کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > دختری از کابل

دختری از کابل

شنبه 28 ژوئيه 2012, بوسيله‌ى Noorjahan Akbar

چند روز قبل این دخترک متفکر را در ده بوری دیدم که با سنگچل بازی می کرد. از موتر پیاده شدم و عکسش را گرفتم. مدتی بعد وقتی به عکسش نگاه می کردم، حس کردم که می خواهم از زبانش چیزی بنویسم.

تو مسوول است که زحمت بکشی و دنیا را جای بهتری برای ما بسازی. در همین کودکی، من مادرم را دیدم که شبانه لت و کوب می شود. من دخترِ چهارده ساله همسایه ما را دیدم که از ترس عروسی و نرفتن به مکتب گریه می کرد. من برادرانم را دیدم که غذای بیشتر، کتاب های بهتر، بایسکل های زیبا و آزادی رفتن به بیرون و بازی کردن را به دست آوردند و خواهرم را دیدم که به خاطر آزار و اذیت در راه مکتب گریه می کرد. این جهان برای پرورش من جای خوبی نیست و تو مسوول این استی که آنرا تغییر بدهی. تو مسوول استی که برای حقوق من و خودت مبارزه کنی. شرم است اگر من در همان وضعیتی بزرگ شوم که مادرم بزرگ شده بود. شرم است اگر دخترِ من هم مرا در زیر لت و کوب ببیند. شرم است اگر دختر من هم در دامان من از آزار دیدن در سرک ها گریه کند. هیچ کسِ دیگر به داد ما نمی رسد. هیچ کس دیگر وقت این را ندارد که به من توجه کند. هیچ کس دیگر توانایی و جرات این را ندارد که از من و تو دفاع کند. تو باید این کار را کنی. تو باید برای آیندهء من و زندگی و حق خودت مبارزه کنی.

پنجم ماه رمضان، کابل، افغانستان


دسته‌بندی شده در: یادداشت ها


آنلاين بنگريد : http://noorjahanakbar.wordpress.com...

كارنامه

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


54 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > دختری از کابل

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.