در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > نظرسنجی > بوش، ناتو و افغانستان

بوش، ناتو و افغانستان

آيا بوش به افکار عمومی دروغ نمی گويد؟
پنج شنبه 3 آپریل 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

جورج بوش هميشه گفته که ما دموکراسی را به افغانستان آورده ايم. وی در تازه ترین اظهار نظر خود می گوید ناتو در افغانستان باید پیروز شود. او تاکید کرده که ما بايد به دولت افغانستان کمک کنيم تا نهادهای دموکراتيک خود را تقويت کند.

به نظر شما گفته های بوش چقدر می تواند صحت داشته باشد. در حالی که دولت افغانستان تبديل به کلکسيون جنايتکاران و دزدان از زمان محمد ظاهر ديکتاتور تا اکنون شده، آيا حمايت از دولت افغانستان به معنای حمايت از جنايتکاران نيست؟ آيا بازداشت و تهديد خبرنگاران و رسانه ها، دروغ های رييس جمهور آمريکا درباره ی دموکراسی را ثابت نمی کند؟ آيا ادامه ی کوچ اجباری، تجاوز جنسی و جنايات جنگی توسط نيروهای بين المللی، طالبان و ساير جنگ سالاران، همراه با گسترش فقر، بیکاری، سوء استفاده و اختلاس به معنای بی بنياد بودن اظهارات رييس جمهور آمريکا نيست؟ آيا نفوذ فراوان آدمکشان طالب و جنگ سالاران در دولت و تغيير قوانين به نفع تحجر و بنيادگرايی به معنای تلاش های بی ثمر جامعه ی جهانی در افغانستان نمی باشد؟

نظر شما در اين باره چيست؟

پيام‌ها

 • For more information please see website below:

  http://www.whitehouse.gov/news/releases/2008/04/20080402-2.html

  آنلاين بنگريد : Bush’s speach in Bukharest

 • چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟

  چیزی را به پرسش بگذارید که در موردش اختلاف نظری وجود داشته باشد، این موضوع روشنتر از آفتاب است.

 • اينكه مردم ستمديدهء ما بعد از سه دهه جنگ خانمانسوز براي نجات خود به هر خس و خاشاك دست انداختند تا از عرق شدن درلنجنزار طالبان نجات يابند، قابل درك است. اما اشتباه يا بهتر بگوئيم، گناه نابخشيدني از آن همه تحصيلكرده ها و به اصطلاح روشنفكرانيست كه آگاهانه از تركيب اين دولت در پترزبرگ آلمان در همان روزهاي اول (2001-2002 ) يا دفاع كردند و يا سكوت اختيار كردند. در حاليكه همهء شان از ماهيت اين
  گروه هايكه در آن مجلس از جانب بوش و شركاه جمع آوري شده بودند، بسيار خوب واقف بودند. اينرا ميگويند: خيانت تاريخي! بلي آنهائيكه همه چيز را ميفهميدند اما سكوت اختيار كردند و آنهائي كه آگاهانه دفاع كردند، يكبار ديگر به حق اين ملت بيچاره جفاء كردند و اين تيع هاي آزموده را بار ديگر بر سينهء ملت آزمودند.

  زمانيكه ما افغانها بالاي ملت خود رحم نكرديم، بعد از بوش و ديگران چه توقع داشت. دولت امريكا آگاهانه مهره هاي دستپرورده اش را در ين دولت نشاند. هدف امريكا هرگز آبادي، ديموكراسي و ديگر وعده هاي فريبنده در افغانستان نبود و نيست. كسانيكه اين انتظار را از بوش و شركاه دارند، يا واقعاّ خيلي ساده اند و يا عمداّ به چشم ملت خاك ميپاشند. فلهذا جاي تعجب نيست كه اين همه نابساماني هايكه شما در بالا از آن نامبرديد، ادامه خواهند داشت. ميدانم، اين چيزي تازهء نيست كه اينجا نوشتم.

  درين صورت آيا زمان آن نرسيده كه از خود و ديگران بپرسيم: پس چه بايد كرد ؟؟

  احترام

 • روزی که غرب به افغانستان حمله نمود، جورج بوش در یک سخنرانی گفته بود "ما افغانستان را نه تنها در منطقه بلکه در کل جهان نمونه می سازیم" ولی امروز عملا در حال فرار از آن گفته هاست. او حتی به مشورت کرزی که بارها درخواست تقویت پلیس ملی را نموده است بی اعتنای میکند. شش سال پیش در آمد حقوق یک کار گر 400 افغانی بود؛ اما امروز به رغم تورم فزاینده یک کارگر که از صبح تا شب کارکند 150 افغانی است!

  موضوعات چون رشد بی رویه گرایش طالبانی،ناامنی ، افزایش مواد مخدرومرگ تدریجی کشاورزی وسلامت جوانان ما موضوعات است که نباید آن ها فراموش کرد.

  امروز افراد چون "خرم" و... سخنان میزنند ورفتارهای میکنند که موجب رضایت طالبان شود، واین نشان از پیروزی طالبان است وعقب گردناتو.

  چگونه ممکن است قدرت افسانه ناتو بعد شش سال نتوانسته است جنوب افغانستان را آزاد کنند.آیا احتمال زیر کاسه زیاد نیست.

  جامعه جهانی حتی نتوانسته است چراغ های خاموش کابل را روشن کند.....

  به نظر من برخی این پرسش هانباید ارتباط به بوش داشته باشد،اما برخی آن ها رابطه اساسی با اودارد....

  آنلاين بنگريد : کرزی و ناتو درمحاصره ی مافیا

 • بوش شیطان انسی و حتی بد تر از شیطان است. بوش یک هیولای وحشی بوده که اصلاً در مقابل انسانیت و بشریت خصوصاً جهان اسلام ضمیر و وجدان ندارد.

  این هیولای وحشی انشاءالله عنقریب شکست کامل خویش را در افغانستان ، عراق و دیگر کشور های اسلامی و غیر اسلامی شاهد خواهد بود.

  و من الله التوفیق

 • آقاي ميرهزار از هزار حصه اگر يک حصه انصاف داشتي ظاهرشاه را ديکتاتور نمي خواندي؛ اين بي انصافي ات وقتي وقحانه تر مي شود که در سايت تان شاه ايران و خميني را توصيف مي کني و اما بر هر چيزي که افغاني است مي شاشي.
  بوش اگر در مورد دموکراسي راست مي گويد و يا دروغ اين سخن جدا است ؛ ولي حضور امريکا و غرب در افغانستان مانع دست اندازي لجام گسيختهء ايران، پاکستان و روسيه در افغانستان است .

 • در گذشته هرکه به جنایت سالاران ،غارت گران...می تاخت راوایی اش میخواندند .اما از روزیکه آقای میر هزار و راوا در تصادم قرار گرفتند هر کسی که به میر هزار حمله کند راوایی اش میخوانند.

  اما چیزی که جالب است بستن راوا به بوش و امریکا است.اگر ذره ای از انصاف باشد میتواند به آسانی دریابد که راوا دوست امریکاست یا جنایت سالاران تنظیمی و ملیشیایی...

  امریکا کی ها را بر گرده مردم ما سوار کرد؟ ودیده شود که در آینده به وساطت کی ها طالبان را نیز با سایر جنایت سالاران یکجا حاکم به سرنوشت ما خواهند ساخت؟.

 • بوش یگانه رهبر امریکائی نیست که تحت لوا دموکراسی وصدور دموکراسی
  حاکمیت ملی وتمامیت ارضی ملت ها را زیر پای کرده است.یک قباحت ویک افتضاح تجاوز حامل دموکراسی کشور های مانند افغانستان و عراق
  وکشورهای افریقائی وکشورهای بالقان واروپائی شرقی علمبرداران دموکراسی مانند اقایون نوری المالکی -حامد خان کرزی و......و بانیان دموکراسی بخصوص در کشور مان اقایون سباف-ربانی-فانونی-محقق-سباوون-خلیلی-مجددی وهمنوعان ایشان بوده دموکراسی امریکائی برای مردم عراق به خون بیشتر از 1000000 عراقی وبرای مردم افغانستان به خون بیشتر از 100000 افغان تمام شده الحال که سرنخ این بازی معلوم نیست.اگر جنگسالاران بوده در راس این هرم اقای بوش بمثابه بزرگترین جنگ سالار جهان قراردارد ویک تجاوز گرودیکتاتور
  در نقش سمبول دموکراسی ومحافظ حقوق بشر ظاهر شده این نقش حاص بوش
  نیست اجدادش نیز درین نقش بازی کرده است دموکراسی که ما خواب انرا میبینیم با تحمل تجاوز وریختن خون برادرانخویش بپذیریم خطا علمی وکتابی را مرتکب میشویم زیرا دموکراسی بعد از ازادی مطرج
  شده میتواند دموکراسی اقای بوش اب بازی روی کشتزارخار است.

 • اگه منظور از دموکراسی کشتن مردم بی گناه پیش کش خودش

جستجو در کابل پرس