کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > عکس روز > تبعیض بی شرمانه رژيم کرزی علیه دانش آموزان دایکندی و غور در آستانه روز جهانی مبارزه با (...)

تبعیض بی شرمانه رژيم کرزی علیه دانش آموزان دایکندی و غور در آستانه روز جهانی مبارزه با تبعیض نژادی!

يكشنبه 17 مارچ 2013, بوسيله‌ى به روایت عکس و تصویر

کسب رتبه های بالا توسط دانش آموزان ولایاتی چون دایکندی، غور و پروان در کنکور امسال نه تصادفی ست و نه تقلب و نه هدیه ی حکومت پشتونیستی- طالبانی کرزی. خواست عناصر قبیله ای برای لغو نتایج کنکور چند روز مانده به روز جهانی محو هرگونه تبعیض نژادی (21 مارچ) بار دیگر بخوبی نشان می دهد که نژادپرستی همچنان یکی از سیاست های حکومت های قومی و خاندانی می باشد. عوامل رژيم کرزی در پارلمان دست به دست هم داده تا دانش آموزانی را که با وجود تبعیض و داشتن کمترین امکانات آموزشی در رقابت کنکور به رتبه بالا دست پیدا کرده اند، از رفتن به دانشگاه مانع شوند.
دانش آموزان دایکندی اکنون در محاصره ی برف و طالبان به عنوان نیروی مسلح پشتونیزم می باشند و نمی توانند خود بصورت گسترده از حق خود دفاع کنند. لازم است فعالان اجتماعی و حقوق بشر، در بیرون به هر شیوه ی ممکن به اینگونه تبعیض های سازمان یافته اعتراض کنند.

چند عکس از وضعیت مکتب در دایکندی

عکس از اقبال احمد ارزگانی

Competitive examination university and college admissions in Afghanistan: Hazara students in Daikondy have reached higher ranks, But Karzai’s racist government suspended the results!

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > عکس روز > تبعیض بی شرمانه رژيم کرزی علیه دانش آموزان دایکندی و غور در آستانه روز جهانی مبارزه با (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • عزیزان : دل ادم می گیریت به این نو نهالان سر زمین بنام افغانستان که نه دانشی است نه سوادی است نه انصافی است نه عدالتی است . اگر عدالتی وجود داشته که نیست باید این بچه ها خورد سال جواب داده شود . کشوری که ملیارد ها دالر گنج در ان مدفن است مردم بی نوای ان به چنین سر نوشت دچار باشند؟ این نونهالان به داشن رفاعی امروزی ضرورت دارند انها همه انسان هستند .برای انسان ها و لو که در کدام کشور در کجا تولد شده اند باید در رفاع باشد از هر نگاه . به خدا اشک ادم در میاید این همه بی عدالتی را می بیند . به کی شکایت کرد؟ به خدا؟ به بنده هایش که در رفاع دزدی چپاول مشغول اند؟ به جناب سر مداران طالبان ؟ به کی؟حق این نونهالان را باید کرفت ؟

  • محترم جیران صاحب
    اگر میتوانی کمک بکن، گفتن حرف های به ظاهر دلسوزانه هیچ دردی از درد این ملت را دوا نخواهد کرد. من هر روز میبینم که طفل های مکتب نزدیک خانه من در یک وضعیت مثل این درس میخوانند هر روز پدران اطفال با موتر های مدل 2012 اطفال را به مکتب میاورند ولی هیچ کدام از انها حاضر نیستند که یک افغانی به مکتب که طفل ایشان در ان درس میخواند کمک نمایند.
    با احترام.

  • انشاءالله که دست استقامت از قامت منافقت بالاست. ما با این جوانان هستیم، هیچ منافق و زور گوه نمیتوانند جلو پیشرفت ما را بگیرد.

  • جناب اقای فطرت : اولا اینکه در این سایت مطالب و کومند های که نوشته می شود حتمن مرجع است که می خواند ان طور فکر نکن کسی چیزی نوشت دیگران از ان بی خبر اند .نه این طور نیست. من معصل هستم در جای که زندگی می کنم ده ها موسسه خیریه از طرف افغان ها به اصطلاح دل سوز وجود دارد که از پول های باد اورده دارای قصر ها ماشین های صفر کیلو متر هستند همه روزه داد می زنند که یک دالر به این حساب واریز کنید که فلان فلان مدرسه را اباد می کنیم چه می کنیم هل می کنیم بل می کنیم حال انکه ان جنابان و محترمه ها چه مسافرت های که نمی روند چه عیش و عشرت زندگی می کند . شما ان حرف را نوشته اید که من عمل نمی کنم . میدایند حال ادم به هم می خورد که این همه دزد و دغل از این نام نیک استفاده سو می کند ؟ از بس که در ین سالها این دغل باز ها دیدم باور خودم را از دست داده ام از این پول های هم چنانی به کابل سفر می کند و یک عکس از دوست و تک فامیل می گیرند و یک مقدرا پول باد اورده مصرف می کند عکس های یادگاری با احمد و محمود باقر می گیرد . این همه نمایش است . شما بگوید که از جیب خودش مصرف می کند؟ ما هم چون انسان خیلی کم داریم نه تنها افغان ها از هر کمونتی که در در جا زندگی می کند خصوصآ جهان سوم همه دزد اند .

  • maan megaham ke naa kaal bomanad wa naa kadoo.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.