در همین بخش

صفحه نخست > کارتون > طنز روز > فرمان دعا خوانی فاروق وردک برای ملاله

فرمان دعا خوانی فاروق وردک برای ملاله

محـــــترم فـــــاروق وردک برای صحـــــت یابی مـــــلالـــــه فـــــرمـــــان دعـــــاخـــــوانی در مکـــــاتب افغـــــانســـــتان صـــــادر کـــــرد
شمس الحق حقانی
پنج شنبه 18 اكتبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

توجه شما را به سخنرانی محترم فاروق وردک که در جمع شاگردان مکاتب کابل به مناسبت مجلس دعا خوانی برای ملاله یوسفزی دایر شده بود جلب می کنیم !

شاگردان عزیز مکاتب و نونهالان فردای با شکوه امارت اسلامی افغانستان سلام !

شاید اکثر شما از طریق مطبوعات از حمله وحشیانه طالبان پاکستانی بالای ملاله دختر چارده ساله کشور دوست و برادر مان پاکستان اطلاع داشته باشید و بدانید که این جانوران انسان نما و لکه های ننگ بر دامان بشریت حتی بر طفل چارده ساله هم رحم نمیکنند.

رحم و عاطفه انسانی کلمات اند که اصلاً در قاموس طالبان پاکستانی وجود ندارد چون آنها بیشتر زندگی را در کوه و کمر و دشت و بیابان و بدور از جوامع انسانی سپری کرده اند وبجز چور و چپاول و قتل و کشتار چیزی دیگری از زندگی را نمی شناسند.

پس خدا را شکر گذار باشید که شما با چنین جناوران انسان نما سر و کار ندارید و به فضل الهی طالبان افغانی بجای زندگی در کوه و بیابان در پارلمان و وزارتخانه های کشور و حتی در ارگ ریاست جمهوری اقامت گزین بوده و چنان مقام
و منزلت عالی را در جامعه دارا می باشند که رئیس جمهور کشور ایشان را به القاب محترمانه و پر از محبت
" برادران ناراض " یاد کرده و با دعوت های پیاپی از ایشان همیش خاطر شان را گرامی میدارد.

اما از آنجایکه طالب طالب است و گاه و ناگه بنا بر اقتضای فطرت طالبی اش هوس یگان حمله انتحاری و یا انفجاری بر سرش می زند حکومت افغانستان برای چنین غرایز طبیعی طالبی تفاهم نشان داده و والی غزنی رسماً اجازه فیر دو راکت را بالای شهر غزنی به طلاب کرام میدهد.

حتی آنهای که در ارضای غریزه طالبی کمی اضافه روی کرده و باعث قتل و کشتار مردم بیگناه میگردند مورد مروت و مدارای حکومت قرار گرفته و بعد از چند ماه صرف قابلی و کباب چوپان در زندان پلچرخی بالاخره از بند رها شده و به جبران ایام محبوسیت به دریافت بورس های تحصیلی برای ترکیه ، کشور های عربی و اروپا نایل میگردند.

کشور های غربی و امریکا هم بعد از ده سال پیمودن راه ترکستان بالاخره به خطای شان پی برده و مانند کرزی طالبان را بجای تروریست و قاتل بنام های محترمانه " مخالفین مسلح دولت " یاد کرده و نام سران شان را از لست سیاه شوری امنیت سازمان ملل بیرون کرده و در لست سفید جیره خوران امریکا قرار دادند.

دیری نخواهد گذشت که به یاری خدا و آی اس آی پاکستان مخالفین مسلح دولت به موافقین مسلح دولت تبدیل شده و زمام امور کشور بدست خواهند گرفت و شما نور چشمان وشاگران عزیز کف و کالر مکتب را با دستار و چلتار مدرسه دینی تعویض کرده و بجای جیولوژی و بیولوژی به خواندن " ضرب زیداً و قتل عمراً " اکتفا خواهید کرد.

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

واژه های کلیدی

پيام‌ها

  • تشکر از طنز عالی تان آقای حقانی!
    چون تمام حقیقت ها را بیان میکنید، خنده در گلویم خشک میشود.

    • نادر خان , تو طنز را مانند فکاهی خواندی و خنده کردی اما مفهومش را درک نتوانستی , که تأیید کرده یی زیرا حقایق در مورد حکومت مطلق العنانی قوم شریف نجیب و صلح خواه صلح دوست اوغانی , بالای طبعیت تو بسیار بد میخورد

جستجو در کابل پرس