کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > ببينيد و بشنويد > حکومت کرزی در اقدامی توهین آمیز دو صد تن آرد گندیده برای مردم دایکندی (...)

حکومت کرزی در اقدامی توهین آمیز دو صد تن آرد گندیده برای مردم دایکندی فرستاد!

شنبه 17 نوامبر 2012, بوسيله‌ى به روایت عکس و تصویر

کابل پرس: حکومت کرزی در اقدامی توهین آمیز، دو صد تن آرد گندیده را برای مردم دایکندی، مردمی که در محاصره ی طالبان و سرما قرار دارند فرستاده است. چندی پیش فعالان مدنی این ولایت در نامه ای خواستار کمک های اضطراری به مردم این ولایت پیش از مسدود شدن راه ها شده بودند. راه های این ولایت حدود 5 تا 6 ماه به دلیل بارش سنگین برف و سرازیر شدن برفکوچ مسدود می شود.

در 12 سال گذشته میلیاردها دالر کمک های بین المللی به افغانستان سرازیر شده و در این میان سهم دایکندی از کمک های بین المللی، بودجه ی ملی و طرح ها و پروژه های انکشافی تقریبا صفر بوده است. حکومت طالبانی کرزی بصورت سیستماتیک مانند سایر حکومت های پشتونیستی مردم این ولایت را به دلیل غیر پشتون بودن در محاصره قرار داده تا بیشترین تلفات را داشته باشند. همه ساله تعدادی قابل توجهی از مردم این ولایت در اثر سرما و برفکوچ، نبود راه و مراکز صحی جانشان را از دست می دهند و تعداد قابل توجه دیگرشان نیز در مسیر راه ها توسط طالبان کشته می شوند.

اقدام حکومت کرزی در فرستادن 200 تن آرد گندیده نه تنها توهین به این مردم محسوب می شود بلکه، صفحه ای دیگر از تبعیض سیستماتیک را علیه آنان نشان می دهد. شرم آورتر اینکه کریم خلیلی که از آدرس همین مردم به عنوان معاون دوم کرزی قرار گرفته تا نمایش مضحک ملی بودن را بازی کند، در راس کمیسیون مبارزه با حوادث طبیعی قرار دارد.

کودکان دایکندی، عاشق درس، قربانی تبعیض
یازده سال از حکومت مافیایی کرزی گذشت و هیچ پروژه ی بازسازی قابل توجهی در دایکندی صورت نگرفت. دایکندی اکنون در محاصره ی طالبان قرار دارد و تا چند صباح دیگر سرمای زمستان و فقر و گرسنگی مردم را تهدید خواهد کرد.
پنج شنبه 13 سپتامبر 2012, کاری از محمد رجا


دایکندی: عشق به مکتب در سایه ی تبعیض
17 عکس از وضعیت مکتب و دانش آموزان در ولایت دایکندی
چهار شنبه 19 سپتامبر 2012, کاری از اقبال احمد ارزگانی


تبعیض حتا علیه کودکان دایکندی!
کودکان دایکندی به مدنی ترين شکل ممکن راهپيمایی می کنند که مکتب می خواهیم. زنان و مردان دايکندی به مدنی ترين شکل ممکن راهپيمایی می کنند که راه می خواهیم، شفاخانه می خواهیم، آب آشاميدنی سالم می خواهيم، اما کو گوش شنوا؟ کو چشم بینا و کو دولت غیر فاسد و غیر متعصب. گویی باید معجونی از خشخاش، جهل، تروريزم و واپسگرایی بود تا مورد توجه دولت فخیمه ی کرزی قرار گرفت.
دو شنبه 15 فوريه 2010, نویسنده: کابل پرس


دایکندی: جغرافیای تحریم و فاجعه
شنبه 21 آوريل 2012, نویسنده: جواد زابلستانی


عجب دولت دزد و ظالمی!
در دايکندی برای ما سالانه دو هزار و چهارصد دالر بودجه ی کشاورزی می دهند، کودکان ما تظاهرات می کنند که مکتب می خواهيم، در عوض می خواهند زندانی با استاندارهای بين المللی و به مصرف حدود يک ميليون دالر آمريکایی برای ما بسازند که احتمالا فرار نکنيم.
يكشنبه 26 آوريل 2009, نویسنده: کامران میرهزار

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > ببينيد و بشنويد > حکومت کرزی در اقدامی توهین آمیز دو صد تن آرد گندیده برای مردم دایکندی (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • پس به فامیل کرزی روان کنید که میرویس نان خور شده.

  • او مردم لوده گوشته شنيده بودم که گنده ميشه اما حال وضيعت خرررررر اسان به جاي رسيده که ارد هم گنده ميشه همي اردي که مثل سنگ شده باييد دکله کلۀ خرزوي ، خليلي بيني پچق و فهيم بيني شلغم کوبيده شود تا از درد مردم خبر شوند ٠به هر ترتيب واقعا باييد به مشکل باشنده گان دايکندي توجه جدي شود٠

  • فاشیستی چه میتواند باشد ایا این کاردولت فاشیستی نیست و باز هم خانه پدر شان اباد که آردها را با سم زهری مخلوط نکرده است و.. دوران استاد مزاری یکعده دست به این جنایت میزد بعد بخاطر نام بدی /مردم هزاره را متهم میکرد و..

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.