صفحه نخست > خبر و گزارش > داستان ساختگی ترور کرزی و منحرف کردن افکار عمومی از اشغاگران و تروریست های افغان

داستان ساختگی ترور کرزی و منحرف کردن افکار عمومی از اشغاگران و تروریست های افغان

کابل پرس
چهار شنبه 5 اكتبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: سخنگوی امنیت ملی افغانستان از بازداشت شش تن به جرم طرح ریزی ترور حامد کرزی خبر داده است. او گفته است که بازداشت شدگان، کارمندی از ریاست دولت و پنج تن از استادان و دانشجویان دانشکده طب می باشند که از طرف القاعده برای این کار ماموریت یافته و این سازمان بین المللی تروریستی برای آنان پول ارسال کرده است.

این سخنان مقام ریاست امنیت ملی افغانستان در حالی مطرح می شود که حامد کرزی از هیچ محبوبیتی در بین مردم برخوردار نیست و در چنین شرایطی تلاش می شود تا از راه های کاذب برای او محبوبیت کسب شود.
تجربه ده سال اخیر ریاست جمهوری حامد کرزی که همواره همراه با قانون شکنی و همدستی با جنایتکاران و قاچاقچیان مواد مخدر بوده، بخوبی نشان دهنده ی عدم جایگاه مردمی وی می باشد.

مرحله نخست پلان حکومت در همدستی با طالبان کامل شده است

اعضای گروه تروریستی افغان که بنام طالبان شهرت دارد و در زمان امارت خود، یکی از ضد انسانی ترین رژيم ها در نوع خود بود و در ده سال اخیر در گوشه گوشه ی افغانستان زنان، کودکان و مردان بی دفاع را هدف قرار داده، برادران حامد کرزی خوانده می شوند. حامد کرزی بارها و بارها آنان را به شمول رهبر جنایتکار آن ملا عمر، برادران خود خوانده و آرزو کرده که آنان سربازان وی باشند. جابجا شدن هزاران تروریست افغان در قالب نیروهای امنیتی افغانستان، گماشتن افراد نزدیک به طالبان، مانند شیر احمد کریمی در رده های بالای نظامی و غصب رده های بالای دولتی توسط هواداران طالبان که به طالبان نکتایی پوش معروفند، نشان می دهد که حکومت حامد کرزی، یکی از بهترین حکومت ها برای هموار کردن راه ها برای طالبان بوده است.

در چند سال اخیر حکومت افغانستان چه از طریق کمیسیون تحکیم صلح صبغت الله مجددی، چه از طریق وکلای قبیله مانند استانکزی و یا دیپلمات قبیله اشرف غنی احمدزی، هزاران تروریست را رها کرده و علاوه بر دادن امکانات مالی، در بخش های مختلف دولتی از جمله ارگان های نظامی جابجا کرده اند. حکومت حامد کرزی در هماهنگی کامل با طالبان قرار داشته و حتا فرار گروه گروه تروریست های زندانی، با هماهنگی عناصر ارگ نشین صورت گرفته است.

تیم کرزی در این چند سال تا جایی که توانست به قانون شکنی روی آورد و تا توانست با نشانه های دموکراسی در افغانستان مقابله کرد و نقض حقوق بشر را گسترش داد. عقب نشینی از برنامه ی عدالت انتقالی، تقلب در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمان، افزایش سانسور رسانه ها و خبرنگاران، گسترش هجوم جنایتکاران کوچی و حمایت قاطع از آنان، همه و همه نشان از این است که این رژيم به هیچ وجه به دموکراسی و حقوق بشر اعتقادی ندارد.

تلاش برای منحرف کردن افکار عمومی از جنایتکاران طالب

چرخش ظاهری حامد کرزی و دستگاه وی نشان از تغییر سیاست وی در قبال طالبان نیست. کسی که در ده سال گذشته همواره ی زمینه های مساعد را برای طالبان ایجاد کرده ، نمی تواند در یک شب دچار تحول عمیق شده باشد و تحلیل رسانه ها و برخی از نخبگان سیاسی کاملا سطح انگاری بیش نیست.
پس از تکمیل پلان نخست دولت برای جابجا کردن ده ها هزار تروریست طالب و هواداران آنان در بخش های مختلف دولتی، مرحله گمراهی افکار عمومی درباره طالبان آغاز شده است.

نمایش مضحک طرح ترور کرزی برای کسب محبوبیت و موضع گیری های یکباره در قبال پاکستان که یکی از حامیان اصلی تروریست های افغان می باشد، بیشتر به منحرف کردن افکار عمومی نسبت به طالبان می ماند تا سیاستی قطعی برای ریشه کن کردن این گروه تروریستی. گروه تروریستی طالبان و حقانی شاخه ی اصلی القاعده در افغانستان و مناطق قبایلی پاکستان می باشند.

اگر به سخنان اخیر مقامات افغانستان دقت شود، آنان اشاره های خود را به طالبان کم کرده و یا قطع کرده اند. درست مانند همان سیاست فاروق وردک که ارتباط عمیق با طالبان و شبکه های جهنمی و استخباراتی پاکستان دارد، طالبان را به طالب پاکستانی و افغان تفکیک می کنند. در حالی که هر دوی آن ها یکی بوده، از یک جنس و با انگیزه های نژادی مشترک، همراه با کشتار مردم در افغانستان و پاکستان، قبیله سالاری را در کشور وسعت می دهند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • بنده نیز ضمن تایید نوشته های فوق به این باورم که جناب ریس جمهور بخاطر اینکه اتهام قتل استاد ربانی را از خود دور سازد از چنین دسیسه های استفاده می کند. چند نفر را منحیث متهم به رسانه ها معرفی می نمایند و بعدا یا از طرف محکمه برائت می گیرند و یا خودشان از طریق فرمان های خاص رها می سازند و یا حتی احتمال می رود که آن افراد نیز در چنین بازی ها دست داشته باشند. بنا ملت افغانستان باید بیدار باشند و فریب همچو دسیسه ها را نخورند.

 • از نظر من نیز این یک راه جوری خوبی برای آقای کرزی باشد تا افکار عامه را از خود دور کند و با این کار خود طوری وانمود کند که او نیز تحت تعقیب تروریستان و شبکه های پاکستانی است، ولی مطمئنا این را زمان ثابت خواهد کرد و پرده از روی این نیرنگ ها برداشته خواهد شد

 • این مداری و تیم فاشیستش این نمایش را طرح ریزی کرده اند که از یک طرف سلطان کرزی را دشمن پاکستان جلوه دهند تا برایش محبوبیت دست و پا کنند و از طرف دیگر رد قتل استاد را ربانی را گم کنند چون همه مردم بر کرزی و تیم فاشیست و طالبان نکتایی دارش مشکوک هستند.

  دوستان فریب این کرزی جاهل را نخورید، همه مردم را مثل خود خر فکر کرده.

 • کابل پرس? باز این گپ های بی معنی را شروع کردید از این معلوم میشه که شما فروخته شده ایران خو بودید فکر کنم از پاکستان هم گدائی گری میکنید چون که از گپ های شما معلوم میشه اگر لاله مزاری میبود این گپ را نمی زدید

  • bale hmin taur ast agar ba hivaz karzi mohaqiq mibod hala midiem ki ma ra ba che hal mirasand garzai agar mahbobiyat nadarad khalili hich nadarad karazai ta hala tavanistah ki az khon rezi shoma hazarah ha jelao giri konad

  • اقای عبدولا،
   بالاخره میمیرند نام کسانی را که گرفتید.
   اگر هزاره در عرصهٔ سیاست رهبری درست میداشت به شما و همرزمانتان مدنیت می اموخت.
   اطفال ، نوجوانان و جوانان این مردم دلیر در حال حاضر بهترین استعدادهای کشور هستند اما در حال فرار. اگر کرزی قصد ابادی این سرزمین را میداشت با خلیلی و محقق و امثال اینها معامله نمیکرد و با روشنفکران واقعی مردم هزاره و جوانان هزاره. کرزی خوب میداند که ادم هوشیار بازی داده نمیشه.
   همینکه شما بدون سانسور اینجا پیغام میمانید و تهدید میکنید، نشان دهنده فهم شما از مدنیت هست.

 • کرزی خودش به پیشنهاد پاکستان بخصوص کرنیل مشرف که یگانه عامیش میباشد به قدرت رسیده -پس چطور طرح ترورش در پاکستان ریخته شده؟
  بهتر بود که کرزی و دار و دسته پاکستانیش این حکایت ساختگی را در داخل کشور سازماندهی مینمودند تا مردم یک اندازه به قضیه فکر مینمودند و بعد قضاوت.

 • زه نوراوکوم خاص نظریاخبره نلرم خوددوستانودخبری فرسلسله بایدووایم چه کرزی صاحب له فاکستاننه مه ویریزه بلکه له فهیم خانه چه دتاریخ تاریخی نه مافکیدونکی جنگسالارنه اوده هغه له شولخوروو لکه هریو بسم الله محمدی قانونی عبد الله عبدالله نه وویرزه وویرزه وویرزه اوبیاوویرزه

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس