صفحه نخست > عکس > کودک انتحاری که از سوی کرزی رها شده بود، با مواد انتحاری بازداشت شد!

کودک انتحاری که از سوی کرزی رها شده بود، با مواد انتحاری بازداشت شد!

تاکنون هزاران تن از تروریست های طالب بنا به وابستگی های قومی کرزی از زندان آزاد شده اند و پس از آزادی به صفوف طالبان بازگشته اند.
يكشنبه 12 فبروری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: نیروهای امنیتی از بازداشت پنج طالب پشتون به شمول دو کودک خبر دادند که یکی از آنان کودکی ست که چندی پیش از سوی کرزی رها شده بود. تاکنون هزاران تن از تروریست های طالب بنا به وابستگی های قومی کرزی از زندان آزاد شده اند و پس از آزادی به صفوف طالبان بازگشته اند. استفاده از کودکان توسط طالبان در جنگ، یکی از جنایت های آشکار این گروه می باشد. طالبان که از حمایت وسیع در جنوب و شرق افغانستان برخوردارند، مکاتب را به آتش کشیده، دانش آموزان را از رفتن به مکاتب منع کرده و در عوض به غیر انسانی ترین شیوه، برای انجام جنایت استفاده می کنند.

در چند دهه اخیر پشتون ها از امکانات خوب دولتی برای تحصیل در جامعه غرب برخوردار بوده اند، امتیازی که تاکنون برای غیر پشتون ها محدود و یا ممنوع بوده است. با وجود این متاسفانه بیشتر این تحصیل کردگان بجای آغاز یک جنبش روشنگری و بیداری در جامعه پشتون و ترویج مفاهیمی مانند دموکراسی و حقوق بشر از محیط خانواده تا جامعه بزرگتر، به طرفداران سرسخت طالبان و حاکمیت استبدادی قبیله تبدیل شده اند که آینده جامعه پشتون و به تبعت آن غیر پشتون ها را همچنان در مرز خطر نگه می دارد.

متاسفانه ذکر این واقعیت که طالبانیسم و پشتونیسم با هم پیوند عمیق دارد و همراه با مواد مخدر به هیولایی درنده در افغانستان تبدیل شده، برای بسیاری غیر قابل تحمل است و کوشش می کنند واقعیت را با برچسب هایی چون مخالفت با منافع ملی (منافع ملی که تاکنون هیچ شکل و شمایلش دیده نشده)، قوم گرایی و..نادیده بگیرند. تا زمانی که واقعیت را نپذیریم، هیچ قدمی برای حل مشکلات بر نخواهیم داشت.

برادران پشتون باید سد محکم تری علیه جنایتکاران طالب بسازند!

نیویورک تایمز بتازگی با توجه به نگرانی های سازمان های مختلف بويژه سازمان های حقوق بشری و امداد رسانی، از گسترش نا امنی در کشور، نقشه ای از مناطق ناامن تهیه کرده که نشان می دهد، مناطق پشتون نشین، از سایر مناطق بواسطه ی نفوذ جنایتکاران طالب، ناامن تر و خطرناک تر است. طالبان با استفاده از احساسات قومی پشتون ها در این مناطق نفوذ کرده و نا امنی را به مناطق غیر پشتون نشین گسترش می دهند.
دو شنبه 13 سپتامبر 2010, بوسيله ى کابل پرس

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • ری دم در دهان کثیف کرزی که عمدا افغا نستان را نا امن ساخته ومی سازد و انتحاری ازاد کرد که برای دومین بار دست گیر شده است . این دفعه باید اعدام گردددددددد.

  • پشتونها میبایست صف خود را از طالبان جدا کنند. در غیر اینصورت آنها به عنوان حامی طالبان حساب شده که از طالبان به عنوان ابزاری برای غلبه بر اقوام غیر پشتون استفاده میکنند.

 • هیچ چیز تهوع آورتر و نفرت انگیزتر از نام افغان برایم نیست.

 • فرق انسان وافغان
  چوآفرید خالق مرا نام گذاشت انسانم
  اشرف مخلوقات خواند مرا یزدانم
  ازچه روتو جاهل خلقت را افغانی کنی
  مگراینکه خالق دوموجود آفریده جانم
  افغان مگودیگرمراتوهین شود انسانیت
  که من فرزندآدم بندهِ خالق انسانم
  فرقها بسیار اندبین انسان وافغان
  یک دو سه فرقش شرح داده میتانم
  افغان زن ستیز فرهنگ ستز مکتب سوز
  انسان دانشور دانشمند نکته دانم
  افغان دهشت گر تروریست کله خر
  انسان مهربان باوجدان با ایمانم
  افغان لجوج و سرتنبه وکله شق
  انسان ساکت وآرام تیزهوش میدانم
  افغان قومگرا قدرت طلب خویشتن خوا
  انسان عضو هم دریک بدن یکسانم
  افغان خراب کار ویرانگر عقب مانده
  انسان تمدن ساز درهرکارجهانم
  افغان اموختن دانش را کفر گوید
  انسان "زگهواره تا گور" دانش خوانم
  اینست تفاوتهابین انسان و افغان
  پس بگو تو زکدامین موجودی جانم
  ماهمه انسانیم باگروه وقومهای مختلف
  پس زچه انکار داری ازوجود انسانم
  هرقوم را نمیشودکه گفت افغان شو
  چونکه افغان "پشتون" است اینرامیدانم
  حذف اقوام به معنای حذف انسانیت
  زدایرهِ این دهکدهِ کوچک کنی بی نشانم
  گفت خالق "خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ"
  گفت افغان آفرید مرازنور جاویدانم
  عرش لرزان ملایک درحیرت اندهردم
  از انتحار و انفجار این جاهلانم
  ترسم که روزی فروریزد آسمان
  پیش ازموقع قیامت آید برجهانم
  دخترنوزاد را زنده به گورافغان کرد
  که چرا پسرنزاید زن نادانم
  خشونت خشم انتقام وخونریزی
  افتخار هر افغان است میدانم
  همه درسر یک اندیشه دارندگرچه
  برخی خلقی وطالب برخی گلبدین خانم
  مخور فریب حرفهای چرب این غولان
  ای تو انسان والا ای فرزند خراسانم

  آنلاین : فرق انسان واوغان

 • كرزى قوم برستى و جنايت برستى ميكند.او بشتونوالى ميكند جنايت كار بشتون ولو هر قدر كه كشته باشد ساخته و بافته ازاد ميشود.قانون نيست و اكر هست براى قوم بشتون نيست و بالاى بشتونها تطبيق نميشود.ازين لحاظ اين قوم تماما در جنايت و خيانت تا كلو غرق است. هيرويين كوكنار,قاجاق,انتحارى و كشتار سنكسار ناحق,مزدورى به باكستان,مكتب سوز كتاب سوز,قران خور.اين قوم در سمت شمال بسيار خيانت كرده و هم از طرف دولت حمايه ميشد. جنرال داود كفته بود قراى بشتونها كه دران اى اس اى و طالب به فكر ارام بلان كشتار را ميسنجند,بما اجازه نيست كه عمليات كنيم. بنام وحدت ملى.اينست ان وحدت مزخرف ملى به اساس خيانت.

 • به شرف حامد کرزی لعنت این بی غیرت و وطن فروش همواره خیانت های اش برملا است و دیگر مداری گری هایش نیز جایی را نمی گیرد این خاین و سگ پاکستان

  • جان برادر.درجوامع ما هنگامیکه برکارکسی ایراد بگیرندویاهم دشنام بدهند یا زن وهمشیره ومادر اورا به باد دشنام میگیرند ویا هم او را به سگ وخرویاهم جانوردیگری مانند میسازند من از شما از تۀ دل خواهشمندم که به زنان هیچکس دشنام ندهید وکرزی را هم به سگ تشبیه نکنید چرا سگ اگریک بارنان شما را بخورد تادم مرگ نگهبان خانۀ شما میشود ولی این کرزی نامرد نمک میخورد وبه نمکدان می..ش..ا..ش..د فلهذا.این توهین بزرگیست به سگ بیچاره

 • برادران شما سگ ها را میزنید! صاحب سگ را بزنید، تا سگ های دیگر تربیه نکند.
  آخرین مرتبه هلیری کلنتن وزیر خارجه امریکا خود اعتراف کرد، که طالبان ساخته و زائیده امریکا اند.
  کرزی و دارودسته اش را کی بالای ما حاکم کرد؟
  از ده سال به اینطرف با میلیون ها دالر این حکومت فاسد را کی تقویه میکند؟
  چه تقلبات در انتخابات دوم که صورت نگرفت، برای اینکه کرزی دوباره رئیس جمهور شود.
  هزینه انتخابات را کی پرداخت ؟
  اگر از گذشته بگذریم، همین حالا کی برای طالب در قطر دفتر باز میکند؟
  کی برای فامیل هایشان صد میلیون دالر اختصاص میدهد؟
  کی قاتلان مردم افغانستان را از زندان گوانتانمو رها میکند؟
  کی میخواهد، که طالبان را بار دیگر در دولت افغانستان سهیم سازد؟
  جواب واضح ست: امریکا !!!
  نمیدانم چرا "چشم امریکائی" تان کور است؟

 • افغانستان از سابق هم از دست فاسیتهای پشاتین خیر نداشت و این مرض خونی و میراثی نادر غداری در خون پشاتین امروز مانده افغانستان جز تجزیه راه حل ندارد .

 • هلو هلو
  عبدالا اسمامه
  تو خیلی خوب جورنالست هستی افرین به تو
  چپ چپ سک نیست بلکه چل چل سک است
  نه که شما دریای کابل نباشید که از بدر رفت ها وکنار اب ها تشکیل شده مردار ترین دریای دنیا است .
  عکس خود را در زیر ماندی اگر مرد هستی بیا در میدان و چیزی بینویس تا شوی خط نویس

 • او کابل پریس خدا زده چرا حدیث را پاک کردی
  من چند دقیقه وقت خو درا ضایع کردم صفت های اوغان را تحریر نمودم تو او را پاک کردی کار خوب نکردی
  تو خوش نداری که ادم صفت های منفی اوغان را تحریر کند یک پاینت قرضدارم هستی کامران عزیز

 • دیدگاه پشتونیزم بر اساس ایدهء فاشیستی بنا شده و متاسفانه خود آنان هم از ملا و نکتایی وال بر این هم متفق القول هستند. دیدگاهی که میشود در حد و حدود صهیونیسم تفسیرش کرد. پشتونها تحصیل کرده زیاد دارند ولی جستن از روشنفکر آگاه و متعهد و منصف در بینشان بسان "به دنبال سوزن گشتن در گاهدانی" است. چهار ضلعی،1-جهل و خرافه2-،بژاد پرستی و تعصب کور 3-ترور و خشونت 4-و در نهایت مافیای مواد مخدر،چهار رکن شئونیزم قبیله است.

 • لعنت بر کرزی ،،، لعنت بر خاندان و قوم و ..... خرزی....
  هیچ دل این مرد پست به ملت نمیسوزد
  لعنت بر پشتون لعنت بر کرزی

 • سلام به همه
  افرین به دختر خوب سمبول شجاعت ومظهر ازادی را

  • درمورد انتحاری ها
   موضوع انتحار از دو جنبه باید بر رسی شود: یک،از نقطۀ نظر نژادی تا حال که در افغانستان دیده شده اکثریت بلا منازع انتحاری ها پشتون هستند و وقتی آنها بر حسب اتفاق زنده دستگیر می شوند از سوی سردمداران پشتون بشمول کرزی خان به نحوی از انحاء رها می شوند. دو، از نگاه عقیدتی و مذهبی ریشۀ انتحار یا بزعم اسلامیست ها شهادت و شهیدریشه در قرآن کتاب مقدس مسلمانان دارد. قر آن بوضاحت جایگاه بسیار رفیع ووالائی به شهید قایل است و به او وعدۀ بهشت با باغهای مصفا و دلپذیر جوی بار های آب روان ذلال، شیر، عسل ، خمر تخت های زمردین و زنان باکرۀ حورالعین یعنی بسیار زیبا، فراخ چشم و سفید پوست را ارایه میدارد، باکره های که پس از مقاربت جنسی یا سکس دوباره به حالت اولیه اش بر می گردد. امام محمد غزالی فقیه معروف وبنام قرن پنجم هجری تعداد باکره هارا که به هر شهید میرسد 72 تن دانسته است. چون این موضوع در قرآن ذکر است و قرآن هم بنا به عقیدۀ مسلمانان کلام خدا است ودر کلام خدا تغیر وتبدیل وارد نیست، فلهاذا انتحاریون هم آنرا واقعی تصور کرده و اغلباً داوطلبانه به این کار متوسل می شوند تا از نعمت های ابدی در بهشت بهره مند شوند. تا زمانی که این نگرش به فلسفۀ شهادت، عقیده و باور به نعمات فنا نا پذیر بهشتی در بین مسلمانان وجود داشته باشد تا آنهنگام دستگاه های انتحار سازی در ماورای مرز های افغانستان به تولید و تکثیر آن اقدام می ورزد. بناءً ریشۀ اصلی باید قطع گردد، و وقتی اصل قطع شد فرع خود بخود از بین میرود. با درود. احسان

  • موثر ترین راه برای مبارزه با تروريسم اسلامی:
   مسلمانان را از افکار مخرب و زهر آگين اسلام نجات داده و به آغوش انسانيت باز گرداند. بايستی با اسلام مبارزه ايديولژيکی شود و بعنوان دکترينی که توسط يک بيمار روانی و رييس گروهی راهزن ايجاد شده، بدور افکنده شود.
   برای پايان دادن به تروريسم اسلامی ما جزاين راه ديگری نداريم. تنها راه حل انسانی ابراز حقيقت است. بايد برای مسلمانان حقيقت را آشکار کرد و آنان را از پستان زهرآلود اسلام بازگرفت. دروغهای اسلام بايد افشا شوند. اسلام و تنها اسلام است که مشکل آفرين است و نه فقر و نه چيز ديگر. بايد علت را از بين برد و نه معلول. وقت آن است که روشنفکران مسلمان و ديگر روشنفکران به انکار جمعی خود پايان داده، حقيقت را پذيرفته و مشکل را ريشه ای حل کنند.. بر گرفته از سایت faithfreedom.org

  • م. مهر آسا
   اسلام ومفهوم آن در پیوند با تروریسم
   نزدیک به سه دهه است واژه ای تروریسم که در دهه های گذشته ویژۀ کمونیست ها و قبائی بود به قامت مار کسیست های رادیکال، تغییر مسیر ومکان داده و چونان گذشته های دور و سده های نخست هجری دوباره به دست پیروان دین اسلام افتاده وواژه ای ترور و تروریسم با صفت اسلامی در جهان نامدار شده است؛ به گونه ای که هر جای دنیا هراس و کشتاری رخ میدهد مسئو لان بی هیچ شبهه ای به دنبال سر نخ اسلام می گردند. شگفتا که این ترور های اسلامی همواره کور وبی هدف است و خودی ها و بی گناهان را نشانه می گیرد

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس