صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > میانمار نا آرام، مسلمانان آرام!

میانمار نا آرام، مسلمانان آرام!

hydari44
يكشنبه 4 نوامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

ماه رمضان امسال، دربیشتر کشور‌های مسلمان مخصوصآ ایران، بابت حوادث پیش آمده در کشور میانمار وکشته وآوار شدن تعداد زیادی از مسلمانان مهاجر در آن کشور، سرو صدای زیادی ایجاد شده بود.

در آن زمان از رسانه‌های عمومی گرفته تا مراجع تقلید وافراد کوچه وخیابان در باره‌ای مردم مسلمان میانمار حرف می‌زدند وتحلیل وتفسیر ارائه می‌کردند. موضوع جالب اینکه قاطبه‌ای مردم ایران، نظریه صداوسیما که می‌گفت کشور‌های غربی در چنین حوادثی نقش دارند ومیخواهند ریشه مسلمانان در کشور میانمار خشک بشود را تائید می‌کردند. دلیل این اتهام هم این بود که می‌گفتند چرا کشور‌های غربی که مدعی حمایت از بشر یت هستند، ساکت نشسته وهیچ نمی‌گویند. بعضی‌ها که اسلام دوست بودند، به کشور‌های غربی توصیه می‌کردند تا با لشکر کشی به میانمار یک حالی از دولت بودایی این کشور بگیرند وعده دیگر هم دست به دامان القاعده شده آنهارا به پیر وپیشوایشان قسم می‌دادند که به جای افغانستان به میانمار بروند. این وضعیت در عید فطر به اوج خود رسید ودر روز عید فطر، درکنار صندوق‌های جمع آوری فطریه، یک صندوق مخصوص مردم مسلمان میانمار هم گذاشته بودند تا مسلمانان کمک مالی بکنند.

بارد شدن ماه مبارک رمضان، وخوردن وآشامیدن دوباره مسلمانان ومتعاقب آن پرچربی شدن معده وروده‌ها، مردم مسلمان میانمار هم در لا بلای این چربی‌ها گم وبه کلی از ذهن هامحو شدند.

اما؛ بعد از گذشت کمتر از دوماه، حالا وضعیت مردم میانمار در صدر خبر‌ها وتحلیل‌های رسانه‌های فارسی غربی قرارگرفته است.

پ. ن: وضعیت مسلمانان میانمار اگر تا ماه رمضان سال دیگه بهبود نیابد، بدون شک سوژه‌ای خوبی برای شکم‌های گرسنه وروزه دار مسلمانان خواهدبود.


آنلاين بنگريد : http://hydari44.blogfa.com/post-850.aspx

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس