صفحه نخست > حقوق بشر > دادگاه استرالیا مانع از اخراج اجباری پناهجوی افغانستانی شد

دادگاه استرالیا مانع از اخراج اجباری پناهجوی افغانستانی شد

کابل پرس
جمعه 18 نوامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: در حالی که قرار بود تا روز شنبه به وقت استرالیا، پناهجوی افغانستانی اسماعیل میرزا جان، طبق قرارداد دولت مافیایی قبیله ای کرزی و دولت فدرال استرالیا، از استرالیا اخراج شود، دادگاهی در این کشور در آخرین لحظات مانع از این کار شده و خواست تا جلسات دادگاه بصورت کامل برگزار شود. فعالان حقوق بشر استرالیا که در دفاع از پناهجویان افغانستانی، بصورت تحسین برانگیزی فعالیت می کنند، این تصمیم را یک پیروزی، اما پیروزی موقت خوانده و اعلام کرده اند که به مبارزه خود برای جلوگیری از بازگشت اجباری اسماعیل میرزا جان ادامه خواهند داد.

طبق خبرهای رسیده از استرالیا، برخی از فعالان حقوق بشر، قصد حضور در میدان هوایی برای جلوگیری از اخراج اسماعیل میرزا جان را داشتند.

فعالان حقوق بشر استرالیا از جمله معتقدند که افغانستان برای مردم افغانستان بويژه مردم هزاره به شدت خطرناک است و آنان همچنان قربانی حملات هدفمند طالبان و هواداران دولتی آنان هستند.

این در حالی ست که قرارداد اخراج اجباری بین دولت مافیایی حامد کرزی و دولت فدرال استرالیا، مشخصا پناهجویان مردم هزاره را هدف قرار داده است. سارا هانسون یونگ سناتور و سخنگوی حزب سبز استرالیا به رسانه های این کشور گفته است که " ما معتقد نیستیم که مردم هزاره در افغانستان امنیت داشته باشند." خانم سارا هانسون یونگ و گروه سبزها به همراه صد ها فعال حقوق بشر معتقدند که در افغانستان تضمینی برای سلامت و امنیت مردم هزاره نیست. در کنار این مساله، فعالان حقوق بشر استرالیایی از رسانه های بین المللی بويژه بی بی سی انتقاد کرده و نحوه پوشش اخبار مربوط به مردم هزاره را که همراه با دروغ و تناقض است را به سیاستی کثیف تشبیه کرده اند.

مدافعان حقوق پناهجویان معتقدند که بازگشت اجباری اسماعیل میرزا جان، راه را برای اخراج پناهجویان زیادی باز می کند و برای جلوگیری از این مساله باید از همین ابتدا قاطعانه علیه آن ایستاد.

دولت قبیله گرای حامد کرزی چندی پیش قراردادی را با دولت استرالیا به امضا رسانده که طبق آن پناهجویانی که درخواست پناهندگی آنان در استرالیا مورد پذیرش قرار نمی گیرد، به افغانستان بازگردانده می شوند.

امضای این قرارداد راه بازگشت اجباری هزاران پناهجوی افغانستانی را از استرالیا به افغانستان بر روی دولت استرالیا هموار می کند.

این قرارداد در حالی از سوی نمایندگان حکومت قبیله گرای حامد کرزی امضا می شود که پناهجویان با به آب و آتش زدن و هزینه های بسیار از افغانستان جهنم روی زمین فرار کرده و با سختی بسیار، در مسیر مرگ و زندگی خود را به استرالیا رسانده اند. صدها تن از شهروندان افغانستان نیز همین اکنون در زندان های اندونزی بسر برده و هزاران تن دیگر نیز، راه های مختلف برای ورود به آب های استرالیا را می جویند. طبق خبر رسانه های استرالیا حدود 4300 پناهجوی افغانستانی از سال 2008 خود را به آب های استرالیا رسانده و درخواست پناهندگی کرده اند.

دولت قبیله گرای حامد کرزی، همراه با جنایتکاران طالب که حامد کرزی با بی شرمی رهبر آنان را "برادر عزیز ملا عمر" خطاب می کند، افغانستان را به جهنمی برای باشندگانش تبدیل کرده اند. سیاست های حکومت حامد کرزی در ده سال گذشته، تنها به نفع جنایتکاران و چپاولگران دارایی های همگانی بوده و ارگ ریاست جمهوری محلی برای ترويج خشونت و یا به عبارتی دیگر تروريزم علیه مردم شده است. نمایندگان با نفوذ گروه های تروریستی طالبان و حکمتیار و نیز طالبان نکتایی پوش افغان ملت، در چند سال اخیر بصورت هماهنگ و برنامه ریزی شده، قدم های مشخصی را علیه منافع عمومی برداشته و کشور را به سمت بحرانی هدایت کرده تا به نفع قبیله گرایی و واپسگرایی تمام شود.

قرارداد دولت افغانستان با دولت استرالیا از سوی دیگر، تمام ادعاهای دولت استرالیا را مبنی بر رعایت حقوق بشر زیر سوال می برد. این کشور در حالی که خود حضور نظامی در افغانستان دارد و هر از چند گاهی سربازان تا دندان مسلحش کشته و زخمی می شوند، افغانستان را مکانی امن برای غیر نظامیان و پناهجویان می داند و با بی شرمی حاضر به امضای قرارداد با دولت فاسد و قبیله گرای حامد کرزی می شود.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • باقی سمندر
  عقرب سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  نوامبر سال ۲۰۱۱ میلادی

  سلام به خوانندګان ارجمند کابل پرس
  سلام به
  فعالین حقوق بشر در استرالیا

  جان اسماعیل میرزا جان و هزاران اسماعیل دیګر در افغانستان در خطر است . اسماعیل میرزا جان بایست به مثابه پناهنده سیاسی در آسترالیا شناخته شود وبرایش همه حقوق پناهګزینی سیاسی داده شود .
  امروز روز سوم لویه جرګه عنعنوی بود و دیروزدوراکت طالبان از کابل - چهلستون -منطقه پل موسوم به حسن ګوساله که به نزدیکی لیسه محراب الدین و منطقه ده دانا قرار دارد- در منطقه ګردنه باغ بالا اصابت کرد . دوروز پیش از تدویر لویه جرګه عنعنوی یک بکس پر ازبم در منطقه دانشګاه پولیتخنیک انفجار داده شد . امروز منطقه جلال آباد شاهد انفجار به سر وروی کودکان بود . چند روز پیش طالبان سر دو زن را بریدند .
  صد ها نمونه وجود دارد که نشانه ای نا امنی سیاسی برای همه مردم افغانستان است . روزانه سی انسان کودک زیرسن شانزده سال به شهر هامبورګ - المان از افغانستان پناهګزین میشوند و همین کودکان تا یک سال در راه از افغانستان تا هامبورګ به مشکلات راه می پیمایند .پناهګزینان تا به آسترالیا میرسند ماه ها در کوه ودشت و دریا به صد ها خطر مواجه میګردند وګردیده اند .
  من میتوانم ده ها نمونه و عکس از کودکان ای را پخش نمایم که از ساحه افغانستان فرار نموده اند.
  جان اسماعیل میرزا جان هم درخطر است ولو وی یک جوان می باشد.
  زدوبند مسوو لین دولت حامد کرزی با دولت آسترالیا را محکوم مینمایم و طرفدارسپردن ویزه واقامت پناهګزینی سیاسی برای اسماعیل میرزا جان در استرالیا میباشم .
  بایست هم پناهګزینان در آسترالیا با ده ها بنیان بشر دوستانه یکجایی درمقابل فیصله دولت های آسترالیا و افغانستان مخالفت مدنی شانرا ادامه بدهند - تا پیروزی نصیب شان ګردد.
  اتحاد - مبارزه - پیروزی

  آنلاین : دادگاه استرالیا مانع از اخراج اجباری پناهجوی افغانستانی شد

 • شما فکر کرده بودید که این دولت به مثل رژیم مزاری به سر مردم بی گناه میخ میزند هرگز نه بلکه از برکت هیمن دولت بود که شما یک چیز شدید اگرنه همه شما کیله فروش بودید .

  حامد کابل / افغانستان

  • سلام با همه دوستان

   حامد جان ‌یک کمی‌ شرم و حیا و داشتن وژدان برایت خوب است. تبلیغ، نفرت خودت را خراب میکند. اول مزاری چنین کاری را نکرد و این تبلیغ شورای نظار است. دوم اینکه اگر کرده باشد کاری و جنایتی را که ربانی، مسعود و سییاف نه تنها با مردم هزاره کردند بلکه با تمام افغانستان کردند زیادتر و حیوانی بوده. اینجا ویدئوی از حقوق بشر و ملاقات آنها با اسیران جنگ شورای نظار
   http://www.youtube.com/watch?v...

  • محترم راشد جان:
   اولاً که با نظرات حامد که مرض دار است شدیداً مخالف هستم. دوم اینکه شما با این کلیپ خود که توسط تیم تبلیغاتی حزب وحدت تهیه شده مراعات نمودن می خواهید حقوق بشر را توسط جلادان حزب ثابت بسازید؟ درین هیچ جای شک نیست که جنایات ربانی، مسعود، سیاف و دو جانی دیگر گلبدین و دوستم کمتر از جنایات حزب وحدت نبوده است. دوستی که مطلب را به سایت ارسال کرده در شروع می گوید که" فعالان حقوق بشر استرالیا از جمله معتقدند که افغانستان برای مردم افغانستان بويژه مردم هزاره به شدت خطرناک است. و آنان همچنان قربانی حملات هدفمند طالبان و هواداران دولتی آنان هستند. " کاملاً دور از انصاف است و فقط هزاره بازی لجوجانه است. هماطوریکه شوینست های پشتون و تاجیک بازان تاجیکی و ترک بازی های ازبیکی مطبوعات به خصوص خارج کشوری را متعفن ساخته است. شمارا به خدا در کجای افغانستان زندگی کسی به نام هزاره در خطر است؟ زندگی، مال، ناموس و... مظلومین هزاره و پشتون و تاجیک و ازبیک و...توسط زورمندان ویا بهتر بگویم مافیای را که قوای اشغالگر بر گرده مرم ما سوار نمود است و از هر قوم وتبار دران حصه دارد، در خطر است. نه از یک قوم خاص. بیایید هموطنان دنیا را نه از درز سوزن بلکه همان طوریکه است ببینیم.

  • حامد خان (به سر مردم بی گناه میخ ..)مگر اوغان بی گناهست ؟

   حامد جان حقا مزاری و دار دسته های دیگر مجاهدین ادم های نامناسب بد جنایت کار.... بودند .

   اما سقا ؛ نانوا ,جوالی, کلیه فروش , کراچی وان ؛ پنجر ماین , موتر شو... بهتر است یا پوچاق خربوزه خوران , اسپندیها , پیشه موش خرما جنگ داندن ها , چوری فروشان , خون گیر ها , مسلی گری ها , مداری توپ , خر تیله کردن به مابین سرک , واشه وانی نایی گری ..................

  • رحمت جان سلام

   می‌دانم که در همه جای افغانستان ظلم به مردم عادی همسان است و همان ظلمی که با دیگران میشود با، مردم هزاره هم شامل آن هستند اما ظلم بر مردم هزاره زیادتر است چونکه مثل مردم دیگر آزاد به هرجایی افغانستان سفر و کار نمیتواند و دوم اینکه کوچئ بلایی دیگر سر مردم هزاره بوده و هر ساله در مناطق مختلف هزارجات بر میگردند و امسال حتی در کابل شاهد آن بودیم. مناطق هزاره نشین از باز سازی محروم اند...

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس