... تادیب نماید فرزندان خود را بر محبت علی بن ابوطالب اگر قبول نکردند پس در مورد مادران شان تحقیقات نماید، زیرا کسی که به علی بن ابو طالب محبت نداشته باشد، علامت فرزند زنا زاده است.(صفحه 94)
  حالا شخصی که این موضوعات را در کتابهای بسیار معتبر اسلامی می خواند و یا از زبان ملا ها و امامان شان می شنوند ( چون خود شان هم پیامبر اسلام را ندیده اند) چه نظری در باره زن و شخصیت زن خواهد داشت؟ آیا این نوشته ها و کنابها زن را یک موجود پلید، بی ایمان ، بی عقل، گنهکار و شیطان معرفی نمی نماید؟
  . مگر همین کتابهای و نقل قول ها از پیامبر اسلام مسولیت این بد بختی ها را ندارد؟.آیا پیروی کردن از این احادیث باعث بد بختی ما نمی شود؟
  آنان که فکر می کنند که پیامبر اسلام و خلفای اسلام این سخن ها را نزده اند پس باید لطف نمایند این همه کتاب ها را آتش بزنند.
  اما جای تاسف این است که این کتابها و خاصتآ کتاب " احادیث نوشته البخاری" منحیث قانون اساسی "مسلمانان سنی و کتاب نحج البلاغه منحیث قانون اساسی مسلمانان شیعه قرار گرفت است. من بیش از ده عالم و نویسنده مسلمان را در باره صحت بودن احادیث " آقای البخاری" و نحج البلاغه پرسیدم، همه شان همنظر بودند
  احادیثی را که آقای البخاری جمع آوری نموده، دقیق ترین و صحیح ترین احادیث پیامبر اسلام شمرده می شود و نحج البلاغه هم منحیث معتبر ترین اسناد برای شیعیان قرار گرفت است.
  خوب آیا فواد حلیمی و یا دیگران که نقل قول های از این احادیث می آورند ملامت هستند یا کسانی دیگری؟.
  چرا با چشم باز و فکر سالم موضوعات را برسی نکنیم. بنظر من ما شرقی ها همیشه مسولیت هر عمل خود را بدوش دیگران می اندازیم، تا خود را از بد نامی ها و بیشرمی های که در طول تاریخ مرتکب شده ایم مبراء نمایم.
  ساحل زمانی
  28 دسمبر 2007

  • گپهای تحریف شده و مغرضانه دشمنان اسلام اعتباری ندارد چون دید روشن اسلام برهمگان چون آفتاب معلوم است که بهشت زیر پای مادران است
   روی بدخواهان سیه!

 • جناب حکیم چرا طفره میری اگر جواب داری به موضوعات بالا بنویس والا "گپ مفت مرا خوشم نمی آید". باور کنین که زنان دنیای اسلام به ویژه زنان افغانستان بسیار مظلوم هستند وبه صورت وحشتناک مورد ظلم قرار میگیرند. زنان موجودات زیبا ودوست داشتنی هستند ومه امیدوارهستم روزی بانوان افغانستان را ببینم که آزادانه ودر فضای انسانی زندگی بکنند.

  • فمینست شعاری! شما ها خیلی از زن میگویید و مینویسید اما زنهایتان در خانه هایتان از دست تان شکایت دارند چون حفوق شانرا ادا نمیکنید چرا؟ من حیا میکنم از اینکه نام بگیرم از کسانیکه که در سایت های انترنتی بیشترینه پیراموان زن نوشته و پرداخته اند. این قماش مردمک ها زیاد اند در انگلستان و فرانسه و در کشور آلمان که من بسر میبرم. شما فمینست ها چرا با زنهایتان مشکل دارید؟ چرا زنهایتان از شما بیزار اند و اکثرا مشکل تان به طلاق میکشد چرا؟ شما که باسواد هستید و روشنفکر؟!!! پس چرا بیشتر از مذهبی ها مشکل دارید؟ کاش آنچه میگوید باور هم بدان میداشتید. همه شعار و وسیله برای کوبیدن اسلام است و بس! ورنه برخورد زشت و حیوانی در کشور های پیشرفته و غربی کمتر از کشور های شرقی نیست.
   آقای فمینست شعار! کتمان حقیقت و واقعیت خوشم نمیآید شما که چیزی مینویسید فکر نکنید که تنها مردم نسبتا بیخبر از غرب در یک گوشه ای افغانستان نوشته هایتان را میخوانند. در چشم مردم خاک نزنید که مردم لعنت تان میکند!
   حدیثی را که شما در باره حق مرد برزن وارد کرده اید چرا به دنباله اش که حق زن بر مرد است آنرا قطع کرده اید؟ میدانم شما غیر از جفن گویی های علی دشتی و فطروس و انصاری چیزی برای گفتن ندارید همه را نقل میکنید و حفظ میکنیدو در هرجا نقل میکنید. اگر میخواهی جواب جفن گویی هایی دشتی و امثالهم را بخوانی مراجعه کن به این سایت انترنت و کتاب خیانت در گزارش تاریخ نوشته مصطفی طباطبایی را بخوان! http://www.quranian.net/module...

 • من خيلي خيلي متاثر شدم اصلن باورم نمي شود كه چنين انسان هايي هنوز دارند روي زمين زندگي مي كنند. آخر چرا ؟ چه ميتوانم بگويم جز دريغ و افسوس .
  من با نازيه عزيز خواهر خوب و نازنينم همدردي مي كنم و مي دانم حالا او در چه شرايط بحراني به سر مي برد .
  نازيه عزيز برايت آرزوي سلامتي هرچه زودتر دارم خواهرم .گرچه من بك دختر ايراني هستم اما تو چون خواهر و دوست من عزيزي . و نگران وضعيت تو هستم .

  آنلاین : براي خواهرم نازيه

 • سلام بر همه دوست داران علم و عرفان و نفرین بر مستشرق بزرگ و بد بخت فواد حلیمی شخصیکه از گرفتن نامش انسان خجالت میکشد.
  با وجودیکه دوستان همه معلومات لازمه در رابطه به بی عقلی منحوث ذکر شده ابراز کردند اما با آن هم تحمل کرده نتوانستم که سکوت کنم موضوع را با تحریر حدیثی از گفته های بزرگوار اسلام ناجی بشریت آغاز گر میشوم.
  ( من کذب علی متعمداً فلیتبوأ مقعده من النار ) فرستاده خدا صلی الله علیه وسلم میفرماید: کسی که یک سخن دروغ را به من نسبت میدهد مکانش آتش دوزخ است. جای شک نیست که همجو انسان های کثیف تر از کثافت جای شان همان جا باشد.
  همچنان در مورد خانمی که از امر شوهر خود سر باز میزند خداوند فرموده است که ان ها را به وعظ بفهمانید بعد امر میکند به ترک بستر و بعد میگوید که آنها را بزنید. من برای همین خبیث میگویم که آیا حدود و اندازه ضرب را که خداوند جل جلاله تعین کرده تو میدانی من با فهم اندک خود به را یت میگویم. بنا به روایات اسلامی میگویندکه وسیله ضرب برابر با چو ب مسواک باشد یا ضرب قسمی باشد که صرف جنبه تنبیهی داشته باشد که آسیب جدی بر وی عاید نگردد.
  چه برسد بر اینکه نسبت ظن سوء که یقین هم نداشته باشد امر کند به مثله کردن.

  آنلاین : گوش بنی نازیه بریده شد

  • جناب شفیع ارشاد

   چند خواهش از شما دارم و امیدوارم که با انصاف در خصوص آن تفکر کنید:
   1) لحن تند و خشونت بار شما همان روحیه شوهر نازیه را تداعی میکندو چنین بنظر میرسد که بقدری عصبانی هستید که حاضرید مخاطبتان را هم مثله کنید . آیا نتیجه دین داری اینست ؟ و یا آنکه دین دار باید منشاء محبت و رحمت و عطوفت باشد ؟
   2) آیا در بین علماء و پیشوایان اسلامی کسی یافت می شود که عمل شوهر نازیه را غیر اسلامی بخواند و مردان را از اینگونه اعمال برحذر دارد ؟
   3) آیا اگر علما و پیشوایان اسلام در گذشته مردان را به نحو صحیح هدایت می کردند باز هم شاهد اعمالی مانند شوهر نازیه بودیم ؟

  • دوستانی که احادیث بالا را خوانده اند توجه داشته باشند که تنها کلامی از رسول خدا مورد تایید ایشان و خداوند رحمان است که در قرآن کریم درج شده و بقیه سخنان منسوب به ایشان اگر با قرآن و منطق و عقل مطابقت نداشته باشد پذیرفته نیست. با وجود آنکه در ایران جان مردم از دست آخوندها به لب رسیده اما باید اعتراف کنم که رهبر و روحانیون حاکم و مراجع تقلید مهم تک همسر هستند و همواره همسران خود را آشکارا تجلیل کرده و گرامی می دارند و حتی کسی مانند آقای رفسنجانی عامل نجات خویش از ترور را همسرش معرفی می کند و امام خمینی همسر خود را بسیار تجلیل می کردند. در ایران اگر کسی را بخواهند بدنام کنند او را متهم به چند همسری می کنند و همه از او فاصله می گیرند! و چنین کسی دیگر به چشم مردم نمی تواند نگاه کند. اما در برخی روستاها و مناطق دور و نیز کلیه شهرهای مذهبی که بطور معمول از فرهنگ پایینتری برخوردارند، چند همسری و صیغه کردن کمابیش رواج دارد. آلوده ترین و کثیفترین شهرهای ایران از نظر مسائل جنسی و بیماری های مقاربتی شهرهای مذهبی می باشند که البته منحصر به ایران نیست و در واتیکان و جاهای مذهبی دیگر (که مذهب بر پایه روحانیت در آنجاها حاکم است) فساد اخلاقی رواج گسترده ای دارد. اما بطور کلی چند همسری و ضرب و شتم همسر در فرهنگ ما مذموم و نا پسند است.

 • in bad bakhti beshtar dar baine Qawmi pashtun ast chun anha az danish kamelan mahrom ast taliban bakhshi ham azin mardom ast ki imroz doshmani bashar ba hisab meayad

 • نمی دانم این صدر نشینان اسلام چرا علاقه نداشتند که به وضاحت مسائل را به پیروان شان بیان می فرمودند تا تفاسیر یک کمی نزدیک می بود. یکی اینطوری جزا اعطا می فرماید و گوش و بینی می برد، یکی هم بمب به جان بسته می فرماید و یکی هم مثل حضرت حلیمی (رض) اعصاب خورد فرموده و عاطفه نابود می فرمایند. بهرحال این سوال مطرح است که چرا آقایان صدر نشین مسائل را واضح بیان نفرمودند تا این حیوانات مثل این خانم اینطور اذیت نمی شدند. حتما آن بالا هم از این گپ ها زیاد رایج بوده، آدمهای مسلمان حاکم و زور دار انسان های محکوم و کم زور را اینطوری اذیت می فرمودند که ما پیروان هم از آن عالی جنابان آموخته ایم. بهرصورت زنان مسلمان تشویش نکنید اگر در این دنیا کمی تکلیف می شوید در آخرت بهشت از آن شما است. حضرت حلیمی دقیق آن اجرائات را عملی می نمایند که عالی جنابان در صدر تطبیق می نمودند. این فکر را از سر بدر کنید که روایات دقیق نرسیده، و اصل دین تطبیق نشده. نه جانم روایات دقیق است و حلیمی صاحب هم برحق. این چهارده صد سال است که این چنین است. نازیه جان ببخشی دیگه! حالا فعلا فقط شوهر جانت کمی شک کرده بودند ولی اگه جناب شان (صاحب شما) شما را عملا می دیدند که ازی کارها کرده ای خدانه که چی می کد کدید. راستی عالی جنابان مفسرین اسلام به این خو اجماع دارید که اگه شوهر نازیه جان، نازیه را می دید که این کار را می کرده حق داشت دیگه، نه!!؟ بلی در این دیگه شکی نیست. اگه نازیه با مردی بصورتی در حین عمل دیده می شد که سرمه چوب در داخل سرمه دان می بود، حق داشت که نازیه را ازی کرده جزای سنگین تر اعطا فرمایند! بلی در این دیگه همه ما و شما علما اسلام اجماع می فرماییم، انشاالله.
  قار نشی، جایش کمی زیادتر فکر کن، با فکر کردن شاید ددوزخ نروی.

 • salaam khedmat hama,in tasawir barayam khele takan dehenda bod, khudawand hama ensan ha ra hedayat farmayad.Hamwatanane aziz maa wa shuma ketab khuda ra dar ekhteyar darem ke awal tar az hama bayad ba an murajea shawad ,dar quran khudawand wazeh farmoda ke behtarin shuma nazd khudawand mutaqi tarin shuma ast,dar an ja mard wa zan ra tayin nakarda,wa 2 inka wakhte ba zendagi nama e khude Rasol Akrm (sws) murajea shawad, tarz raftar an Rasol gerami ba khanum hayesh cheqadar samimana, mehrabana bod, waay ba hale an hay ke Hadis jal mekonad wa ba Rasole gerami raje mesazand. Rasole khuda hech gahe nafarmoda ke zanan ra talem nadehed, bar aks amozesh ra ba mard wa zan farz gofta,dastane Zulaikha ham ke goftand ke ba zanan nakhanid ham kamlan drogh ast ,in ha ra haman Arab hay ke mesle Qabila garahay maa mafkori zed zan daran sakhtand wa baftand, har Hadis e ke khelaf dars quran bashd ba atash bayad zad , har Arabe zalem qabilae az dele napak khod afsana jor karda wa ba name Rasole gerami khatem karda. maslan dar Arabestan ba zan ha ejaze darive ra namedehand, ejaze rae dadan ra nadaran,in ha dar kodam Hadis amada!? pas az shikh hay zed e zan che intezar dared.ensan ha dar ketab hay khuda ( ba juz quran) dast zadand wa ba nafe khud tagher dadan ,pas hech jay shak nest ke tedad zeyade az Ahadis Rasol akram ham dast nakhorda bashad.dar yak hadis an Hazrat amada ke agar khanum tan dar shab ham khast ke ba masjid rawad mane o nashawed, pas chegona ba o tuhmat mezanand ke ba zan chunin gofta wa chonan.awalin kase ke islam award bebe Khdija bod,awalin shahed dar rahe islam zan bod, pas chetor an Rasole gerame zan ra bad goyad!wa masale roza bedone ejaze mard!aslan chonen ast ke roze ghaer az roza hay farz ra ba ejaze shawhar begerd,wa in ba in mana nest ke naozubelalh shawhar khuda ast, in ba khater zof e shawhar ba khater taqazyi jense ash ast na kodam kamal dega.(sws)

 • هیچی دیگه!
  کاریه که شده. جنون آنیه!
  بهرحال آدمایی که نمی‌خوان بزرگ بشن همیشه از نظر ذهنی بچه و کودن باقی می‌مونن تا جایی که ظلمی که خودشون به خودشون روا داشته‌اند که نگذاشته بزرگ بشوند باعث می‌شه که فکر کنن دیگران به اون‌ها ظلم می‌کنند و وجب چنین جنایاتی می‌شه.
  اینکه زنو حق خودشون می‌دونن و فکر می‌کنن برده هست.
  خودشون هر کاری که دلشون بخواد می‌کنن و فرار می‌کنن در حالی که زنشون اجازه نداره هیچ کاری بکنه و باید بایسته و شکنجه بشه.

 • تف تو روح هر چي نا ادم كثيف اخه اينجور ادمها چه سودي دارن روي زمين اينا رو همون طالبان بايد به درك بفرستن . طفلك زن هاي بينوا گير يه مشت جاني افتادن

 • بادرود به همه !
  جنایت ایرا که شوهر خانم نازیه مرتکب شده، حتی حیوانات درنده خوی ووحشی جنگلعای افزیقای جنوبی وآخوندهای ایرانی و طالبان نیزانجام نمیدهد! لاکن سوال اینجاست ! که چرا ؟ و چگونه ؟ با وجود آنکه عمل فوق العاده زشت ، وحشیگرایانه و ضد شرافت ووجدان انسانی بر سر این دختر افغان انجام گرفته !باز هم این خانم بر سر شوهر جنایتکار خودش صادقانه قسم میخوردکه عمل خلاف انجام نداده !از ایتجاپیداست که ! این دختر جوان خودش مقصر بوده و شکنجه های پیشین شوهرش را تا حدی تحمل کرده که عاقبت به اینجا کشانیده شده !
  و بدین ضرب المثل چیناییی میپردازیم که
  ((رودخانه ایکه به قطر یک متر بسته شده - حاصل سرمای یک شبه نمیباشد!))
  اگر از نخستین روز که شوهرش بر وی ستم را شروع کرده بود ! بدون ترس و لرزدر برابرش می ایستاد ! و یا یکی از افراد خانواده و یا همسایه و یا قانون رادر جریان میگذاشت وازآنها کمک میگرفت ، یقینا"امروز بدن سالم میداشت ! لاکن فرصتی هم شده تا در افغانستانیکه مردان خود هر کاری را میکنندو زنان حتی حق نفس کشیدن از پشت پرده چادری را ندارند ! این خود زنان و دختران استند که، در مقابل مردان ظالمشان ، اگرهم پدر و برادر و یا شوهران و یا فرزندان ایشان و یاهر مرد دیگری، شجاعانه مبارزه کنند و با چنگ و دندان بر آنها بتازند و حقوق انسانی و مدنی خود را خود بدست بگیرند ! در غیر آنصورت کسی به حال آنها دل نخواهد سوختاند !بدرود !

 • گوش و بینی نازیه قطع شد
  خبر بسیار وحشت ناک وتاسف بار برای هر بننده شنونده
  به نظر من ذیکر چند نکته دراین مورد ظروری میباشد
  1.این جنایت را نبا یدبه حساب هیچ دینی گذاست چون چنین جنایت های در هیچ دین وآوینی قابل پذیرش نیست.
  2.نظرات که در کابل پرس? منتشیر شده است همگی ازروی احساس ناراحتی وبعضا همدردی وتخلیه درون اشخاص مختلیف میباشد .
  3.متاسفانه بدتر از همه اینکه حمله به اسلام قران واحادیث نبوی وامامان معصوم میباشد .
  4. کسانیکه در کابل پرس نظر داده اند به نظر من اصل قضیه که همان
  فرهنگ تعلیم وتر بیت میباشد به کلی فراموش شده است.
  بعد ازین حادیثه نازیه به سر شوهر خود ((کسیکه این بلا را سر او اورده یعنی سر اورا تراشیده گوش و بینی اورا بریده))ولی نازیه بازهم به سر او قسم می خورد سئوال اینست ایا شخصی با این طرز تفکر میتواند ازخود حق حقوق خود دفاع کند.
  5.ازقدیم تاکنون زنان افغانستان مورد ضلم واقع شده است
  کودکان سرزمین ما درتمام دوران زندگی خود شاهد شکنجه ولد کوب مادران خواهر ان وحتی مادر بزگ های خودتوسط شوهران شان بود ه وهستندوحالا چطور انتظار داریمکه چنین حادیث های دیگر اتفاق
  نیفتد ویا در حال وقوع نباشد.
  تقاضای من از همه خوانندگانعزیز کابل پرس اینست که به جامعه
  ستمدیده مظلوم وکم سواد اقغانستان کمک کنید وبگوئید بنویسید
  که ((چه کنیم که در کشور ما دیگر هیچ مردی به زن خود ضلم نکند
  وهیچ زنی اجازه ندهد مورد ضلم قرار گیرد .
  به امید انروز منتظر نظرات سودمند شماهستم.

  • باعرض سلام بخوانندگان اين بخش ! موضوع گوش و بيني بريده شدن خواهر ما
   نازيه جان واقعآ غم انگيز و دلخراش است ولي تبصره ها درين مورد قابل فهم آدم
   عاقل نميباشد . نميدانم چرا سخن از گوش و بيني بالا زده حتي از ورطه مغز و
   دماغ پا فراتر مينهد .جاي شک و شبهه نميباشد که مثله کردن عمل زشت و نارواست
   وپيامبر برحق ما آنرا حتي بر مشرکانيکه کاکاي ايشانرا در غزوه احد بقتل رسانيده
   وسپس مثله نمودند و شکم ايشانرا پاره ساخته جگر حضرت حمزه رض را
   بيرون آوردند منع فرمودند چه رسد به مسلمان .
   کسي باديدن اين صحنه از دين و اسلام بيزاريش را اعلان ميدارد.
   کسي ازين فرست استفاده نموده عقده هاي درونيش را در برابر اسلام ظاهر
   ميسازد . کسي بر پيامبر ص انگشت انتقاد ميگيرد و کسي مسلمانان را وحشي
   خطاب ميکند . بي ديني قانون الهي را زير سوال ميگيرد . شيعه اي بررخ افغانان
   تف مي اندازد و عده اي هم ملا و عالمان را هدف بمباردمان قرار ميدهند .
   بخاطر اينکه فواد حليمي از حق شوهر اين زن ستم ديده با اسناد احاديث دفاع
   کرده . آنکه از دايره اسلام خود را کشيده و کفرش را سر عام اعلان داشته گله
   ندارم ولي تآسفم از آنانيست که چگونه قبول کردند فوادي وجود دارد وپيامبري که
   رحمت عالميان است اينگونه اجازه را به آنچنان شوهران ميدهد .
   افسوس است که ما افغانان هنوز هم مانند رمه گوسفنديم هميشه آب را ناديده
   موزه را از پا کشيده ايم . هرکه بماگفت بيني ات را پشک برد بدون اينکه دست بر
   بيني نهيم پشت پشک دويده ايم .
   خواهيشمندم يکبار ديگر با غور تمام رساله دفاعي فواد حليمي صاحب را از نظر
   بگذران خواهي فهميد که در پشت اين ماسک کسي ديگري جز دشمنان قسم خورده
   اسلام عزيز است .
   من فکر ميکنم دشمنان اسلام ازينگونه رويداد ها بهره برداري ميکنند و کنج دهنت
   را ميکاوند و براي دسايس بيشتر خود را آماده ميکنند و در همچون موارد پيش آهنگ
   شده فوادان نادان را رويکار نموده و خود بنام احمد و محمود ترا دشنام ميدهند و
   اسلامت را آزادانه به تمسخر ميکشند .
   از جمله نظريات آقايان فقط گفته داود جان را تآيد مينمايم که اسلام را از
   انترنت نياموزيد وبه کتب قرآن و احاديث مراجعه نمايد خداوند به نازيه اجر اخروي بدهد هرچند به سر شوهر جفاکارش قسم خورده
   بدهد هرچند بسر شوهر جفاکارش قسم ياد نموده که اينهم جايز نيست .
   زیرا قسم خوردن فقط به ذات الله میباشد . امید وارم همه برادران و خواهران
   مسلمانم متوجه دسیسه های شیطان صفتان و جنگ اندازان شر انداز باشند .
   وسلام خلیل الله انصاری از عربستان سعودی

  • تمام انسان‌ها آزاد آفریده شده‌اند. این زن حتی اگر خیانت هم کرده باشد نباید با او این رفتار را کرد. شوهرش می‌تواند از او جدا شود. متاسفانه این مسایل در ایران هم وجود دارد ولی کمتر و با شدت کمتر دیده می‌شود. این موضوعات همه از برداشت نادرست ما از دین اسلام است. تازه اگر هم احکامی وجود داشته باشد بسیاری از آنها مخصوص عرب 1400 سال پیش است نا مال الان که در عصر انفجار اطلاعات و فضا قرار داریم.

 • سلام.
  شما نازیه را بیچاره فکر نکنید او پناهندگی یکی از کشور هارا بر خوردار خواهد شد و دانشگاه را در پلان خود خواهد داشت و فردا با قامت بر افراشته مدافع آهنین زن افغان خواهد شد واسلام خرافاتی را تف خواهد کرد ومشت کوبنده بدهن معتصبین مذهبی خواهد کوبید من باین زن افغان افتخار میکنم که با وصف اینگونه وحشی گری روحی محبت در قلبهای تمام مردم دنیا بزر کرد . من فقط میگویم که تو قهرمان تمام افغانستان استی ومن از تو حمایت میکنم

  • سلام برادر عزیز فکر میکنم که خودت دینت را از دست دادی و میخواهی که نازیه هم دینش را از دست بدهد چرا ما نگویم که انشا الله شوهر نازیه به پنجه قانون یک روز نی یک روز سپرده میشود(خون نا حق دست از دامن قاتل بر نمیدارد-اگر دیده باشید لکه های دامن قصاب را).تا اینکه بگویم یکی از کشور های خارج اورا میپذرد.ما اینقدر بیغیرت شدیم که بعد از هر موضوع زن ما بخارج فرستاد شود افسوس به غیرت تو. که واقعا راه حل بردختران با عفت افغان پیدا کردی.چرا هر مشکل را از اسلام میدانید اسلام بذات خود ندارد عیبی هر عیبی که است در مسلمانی ما ست.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس