صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > حکومت کرزی در اقدامی توهین آمیز دو صد تن آرد گندیده برای مردم دایکندی فرستاد!

حکومت کرزی در اقدامی توهین آمیز دو صد تن آرد گندیده برای مردم دایکندی فرستاد!

به روایت عکس و تصویر
شنبه 17 نوامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: حکومت کرزی در اقدامی توهین آمیز، دو صد تن آرد گندیده را برای مردم دایکندی، مردمی که در محاصره ی طالبان و سرما قرار دارند فرستاده است. چندی پیش فعالان مدنی این ولایت در نامه ای خواستار کمک های اضطراری به مردم این ولایت پیش از مسدود شدن راه ها شده بودند. راه های این ولایت حدود 5 تا 6 ماه به دلیل بارش سنگین برف و سرازیر شدن برفکوچ مسدود می شود.

در 12 سال گذشته میلیاردها دالر کمک های بین المللی به افغانستان سرازیر شده و در این میان سهم دایکندی از کمک های بین المللی، بودجه ی ملی و طرح ها و پروژه های انکشافی تقریبا صفر بوده است. حکومت طالبانی کرزی بصورت سیستماتیک مانند سایر حکومت های پشتونیستی مردم این ولایت را به دلیل غیر پشتون بودن در محاصره قرار داده تا بیشترین تلفات را داشته باشند. همه ساله تعدادی قابل توجهی از مردم این ولایت در اثر سرما و برفکوچ، نبود راه و مراکز صحی جانشان را از دست می دهند و تعداد قابل توجه دیگرشان نیز در مسیر راه ها توسط طالبان کشته می شوند.

اقدام حکومت کرزی در فرستادن 200 تن آرد گندیده نه تنها توهین به این مردم محسوب می شود بلکه، صفحه ای دیگر از تبعیض سیستماتیک را علیه آنان نشان می دهد. شرم آورتر اینکه کریم خلیلی که از آدرس همین مردم به عنوان معاون دوم کرزی قرار گرفته تا نمایش مضحک ملی بودن را بازی کند، در راس کمیسیون مبارزه با حوادث طبیعی قرار دارد.

کودکان دایکندی، عاشق درس، قربانی تبعیض
یازده سال از حکومت مافیایی کرزی گذشت و هیچ پروژه ی بازسازی قابل توجهی در دایکندی صورت نگرفت. دایکندی اکنون در محاصره ی طالبان قرار دارد و تا چند صباح دیگر سرمای زمستان و فقر و گرسنگی مردم را تهدید خواهد کرد.
پنج شنبه 13 سپتامبر 2012, کاری از محمد رجا


دایکندی: عشق به مکتب در سایه ی تبعیض
17 عکس از وضعیت مکتب و دانش آموزان در ولایت دایکندی
چهار شنبه 19 سپتامبر 2012, کاری از اقبال احمد ارزگانی


تبعیض حتا علیه کودکان دایکندی!
کودکان دایکندی به مدنی ترين شکل ممکن راهپيمایی می کنند که مکتب می خواهیم. زنان و مردان دايکندی به مدنی ترين شکل ممکن راهپيمایی می کنند که راه می خواهیم، شفاخانه می خواهیم، آب آشاميدنی سالم می خواهيم، اما کو گوش شنوا؟ کو چشم بینا و کو دولت غیر فاسد و غیر متعصب. گویی باید معجونی از خشخاش، جهل، تروريزم و واپسگرایی بود تا مورد توجه دولت فخیمه ی کرزی قرار گرفت.
دو شنبه 15 فوريه 2010, نویسنده: کابل پرس


دایکندی: جغرافیای تحریم و فاجعه
شنبه 21 آوريل 2012, نویسنده: جواد زابلستانی


عجب دولت دزد و ظالمی!
در دايکندی برای ما سالانه دو هزار و چهارصد دالر بودجه ی کشاورزی می دهند، کودکان ما تظاهرات می کنند که مکتب می خواهيم، در عوض می خواهند زندانی با استاندارهای بين المللی و به مصرف حدود يک ميليون دالر آمريکایی برای ما بسازند که احتمالا فرار نکنيم.
يكشنبه 26 آوريل 2009, نویسنده: کامران میرهزار

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • پس به فامیل کرزی روان کنید که میرویس نان خور شده.

  • او مردم لوده گوشته شنيده بودم که گنده ميشه اما حال وضيعت خرررررر اسان به جاي رسيده که ارد هم گنده ميشه همي اردي که مثل سنگ شده باييد دکله کلۀ خرزوي ، خليلي بيني پچق و فهيم بيني شلغم کوبيده شود تا از درد مردم خبر شوند ٠به هر ترتيب واقعا باييد به مشکل باشنده گان دايکندي توجه جدي شود٠

  • فاشیستی چه میتواند باشد ایا این کاردولت فاشیستی نیست و باز هم خانه پدر شان اباد که آردها را با سم زهری مخلوط نکرده است و.. دوران استاد مزاری یکعده دست به این جنایت میزد بعد بخاطر نام بدی /مردم هزاره را متهم میکرد و..

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

جستجو در کابل پرس