در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > میلان در اندیشه پر کردن جای خالی رونالدو

میلان در اندیشه پر کردن جای خالی رونالدو

علی جواد دهقان
جمعه 22 فبروری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

اگر تا پیش از مصدومیت جدی ای که برای رونالدو اتفاق افتاده بود آنها به فکر استخدام مهاجم جدیدی نبودند ولی اکنون بنظر می رسد که باید به این مسئله بصورت جدی فکر کنند. اگرچه در حال حاضر میلان مهاجمانی همچون اینزاگی و جیلاردینو را در اختیار دارد که هر از گاهی نمایشهای خوبی از خود نشان می دهند ولی فکر کردن به یک مهاجم جدید باید برای آنها در اولویت باشد تا اینکه به دنبال یک دروازه بان جدید بگردند.

روسونری برای تقویت خط حمله خود در تابستان گذشته فعالیتهای زیادی کرد ولی در نهایت به موفقیت نرسید. آنها در تابستان سعی داشتند مهاجم کامرونی بارسلونا یعنی ساموئل اتوئو را در اختیار بگیرند که در این راه گالیانی و تیمش موفق نشد و سپس مصمم بودند که دیوید سوازوی هندوراسی را از کالیاری به سان سیرو بیاورند و از قضا سوازو به سان سیرو آمد ولی در جبهه مقابل روسونری یعنی برای آبی و سیاه پوشان شهر میلان به خدمت گرفته شد و اکنون نیز در فرم خوبی قرار دارد.

میلان اکنون و به احتمال زیاد یک لیست از آلترناتیوهای ممکن برای خط حمله اش در نظر گرفته است تا آنها را در خط حمله در صورت امکان در کنار پاتوی جوان قرار دهد. یکی از این آلترناتیوها می تواند لوکا تونی مهاجم ایتالیایی تیم بایرن مونیخ آلمان باشد اما مشکل در اینجاست که اجازه خروج از مونیخ به او داده نخواهد شد بخصوص بعد از نمایش های موفقیت آمیزی که تاکنون در بوندسلیگا از خود ارائه کرده است و قطعا میلانی ها باید افسوس آن زمانی را بخورند که تونی در ایتالیا فوتبال بازی می کرد و در دسترس تر از اکنون بود.

باشگاه میلان در ادامه جستجوهای خود قطعا به نام باشگاه چلسی هم رسیده است اما باید با اظهار تاسف برای چلسی اعلام کرد که بازیکن مدنظر میلانی ها شوچنکوی اوکراینی نخواهد بود. شوچنکو اگرچه برای روسونری یک اسطوره باقی خواهد ماند اما آنها نیز مطمئن هستند که آینده درخشانی در صورت بازگشت او به سان سیرو در انتظارشان نخواهد بود و شوا همچنان بمانند یک مهاجم ناموفق بر روی دستان آبراموویچ خواهد ماند. بنابراین با خط کشیدن بر روی نام شوچنکو به نام دیدیه دروگبای ساحل عاجی می رسیم.

دیدیه دروگبا کسی است که احتمال حضورش در میلان در فصل آینده بسیار زیاد است اما اگر کمی صبر را بر عجله ترجیح بدهیم به نام جذابتر دیگری هم می رسیم. یکی از درون خود کالچیو. این بازیکن آمائوری است یک برزیلی الاصل که در پالرمو بازی می کند، اگرچه گالیانی چندی پیش ادعاهای او را مبنی بر ارتباط روسونری برای در اختیار گرفتنش یک ترفند برای گرم کردن بازار خود دانسته بود ولی مطمئنا روسونری در صورت جذب او نسبت به خرید دروگبا منفعت بیشتری کسب خواهد کرد.

اما آمائوری چه مزیت هایی نسبت به دروگبا دارد؟ دروگبا اگرچه باتجربه تر است و در دوران اوج خود قرار دارد ولی در مورد آمائوری می توان گفت که آینده درخشانی در انتظارش خواهد بود. او به بازی در کالچیو عادت کرده است و به راحتی می تواند خود را با سیستم بازی روسونری تطبیق دهد. آمائوری می تواند جایگزین خوبی برای رونالدویی باشد که به سبب افزوده شدن به وزنش دیگر طراوت آنچنانی در بازی هایش مشاهده نمی شود. یک مزیت دیگر در مورد آمائوری این است که او یک برزیلی است و به خوبی می تواند با برزیلی های نامدار میلان ارتباط برقرار کند و به تفاهم خوبی در ارائه بازی های خوب در میلان برسند.

شاید اصلا فکر در اختیار گرفتن آمائوری از سوی آث میلان برای بسیاری یک قمار بزرگ باشد اما تا فصل آینده باید صبر کرد. فصلی که به احتمال زیاد آمائوری در تیمی بزرگ خواهد بود و شاید هم میلان.

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس