کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > عکس روز > کارگاه عکاسی در کابل با حضور عکاس با سابقه نیویورک تایمز

کارگاه عکاسی در کابل با حضور عکاس با سابقه نیویورک تایمز

پنج شنبه 18 اكتبر 2012, بوسيله‌ى به روایت عکس و تصویر

کابل پرس: کابل پرس: عکس و عکاسی برای بیشتر صاحبان رسانه در افغانستان از اهمیت درجه دو برخوردار است. علت اصلی این مساله غیر مسلکی بودن بسیاری از رسانه هاست. بیشتر عکس های نشر شده در رسانه های افغانستان عکس هایی ست که عکاسان بین المللی گرفته اند و از طریق رسانه های بین المللی و خبرگزاری ها به نشر رسیده است. با راه اندازی موسسه ی چشم سوم در کابل توسط عکاسان افغانستانی تا حدودی این کمبود جبران شد اما هنوز رسانه های زیادی، عکس را عنصری درجه دو در رسانه می دانند.

با این حال یک کارگاه عکاسی با حضور Jan Grarup و با میزبانی موسسه ی عکاسی چشم سوم در شهر کابل برگزار شد. در این کارگاه عکاسی چند عکاس افغانستانی با فنون عکاسی حرفه ای از دید Jan Grarup آشنا شدند. Jan Grarup یک عکاس دانمارکی ست که برای نیویورک تایمز کار می کند. او به دلیل حضور در مناطق جنگی برای کار عکاسی، به عکاس صحنه های جنگ و خشونت معروف شده است. او تاکنون حدود 20 جایزه بین المللی را با کار عکاسی خود بدست آورده است.

کارگاه عکاسی که در شهر کابل با حضور این عکاس معروف برگزار شد، از طرف نهاد دانمارکی تجارت و فرهنگ و موسسه ی عکس چشم سوم برگزار شد. چشم سوم یک نهاد داخلی ست که چند سال پیش توسط عکاس حرفه ای افغانستان نجیب الله مسافر تاسیس شده است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


63 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > عکس روز > کارگاه عکاسی در کابل با حضور عکاس با سابقه نیویورک تایمز

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.