IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > شب های رمان، بی سابقه ترین رویداد ادبیات داستانی افغانستان در کابل رقم می (...)

شب های رمان، بی سابقه ترین رویداد ادبیات داستانی افغانستان در کابل رقم می خورد

chendavol
يكشنبه 23 دسامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

بی­سابقه­ترین رویداد ادبیات داستانی افغانستان در کابل رقم می­خورد:

«شب­های رمان»، میزبان صاحب­نظران ادبیات داستانی افغانستان و ایران

بر اساس خبر خوشی که رسیده است، خانه ادبیات افغانستان، نویسندگان، داستان­نویسان و کارشناسان ادبیات داستانی افغانستان و ایران را در «شب­های رمان» در کابل گرد هم می­آورد.

در این رویداد بی­سابقه در تاریخ ادبیات داستانی افغانستان، کارشناسان ادبی افغانستانی و ایرانی در دو روز پی هم از وضعیت ادبیات داستانی و رمان در قلمرو ادبیات فارسی و افغانستان سخن می­گویند. استاد محمداعظم رهنورد زریاب، داستان­نویس مشهور افغانستان؛ محمدحسین محمدی، داستان­نویس معاصر؛ دکتر حمیرا قادری، داستان­نویس فعال کشور؛ علی کریمی، استاد دانشگاه؛ کاوه جبران، نویسنده معاصر کشور؛ عارف فرمان، نویسنده افغانستانی مقیم سوئد و محسن نکومنش­فرد، نویسنده هم­زبان ایرانی مقیم سوئد از صاحب­نظرانی هستند که روزهای چهارشنبه و پنج­شنبه، ششم و هفتم جدی (دی) سال روان در این نشست دو روزه سخنرانی خواهند کرد.

گفتنی است در این همایش ادبی، چهار کتاب داستانی به صورت هم­زمان رونمایی و منتشر می­شوند. سینماگر شهر نقره اثر محمدآصف سلطان­زاده؛ زمهریر نوشته قدیر حبیب؛ لوهاران نگاشته کاوه جبران و لال­مونی نوشته جواد ماه­زاده، نویسنده هم­زبان ایرانی آثاری هستند که در شب­های رمان کابل به بازار فرهنگ و ادب افغانستان عرضه می­شوند.

خانه ادبیات افغانستان، شب­های رمان (شب­های بیستم و بیست­ویکم شب­های کابل) را با همکاری مؤسسه تحصیلات عالی ابن­ سینا، بنیاد مهرگان عمران، مرکز تعاون افغانستان، خانه فرهنگ افغانستان و انتشارات تاک در روزهای چهارشنبه و پنج­شنبه ششم و هفتم جدی (دی) 1391 (هر روز ساعت دو بعدازظهر) در سالن همایش­های مؤسسه تحصیلات عالی ابن سینا واقع در کارته چهار شهر کابل برگزار می­کند.

در همین زمینه گفتنی است خانه فرهنگ افغانستان با همکاری خانه ادبیات افغانستان، انتشارات تاک و موسسه هنری طرح نو، نقد رمان «از هــــــــرات تا تــــــــهران» نوشته محسن نکومنش فرد، نویسنده هم زبان ایرانی را در دومین نشست از سلسله نشست های «نــقــــد و بررسـی ادبیـات امــــــــــروز» برگزار می کند. 

این برنامه ساعت 2 بعد از ظهر در تاریخ سه شنبه 5 جدی (دی) 1391 در خانه شماره 528، سرک شماره 9، کارته سه کابل برگزار می شود. محمدحسین محمدی و هادی مروج به همراه نویسنده اثر در این نشست سخنرانی خواهند کرد.


آنلاين بنگريد : http://chendavol.blogfa.com/post-96.aspx

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

جستجو در کابل پرس