در همین بخش

صفحه نخست > کارتون > طنز روز > معضله پوهنتون و دانشگاه در پیشگاه محکمه عالی

معضله پوهنتون و دانشگاه در پیشگاه محکمه عالی

محکمـــــه عـــــالی کشـــــور شـــــگاف دعـــــا را گـــــم کـــــرده و بجـــــای محکـــــوم کـــــردن مجـــــرمین و جـــــنایتکـــــاران برای نیـــــم کشـــــور تکـــــلم به زبان مـــــادری شان را منـــــع میکـــــند !
شمس الحق حقانی
يكشنبه 18 نوامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

نامه ای عنوانی یکی از دوستان تاجکم در شهر دوشنبه .

دوست گرامی در پناه پروردگار عالم باشی !
معذرت میخواهم ازینکه مدت در اثر کثرت گرفتاری های زندگی منجمله تغیر محل کارم از زیژنتـــــون به پوهنــــځی طب در پوهنتــــون کابل که در اثر پافشاری استاد بزرگوارم پوهــــاند ننگــــیالی زاخــــیلوال و تشویق دوست گرامی پوهنمــــل زمــــری خان پټنــــگ صورت گرفت نتوانستم زود تر ازین جویای احوالتان گردم .

گذشته از آن چندی مصروف برگزاری محفل عروسی پسر کاکایم ډگــــرمن عبدالستار سرخه پسر ډگــــروال عبدالجبار پکتیــــاوال رئیس پښتنــــی ټولنه بودیم که دختر ســــاتنمــــن عبدالقدیر قولته رئیس سابق مرستــــون کابل را به نکاحش در آورده و حالا وظیفه عسکری را رها کرده در انځــــیرخان درملتــــون در جوار ننــــدارتون کابل مصروف کار می باشد.

قدوس قرچه برادر کوچک ډگــــرمن ستار سرخه از کار در انځــــیرخان درملتــــون چندان راضی نبود و حالا در مجلس ولســــی جــــرگــــه نصوار و تفدانی فروخته و پیراهن تنبان کرایی به وکلای دریشی پوش عرضه میکند.

افسوس که در محفل عروسی ستار سرخه حضور نداشتی ورنه برایت خیلی خوش میگذشت چون عروسی خیلی مجلل بود که غریب و غربه و مامورین پائین رتبه در آنجا راه نداشته و اکثراً مهمانان را صاحب منصبان اردو چون ســـــترجنرال ها ، ډگــــروال ها ، ډگــــرمن ها ، ســــاتنمــــن ها ، سمنــــــوال ها و استادان پوهنتــــون چون پوهـــــنیال ها ، پوهنیـــــار ها ، پوهنمـــــل ها ، پوهـــــندوی ها و پوهنـــــوال ها و پوهـــــاند ها تشکیل میدادند.
اما خیلی جالب و باور نکردنی که قدوس قرچه در همان محفل نیز برای صاحب منصبان و استادان پوهنتــــون نصوار و تفدانی فروخته و پول فراوان بدست آورد

.
تا نامه بعدی ترا به خداوند متعال سپرده و برایت طلب صحت و عافیت میکنم !

اردادتمندت شمس الحق

......................................................................................................

دوست عزیز و محبوبم شمس الحق جان سلام !
از گرفتن نامه ات بعد از مدت ها خیلی خوشنود شدم ولی ازینکه موفق به فهمیدن بیشتر از نیم آن نشدم نهایت متاثرم خواهشمندم ازین ببعد نامه هایت را به فارسی ترجمه کرده برایم بفرستی !
با عرض احترام فراوان
نظربیگ
......................................................................................................

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • حقاني براي پوهنتون و رتبه هاي علمي از زبان فارسي ايراني استفاده کرديد ولي حالا به وزارت دفاع ايران مراجعه نموده ودر باره رتبه هاي نظامي هم از انها پرسيده و در زبان دري ما ان را استعمال کنيدهههههه حماقت هم حد دارد٠

  • جناب حقانی واقعا" جالب و منطقی نوشته اند .
   اوغان بی سواد بنام ولید خودش چقدر احمقانه نوشته ( از زبان فارسي ايراني استفاده کردي ) ؟؟؟ فارسی ایرانی و تاجکی ویا اوغانستانی ندارد
   ولید نام بالای نوشتهء جناب حقانی در کارتون , نقد اوغانی نموده اما طنز به ذوقش سازگار است زیرا به فارسیء اوغانی نوشته شده

  • ولید!!! احمق نادان زیاد دیده بودم مګر مثل تو نی

 • محکمـــــه عـــــالی کشـــــور شـــــگاف دعـــــا را گـــــم کـــــرده و بجـــــای محکـــــوم کـــــردن مجـــــرمین و جـــــنایتکـــــاران برای نیـــــم کشـــــور تکـــــلم به زبان مـــــادری شان را منـــــع میکـــــند !
  يكشنبه 18 نوامبر 2012, نویسنده: شمس الحق حقانی
  محکمه عالی کشور ، بدبینی و نا اتفاقی تعصب و تبعیض و خود خواهی را د ر بین ملت افزوده ، 80 د ر صد مردم افغانستان
  را متأثر و مأیوس ساخته است منسوبین محکمه عالی دشمن د ین و اکثریت ملت افغانستان و افغانستان بوده است و من الله توفیق

جستجو در کابل پرس