IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > اقتصادی > طرح بهبود اقتصادی

طرح بهبود اقتصادی

سید میثم حسینی
سه شنبه 15 آپریل 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

برای بهبود از لحاظ اقتصادی در کشور لازم است با فراهم آوردن شغل و از طریق تشویق اشتغالزایی در کشور زمینه دلگرمی مردم را برای سرمایه گذاری فراهم آورد ..

برای بهبود از لحاظ اقتصادی در کشور لازم است با فراهم آوردن شغل و از طریق تشویق اشتغال زایی در کشور زمینه دلگرمی مردم را برای سرمایه گذاری فراهم آورد

اقدامات:

1. ایجاد اداره کار

2. ایجاد مرکز تحقیقات علمی کار

3. جلوگیری از واردات اجناس قابل تولید

4. بررسی مواد قابل تولید در داخل

5. اصلاح قوانین گمرکی

6. تشویق برای سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی و تولیدی

7. بوجود آوردن امنیت اقتصادی از طریق کنترل گمرکات

8. تامین سرمایه ها و تشویقیه برای تولیدکنندگان اجناس

9. در اختیار قرار دادن زمین های زراعی برای مهاجرین و کشاورزان

10. اجاره بلند مدت زمین برای خانه سازی و شهرک سازی به مردم برای پراکنده سازی نیروی اضافی در مرکز

1/ ایجاد اداره کار

این ارگان وظیفه کنترل نیروی کار خارجی را در داخل به عهده داشته و در خواست نیروی کار خارجی شرکت ها از این طریق امکان پذیر خواهد بود تا حداکثر کنترل برای استفاده از نیروی داخلی در آن ایجاد گردد که مانع ورود نیروی اضافی خارجی به داخل خواهد شد.

2/ ایجاد مرکز تحقیقات علمی کار

این ارگان وظیفه تایین مقدار نیروی لازم در زمینه های مختلف را به عهده داشته و زمینه علمی سازی کار را در کشور با ایجاد آموزشگاه های کار حرفه ای در کشور به عهده خواهد گرفت.

3/ جلوگیری از واردات اجناس قابل تولید

هر چند واردات کالا استفاده های برای دولت دارد اما با این وجود مضرات آن بیشتر متوجه ملت می باشد واردات کالاهای که در داخل قابل تولید می باشند یا توانایی تولید در داخل احساس می گردد نباید وارد کشور گردد زیرا عامل اساسی در خارج کردن پول از کشور را بازی می کند و نه تنها پول ارزش خود را از دست می دهد بلکه عامل فقر شدید و بی کاری در کشور می باشد.

4/ بررسی مواد قابل تولید در داخل

با بررسی مواد قابل تولید در کشور می توان واردات بیهوده و ضرر ساز را جلوگیری کرد این مواد هر چند اندک باشد یا به نظر صاحب تکنولوژی باشد ضرروت احساس می شود تا با بررسی این نوع مواد و تکنولوژی آن این مواد در داخل تولید گردد همچون کاشی، سرامیک، سنگ ، سیمان، سیم و... و بخصوص مواد خوراکی و مصرفی از جمله پوشاک که باعث بی کاری شدید در داخل کشور را پوشاک و البسه چینی باعث گردیده است و می تواند سهم بزرگی در رفع بی کاری در داخل کشور گردد.

5/ اصلاح قوانین گمرکی

با اصلاح قوانین می توان جلوی بسیاری از محصولات قابل تولید در داخل را گرفت و از جمله با داشتن گمرک قدرتمند می توان جلوی کالاهای غیر بهداشتی که امروزه در داخل کشور فراوان به چشم می خورد را گرفت.

6/تشویق سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی و خصوصی

دولت با تامین امنیت اقتصادی می تواند مشوق سرمایه گذاری در داخل کشور باشد والخصوص در قسمت کشاورزی که عامل عمده جلوگیری مهاجرت دهات به شهر ها می باشد و با گسترش فرهنگ کشاورزی و زمینه سازی و خرید مواد تولیدی و بروز کردن سیستم کشاورزی می توان ثروت سازی در دهات نمود که باعث اصلی امنیت در کشور می باشد

7/بوجود آوردن امنیت اقتصادی از طریق گمرکات

با کنترل گمرکات دولت می تواند به سرمایه گذران و تولید کنندگان کمک کند تا با خاطر جمع سرمایه گذاری نمایند و با پشتکار بیشتری تلاش نمایند و باعث دلگرمی عمومی در کشور گردند.

8/ تامین سرمایه ها و تشویقیه برای تولیدکنندگان اجناس

با تامین سرمایه از طریق وام، اجاره بلند مدت زمین، دادن امتیازات، بخشش های گمرکی مواد اولیه ، خرید محصول سبب سرمایه گذاری بیشتر داخلی می گردد.

9/ در اختیار قرار دادن زمین های زراعی برای مهاجرین و کشاورزان

با در اختیار قرار دادن زمین های زراعی باعث ایجاد کار و خود اشتغالی در کشور گردیم.

10/ اجاره بلند مدت زمین برای خانه سازی و شهرک سازی به مردم برای پراکنده سازی نیروی اضافی در مرکز

با دادن زمین برای خانه سازی و شهرک سازی باعث ایجاد کار پایین آمدن نرخ خانه و زمین شده و باعث ایجاد امنیت در کشور می گردد

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

جستجو در کابل پرس