صفحه نخست > خبر و گزارش > طالبان راه های جاغوری، مالستان و ناهور ولایت غزنی را مسدود کردند

طالبان راه های جاغوری، مالستان و ناهور ولایت غزنی را مسدود کردند

خبرگزاری بخدی
جمعه 31 آگوست 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

گزارش ها از ولایت ناآرام ولایت غزنی حاکیست که طالبان راه های شماری از ولسوالی ها در غرب غزنی را مسدود کرده اند.

حمیدالله دانش نماینده مردم جاغوری در شورای ولایتی غزنی به خبرگزاری بخدی گفت: "طالبان از چهار روز بدین سو، راه ولسوالی های جاغوری، مالستان و ناهور ولایت غزنی را مسدود کرده و به کسی اجازه رفت و آمد را نمی دهند."

آقای دانش تایید کرد که به دلیل مسدود شدن راه ها قیمت مواد خوراکی به شدت در ولسوالی جاغوری افزایش یافته است.

دانش افزود که طالبان در پیوند با عملیات نظامی در ولسوالی اجرستان اقدام به مسدود کردن راه ولسوالی های غربی غزنی کردند.

در همین حال، روز گذشته، شماری از بزرگان قومی ولسوالی جاغوری در مورد باز شدن راه ها با طالبان گفتگو کرده اند که به گفته دانش این گفتگو ها بدون نتیجه پایان یافته است.

استدلال طالبان این است که ماموران پولیس در ولسوالی جاغوری در عملیات نظامی در ولسوالی اجرستان شرکت کردند.

طالبان باز شدن راه ها را مشروط به فراخواندن ماموران پولیس جاغوری از ولسوالی اجرستان خوانده اند.
حمیدالله دانش می گوید که این درخواست طالبان پذیرفتنی نیست زیرا به گفته او، پولیس نیروی دولتی است و در هر جایی که نیاز باشد از این نیرو کار گرفته می شود.

گفته می شود که در حال حاضر، مسافران برای رسیدن به جاغوری، مسیر طولانی را از ولسوالی های ناهور، جغتو و خوگیانی طی می کنند.

کم کاری مقام های محلی؟

در حال حاضر، عملیات نظامی در ولسوالی اجرستان جریان دارد و گزارش ها حاکیست که طالبان در این عملیات تلفات سنگینی را متحمل شده اند.

اجرستان از ولسوالی های دور افتاده و ناآرام غزنی است که گفته می شود، طالبان در این ولسوالی حضور گسترده دارند.

با این حال، حمیدالله دانش می گوید که مقام های محلی در غزنی علاقه ای برای باز کردن راه های مسدود شده ندارند.
دانش می گوید که قتل رییس شورای ولایتی غزنی ارتباط مستقیم با بسته شدن راه های ولسوالی های جنوبی غزنی دارد.

سید امیر شاه سادات رییس اداره امنیت ملی اما می گوید که در هفته آینده عملیات نظامی برای از بین بردن شورشیان در منطقه و بازگشایی راه های مسدود شده، اجرا خواهد شد.

آقای سادات به خبرگزرای بخدی گفت: "روز گذشته، شماری از وکلای مردم غزنی در ولسی جرگه و مقام های نظامی غزنی در وزارت امور داخله جلسه داشتند."

سادات می گوید که در این جلسه تصمیم گرفته شد تا در هفته آینده، ماموران نظامی برای برای بازشدن راه های مسدود شده، به منطقه اعزام شوند.

او افزود که طالبان توانایی مقابله با نیروهای دولتی را از دست داده و برای جبران شکست شان، قصد وارد کردن فشار به غیر نظامیان را دارند.

شماری از باشندگان ولسوالی جاغوری به خبرگزاری بخدی گفتند که به شدت نگران بالا رفتن قیمت مواد خوراکی و افزایش ناامنی ها در منطقه هستند.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • هزاره های بی عقل مسلح شوید و این وحشیها را تا کوههای سلیمان بدوانید. پشتون هر روز مسلحتر شده و شما ناله و زاری میکنید. دو روز دیگر باز وقت قتلعام شما میرسد.

 • خلیلی عوض مسلح کردن وایجاد گروپ های اربکی در مناطق مرکزی دست به ساختن شهرک وقبول مراجعین دولت که غرض طرح مشکلات اب سرک مکتب میایند بسنده میکند. زود باش مردم را بخاطر دفاع از منطقه وسرزمین شان از هرطریق ممکن مسلح کن در غیر ان بزودی شهرک تان ظبط و خودت مجبور کون لچ به خارج فرار نمایی.

 • بی غیرتی از خودمان است که اوغان هر کار خواست انجام می ده

 • اینده نزدیک. فهیم بینی چاق فراری شمالی خواهد شد و از صفر شروع وبرضد طالبان وعرب پاکستانی مجبور به جنگ خواهد شد با اختلاف وچند دسته گی در صفوف اش.کرزی کلاه قره قل را مانده سر لچ با نکتایی به غرب فراری میشود. خلیلی دست خالی به ایران فرار خواهد کرد.دوستم محقق در کوه های شمال با چند میل کلا شینکوف دست خالی به جنگ گریز با عرب ها طالبان و پاکستانی ها مشغول خواهد بود.طالبان تمام زن ها را خانه نشین انتن های کوه تلویزون را خراب و صدای شریعت تنها رسانه ای کابل خواهد بود.پاکستان فقط سفارت پاکستان را در کابل خواهد داشت و طور مصلحت به تلافی کمک های ایرا ن به طالبان موقتا سفارت ایران باز خواهد بود.سنگسار زنان دست بریدن ها بزور ریش ماندن و بزور شلاق مردم را اقرار کردن به گناه نا کرده گی شروع و دوام خواهد یافت . جنرالان ریشدار و لنگی سیاه پاکستانی به حیث فرمانده مشاور و قوماندان در ه پسکوچه کابل یافت خواهد .عرب ها چیچن ها پنجابی کشمیری ها در خانه های افراد دولت کرزی لمیده و پشت دختر های ۱۴ و۱۵ ساله غرض خوشگذرانی و عروسی خانه های مردم کابل را دقلباب خواهد کرد.

 • هزاره ها نمیتوانند که بجنگند، زیرا آنهای که جنگیدن بلد بودند دیگر خسته شده اند و جوانک های تازه از ایران رسیده که صرف در سایت ها و رسانه ها دشنام بلد هستند، نمیتوانند که دو روز را در زیر دود و آتش جنگ و در حالت بی خوابی سپری نمایند. اما این طالبان در طول جندین سال متوالی در زیر هرگونه فشار و تهدید قوای خارجی رزمیدند. به گمان آن عده که خوش بودند قوم پشتون در زیر چکمه های امریکایی ها لگدمال شوند، اما برخلاف آبدیده تر شدند. هیچ قدرت زمینی نمیتواند آنها را تا کوه سلیمان به عقب ببرد. این را تاریخ ثابت ساخته است. پس تا دیر نشده سخنان ریش سفیدان تانررا قبول کنید از راه تفاهم با اقوام دیگر جلو بیاید.
  موضوع دیگر: اینکه شما هزاره ها همواره از کرزی بد می برید پس چرا بنا به درخواست محقق تان به کرزی رای دادید ؟ بنا به گفته یک نفر که از امریکا نوشته بود: هزاره ها خشتک کنده به کرزی رای دادند اما خایه هم نصیب شان نشد. هیچ وقت چیزی نصیب تان نخواهد شد.

  • پختون اگر به قدرت امد با وطنفروشی، زور خارجی ، جاسوسی و خایه مالی برای خارجی بود. اگر که رفتار انسانی با پختون کنی شیر میشود . وقتیکه جواب سلاحش را با سلاح بدهی موش مرده میشود و فقط زور خارجی به فریادش میرسد. سه صد سال پشتون در اجاره پنجابی و عربهای وهابی بوده.

 • کسی که به هزاره بیعقل گفته بیان گری بیعقلی خودش و همفکرانش است کل اقوام در افغانستان مثل مردم هزاره صلح دوست و دانش دوست باشد افغانستان مشکل ندارد اما شما کودنها خوب میدانید که هزاره در هزارستان محاصره هستند و یک پای لوچ اوغان هم اگر راه مسافر هزاره را بگیرد مسافر چی میتواند بکند مسلما که هیچ . دراین که خلیلی خسی شده ام هیج جای شک و تردید ی نیست طی این ده سال این یکعده اخته شدگان هزاره میچسپد به دامان کرزی نمیدانم که کرزی هم به این ها و خواست اینها یک دانه توت هم ارزش نداده و نمیدهد ازین ها باید گلایه و شکایه کرد اما مردم مسافر هزاره از هزارستان مقصر نیست و این شان مردانگی طالب هم نیست که راه را ببندد مرد واری با خود دولت بجنگد که توانش را ندارد پس مردم ملکی چرا غرامت بدهد

 • Ariaاز غف غف سگ دریا مردار نمیشود از غو غو شما هیچ چیز تغیر نمیخورد هزاره ها از حق خود استفاده کرده به کرزی رای دادند وبه کرزی کدام ضرورت دیگر هم ندارد. که وقت کرزی هم تیر شده وکم مانده. نصیب هزاره اگر چیزی نشده نصب تو Aria همان خایه که شده به دهن ات محکم بگیر که از دهن ات نیفتد. تاریخ ثابت کرده که قیام دست خالی هزاره ها بود که باعث شورش عمومی مردم علیه حکومت کمونیستی شد ودر وقت عبدالرحمان عبدالرحمان بنام جنگ مذهبی تمام ملیت ها وتمامی مردم انطرف واینطرف دیورند را علیه هزاره ها بسیج کرد باز هم هزاره ها مردانه علیه ظالمان هشت سال ایستاده گی کرد.حالا هم اگر ضرورت بیافتد هزاره مردانه علیه ظلم قیام وایستاده گی خواهد کرد. بهAria خایه دوست که حق اش خایه رسیده ودر دهن اش دایم خایه است

 • قابل توجه ی هزاره ها!
  این ها که به نام هزاره به خود هزاره ها و پشتون ها دشنام می دهند هزاره نیستن.
  و اینها که به نام پشتون به هزاره ها توهین می کنند پشتون نیستن.
  قابل توجه ی پشتون ها!
  اینها که به نام هزاره به پشتون ها دشنام می دهند هزاره نسیتن.
  اینها باند فاسد مسعود جنایتکار هستن. پس همه هوشیار باشین و به یکدیگر دشنام ندهید.

 • مهاجر هزاره جان . من هزاره هستم و هزاره باقی خواهم ماند و هزاره بودنم هم افتخاری من است . چی لزومی دارد که به دیگران بد و بیراه بیگم . ادم وقتکه قوم ستیزی را نقد کرد شما لطفا نظریات همه را بخوانید و همه را به یک چوب نرانید . ممکن بعض کسا غرض الود تحت نام هزاره به پشتون بد بگوید و توهین کند اما بد گفتن به طالب اوغان بد گفتن به همه اوغانا نیست .طالب بد است هم برای اوغان و هم برای مردم وطن و هم برای کل بشریت . بد را باید بد گفت !!

  • جناب هزارستان!
   همه می دانند که طالب پشتون هست پس چی لزوم دراد که کلمه تحقیر آمیز "اوغان" را به آن اضافه کنی؟ لطفا به عنوان یک هزاره که سرنوشت هزاره ها برایت مهم هست به آینده ی هزاره بنگر و توهین به یک قوم نکن. من هم وقتی اینجا برعلیه باند جنایتکار مسعود چیزی نوشته می کنم نام قوم تاجیک را ذکر نمی کنم.

 • ببنید دوست عزیز . اگر کلمه اوغان توهین تلقی میشود دیگر بخی وا ویلا است . اوغان یا افغان . باهم مساوی است . من باب مثال . افتابه با افتاوه . آب با آو مساوی است کمی تامل داشته باش عزیز دل . کلمه اوغان هر گز توهین نییست و...

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس