صفحه نخست > عکس > عکس روز > نادر غدار

نادر غدار

یک پوستر
بشیر بختیاری
چهار شنبه 7 نوامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • عبدالخالق یک جواب بود,فقط یک جواب ,امایک جواب به بزرگی یک تاریخ ,به زیبایی یک شهکار,به شهامت یک رستم,به صداقت یک مادر,به بی الایشی یک عشق ,به خاموشی صبح دامنه یک دشت,به غوغاگری یک طوفان کران ناپیدا.
  میشودکه خالق ها داشته باشیم این آرشهای کمانگیرخودمانرا؟

 • 3 = تداوم بی وقفه و مستدام استبداد سه صد ساله در یک کشوری همانند افغانستان،« یعنی محدوده جغرافیا یی " ایران تاریخی و باستان، و یا خراسان بزرگ » با آن همه پشتوانه قدرت مند، و افتخارات بزرگ تاریخی، و غنا فرهنگی؛ کار ساده و سهل ی نه بوده است!« هر چند ریشه یابی آسیب شناسی تاریخی، و علل آغازین فرو ریختن بنیاد قدرت از بدنه حاکمیت های مقتدر و نیرومند ایران باستان، بحثی مفصل و جدا گانه یی را نیاز مند میباشد؛» اما؛ روند و بقا سیطره استبداد تاریخی سه صد ساله اخیر در این سرزمین، نیاز مند ی کتله عظیم، منسجم، و قدرت مند ی « مردمی » را میطلبید ه است، تا بقا و تداوم استبداد و تبعیض خشن تاریخی را به درازای سه صد سال در« افغانستان امروزی » به ابقا بگیرند! یک قدرت عظیم، تخریب کننده و جادویی را نیاز مند بوده است، تا هویت، تاریخ سرنوشت، تقدیر و...همه و همه، داشته های هویتی و ارزش های فرهنگی و افتخارات تاریخی یک ملت بزرگ و قدرت مند در پهنای تاریخ بشریت را باژ گون نموده، و تبدیل به خاکستر ش بنمود ه، و بر خر مراد، بر گرده خلقی سوار و بتازانند..و تا به امروز..!
  « افتخارات، تاریخ، هویت، و حتی؛- نام مان را از ما به یغما برده اند!! هر آنچه را که خواسته اند و هر آنچه را که توانسته اند، از جفا، بر ما به تحمیل گرفته اند..!
  با مقدار اندکی تحقیق و تفحص در تاریخ افغانستان، صفحات خونین ی از شقی ترین نوع بربریت و توحش در گونه های مختلف از اعمال خشونت و جبر، به عنوان کار نامه حاکمیت افاغنه در افغانستان بر روی ما گشوده میگردد! این سرزمین، در گونه های مختلف از شکنجه، شقاوت، سیاه چال ها و به دهن توپ بستن ها، روغن داغ کردن ها؛ گردن بریدن و اعضا بدن قطع کردن ها و...؛ در تاریخ حاکمیت های استبدادی جهانی بی همتا بوده است! تنوع شکنجه در زندان های حکام در افغانستان، « مو » بر اندام آدمی بر میتاباند! شکنجه، خدعه، اهانت، فریب و محرومیت های گوناگون، بنا ی اصلی پایداری قدرت در حاکمیت های افغانستان را شکل می بخشیده است! آیا بقا چنین حاکمیت ی، ما سوای داشتن پشتوانه قوی و منظم مردمی، میتواند به درازای سه صد سال امتداد پیدا بنماید؟؟! کدام بخش از لایه های قشر جامعه افغانستان به عنوان دینامیک مکانیزم استبداد و حاکمیت فاشیستی- قبیله یی در افغانستان عمل نموده اند؟؟! توسط کدام قشر، و لایه اجتماعی از مردمان این خطه، شلاق استبداد و ستم، در گونه ها مختلف از تبعیض و تعصب، چپاول، زور گویی و غارت، بر پهلو و گرده خلق ما نواخته گردیده شده است؟! محرک لکوموتیو قهار و خشن استبداد در افغانستان کدام قوم، قبله، ایل و تبار ها بوده اند؟؟!
  آیا آنانی که در دامن " محروم ترین مادر "، و " مغضوب ترین پدر "، و ستم دیده ترین ایل و تبار "، رشد و پرورش یافته اند، و امروز« بوزینه» وا ر، در قالب رهبر، روشنفکر، و لیدر،« ادا » عدم داشتن تعصب و تبعیض نسبت به بن مایه های استبداد، به گونه مضحک ان ( شکلک ) در میاورند؛ آیا آنان به مظلومیت تاریخی مادر، پدر، و ایل و تبار خویش خیانت تاریخی را مرتکب نمیشوند...؟!!!

 • نظر به فتواى مجاهد بزرك اوستاد عبدالرب رسول عسل سياف.در سورين غدار در روز قيامت بيرق زده ميشود.بعد يك عده بنام بيرقى ها ياد ميشود. قوم بيرقى.باور كو اكر خالق قهرما نميبود شايد به صد ها هزار نفر ديكر را قتل ميكرد. خالق قهرمان نجات بخش. او به ديكران زندكى بخشيد.درود بيكران به روانش و جنتها جايش.

 • در سالی که شهید عبدالخالق نادر فاشیست را به دوزخ روان کرد هیتلر در آلمان جنگ جهانی دوم را شروع کرد. اگر خالق شهید نمیبود شاید هیچ غیر پشتون حالا در این وطن نمیبود. راهت ادامه دارد!!!!!!!!!!

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس