کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > بوکس > محمد علی کلی در آیینه تصویر

محمد علی کلی در آیینه تصویر

سه شنبه 11 مارس 2008, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

محمد علی وقتی که در دوران اوج خود قرار داشت سوژه نابی برای عکاسان بیشماری به حساب می آمد.
اما از میان این عکاسان فراوان معدودی بودند که به علی نزدیک بودند و یکی از آنها سونیا کاچیان می باشد. کاچیان عکسهایی را که از محمد علی چه در داخل رینگ و چه در بیرون آن گرفته است در نمایشگاهی در شهر لندن به نمایش می گذارد که قرار است از 14 مارس تا 11 ماه می برگزار شود.

اولین بار سونیا در حالیکه با خواهرش در شهر نیویورک پرسه می زنند بطور اتفاقی علی را می بینند و تصمیم می گیرد که به دنبال علی راه بیفتند.
از آن پس است که علی و کاچیان با هم روابط دوستانه ای پیدا می کنند و سونیا از این روابط نهایت استفاده را می برد و لحظات نابی را از زندگی این ستاره بی نظیر تمام دوران ورزش جهان را به تصویر می کشد.
در این عکس سونیا از فرصت استفاده کرده است و در حالیکه علی در هواپیمای خط هوایی آمریکا مسافرت می کند و خوابیده است او را شکار می کند.

در ماه اکتبر 1974 علی با شکست دادن جورج فورمن در مسابقه معروف غرش در جنگل در کشور زئیر می تواند به سلطان بی همتای رینگ تبدیل شود.
کاچیان از آن روزها می گوید: در اینجا او با بوندینی سرود کوتاه و معروف شناور همچون یک پروانه، گزنده همچون یک زنبور را می خواند. دستان شما نمی تواند ضربه بزند به آنچه که چشمان شما نمی تواند ببینید! غرش، مرد جوان، غرش!

نبرد غرش در جنگل اعتبار علی را افزونی بخشید. والدین او در تمام مدت در کنار علی بودند. در این عکس پدر و مادر علی دیده می شوند.
سونیا درباره این عکس می گوید: در حالیکه او هرگز فرصت کافی برای ابراز محبت مادر نداشت روابط قهرمان با پدرش (در این عکس) کاملا سرد دیده می شود. هر دو لباسی بافته شده در زئیر را بر تن دارند.

رویارویی علی با فورمن سبب توجهات زیادی در کشور زئیر شده است و در این عکس به خوبی مشهود است.
کاچیان می گوید: علی هر روز صحبت برای 45 دقیقه به سختی می دوید. در ساعت 5:30 یک کامیون مملو از کارگران رد می شدند و هنگامی که آنها علی را دیدند با شور و شوق زیادی احساسات خود را منتقل کردند. علی هرگز عکاسان را از خود دور نکرد و خود را همیشه در دسترس قرار می داد.

علی در این عکس بر خلاف همیشه آن آدم پر هیجان نیست.
در این عکس که به تاریخ آگوست 1974 در پنسیلوانیا گرفته شده است و او در حالیکه چندان سر حال نیست بر روی یک کنده درخت نشده است.
کاچیان می گوید که بوندینی یکی از همراهان علی اخیرا به او گفته بود که علی در این ایام به افسردگی دچار شده بود و حتی به خودکشی نیز فکر می کرده است. با این وجود بوکسور نامدار همیشه این مسائل را رد کرده است.

همانطور که پیشتر گفته شد علی جواب رد به عکاسان نمی دهد و در این عکس در همان محوطه محل تمرینش در دیر لیک پنسیلوانیا در حالی که بر روی اسب نشسته است به تصویر کشیده شده است.
سونیا می گوید: او همیشه اسبها را دوست داشتد و چند تایی را در کمپ داشت.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


38 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > بوکس > محمد علی کلی در آیینه تصویر

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.