صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > جیو: بارسا می تواند قهرمان شود

جیو: بارسا می تواند قهرمان شود

علی جواد دهقان
جمعه 18 آپریل 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

جیووانی فان برانکهورست که به همراه تیم بارسلونا توانست در سال 2006 در لیگ قهرمانان اروپا به مقام قهرمانی دست یابد اکنون که این مسابقات به مرحله نیمه نهایی رسیده است می گوید که تیم سابقش می تواند امسال نیز این افتخار را تکرار کند.

فان برانکهورست هلندی که فصل پیش بعد از چند سال حضور در تیم بارسلونا به باشگاه فاینورد کشورش پیوست می گوید: «من فکر می کنم آنها شانس بزرگی برای تکرار این قهرمانی دارند.» لازم به ذکر است که این هلندی در فینال سال 2006 لیگ قهرمانان توانست در ترکیب اصلی تیمش حضور داشته باشد و از قضا تیم حریف کسی نبود بجز تیم آرسنال، همان تیمی که جیووانی سالهای مدیدی در آن توپ زده بود و از آنجا به اسپانیا انتقال یافته بود. فان برانکهورست در طول حضورش در تیم بارسلونا توانست 105 بار برای تیم آبی و اناری پوش کاتالان به میدان برود. او می افزاید:« هنگامی که شما به چهار تیم باقیمانده در لیگ قهرمانان نگاه می کنید تفاوتها بین تیمها خیلی کم است»
برانکهورست 33 ساله می گوید: «من فکر می کنم بارسلونا تیم خوبی دارد که بتواند رقابتها را پیروز شود حتی اگر در طول چند هفته گذشته بر سر فرم نبوده باشد. آنها هنوز هم تیمی دارند که می تواند هر تیمی را شکست دهد. بنابراین اگر آنها بتوانند در بهترین وضعیت شان در دو بازی شان مقابل منچستریونایتد بازی کنند آنها شانس این را خواهند داشت تا به فینال برسند. اما من هر دو مسابقه را خیلی سخت می بینم.»

بازیکن سابق تیم آرسنال انگلیس درباره حذف تیم سابقش از لیگ قهرمانان توسط لیورپول می گوید: من فکر می کنم شما باید به همه تیم هایی که کنار رفته اند اعتبار بدهید. از نظر من، آرسنال یکی از بهترین تیمهای این مسابقات بود. آنها برخی مواقع خیلی عالی بازی می کردند و این مایه تاسف است که آنها اکنون خارج از این مسابقات هستند اما لیورپول یک تیم خیلی قوی است، از نظر فیزیکی آنها خیلی قوی هستند. آنها همیشه در لیگ قهرمانان خوب ظاهر شده اند در طول چند سال گذشته»

اکنون در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان شاهد حضور سه تیم از لیگ برتر انگلیس هستیم که بطور قطع یکی از تیمهای فینال نیز تیم انگلیسی است، برانکهورست هلندی که سابقه بازی هم در لیگ انگلیس و هم اسپانیا را دارد بنظر می تواند ارزیابی درستی از وضعیت دو لیگ داشته باشد. او در این باره می گوید: من فکر می کنم خیلی مشکل است تا بگوییم که کدام لیگ در حال حاضر بهترین لیگ است. لیگ انگلیس، لیگ اسپانیا و لیگ ایتالیا، هر سه خیلی رقابتی هستند. اما لیگ برتر، مطمئنا یکی از بهترین لیگ ها در جهان است.»

برانکهورست که تابستان سال گذشته به کشورش بازگشت و دوباره پس از سالها به باشگاه سابقش فاینورد پیوست سابقه 75 بازی ملی را نیز در کارنامه خود دارد و هنوز هم جزو ارکان اصلی تیم ملی هلند به حساب می آید که به همراه مربی جوانش ـ مارکو فان باستن ـ جزو شانس های قهرمانی در رقابتهای یورو 2008 به شمار می رود. برانکهورست در حالی به باشگاه زادگاهش ـ روتردام ـ بازگشت که بازوبند کاپیتانی را نیز تصاحب کرد و سیر صعودی را نیز در طی این مدت داشته است، او تاکنون در 31 بازی لیگ هلند توانسته است 7 بار گلزنی کند علیرغم اینکه فصل جاری یک فصل نه چندان امیدوارکننده برای باشگاه فاینورد بوده است!

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس