صفحه نخست > حقوق بشر > حمله خونین بر مردم هزاره و ارتباط مستقیم آن با حملات در کویته پاکستان!

حمله خونین بر مردم هزاره و ارتباط مستقیم آن با حملات در کویته پاکستان!

جنایتکاران طالب، برادران حامد کرزی، بار دیگر با هدف پاکسازی قومی و مذهبی دست به کشتار ده ها تن از مردم هزاره زدند. در میان کشته و زخمی شدگان، زنان و کودکان زیادی دیده می شود.
سه شنبه 6 دسامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [English] [فارسى]

همرسانی

گرچه در حمله ی تروریست های طالب که حامد کرزی آنان را برادران خود خطاب می کند، تعدادی از شهروندان غیر هزاره نیز کشته شدند اما هدف اصلی مردم هزاره بوده است. بیش از هشتاد درصد شیعیان افغانستان را مردم هزاره تشکیل می دهند. این حملات ارتباط مستقیمی با حملات گروه های تروریستی بر مردم هزاره در شهر کویته پاکستان دارد.

اطلاعیه بالا از گروه تروریستی لشکر جهنگوی پاکستان است که با تروریستان طالب ارتباط مستقیم دارند. در این نامه از واجب القتل بودن و کافر بودن مردم شیعه و بويژه هزاره سخن گفته است.

اکتبر 1998 والی طالبان بنام ملا منان نیازی: "هزاره ها مسلمان نيستند. آنها كافر هستند. هزاره ها نيروهاي ما را اينجا كشتند و اكنون ما بايد هزاره ها را بكشيم." طوريكه ديده بان حقوق بشر ذكر كرده، "اين خطابه ها توسط بيشتر مقامات بلندرتبه طالبان در مزار در آن زمان بيان شده و به طور واضح اشاره دارد به اينكه كشتار و ديگر حملات بالاي هزاره ها اعمال نيروهاي طالب برگشته نبوده بلكه تصويب و تاييد مسوولين طالبان را داشته است."

درست پس از ارتکاب جنایت در کابل که در نوع خود یک ژنوساید محسوب می شود، دولت مداران افغان به شمول کرزی کوشش کردند تا این نوع حمله را به عنوان نخستین حمله در نوع خود معرفی کنند. اما تاریخ دو قرن اخیر افغانستان از این نوع جنایات فراوان در خود دارد و شاهان دیکتاتور افغان، با همکاری مستقیم ملایان متعصب، هر از چند گاه دستور و فتوای قتل عام مردم هزاره را به عنوان کافر صادر کرده اند.

ارتباط مستقیم این حملات با حملات تروریست ها بر مردم هزاره در کویته پاکستان

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • Wahhabiha/salifiha poshte chunin hamalat hastand. Az Iraq gerefta ta kabul. Arabestan gholhaye afghani wa pakistani ra maghz shui mekonad. Sabr e ziad baraye hamagi failhaye qurbanian khahanam.k

  • صبر جمیل به همه -

   مسو ولین امنیتی غفلت عمدی و شاید هم غیر عمدی کرده اند .

   در عقب این کشتار مثل همیشه پاکستانی ها , نوکران داخلی شان شتر بانان و کوچی ها و وهابیت قرار دارند که میخواهند بار دیگر جنگ مذهبی را راه اندازی و از ان نفع بر داری کنند .

   این حمله به مردم هزاره نیست حمله به مرم شیعه یست و رنه در قندهار هزاره از کجا شد این محله کابل در فاصله دوصد متری ریاست جمهوری شرم بزرگ دیگری برای کرزی خان است .

  • این حمله در کابل صورت گرفته نه در قندهار! و قربانیان هم اکثرا هزاره هستند!! این حمله با شیعه و خصوصا به هزاره است!!

  • Dar qandahar, kabul wa Mazar .Lotfan akhbar ra bekhanid

  • هرگزتصور نمیکردم که دین اسلام تا بدین حد مروج نفرت وخشونت باشد. واکنون درمی یابیم که خاستگاه یک تفکر-اندیشه و یک آیین بسیاراهمیت دارد که کجا باشد. براستی اگر همین آیین اسلام در یک کشور متمدن ودارای اخلاق انسانی ظهور میکرد بازهم مروج چنین اعمال کثیفی می شد؟

  • سالهاست که ازهمه می شنوم که می گویند اسلام عیب ندارد آنچه عیب هست درمامسلمان ها هست. مهمترین پرسش این است که چرا این دین نتوانسته درطول 1400 سال این عیوب را از ماها یزداید؟ ودینی که نتواند عیوب پیروانش را برطرف نماید به چه دردی میخورد؟ آیا تا کنون به این فکر کرده اید که شاید تمام این نکبتی وبدبختی هایی که درحال حاظر دامن گیر ما شده شاید همین دین باشد؟ شاید زمان تجدید نظر فرا رسیده باشد.

  • Tasliat bar hama musalmanani jahan wa mardom musalmani afghanistan , bil khosos baar famil hai shohadaa k famil shan dar ein hadisa shahid shodant az khooda wand e pak aaramish bar qalb hai shoma khowaahanam, yazid ya yazidian agar abero midasht emroz dar pishi chashm mardom khodra nomayan mikard k man yazidi ya piraw yazid astam , yazid agar yaak karee khob midasht emroz yak nafar hatman ba name yazid yad mishod , chara kasi name pisare khod ra yazid namimanad , imroz dar kishwar bal k dar donia name kasi yazid nist, baradaranee musalan shia wa suni nadarad emroz hama e ma brader hastim yazidian din nadadar insaniat ra ehsas namikonat wa khone insan dar badanee aanha nist k dard e yak insani digar ra bidanat, baz ham tasliat bad bar hama famil hai afghan bil khosos famil hai shohada. Omid nawrozy az perth australia

  • لعنت به تو کثیف مردار. لعنتی اسلام را چرا فحش میتی . به مزدوران خارجی ها فحش بته.

  • laenat baa to bisharf va auslam ghoiat

  • ببینید از دین مردار اسلام است که اینهمه کشتار بی انصافی کثافت کاری بلند شده پس لعنت بر اسلام وولعنت بر تو که از اسلام کثافت دفاع میکنی لعنت بر تو

  • خداوند با این توانایی که دارد نمیتواند جلو منافقین را بیگرد؟ آیا این کاری درست است؟ هزاره و شیعه بودن باشد بجایش منحیث یک موجود روی زمین حق زندگی را ندارد؟ پس چرا این حرام زاده گی ها صورت میگرد؟ صداها انسان ازحق زندگی محروم شدند. ما به فکر شهادت بهشت و هزار فریب و نیرنگ خوده بازی میدهیم......... مرگ برمسلمانان و اسلام دروغین و مرگ بر کسانیکه زید بشریت هستند و مرگ به کسانیکه گروه ، دین، مذهب و نژاد را بار آورده

  • لعنت اسلام برسر تو نامسلمان کافر بی دین

  • لعنت به افراد مثل تو که اسلام عزیز را به کلمات رکیک بد می گویی. با جنایت چند وحشی حیوان صفت نمی توان دین که جاهلیت را خاتمه داد را بد شمرد.

   چنین اعمال توسط افراد هر مذهب و دین انجام می شود که صرف حیوان صفتی افراد مذکور را نشان می دهد نه پیوند آنها را با دین و غیره.

   با احترام،

   عبدالله، کابل

  • عرض تسلیت به خانواده های که عزیزان خود را در حمله دیروز از دست داده اند!الله تعالی ایشان را مورد مغرفت خویش قرار داده به باز مانده گان شان صبر جمیل عطا فرماید.

   لعنت به طراحان و عاملان همچو حملات و لعنت به کسانی که به دین اسلام توهین میکنند! به نام نمیتوان مسلمان شد.این دشمنان اند که دین مقدس اسلام را بد نام می سازند؛انشاالله به زود ترین فرصت روی همچو انسان های که به نام اسلام حملات غیر انسانی را انجام می دهند، سیاه خواهد شد. ضرور نیست هر حمله ای که سبب کشتار خود مسلمانان می شود بی درنگ به اسلام و مسلمانان ربط داد.

  • گناه تو نیست نامت هم عبدالله بوده یعنی برده وغلام همان الله مدینه ویابت مکه هستی.زدم تورا یگجا با اسلام عزیزت. تا که این اسلام عزیز در ذهن امثال تو خرها نفوذ دارد این وطن جور نمی شود.

 • جناب کامران میر هزار، به این نوع حملات رنگ و روغن قومی و ایتنیکی نزنید!! یک ذره دقت هم چیزی خوبی است. این نوع حملات بخواطر مساییلی مذهبی است. چنانچه در عراق و پاکستان هم این فرقه ی مرگ دست به چنین اعمال نا انسانی میزنند.

  آروزوی صبر وحوصله برای بازماندگان!

  • من اولین بار متوجه شدم که در بین طالبان هم بیخدا است.

  • دو (پانزده یک سی) است. اگر مذهبی باشد یا قومی٬ هدف هزاره ها هستند.

   (اگر بیخدا هستید٬ لااقل آزاده باشید)

  • با سلام به.دوستان خوبم و روز عاشورا رlبه همه دوباره تسلیت عرض میکنم و همینطور به شهادت رسیدن هموطنان عزیزمان را به جامعه بشریت تسلیت عرض میکنم والبته این واضح هست که در هیچ دینی این شرارت و ادم کشی نیامده که با کشتن انسانی به بهشت میروی و البته سگ صفتانی هستند که با انحراف از دین و خدا و با ریختن خون دیگران فکر میکنند که به بهشت میروند . نه تنها به بهشت نمیروند بلکه به طور مستقیم به اعماق جهنم میروند و در اخر کلام خدا انها را مورد خشم و لعنت قرار دهد.امین...

  • خانم پرنسیس مادینا ! ما بهشت نمی رویم وشمارا نزد حسین که با پدر و پدرکلانش در بهشت چکر میزند اعزام میکنیم
   ما را به بهشت چه . با احترام مخلص شما طالب.

  • non of talib are muslim !!!!!! the act 24/7 like animals they just know how to wash their dirty ass , that is all, tell me one single thing they done for afghanistan like muslim ????

  • سخن من اینبود دوست عزیز که ما نباید به مردم اخبار دروغ و ناقص بدهیم، چون این باعث خواهد شد که نتوانیم اتفاق مورد نظر را بصورت درست مورد تجزیه و تحلیل قرار بدهیم. وقتی یک خبر دروغ یا ناقص باشد، استدلال های ما هم ناقص و بیهوده خواهد.
   در مورد سخن دوست دیگر بنام حق دوست: آزاده بودن من هیچ شکی نیست!
   فرقیش این است که، این های که هزاره را میکشد، نه بخواطر نژاد، بلکه بخواطر مذهب است. چنانچه در عراق و یا پاکستان کسانی دیگر را میکشند.

  • talib wa wahabiye kasf ma bachaye hazara entqam khoni en shahedan ra az shoma megerim haman qesmi ke dar guzashta gerftim haman qesmi mazare ra ba shahadat rasaden tawan pas daden motmen bashed ke baz tawan pas khahe dada montazere bashed yazd zada

   آنلاین : aaa

  • اسناد را بخوان احمق! میر هزار حرف را با اسناد میگوید!!

   yak jawan

  • very goooooooooooooooooooooooooooood

   آنلاین : http://r

  • بخدا من 20 سالمه شاید بیشتر هم سن وساللم اصلا خبر نشده باشند؟ولی من از دیشب تاحالا گریه کردم برادران خون شهدا از کرزای وبرادرانش گرفتنی است؟؟؟؟مرگ بر پشتونها

  • PAS TU KELE BE KABAR ASTI!

 • han zan chadari posh hazara nist
  Khuda konad janat jaish bashad wa ba famil hai saber wa hawsela mekhwaham

  • OffentligAli Nabi
   عزاداران سید الشهدا حضرت امام حسین در کابل یکبار دیگر عاشورای حسینی را با خون خود به عزا نشستن

   خدایا از صحنه روز گار

   یزیدیان را بر دار
   ...
   ابوالفضل علمدار
   جانم فدایت صد بار
   نبی جVis mer

   آنلاین : shie

  • از عدالت تنها آلت اش به ما رسیده.. اما ناگفته نباید گذاشت که از عاشورا مراسم نمایش جور کردن هم زیاد خوشایند نیست. در یکی از همین عاشورا ها چند سال پیش کم مانده بود یکی از عزاداران شیعه در دهمزنگ سر بنده ره بخاطر عبور از سرک میخ کوبی کنه، نیم ساعت تمام منتظر ماندم تا کاروان ماتم عبور کنه اما هیچ خلاصی نداشت..

 • من هرگز به پیروان این دو مذهب کاری ندارم وتوهین هم آرزویم نیست ولی مذهبان شعیه وسنی هر دو سگ زرد برادر شغال است /هردو پروردۀ دستان غرقه بخون تازیان ودر ریختن خون آدمیزاد یک ذره هم دلسوزی ندارند.
  به همۀ رفتگان این فاجعۀ بار آوردۀ تازیان مدارا وبه زخمیان تندرستی زود هنگام آرزومندم.
  انسان همه انسان است هزاره وتاجیک ندارد ما با همه همدردیم.

 • به روح همه بخون خفتگان این جنایت سیاه و غیری انسانی درود.وصبری جمیل به بازمنده گانشان. من فکر می کنم این وحشت نه تهنا متوحه هزاره.اوزبک.تاجیک.واوغان است.این وحشت وبربریت دامنگیری همه ای بشریت است..سر نخی این سیه دلی و انسان ستیزی.مدنیت ستیزی.تهنا و تهنا در چهار چوبی یک فرهنگی جستجو می توان کرد..که.او فرهنگ عبارت از فرهنگی بدوی.انسان ستیز.مدنیت ستیز.زن ستیز.خرد ستیز .مکتب ستیز.علم ستیز قبیله است.تا وقتی این فرهنگ غیری انسانی حاکم و مسلط به همه اموری حکومت داری اوغانستان باشد..ومنبع ای تمویل و پشتیبانی اش غدارانی حکومت ها قبیله نشین و شیوخی اعراب واستعمار غرب وکاسه لیسان ومعامله گرانی سران مثل معقیق..خلیلی..دوستم..مارشال فهیم وعلامه بلخی باشد این حوادث به تکرار زندگی ما را رقم خواهد زد....وهر لعضه انتظار بد ترین حادثه را باید کشید......

 • من به نوبه خود به تمام شهدا که در زیارت ابوالفضل العاباس به شهادت رسیده است توسط برادران کر کور قوم وحشی کوردل قبیله یذید ویذیدیان به روح شهدا درود مفرستم وبه باز مانده گان شان صبر جمیل وهمدردی مینمایم وبه زخمی ها شفا عاجل از در گاه خداوند(ج) استیدعا مینمایم .

  • به قوم جاهل ، وحشی ، کوردل، یذید ویذیدیان ، خودکش (انتحاری) انفجاری انفلاقی لعنت مفرستم .
  • به حامد کرزی ، برادران کر وکور ، طالبان ، حزب اسلامی ، نیز لعنت مفرستم .!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ که از نام اسلام بخاطر اهداف دونیائی وریاست طلبی استفاده مینماید . در ظاهر مگوید که ما اسلام هستیم ولی این جنایات را کفر هم نمیکنند .

  اطلاعیـــــــــــــــــــه:
  به اطلاع عموم جنایات کاران منافقان ومشرکین ووهابیت وشتر چرانان رسانیده شودکه ما دشمنان اسلام ، مکتب اسلام ودشمنان اهل بیت را از صدر اسلام تا اکنون می شناسیم که ها هستند. در هر جاه دنیا که باشد .
  انشاءالله اسلام وپیروان اهلبیت در دنیا هم پروز وسر بلنداست ودر آخرت هم .

  • راه سراط المستقیم ، راه پیغمبر آخرزمان حضرت محمد مصطفی (ص)
   وراه سرور سالار شهیدان حسین ابن علی و72 تن یاران با وفا آن حضرت تاروز قیامت ادامه دارد .

  یا ابوالفضل العباس
  جانم هزار بار فدایت

  با احترام
  مجاهد راه آزادی

 • لعنت بروهابیون لعنت بر یزیدویزیدیان اینهاچیگونه ادعای مسلمانی میکنند که عزاداران نوه پیامبر را به عزا می اندازند لعنت برفریب خورده گان غربی..

  • در اسلام که انتحار ، انفجار ، آدم کشی ، به فرهنگ تبدیل شده باشد
  • وازنام اسلام رسیدن به اهداف ، چوکی ، حکومت ، ریاست استفاده شود .
  • جهان اسلام شاهد است که یذید ویذیدیان هم امت اسلامی بودن ، در حکومت یذید ، شراب ، دوزدی ، مصرف دارائی بیت المال ، خوردن حق مسکین ، وغیره کار های ناروا که از نوشتن آن قلم خجالت میشود باقی مانده است . آزاد بوده ویذید ویذیدیان هم می کفتن که ما مسلمان هستیم واز دین حضرت محمد(ص) اطاعت مینمایم .
  • طا لبان ، حزب اسلامی ، برادران کر وکور ، قوم جاهل ، انتحاری(خود کش) نیز بنام اسلام است واز نام اسلام استفاده مینماید اسلام اگر همین قسیم باشد ، لعنت خدا بر همین قسیم اسلام .

  با احترام
  مجاهد راه آزادی

 • سلام
  من به صفت یک پشتون شتر چران، گوسفندچران، غژدی نشین، کوه نشین، آواره.... ولی نه طالب و پاکستانی، این جنایت ننگین را شدیداً محکوم می نمایم. وبه هر شهیدی از هر قوم و تباریکه باشد درود می فرستم و خودرا در غم و درد شان شریک میدانم. همان سانیکه به خاطر شهدای پشتون که در مراسم عروسی و فاتحه خوانی و خوابیده در خانه های خود که در اثر بمباردمان کور امریکایی ها شهید شده اند، می گریم، به خاطر شهدای ایکه از هر قوم تبار یکه باشند و توسط طالبان و یا گلبدینی ها که خود افریده شده گان امریکا هستند، نیز گریه میکنم. من به همه مظلومین هر قوم وتبار درود میفرستم و مستبدین و به قاتلان از هر قوم تبار را با قوم بازان کور دل و تفرقه انداز آن لعت می فرستم

 • مرك بر با كستان
  مرك بر عربستان سعودى
  درود بر روان باك اين شهداى كربلا.

 • لعنت بر قوم وقبیله انتحاری(خودکش)

  لعنت بر منافقین

  لعنت بر مشرکین قبیله انتحاری

  لعنت بر طرف داران منافقین ومشرکین

  لعنت بر کسان که از انتحار انفجار حمایت میکند

  لعنت بر یذید ویذیدیان

  لعنت بر وهابیت

  لعنت بر کور دل قبیله

  با احترام
  مجاهد راه آزادی

  آنلاین : سر میدهم ولی سنگر نمی دهم

 • بابا این فرهنگی اسلامی است و این کلتور اسلامی است وهمین پیروان واقعی اسلاب ناب محمدی بوده قوانین انرا مطابق شرعت غرای محمدی تطبیق مینمایند.
  این روز یکی از خونین ترین روز ها تاریخ عرب بوده که عامل تمام بد بختی های فر قه جعفری که در ان هزران انسان بیگناه تنظیم شده میباشد.
  همین اسلام ناب محمدی از اوان ظهور خود تا اکنون بجز از قتل و خون چیزی دیگری را به یاد گار نمانده است بیبین همین عربستان سعودی همین مرکز و تمدون اسلام که تمالم مسلمنان جنایت کار از شدت جرم خودرااعتراف کرده و به عربستان میروند و تو به میکنند همین ارم و یا نشان بیرق عربستان بعد تحریر جمله عربی ارم شمشیر است شمشیر یعنی چی یعنی دین کشت و خون همین امام حسین هم که در گیر جنگ شد طرف مقابل ان هم مگر مسلمان نبودند یا بودند به همه معلوم است که طرفین مسلمان بودند خلاصه این بود یک عملکرد رهبر نابغه اسلام
  و این اعمال هم عملکرد مسلمین شکر که اته ایست هستم و خیلی نفرت دارم از اینکه مسلمان بودم و به اندازه از مسلمان زجر دیدم که هر هرگز بالای مسلمان اعتماد نمیکنم هر گز تمام منافقت ها به دامن مسلمان است اصلا دین اسلام پاکی و صداقت را نمیشناسد تهداب ان از دروغ گذاشته شده تا ابد دروغ است و دروغ.
  مسلمان شیعه و سنی نداشته هردوی ان خلاف کرامت انسانی عمل مینمایند.
  همین کتاب اسلامی را قران را محمد از روی انجیل کاپی کرده یک مراتبه به زبان مادی خود بخوان باز میفهمی که چه تحریر شده است چون تو بیعقل هستی به زبان عربی میخوانی معنای انرا نمیدانی به نظر ات حلواه و خرما میاید هاهاها قه قه قه.

 • بسیار غم انگیز است جنایت کاران و دهشت افگنان همیشه خواهان ریختاندن خون مردم مظلوم ما بوده اند. این جنایت کاران که همیشه پاسخ شان بم، انتحار و انفجار بوده است, همه وقت مردم مارا به خاک و خون کشانیده اند
  امروز که روز عزاردای مردم مسلمان ما بود و مردم عزادار مارا که بی خبر از این که خود قربانی نوکران و مزدورانی داخلی و خارجی میشوند این بی رحما که به هیچ ارزش اخلاقی،انسانی و اسلامی معتقد نیستند. مردم را به عزای مضاعف نشاندند. جنایت پیشه گی خود را به جهانیان آشکار کردند.کربلای کابل شاهد بخشی از جنایت های یزدی های عصر کنونی است که در قساوت، خونریزی جنایت پیشگی یک سرو گردن از یزیدیهای چهارده قرن قبل بلند تر اند.
  این جنایت کاران سیاه دل تاریخ که شمه ای از انسانیت در وجود منحوس شان هویدا نیست، ریختن خون انسان را به عنوان عبادت انجام میدهند دولت کرزی بنابر روابط قبیلوی ایکه با این یزیدیان عصر دارد, نمی خواهد که از آنها تصویر درستی برای مردم ارایه دهد و از ماهیت این گروه حیوان صفت و سفاک پرده بردارد.
  مقتضای سیاست قبیله گرایی این است که تعریفی از دشمن نداشته باشیم. دشمن را با تعابیری مانند مخالفین، افراطیون، برادران آذرده خاطر، طالب جان یا دکنیم. اگر جوی خون را جاری ساختند، اگر هزاران نفر را کشتند، اگر صد ها نفر را حلق آویز کردند،اگر دها معلم را سربریدند،اگر دها نوجونان را تیرباران نموند،اگر صدها نماز گذار را هنگام عبادت به وادی خاموشان گسیل داشتند، اگر دها زن و مرد را بی رحمانه سنگسار کردند, اگر نظم و امینت کشور را قربانی منافع استخبارات منطقه ساختند و خلاصه اینکه هر نوع جنایت ضد بشری را که انجام دادند، بنابر مقتضیات قبیله گرایی ماهیت شان را مخفی نگاه داشت و با طرفند های قبیله ای حضور شیادین را مسّجل نمود

  آنلاین : www.kabulpress.org

 • It is bad, very sad and a satanic terror act. All my feelings are with the family of the shaihds and injured people.

  But to all you, who daily hear about terror and shehadad of innocent Pashtuns, and in particular to those who even celebrates the killing of Pashtuns , I hope god will bring you to the right way. A lot of those perverted people are among you reading this article. There is no difference between this terror act and the behavior of you and people like kamran mir hazar, as you people are preparing the ground for terror.

 • در سالهای اخیر اما یک چیز تغییر کرده است و آن نحوه برگزاری مراسم محرم است، عزاداری عاشورا بطور سنتی در تکیه خانه ها و مساجد برگزار می شد اما در سالهای اخیر، عزاداران کاروانهای هیات عزا داری تشکیل می دهند و از یک محل به محل دیگر می روند.

  مناطقی از شهر را سیه پوش می کنند، با پارچه های نسبتا لوکس که بصورت خاص و با شعارهای ویژه تزئین شده اند.

  در نخستین روزهای محرم که من در کابل بودم، با سه چهار تن از جوانانی که در غرب کابل، سردری را سیاه پوش می کردند، پرسیدم این پارچه های ویژه از کجا می اید و چه کس یا کسانی آنرا در اختیار شما قرار می دهد.

  آنها پاسخی برای این سوال نداشتند، فقط گفتند پارچه زیاد است، رایگان است، آدمهای خیرخواه و مومن هستند که این پارچه ها را می خرند.

  اگر واقعا منابع تامین عزادارای های میلیونی و راه اندازی کاروانهای عظیم در سطح شهر، آدمهای خیر و مومن باشند، می شود حادثه امروز را اتفاق نام گذاشت و از کنار آن گذشت.

  اما اگر تغییر مراسم عاشورای سنتی به عاشورای سیاسی، طرحی باشد که از کله چند مومن خیر افغانی بیرون نیامده باشد، باید نگران بود، نگران جرقه ای که اگر تبدیل به آتش شود تر و خشک زیادی را باهم خواهد سوخت.

 • پار چه ها از ایران میاید و سری دروازه ها را به فیشن ایرانی سیاه پوش میکنند و راه پیمایی نیز از عزا داری های ایرانی است . اگر ایرانی ها دمب اهل تشیع افغانستان را ایلاه بته . سنی ها هیچ کاری به انها نخواهند داشت . اصلاء از کجا معلوم که همین انفلاق از طرف سپاه پاسداران ایرانی به پا نشده باشد . مگر سپاه پاسداران مربوط گروپ اکبر گنجی در سالهای میانه انقلاب خمینی به زیارت امام رضا در مشهد بمب گذاری نکردند . مگر سپاه پاسداران کتابهای طرز قمه زنی و بمب سازی و تمرینات جنگ های کوچه و بازاری را به افغاسنتان نفرستاده بودند که سر اشپز کرزی ان را به دریای هلمند غرق ساخت . مگر سپاه پاسداران از برادران هزاره ما به هزاران جاسوس و خبر چین درست ننموده است . از برادر های هزاره ما به نام (( مومن )) سو استفاده میشود و این برادران به خاطری رفتن به بهشت از هیچ کاری دریغ نه مونند . وگرنه خر هم میفهمد که در این روز های که بمب ترقیدن فیشن شده است حد اقل از طرف تکیه خانه محسنی زنا کار یک دسته از جوان ها را موظف حفاظت عزادارانی حسینی و حسنی و علی ان ولی الله هی میساختند . که نساختند , پس محسنی نیز از این انفلاق قبلاء خبر داشته است . اخر کسی که به خواهر شاگردش که به جهاد فس سبیل الله رفته است تجاوز شریعی میکند , مگر نمیتواند بمب این چنینی را به نفع اخوند های که سی سال سر دستر خوان شان نمک خورده است بترقاند . حالا چرا اهل تشیع افغانستان کلتوراء پی رو عنعنات مرده پروری و قبر پرستی ایرانی های نوکر اعراب شده اند ؟ جواب باشد برای بعد . لعنت الله عل القوم ال بیگانه پرست .

  • جناب، زیاد خاک باتک نکو. یک گروه تندرو در پاکستان مسئولیت از این عمل جنایت کارانه را بر عهده گرفته است.

   فرض میکنیم سخنان شما درست، باز هم اگر یکذره انسانیت در وجود شما باشد، شما نمیتوانید چنین عمل ضد انسانی را توجیه کنید. جاسوس ایران تنها بین هزاره ها نیست، بین سادات؛ تاجک، پشتون، مثل محسنی هم است.

   چرا مغلطه میکنی همه ی گناهان سپاه پاسداران میخواهید به پای هزاره ها بریزید. این چه نوع استدلال های احمقانه است که شما میکنید.

  • اطلس خدا از مغل ها و نسل نو وعیسوی های ان مردم را در امان داشته باشه با وهابیت انسان جور خواهد امد اما نه با این گروه فاشستی مغلی منظور تمام هزاره هانیست ..

   منحیث یک هزاره و شیعه درنهایت انسانیت باید این جنایت را که زن کوذک و جوانان را بخون کشانیده است را محکوم میکردی نه که بر زخم های مردم نمک پاش...یکی تان پای ایران را دز انفجار دخیل میکنیددیگری تان پارچه ها یا تکه سیاه که از قرنها در چنین مراسم استفاده میشود را وارداتی ایران میخوانید دیگری تان این مراسم را که سالهاست سنی و شیعه افغانستان انرا بر گذار میکند سیاسی قلمداد میکنید دئر واقعیت تبر خیمه نشین ها را و وهابیت را دسته کرده اید ................

  • waqen adami az tu ahmaqtar dar donya paydad khad shod kasif

 • laenat bar talban va ausslam talbani

 • Torrorezm ya passhtonemz namardtarn insanha astan wa hata roye nazism wa saihonezme ra ham safet kardan......

 • از قلبم خون میچکد از دیدن عکس های فرزندان غرقه به خون وطنم!
  خداوند سونامی دیگری را نسیب این لانه تروریستان نماید و این چتلستان را به ویرانه ای تبدیل کند، تا از دل مردم بیچاره ما باخبر شوند.
  از شما برادران عزیز خود خواهش میکنم که بر سر همدیگر نکوبید، زیرا دشمنان ما به مرام شان، که تفرقه اندازی بین مردم ستمدیده این میهن است، میرسند. به آسیاب دشمن آب مریزید.

 • در مراد خانی که یکی از محله های قدیمی کابل است که در ان دو تا زیارت موجود است , یکی (( ابو الفضل )) و دیگر ان (( پنج تن )) زیارت ابولفضل که در بین ان در قسمت محراب ان قبر شاغلی حاجی محمد یعقوب پدر میرزا محمد علی خان که در سر پل زیارتء حضرت یحیی را در سالهای 1300 از خواندن نوشته های کوفی ان کشف نمود و در مزار در کوچه مال مل تکیه خانه داشتند و مدیر صاحب محمد علی خان پسر حاجی یعقوب در کلکته هند از اثر سرطان درگذشت و در سید مرد کابل دفن است ولی حاجی محمد یعقوب که نسبی با میرزا علام نبی خان واصل نیز دارد بعد از وفاتش او را در زیارت ابوفضل دفن نمودند و در سال حکومت داکتر نجیب یکی دیگر از اقارب مرحوم حاجی یعقوب را نظر به وصیت او در داخل زیارت ابوالفضل دفن نمودند . زیارت از مدخل به داخل در پهلوی کشف کن کوچه باریکی است که به عقب یعنی لنگر خانه میرود که در انجا همیشه نذر حلوا از طرفی نیاز مندی موجود است . دروازه زیارت ابوالفضل به طرف کوچه تکیه خانه شاقل خدا رحمت باز میشود . ملنگ ها و گدا های زیارت ابوالفضل در دوران حفیظ الله امین به کراچی پاکستان فرار نموده و در گرد و جواری (( ایمپریس مارکیت صدر )) در کراچی به شغل خواستن مشغول بودند . و اما زیارت پنج تن یک اطاق است به بزرگی چهار اطاق خواب و در صدر به طرف راست قبری موجود است که من تا حال نفهمیدم که قبری چه کسی میباشد . دری این زیارت به مقابل کوچه که در اخر ان تکیه خانه میرزا محمد علی ولد حاجی یعقوب مرحوم که در زیارت ابوالفضل ارمگاه دارد باز میشود و تکیه خانه میرزا محمد علی در اخر کوچه دست راست واقع شده است , این تکیه خانه قدامت تاریخی صدو شصت سال دارد , در زمان امیر عبدالرحمن خان که فاصله چندانی از ارگ شاهی نداشت , امیر عبدالرحمن خان عسکری را موظف ساخته بود که اگر صدای وعظ و منقبت از این خانه بیرون شد فوراء خبر بدهد تا خانه را ویران کند . ولی امیر عبدالرحمن خان بعد از برگشت از پندی به تکیه خانه مهربان شد و در ماه های محرم روزی یگ گوشفند به این تکیه خانه نذری میفرستاد . خوب گپ کشال نشود که : من میخواستم بدانتم که از این انفجاری ایا اصیبی به این دو زیارت رسیده است و یا خیر . دولت کانادا برای باز سازی مراد خانی در حدود سه تا پنج میلیون دالر دو سال قبل خرچ نموده بود .

 • chera hech hadesa ba jahae ke rahbar ha rafta bodand sorat nagereft

 • دراول شهادت همه این شهدا را در این روز مقدس تسلیت عرض داشته و برای فامیل و اقارب شان از درگاه اقدس لم یزل صبر جمیل استدعا مندم. بنده من حیث یک انسان و یک مسلمان به شدید ترین الفاظ این گونه حملات که باعث شهادت و از بین بردن مردم بیگناه میشود تقبیح مینمایم.
  ثانیاً برای نویسنده گرامی پیشنهاد دارم که این گونه حملات را بر قوم خاص و یا مذهب خاص ارتباط ندهید . همه کسانیکه شهید شده اند در قدم اول انسان بودند دوم مسلمان بودند وسوم افغان بودند هموطن من و تو بودند و عزاداران نواسه پیامبر گرامی اسلام بودند. من منحیث یک انسان مسلمان ( شیعه) از شما احترامانه خواهشمیندیم که دیگر از الفاظ و مضامین نادرست که باعث نزاع در بین امت آنحضرت شوند بپرهیزید. ما همه انسانیم، مسلمانیم ، افغانیم . ولی اینرا هم باید بدانی که امام حسین تنها متعلق به اهل تشیع نیست و ما جوانان دیگر همچون فریب و دسایس که باعث نزاع بین ما مردم این سرزمین شود نخواهم خورد. بار دیگر برای تمام شهدا این حادثه خونین و سایر حادثات که در آن هموطنان بیگناه ما بشهادت رسییده باشند و یا زخمی شده باشند تقبیح میکنم و برای شهدا فردوس برین و برای زخمیان شفای عاجل و برای وابسته گان شان صبر جمیل تمنا دارم.
  انالله و انا الیه راجعون

  آنلاین : حمله خونین بر مردم هزاره و ارتباط مستقیم آن با حملات در کویته پاکستان!

  • برادر محترم چرا از واقعیت چشم پوشی میکنی مگر چند تا سنی یا کوچی یا ازبک یا غیره در بین کشته شده ها وجود دارد بغیر از اهل هزاره و اهل تشیع کابل۰اینهم جنایت دیگری است که به ادامه جنایات دیگر مانند واقعه چنداول در زمان مزدوران روس و کشتار افشار توسط جهادی های مزدور پاکستان که به صورت سیستماتیک به نسل کشی خلق هزاره ادامه میدهند۰
   آغای اطلس جالب هست که شما بسیار ناجوانمردانه بر قربانیان این فاجعه برچسپ جاسوسی میزنید فقط به دلیل همشریکی مذهبی میان ایران و خلق هزاره٬ درحالیکه این قبیله گرایان اند که در جاسوسی تخصص دارند از روس گرفته تا پاکستان،سعودی،امریکا،انگلیس و ایران که طالبان کرام را کومک های نظامی و مالی میدهد۰

 • شهادت ملت مسلمان افغانستان را در این حمله وحشیانه به الفاظ تند محکوم مینمایم برای شهدا جنت فردوس و برای بازماندکان شان صبر جمیل خواهانم
  ملت مسلمان افغانستان طی سالیان متمادی قربانی تروریست بوده لاکن اين هيچ ارتباط به دين مبين اسلام نداردږ بعضی از جاهلين اسلام عزيز را مورد دشنام قرار داده است که اين اشخاص واقعآ جاهل هستند و خداوند ج آنها را ذليل خواهد ساخت

 • باعرض تسلیت خدمت خوانواده های شهدای عاشورای کابل، قندها ر و مزار شریف و انزجار شدید از این عمل ددمنشانه، شبکه خبر رسانی صدای افغان مطلب جالبی را به نشر سپرده که از نظر من قابل غور است.
  افراط گرایان آل سعود دست از سر افغانستان برنمی دارند!
  به گزارش بخش سیاسی شبکه اطلاع رسانی افغانستان ( afghanpaper ) ، افراط گرایان از دین برگشته و دشمنان افغانستان قبل از ظهر امروز سه شنبه با حملات تروریستی، عزاداری مسلمانان افغانستان را به عاشورایی دیگر تبدیل کردند و بیش از سیصد نفر از هموطنانمان در کابل، مزار شریف و قندهار را به خاک و خون کشیدند.
  این متحجرین همزمان با عاشورای حسینی کودکان، زنان و مردان عزادار را شهید و مجروح کردند تا باری دیگر نشان دهند که هنوز عده ای از خارج افغانستان نمی خواهند تا در کشور ما اتحاد و همبستگی در سایه دین به وجود آید و به هر طریقی که شده سعی می کنند تا جنگ مذهبی به راه اندازند.
  محترم کرزی که جهت شرکت در کانفرانس بن در آلمان به سر می برد، انجام این حملات تروریستی را در روز عاشورا کار کسانی دانست که دشمن اسلام و افغانستانند و نمیخواهند که مردم مسلمان افغانستان در زیر چتر اسلام در اتحاد و آرامی زندگی نمایند.
  جالب اینکه گروه طالبان نیز در بیانیه ای ضمن محکوم کردن حملات انتحاری امروز، شهادت شهروندان افغانستانی را جنایتی از سوی دشمنان متجاوز خواندند.
  به راستی مسئول اینگونه حملات وحشیانه چه کسانی هستند؟ چه کسانی با حمایت مالی و نظامی خود سبب انجام چنین جنایاتی می شوند؟ آنچه در رسانه ها از جمله شبکه الجزیره نشر یافته، این است که لشکر جنگوی پاکستان که سابقه حمله به تجمعات مذهبی شیعیان پاکستان را دارد، مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.
  درباره این گروه باید گفت: لشکر جنگوی از سوی حکومت پاکستان ظاهرا منحل اعلام شده است اما تا حال حاضر فعالیت های تروریستی این لشکر با حمایت مالی سازمان القاعده ادامه دارد و معمولا هم از سوی دولت پاکستان اقدامی علیه آنان صورت نمی گیرد.
  گفته می شود این گروه ارتباط زیاد عقیدتی و نظامی – امنیتی با گروه های افراط گرای سعودی دارد و از سوی علمای وهابی آل سعود هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ فکری تقویت و تغذیه می شوند.
  دلیلی که اثبات می کند تفکرات متحجرانه آل سعود عامل این حملات انتحاری در افغانستان است، اینکه عالمان آل سعود با فتواهای غیر اسلامی خود بارها و بارها مسلمانان را به جان یکدیگر انداخته و با تربیت انتحاری کنندگان، آنها را شستشوی مغزی داده و آماده انجام اینگونه حملات انتحاری می کنند.
  به عنوان نمونه شیخ “عبدالعزیز آل الشیخ” مفتی اعظم حاکمان وهابی سعودی، در جدیدترین فتوای خود مدعی شد که عزاداری برای امام حسین(ع) شرعاً جایز نیست. وی بدون اشاره به آن دسته از روایات اهل سنت که بر حزن و گریه پیامبر(ص) بر مصیبت امام حسین(ع) اشاره صریح دارد؛ گریه و عزاداری برای امام حسین(ع) را نامشروع خواند و گفت اسلام از این عزاداری بیزار است.

 • سلام:
  باز هم درود می فرستم به همه شهدای مظلوم افغانستان. می خواهم اضافه کنم که استعمار در طول تاریخ معاصر افغانستان همیشه مذاهب و اقوام افغانستان را به جان هم انداخته اند و متاسفانه که ما هیچ گاهی هم ازان درس نگرفتیم. در جنگ دوم افغان و انگلیس سران اقوام و مذاهب شیعه و سنی در کندهار به این فیصله رسیدند که باید فردا بر قشون انگلیس حمله صورت بگیرد. ولی انگلیس ها شب یک طفل از سنی ها را کشته و مقابل دروازه یکی از سران مذهبی اهل تشیع گذاشتند. فردای آن به عوض جنگ با انگلیس ها جنگ بین شیعه و سنی شروع شد. اکنون نیز امریکا، پاکستان و ایران توسط مزوران خود این نفاق را دامن زده تا به نیات شوم خود نایل آیند. و عده از هموطنان تا هنوز هم فریب بیگانه را خورده و به جان هم می افتند.

 • چرا به همه چيز از نگاه قوميت توجه مي كنيد در اين حادثه عده اي از هموطنان ما به شهادت رسيده اند كه از اقوام مختلف بوده اند

 • برادران دوست داشتنی ما ای مردم افغانستان ولواز هر ملت،قوم وزبان میباشد این حمله تنها علیه ملت هزاره نه بوده بلکی علیه تمام مردم مسلمان ساکن افغانستان وشهر کابل بوده،شما از طریق رسانه های تصویری به خوبی مشاهده کردی که در بین تلفات حادثه خونین کابل تمام مردم ساکن شهر کابل اعم از پشتون ،تاجک ،هزاره داخل بوده،بعضی اشخاص متعصیف واستفاده جو به منفعیت خویش از این حادثه استفاده سوء مینما یند واین حادثه تنها علیه مردم هزاره تمام می کند،به سخن های این شخصیت های استفاده جو هر ګز ګوش نه دهید وحدت وهمبستګی افغانی خودرا حفظ کنید،پیروزی در وحدت وهمبستګی تمام افغانها میباشد

  آنلاین : روح شهیدان شاد باد

  • برادر سلام خان علیکم از سلام !
   نه خیر برادر این حمله فقط برای کشتن هزاره ها و در مجموعه کشتن اهل تشیع بود . با کابلی و پشتون تاجیک کاری ندارند . هر وقتی که هزاره از ایران قطع کرد , از همان روز جنگ با هزاره خلاص .

 • باقی سمندر
  عاشورا
  قوس سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  ۸ دسمبر سال ۲۰۱۱ میلادی

  سلام به خوانندګان ارجمند کابل پرس?
  نخست از همه برای شهدای روز عاشورای امسال درکابل - مزارشریف وقندهاربهشت برین ارزو نموده وبرای خانواده ها و دوستان شان صبر جمیل آرزو دارم.
  من با تمام قوت ونیروجنایت کاران را محکوم مینمایم واز دولت فغانستان وهمه ارګانهای امنیتی خواهانم تاهرچه زود تر جنایت کاران یخن سفید و شرکایشانراکه مرتکب طرحریزی این جنایت بروز عاشورا در حوزه دوم کابل - منطقه زیارت اوبوالفضل و سایر مناطق در مزارشریف و قندهار شده اند - به اسرع وقت پیدا نموده ودر پنجه قانون بسپارند تا به کیفر اعمال ننګین شان رسانیده شوند .
  وطنداران
  صفوف خود را متحد ګردانیم و به جنایت کاران وتفرقه افګنان اجازه ندهیم که اختلافات قومی- مذهبی وزبانی رابیشتر از همه وقت درمیان ما تشدید نمایند .

  آنلاین : اظهار تسلیت به خاانوده شهدا

  • یرادر سمندر باقی مانده !

   مثلی که در کدام فیلم بالی وودی کار میکنی و یا اکتر و یا کدام کار گردان هستی که امر کرده میری . هزاره از روز عاشورا برای تبلیغات دین شیغه ایرانی کوشش میکنه . وگرنه عاشورا از زمان های دراز دراز در افغانستان تجلیل میشد و هیچ اتفاقی نمیفتاد . تا چند روزی دیگر یک عبدالعلی مزاری دیگر را بیرون خواهند اورد که اول به مقابل محسنی به جنگ خواهد پرداخت و بعداء مراد خانی , قلع هزاره ها و چند اول را مقر فرماندهی خود خواهد ساخت و شروع به انداخت راکت به تمام کوچه های کابل خواهند نمود و اسم این حرکات خود را دفاع از خود خواهند گذاشت . از شصت هزار کابلی که کشته شده بیست هزار انرا هزاره پی رو اغا های ایرانی عبدالعلی مزاری کشته است . خدای مو وساتی .

 • شما مردم از یک طرف خوده را به چاقو کارد و تبرچه میزنین که خون های شما بیرون بیاید تا در غم و عشق حسین خون شریک و غم شریک شوید و از طرف دیگر وقتی شما را برای رسیدن به نزد خانواده امام حسین و اهل بیت به آسان ترین طریقه یغنی بمبینگ خون الود تر از شهید های کربلاه میسازند , باز همو غالمغال تان بیرون میشود که که کافران ما را کشتنذد و کرزی چرا جلو انها را نمیگیرند . ؟ ما نفهمیدیم که شما از دروغ ده روز غاشورا خود چاقو میزنین و یا از ایرانی ها پیسه میگیرین که ایتو کونین . و الله اعلم بالصواب .

  • امیرالمومنین صاجب ملا محمد عمر خان! کامنت اتقادی شمارا خواندم . باور کنید آنقدر خندیدم که اشک از چشمانم جاری شد. شما راست میگوئید . این برادران قمه زن ما کمک راهم به حساب گناه محاسبه میکنند .

 • ای بد بخت فریب خورده شهید مهید کدام معنا ندارد کوشش بکو یک چند روز زنده باشی بهتر از انست که تو کشته شوی این حرف ها همه مزخرف است مزخرف و دوروغ اگر تو قبول نداری من برایت یک مثال تحریر میکنم.
  مگر داستان معراج رفتن پیغمبر (محمد) را نشنیده اید که او گفته است که من به معراج رفته به ارش اعلا به نزد خداوند مهمان بودم مدت چهل سال را دوره مهمانی من با خداوند در بر گرفت همین قیصه معراج رفتن خودرا در مسجید با دوست داران خود میگفت یا قیصه میکرد عمر خان که روبروی ان نشسته بود محمد را مخاطب قرار داد و گفت او محمد چرا دوروغ میگوئی دیروز من تو را در کوچه و هابیت ندیدم محمد با تبسم عمر خان را مخاطب قرار داده گفت به قدرت خداوند از زمانیکه من بطرف اسمان یعنی بطرف ارش اعلا حرکت کردم خداوند بزرگ چرخ زمین و اسمان را بحالت ساکت یا سکوت در اورد یعنی ین به این معنی که تمام کاینات استاد شده حتی ماده و الکترون هاو یا به عباره دیگر اتم ها استاده شده است یعنی روزهم از حرکت مانده است تمام زنده جان مدت جهل سال به همان حالت که بوده به همان حالت اولیه ادامه داده است بعدا عمر به تعجب افتاده و دوباره توبه کرده از اینکه از پیغمبر سوال کرده است.
  سوال اینجاه است که پیغمبر چرا این دروغ های شاخ دار را گفته است بخاطر ایکه در همان زمان رواج و یا معمول اینطور بود که کسیکه پیغمبر میشود با ید به اسمان بیرودیا با خدا حرف بیزند و یا اینکه با خدا صحبت کند مثلا موسی کلیم الا یعنی هم کلام با خدا عیسی روح الا یعنی عیسی روح خدا است حضرت خیدر که تا قیامت زنده است و باید محمد رسولال الا این هم باید یک کرامات میداشت و یک دروغ باید میگفت و مجبور شد که گفت من در معراج رفته ام و چهل سال را در بر گرفت.
  من با خود چندین مراتبه جمع و تفریق نموده ام هر قدر فکر میکنم همه جوابات برایم دروغ است اگر لطف نمده شما برایم جواب درست را بدهید خوب است.
  تاریخ میگوید محمد به سن 63 سالگی وفات نموده است من بر خلاف تاریخ میگویم نه تاریخ دروغ است پیغمبر به سن 103 سالگی وفات کرده است زیرا 63 جمع 40 سال معراج این میشود 103 سال.بخاطر ایکه ماده و طبیعت در حالت سکوت کامل بوده نه خود پیغمبر او در حالت سکوت نبوده بلکه او مهمان خدا بوده جر و بحث داشته بوده و همینطور هزار ها مثال دیگر شما قضاوت کنید من چطور قبول کنم.

 • ملا محمد عمر اخوند سلام.
  از اینکه تو خیلی خوشحال شدی من برایت میگویم از تو هر روز همین قدر کشته میشود سی وسه (33) سال است که ادامه دارد این قیصه بز وگوسفند است. روزی رمه گوسفند وبز بخاطر نو شیدن اب به جوی امدن بز ده مراتبه از جو ی خیز کرد گوسفند چیزی نگفت فقط بطرف بز نگاه میکرد یک مراتبه گوسفند از جوی خیز کرد هنگامیکه بزک دید که گوسفند از جوی خیز کرد بز چنان بخنده در امد که خودرا لولک میداد گوسفند روی خودرا بطرف بز کرده سوال کرد که چرا خنده میکنی بز سر خورا تکان داده گفت وقتکه از جوی خیز کردی دنبه ات بلا شد من تمام جایت را دیدم گوسفند بطرف بز نگاه کرده گفت از تو تمام روز دوم ات بالا است هر گز من خنده نکردم و تو یک مراتبه که من از جوی خیز کردم بالای من خنده میکنی عجیب روز گار است و باز هم هردوی انها به چریدن شروع کرد.
  ما هیچ وقت خوش نشده ایم که عملیات های شبانه در خانه ها صورت میگیرد بعضی وقت زنها لباس دارد یا ندارندممکن با شوهر های خود یکجا در حالت فعالیت باشد که عسکر های مدرن و مجهز با عینک های لایزری داخل خانه شده بهتر خود تو میدانی که چی گپ است.
  و تو باید بدانی که این کلتور منحوث عرب است نه ایران امام حسین نواسه محمد است که تو برایش جان میدهی و هر روز کشته میشی و مفاد انرا عرب های جاهل ملتفید میشوند.
  اگر تو ملا عمر دیق نشوی من میگویم نفرین باد بر عرب های جاهل و کلتور ان.

 • نمرود سلامونه درته اچه ومه !
  ایتو نیست که ما به کشته شدن افراد تو خوش شویم و یا ما خنده ترا به مرگ قومی خود بند کنیم . ازاد هستی ولی ازادی خودش یک مسولیت بسیار خطرناک است در قشلاق ها و یا جوامع مانند افغانستان که در انجا سی آی ای همو بر قبرغه مردم چمبر زده شیشته . شما ده تمام زنده گی تان بر افغانستان هیچ کار نکرده اید و نمیکنید و نخواهید کرد . خوده میکشید و یا دیگران را برای خوشی و ممنونیتی چند تا اخوند ایرانی که خودشان خوده خسر بره های امام حسین به اواز بلند قلمداد میکنند . او لنگی های سیاه را به سر زده اند برای عزای هفتاد دو تن شهید راه ازادی پی روان اسلام روحانی که نیست . به خاطر مرگ امام حسین است که داماد شان است . به خاطری مرگ شوهری شهبانویه دختر یزد گرد سوم است که در جنگ فتح الفتوح او را میخواستند که کنیز بسازند که باز همو علی او را به عقد امام حسین در اورد و از او یک بچه شد به نام امام جعفری صادق . حالا تو به جای که برا ازادی افغانستان به جنگ برخیزی دست به خودکشی برای عربهای میزنی که پدر کشی دارند همرای هردوی ما . هزارهای ته جمع کو همرای ما یکی شو که هردوی ما تاریخ را سر چپه نوشته کنیم . و دماری از روزگاری عرب و عجم و انصار بیرون کنیم که نام افغانستان را شنیده اوسانی شان خطا شوه . زه مخه مو خه .

 • سلام به ملا ضعف اخونزاده
  هرگاه من از عرب و کلتور عرب فرهنگ اعراب از دین خود ساخته و خود بافته عرب و غیره و غیره عرب نفرت داشته باشم تو بدان که از نجیس های ایران و پا کستان خیلی نفرت دارم.
  مخه دشه
  زه په اوفغانستان زوند نکوم او بیخی ارام یم لکه جنت غوندی.

 • سلام صد سلام هزار سلام به ملا نمرود:

  قد ازی جواب که به امر المومنین خود خوانده نوکر غلام اجر وهابی های عرب وپاکستان چتلستان ارائه نمودی.

  مه به نوبه خود ملا عمر وطرف داران ملاعمر را وتمام وها بی های روی جهان را به سک تشبح مکنم وخود را به کوسفند .

  مثلاً سک در سال 39 چوچه مدهند ، گوسفند در سال (1) بره مدهند

  مثال سک در هزار خانه در یک خانه مو جود است

  مثال گوسفند در هر خانه (50) راس موجوداست در ضمن که روزانه چقدر مردم از گشت گوسفند استفاده میکنند .

  گزارش از ما وقضاوت از خود لعنتی ملاسک از دین برگشته وحشی ، جاهل ، وتربیه شده وهابی های جاهل عرب آل سعود .

 • برادران عزیز! چرا به این قهر با همدیگر صحبت میکنید. بگذارید برای تان چند نکته را بیان کنم.
  اسلام بدون شک یک دین کامل است از هر نگاه، ولی بعد از وفات پیامبر اکرم «ص» همه مسلمانان به جان هم افتیدن، که این به جان افتادن ها کسی را نمی شناخت، نه خلفای راشدین را و نه نوه پیامبر اکرم «ص» را و آن شد که تا حال جریان دارد. کشت و خون در اسلام از اول بوده و این یک پدیده جدید نیست.
  بروید و منابع موثق به زبان عربی را بخوانید و ببنید که چطور عمر ابن خطاب، عثمان ابن عفان، علی ابن ابوالطالب و هر دو نور دیده اش و تمام دوازده امام شعیه دوازده امامی شهید گشته اند. چرا؟ بروید و ببنید که کی ها این شخصیت های بزرگ جهان اسلام را به شهادت رساند. آری همین مسلمانان بودند.
  امروز هم اگر حمله بالای گروه از ماتمیان حسینی می شود از طرف یک مسلمان می شود. پس نقض در کجا هست. در خود ما هست. اسلام را از ستایش این دین مطالعه نکنید بلکه از انتفاد ها و کاستی ها که در تیوری و در مسلمانان است مطالعه کنید. این کار شما را تبدیل به یک مسلمان واقعی میکند. مسلمان واقعی آنست که از ترس نماز نخواند بلکه از عشق به خداوند «ج» نماز بخواند و روزه بگیرد. به کنج مسجد ننشنید تا به سخنان یک شخص که به لباس عوام فریبانه به شما حرف میزند گوش دهید بلکه خود تان برای خود، فامیل و اقارب خود ملا و رهنما شوید. اگر ما مثل همه مسلمانان که در دنیا غرب به نو نهال های شان مسایل اسلامی را تشریح میکنند عمل کنیم شاید نه اینطور دوان دوان و جمع شدن در این روز (ده محرم) شود و نه دشمن از این نوع بیخردی به نفع خود کار گیرد.

  نکته اخر اینست که این حمله بالای مردم هزاره نبوده، لطفا به این موضوع توجه نکنید. تنها مردم هزاره شیعه دوازده امامی نیست . فکر کنم اوراق اهنی مغز اقای میرهزار را زنگ زده .
  جعفری

  • راستی برادر اگر این افسانه ای حسین نبود این فاجعه بار نمی آمد. حسین بخاطر کسب قدرت به جنگ نا برابر و بدون تدبیری رفت و کشته شد گیریم که حسین کار دلیرانه ای بخاطر نگهداری ارزش های که به آن باورمند بود کرده است حالا قرن ها بعد این عزادری و خودرا اذیت کردن برای حسین چه سودی دارد

 • دوستان گرامی

  حملات یاد شده در افغانستان انسانهای بی گناهی را به که در یکی از مقدس ترین روز خود برای عزاداری امام حسین بطور صلح آمیز گرد هم جمع شده بودند، به قتل رساند. گروه ستیزه جوی لشكرجهنگوی مسئولیت آن بمب گذاری ها را بر عهده گرفت. این اولین بار نیست که لشكرجهنگوی به مسلمانان بیگناه حمله کرده است. در واقع از زمان تاسیس این گروه، آنها هزازان نفر مسلمان بیگناه را در حین مراسمهای مذهبی در پاکستان به قتل رسانده اند. با وجود همه این حقایق در مقابل چشمان مان، چرا برخی برای جنون و حمله لشكرجهنگوی به غیرنظامیان بیگناه، ناعادلانه ایالات متحده را سرزنش میکنند؟
  برای اطاعات بیشر در این مورد لطفا به این لینک مراجعه فرمائید:
  http://www.radiofarda.com/arch...

  قابل درک است که برخی به دلیل افتادن در تله پروپاگاندای ضد آمریکایی افراطگرایانی مانند طالبان و لشكرجهنگوی هر چیز ناخوشایندی در زندگی و اطراف خود را به ایالات متحده ربط داده و ایالات متحده را سرزنش میکنند. در عین حال، طالبان و لشكرجهنگوی برای توجیه اعمال مخرب و تروریستی خود ایالات متحده و جامعه جهانی را با مواردی که وجود خارجی ندارند مهتم میکنند.
  در حالیکه لشكرجهنگوی مسئولیت این حملات تروریستی را قبول کرده است، چرا برخی هنوز هم ترجیح میدهند ایالات متحده را متهم کنند؟
  دوستان گرامی،
  افراطگرایان و تروریست هایی مانند طالبان و گروهای وابسته به آنان جان انسان های زیادی را از آمریکا و افغانستان گرفته اند. ایالات متحده و افغانستان با گروه هایی مانند طالبان و گروه های وابسته به آن در حال جنگیدن هستند و این گروها ثابت کرده اند که حاضر هستند هر جنایتی بر علیه بشریت و انسان های بیگناه مرتکب شوند.
  طالبان که ادعا میکند از مسلمین دفاع میکند، به مساجد حمله کرده و مسلمانان بیگناه را در حین نماز در خانه خدا به قتل میرسانند. آیا این خود نشانی از دو رویی و دروغ گویی آنها نیست؟ ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در گفتگو با بی بی سی فارسی حملات طالبان به مساجد و قتل مسلمانان بی گناه را تائید کرد. برای اظلاعات بیشتر لطفا به این سایت مراجعه فرمائید:
  http://www.bbc.co.uk/persian/a...

  دوستان گرامی
  همانطوریکه میدانید اتهامات کذب وارد کردن به دیگران در همه ادیان، بخصوص دین مبین اسلام قدغن است. من مایل هستم از شما تقاضا کنم که مراتب احتیاط را به خرج داده و در تله پروپاگاندای ضد آمریکایی افراطگرایان نیافتید.

  با احترام
  محمد حیدری
  فرماندهی مرکزی ایالات متحده
  وبسایت فارسی ما http://www.centcom.mil/fa
  بلاگ فارسی ما https://centcomfarsi.wordpress.com/
  ‏سنتکام را در فیسبوک فارسی ما دنبال و سوال های خود را در آنجا مطرح کنید
  http://www.facebook.com/CENTCOMFarsi
  ‏یوتویوب فارسی ما را تماشا کنید http://www.youtube.com/user/CENTCOMFarsi
  عکس های دیدنی از ارتش ما http://www.flickr.com/photos/ccdet/

  آنلاین : http://www.facebook.com/CENTCOMFarsi

 • با عرض تسلیت و احنرام به مردم با فرهنگ و بزگوار افغانستان
  امیدوارم روزی افغانستان عزیز باآن همه تاریخ پر افتخار به چنان قدرتی تبدیل شود
  تا دیگر اجازه ندهد که این ضد وجدانها (پاکستان که ضد پیشرفت افغانستان است) به راحتی قاطی مردم با فرهنگ افغانستان شوندو خود را منفجر کند واینطور ما و شما بزگواران را داغدار کنند.مگر آن کودک خردسال چه گناهی داشت. کشورم ایران هم که انگار نه انگار به جای ابراز همدردی تازه مشکل هم برای افغانستان ...(زمستان پارسال)که خودتان بهتر میدانید درست میکند .به هر حال این حقیر را در غمتان شریک بدانید.ضمنا قصد توهین به کشور یا مردم پاکستان را نداشتم منظورم انتقاد از سیاست خصمانه ایست که دولتمردان پاکستان وگاهاً ایران در پیش گرفته اند.گویی خوابند و فکر نمیکنند که بالاخره روزی هم نوبت به افغانستان میرسد و باور دارم و امیدوارم که بزودی آن روز خواهد رسید.
  خدا همیشه نگهدارتان باشد
  چاکر شما اعزاز

 • دوستان گرامی

  درست است که در دوران اشغال افغانستان از طرف روسها، ایالات متحده نیز در کنار دیگر کشورها از مجاهدین افغان حمایت کرد. در هر صورت، پس از آنکه نیروهای روس مجبور به ترک افغانستان شدند، مجاهدین وارد یک جنگ داخلی ویرانگر شدند. با گذشت زمان، برخی از جنگجویانی که قبلا مبارزان آزادی بودند تغییر کرده و به تروریست تبدیل شدند و خوانندگان گرامی، اندکی از اینها نیز، طالبان نام گرفتند و افغانستان به حاشیه امنی برای تروریستهای چند ملیتی مانند القاعده تبدیل شد. آیا این اولین بار است که شما شاهد تغییر گروهها و مردم هستید؟ آیا همانند این را در دیگر کشورها شاهد نبوده ایم که سیاستمداران و گروهای سیاسی در گذر زمان عوض و معکوس آنچه که بودند شده اند؟ با وجود اینهمه حقیقت که در جلو چشمان شما در کشورتان در حال رخ دادن است، چرا به جای طالبان ایالات متحده را متهم میکنید؟ چرا ایالات متحده را که برای کشور شما فداکارهای بسیاری کرده است را متهم میکنید؟

  یکی از دوستان گفته بودند که ایالات متحده مردم را در خانه و مراسم عروسی و فاتحه با بمب کشته است. همین دیروز بود که طالبان به یک مسجدی در ولایت کنر در افغانستان حمله انتحاری کرده و شماری را کشته و مجروح کرد که بیشتر این قربانیان افراد ملکی و بی گناه بودند.
  http://www.bbc.co.uk/persian/a...

  فقط دوماه پیش بوده که طالبان به یک عروسی در ننگرهار در افغانستان آتش گشوده و شمار از زنان و کوکان بیگناه افغان را به قتل رسانید.
  http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15142874,00.html
  جنگی که در آن هیچ غیر نظامی صدمه ندیده باشد وجود نداشته است، بخصوص در افغانستان که طالبان از انسانها بعنوان سپر استفاده میکند. ولی ایالات متحده و ناتو اقدامات لازم و محکمی را برای به حداقل رساندن تلفات ملکی به کار بسته اند. گزارشها نشان میدهند که در نتیجه این اقدامات پیشیگرانه تلفاتی که ناتو مسبب آن بوده کاهش چشمگیری داشته ولی تلفات ملکی که طالبان مسبب آن بوده اند افزایش یافته است.

  با احترام
  محمد حیدری
  فرماندهی مرکزی ایالات متحده
  وبسایت فارسی ما http://www.centcom.mil/fa
  بلاگ فارسی ما https://centcomfarsi.wordpress.com/
  ‏سنتکام را در فیسبوک فارسی ما دنبال و سوال های خود را در آنجا مطرح کنید
  http://www.facebook.com/CENTCOMFarsi
  ‏یوتویوب فارسی ما را تماشا کنید http://www.youtube.com/user/CENTCOMFarsi
  عکس های دیدنی از ارتش ما http://www.flickr.com/photos/ccdet/

  آنلاین : http://www.facebook.com/CENTCOMFarsi

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس