صفحه نخست > عکس > عکس روز > لوحه ی سفارت بريتانيا در کابل

لوحه ی سفارت بريتانيا در کابل

آيا اين لوحه يادآور استعمار نيست؟
دوشنبه 17 مارچ 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • از فردی پرسیدند که خرس چوچه میدهد یا تخم میگذارد؟ در پاسخ گفت: "از این خبیث هیچ شکی نیست! شاید هم چوچه دهد و هم تخم بگذارد..."

  آقای میرهزار گمشکو! چی سر ما را به درد میآورید؟ خودم بار ها این لوحه را در وزیر اکبر خان شریف خواندم و تبسمی بر لبانم نقش بست که گویای هزاران راز بود...

 • من براستی نفهمیدم که چرا این لوحه یادآور استعمار می باشد؟ سفارت کبرا؟ برطانیه؟ یااینکه این لوح از همان دورانای قدیم مانده؟

  لطف نموده کسی توضیح دهد.

 • ميرهزار گرامی!

  من کمی هفته فهم هستم. عقلم قدنداد که دراين لوحه چی رازی نهفته است؟؟؟

  کابلی

 • نویسنده محترم (لوحۀ سفارت بریتانیا در کابل)

  نخست احترامات خویش را بخدمت شما و خوانندگان محترم تقدیم میکنم. از شما بسیار تشکر میکنم که دیدگاه خود را در مورد لوحه سفارت بریتانیا در کابل، مطرح نموده اید.
  من هم قبول دارم که یکی از اهداف بریتانیای کبیر استعمار کشورهای ضعیف است، اما این لوحه گویای این مسئله نخواهد بود. چرا که من با لوحه مشابه با این در تهران هم مواجه شدم و آن سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان است. بنابراین پس ما باید با دیدن این لوحه فکر کنیم که جمهوری اسلامی افغانستان هم قصد استعمار و جهان گشائی دارد؟ در ضمن شما خودتان قضاوت کنید که چه کسی و چه چیزی باعث میشود که این کشورهای به اصطلاح استعمارگر وارد افغانستان و ممالک دیگر میشوند؟ تردیدی نداشته باشید که این خود ما افغانستانیها بودیم که روسیه و انگلیس و بقیه را دعوت نمودیم! اما چگونه؟ در واقع خودمان این زمینه را برای ممالک دیگر مساعد نمودیم تا به افغانستان تشریف بیاورند! اگر همسایه شما بطور مداوم و مکرر، با هم جنگ و جدال کنند و باعث شوند تا شما هم در خانه تان آرامش و آسایش نداشته باشید، چه خواهید کرد؟ حتما یا خودتان شخصا وارد عمل خواهید شد و یا پولیس را در جریان قرار خواهید داد. شما از ترس اینکه مبادا این ناراحتی همسایه تان، به خانه شما هم کشیده شود و یا اینکه باعث از بین رفتن یکی از اعضای فامیل همسایه تان شود، مجبور هستید یا خودتان وارد خانه همسایه شوید و یا پولیس را در جریان قرار دهید تا قتلی صورت نگیرد. شما خودتان در جریان هستید که کشور افغانستان مهد تروریست و شرارت شده بود. اکثر تروریستها و دشمنان انسانیت در افغانستان جمع شده بودند و آموزشهای لازم را می دیدند تا در کشورهای غیر مسلمان، به کشتن انسانهای بیگناه (مردم غیر نطامی و اطفال) بپردازند. بطور مثال حملاتی که در لندن صورت گرفت (حمله انتحاری در ملی بس و ایستگاه قطار)! من نمیخواهم که دخالتهای ممالک دیگر را در افغانستان توجیه کنم، اما حقیقت را نباید انکار کرد. من و شما با توجه به مثالهایی که ذکر نمودم، اگر جای این ممالک بودیم و مورد حمله جنایتکاران ضد بشریت قرار میگرفتیم، چه میکردیم؟ قضاوت را به شما عزیزان میسپارم. متاسفانه هم اکنون هم تعداد زیادی از این جنایتکاران هنوز در افغانستان باقی ماندند. پس این خودمان هستیم که با جنگ و ستیز و برادرکشی و پیروی از یک مشت اشخاص سودجو که از دین و عقیده مردم بی سواد ما استفاده میکنند، در حقیقت بهانه ای بدست ممالک استمارگر میدهیم تا آسوده و راحت وارد افغانستان شوند.
  با احترام و تشکر از شما عزیزان

 • this site is giong to dai soon, there is nothing here, a part from some cheap texts,

  • Rastash, dar enja ke dega cheze beraye khondan na monda, all repeated contentcs, and fanatics.

   This site must die, becuase the penalty for weakness is to die as Iqbal as Iqbal says:
   هی جرم ضعیفی کی سزا مرگ مفاجات

   Ma umaid fanaye har che zoodtare een site-e- pazhmurda.

  • I think this is the best site through Afghanistan, bcause this site is brodcosting realities of our societies

 • az mohaqiq nasab che khabar
  salam, mr. mirhazar
  agar az irani ha nametarsi yak campain baraye rahaye oshan ham bekonin!!

 • الحمدلله والصلواه والسلام علی رسول الله وبعد.
  اسلام و علیکم هموطنان عزیزو ارجمند انگلیس ها خود را بمثابه با تجربه ترین مردم جهان در رابطه به دانستن رمز و راز رشته شیطانیت و منافقیت جهت استفاده از تخنیک و تکتیک های استعماری واستثماری در جهان دانسته چنانچه شیطان بچه سلطنتی که حماسه دروغین جنگی رادر داخل خاک ما بنام خود زد خلاف اصول و مقررات خانواده اش سر واسرار را که نباید افشا میکرد افشا کرده و طعنه امیز بوش جنون زده را دعوت به اموختن تجربه از خانوده اش نمود بناها اینها بدین اساس بمانند گاو های پیر استند که همیشه کنجاره خواب میبینند و هیچگاه وهیچوقت خواب های امپراتور خواهی استعماری وسوز ودرد اتش انتقام جوئی از ناکامی ها و به خاک و خون کشیدن قوای اشغالگر رسوا و فاسد شان بدست مردمان دلیر وشجاع مارا فراموش نمیکنند بناهاروی همین دو دلیل باید از این خلق حیوان صفت و سفاک منتظر بسا دسایس و توطعه های وحشیانه و خصمانه از دسیسه ننگین طالب سازی گرفته تا توطعه شرم اور دولت سازی اقای کرزی علیه جان مال ناموس عزت خاک ووطن عزیز ما بود. امابا تاسف که بعضی از اجیران این قوم اعمال و کارنامه های سیاه این هیولا های قرن بیست را تحت نام و عنوان مشروعیت دفاع از خاک وارزشهای وطن شان سفید جلوه داده وهمه این بیداد گریها و تجاوزات علنی و اشکارااین تجاوز گران را نادیده گرفته و درست مانند کشتار خلقهای بیچاره فلسطینیان بدست قاتلین ظالم یهودی تحت نام مشروعیت حق مسلم دفاع از خاک اسرائیل یک امر جایز و مجاز پنداشته و بدون انکه توجه به این مطلب بیشرمانه و بی احیاهانه انگلیسها در رابطه به عدم همکاری وراپور دهی درمورد جا مکان ارتباطات ریشه و اصل منبع تروریستها به اورگان پولیس مشترک اروپا کرده باشد که حتی از این بابت دوستان اروپاهی شان اینها را خود متهم به جرم و ساخت بافت و همدست با گروه های تروریستی دانسته و موردانتقاد قرار دادند وسلام سلطانمحمد از هالند

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس