صفحه نخست > دیدگاه > ... تا انتقام گرفته باشند!

... تا انتقام گرفته باشند!

لمبه
سه شنبه 11 می 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

در کشور ما هیچ محاکمه مردمی وجود ندارد که دشمنان مردم و آنانی را که بر سرنوشت خانواده های فقیرشان جنایت می بارند، محاکمه و تیرباران نماید.

در این اواخر خبرهائی از جوزجان میرسد که پسران والی پوشالی و قومندان امنیه این ولایت از سوی دهقانان و چوپانان مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند.
گر چه نمی توان با پدیده تجاوز جنسی موافق بود، ولی در کشوری که دیگر هیچ محکمه ای برای توده های فقیر موجود نیست، این خود توده ها اند که باید به محاکمه جنایتکاران بپردازند. توده ها با این نوع حرکت نشان می دهند که محاکم پوشالی ها، ناتوئی ها و استعمارگران فقط بدرد خودشان و ایادی بیمقدار سیاسی و فرهنگی و حقوق بشری شان می خورند.
بر بنیاد خبرگزاری پژواک، یما (پسر والی جوزجان – هاشم زارع - عضو حزب جنایتکار دوستم) و حشمت (پسر قومندان امنیه – عبدالخلیل امین زاده – عضو باند ستمگر ربانی) دو دختر جوزجانی را به دشت لیلی این ولایت برده و بعد مورد تجاوز قرار می دهند.
وقتی دهقانان و چوپانان ستمدیده این ولایت، که زخم ستمگری های دوستم و ربانی را بر شانه های شان حمل می کنند و هر روز خنجر خونین دولت پوشالی را بر گرده های شان احساس می کنند، این دو دردانه جنایت را در حالت تجاوز بر دختران معصوم جوزجانی می بینند، به خشم آمده، با داس های داست داشته، لباس های این دو جوانک را پاره پاره کرده و بعد هر دوی این جنایت پیشه را مورد تجاوز قرار داده و برهنه و عریان آنانرا به سوی شهر لگدزده روان می کنند.
چنانچه گفته شد، نمی توان با پدیده زشت تجاوز جنسی موافق بود، ولی پرسش اینست که چرا دهقانان و چوپانان این ولایت آنقدر در شعله خشم ضد جنایتکاران حاکم می سوزند که بخاطر انتقام گیری حتی به تجاوز جنسی متوسل می شوند.
پاسخ واضح است: سه دهه است که توده های ستمدیده و زحمتکش کشور ما زیر بار جنایت و خیانت رژیم های نوکرپیشه و تنظیم های جانی شکنجه می شوند، میمرند و هست و بودشان را از دست می دهند. در کشور ما هیچ محاکمه مردمی وجود ندارد که دشمنان مردم و آنانی را که بر سرنوشت خانواده های فقیرشان جنایت می بارند، محاکمه و تیرباران نماید. این دهقانان سالها انتظار کشیده اند تا روزی محکمه مردمی به حساب تمام آن وحوش خلقی – پرچمی، جهادی و طالبی و پوشالی های امروز رسیدگی نماید که زندگی شان را حرام ساخته اند؛ ولی با درد و دریغ می بینند که نه محاکمه ای موجود است و نه هم عدالتخواهیی. این دهقانان بجای اینکه حرامزاده های این کشور را بپای دار ببیند، مصروف پروژه های خودبخشی دیده و آنانی را که روزی در حنجره صدای مردم داشتند، امروز برایشان از چکمه پوشانی عدالت تکدی می کنند که خود ستمگران ِ ستمگران هستند.

این دهقانان می بینند که بطور اوسط هر هفته دختر شان، خانم شان و خواهر شان مورد تجاوز قومندانان و پوشالی های حاکم تنظیمی قرار می گیرند ولی کسی به اشک های شان نمی رسد. این توده ها می بینند که درد شان حس نمی شود و کسی نیست که به گفته شاملو درد مشترک شان را فریاد کند، به عکس هرزه های مثل فرشته حضرتی بر سکوی دفاع از این جنایت پیشه ها، خود را بیمقدارانه به فروش می گذارد.

و بالاخره این قلب های زخمی باید تصمیم بگیرند. باید با داس های شان حمله ببرند و با دریغ و درد به عملی متوسل شوند، که ....

که درد شان احساس شود.

این خیل ستمدیده باید بالاخره شعله های خشم شان را به تندر تبدیل کنند و با دستان دهقانی شان لباس های دردانه های جنایت را پاره پاره کنند، تا...

تا انتقام گرفته باشند!

گالری عکس

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • لمبهء عزیز سلام!
  من که با وجود اختلافات فکری مضامین ومقالات خوبی ازشما تا الحال خوانده بودم هرگز تصورم نمیشد که تا این اندازه درقعر جهل وجهالت فرو روید وچنین مضمون مزخرف را بنویسید خداوند برای تان هدایت نصیب فرماید .

 • شخص جادرى بوش بنام لمبه نميدانم برايت جه بنويسم يعنى بست تر از تو تا هال ندديده ام.تو جه نوشته يي بهتر بود كه ...ميكردى. به كفته عطاخيل عزيز راستى كه بست و مزخرف هستى .از كدام توده ها تو مزخرف خرف ميزنى ...و ايا تجاوز جنسى جند نفر بست و بى حيثيت را بنام محكمه توده ها ياد ميكنى .قراريكه من ميدانم تو از همان شعله يي هاى احمق هستى كه روزانه بنجاه بار خشت را به سر خود ميزنند و راستى كه دركله تان مردارى و كثافت است.لعنت و نفرين به انسان بى فرهنك و كودن.

  • خانم لمبه،
   شما با این مطلب تان ثابت ساختید،به حیث یک خانم از جنوب در پهلوی این که به خاطر همجنس بازی مرد هایی آنجا اکثر شما عاجزه ها (به گفته استاد تان ملا سیستانی ) با انواع امراض روانی دست و پنجه نرم میکنید،ولی باز هم به خاطر گل روی قبیله این عمل زشت را چون منبع اش ولایت شماست سزای یک جنایت گفته بالای هموطنان بقبولانید،ولی مطمئین باشید چون همه میفهمند که همه چوپان ها از جنوب و شرق افغانستان است و سرچشمه این عمل حیوانی قهرشان نه بلکه اخلاق قبیلوی آن هاست.
   آمو

 • از تاریخی اسلام , منظور از شروع ترویج اسلام و شروع جنگهای اسلامی از اله تناسلی مرد همیشه منحیث اسلحه جنگی استفاده شده است و حتی در کشور های افریقایی در جنگهای مذهبی در این اواخر نیز از این راه و رسم اسلامی استفاده مینمایند به طور مثال توتسی و هتو در روندا در سالهای 1993 جنگ داخلی به کشتار تبدیل شد و اولین پسر تولید جنگ که در ان اله تناسلی منحیث اسلحه جنگی استفاده شده بود یکسال بعد از خاتمه جنگ تولد یافت . بهر صورت در قوانین اسلامی در قسمت ( قصاص ) خون برای خون امده است که مطابق این مسله دهقانان و چوپانان برای عدالت اسلامی از قانون قصاص استفاده نموده حکم عدالت اسلامی را با اغا زاده های حاکم های پوشالی و ناتویی عمل در امد نموده اند . این کار تا جایی درست است در حالیکه همه کشور و یا حد اقل محل بود و باش خلق الله دور از محل سکونت و عدالت قاضی القضات اسلام و داروغه شهر باشد و یا دارغه شهر خود فاسق ء بالله باشد . پس خلق الله برای باقی بودن عدالت اجتماعی دست به همچو ابتکار های میتواند بزنند , من از نقاط مذهبی این مشکل و عدالت ان اطلاع کافی ندارم ولی خوشنودی عوالناس در عمل در امد سزا و جزای ان شرط است ورنه مکروح میباشد .

  • khr khan
   to sd ha bar sabd krdi k aolad ihod asti nam pak islam kbir ra ba dhn go prt ngir hramzada jasos agr dr girm aftadi baz mn qanon islam ra brait nshan midhm......b

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس