صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > ویدئویی از چگونگی برگزاری کانکور در میدان شهر

ویدئویی از چگونگی برگزاری کانکور در میدان شهر

هیلی ارشاد و سایر وکلای قبیله که ادعا می کنند در امتحان کانکور دایکندی و غور تقلب شده، این تصاویر را دیده اند؟
به روایت عکس و تصویر
دوشنبه 18 مارچ 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

[

وزارت سرحدات و قبایل بورسیه جوانان افغانستانی به هند را به پشتون های پاکستانی داد!

-

کابل پرس: موضوع استفاده از امکانات داخلی کشوری که نامش فعلا افغانستان است، توسط پشتون های پاکستانی و آن طرف مرز موضوعی تازه نیست. از زمان تشکیل کشور پاکستان و حتا پیش از آن و بیش از صد سال است که دولت های پشتونی در افغانستان بر اساس منافع مشترک قومی و قبیله ای با پشتون های پاکستانی همراه بوده و تمام سیاست های خود را طوری عیار کرده اند که بر ضد منافع مردم غیر پشتون در این سوی مرز باشد. پشتون های آنسوی مرز در بیش از یکصد سال به عنوان سربازان سپاه خشونت و جنایت حاکمان پشتون، به غیر پشتون ها تاخته اند و مرتکب شدید ترین جنایات شده اند. در چند سال حکومت کرزی نیز سیاست پادشاهان پشتون دنبال شده و علاوه بر دادن تذکره به پشتون های پاکستانی و جابجا کردن آن ها در مناطق غیر پشتون نشین، با حمایت از کوچی های پاکستانی و افغان که معمولا کاملا مسلح می باشند، زمینه ی جنایات جبران ناپذیری را بوجود آورده است. علاوه بر آن این کوچی ها در قاچاق مواد مخدر، قاچاق اسلحه و قاچاق آثار تاریخی بصورت مستقیم دست دارند. جابجا شدن گروه های تروریستی طالب و القاعده میان آن ها و انتقال در نقاط مختلف افغانستان امکان دیگری ست که بخشی از آن با بکار گیری کوچی ها حاصل شده است. دو سوی مرز افغانستان و پاکستان، جایی که قبایل پشتو زندگی می کنند، مراکز عمده ی تروریزم و کشت و قاچاق مواد مخدر می باشد.
ادامه این مطلب...

دو شنبه 2 آوريل 2012, نویسنده: کابل پرس

چهره هیلی ارشاد که سرسختانه خواهان لغو نتایج کانکور ولایات دایکندی، غور، پروان و فاریاب می باشد!
يكشنبه 17 مارس 2013, نویسنده: کابل پرس خبری

کابل پرس: هیلی ارشاد (شماره موبایل: 0793331033) کسی ست که در انتخابات اخیر پارلمانی افغانستان به نمایندگی از کوچی ها با کسب هزار و هفتصد و هفتاد و چهار (1774) رای پای به پارلمان افغانستان گذاشته و از او به عنوان رییس کمیسیون دینی، فرهنگی، معارف و تحصیلات عالی یاد می شود. از این که ده کرسی پارلمانی برای کوچی ها کاملا غصبی بوده، نتیجه ی سیاست های نژادپرستانه ی حکومت های قومی می باشد و آشکارا نقض حق سیاسی مردم است بگذریم؛ خانم هیلی ارشاد یکی از کسانی ست که سرسختانه خواهان لغو نتایج کانکور ولایات دایکندی، غور، پروان و فاریاب می باشد.

ادامه این مطلب

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • ای شترهای بی عقل از شما چی داکترها و معلمانی جور شود. گناهتان نیست. طالب معلمتان است و پاکستان مدرسه تان. مکتبتان را بسوزانید و پس پاکستان بروید. برای هر دو طرف بهتر است.

 • شاگردان سه ولایت پروان غور و دایکندی باید از پوهنتونها برای یک سال محروم ساخته شوند تا که در اینده همچو خیانت ها نشود
  یک سال دیگر امریکایی ها می بر ایند ان وقت به خاینین و نوچه های روس و امریکا درس داده خواهد شد حالا کا کا است که انگور در تاکا است. ملت غیور افغان خیانت را فراموش نمی کند

 • زن توکوس تیزن بگایم فکر کردی هزاره ها در دوران همان کوس کش مرده گاو عبدالرحمن زنده گی میکنه امریکایی ها که بروند اگر جنگ شد مادر همه تان را خواهد گاییدیم .
  بی ناموس شماکه فقط کوس مادری بلد هستین درس ٬ تعلیم و فرهنگ تان از پاکستانی های انتحاری میباشند .
  بیایین کیری همه ای هزاره ها را بخورین
  الیته دور از افغان های واقع بین و با فرهنگ افغانستانی فقط همان مردم که مرید پاکستان هستند .
  سیل کنید فرهنگ تان را باز گپ از درس میزنین
  تف بر شما

  • آفرین برتو و تربیه فامیلی تو!
   تو اگر اینقدر سخنرانی کنی معلوم میشود که خودت چی هستی و قومت چی است؟!
   ناسزا گفتن کار مسلمان نیست! او جاهل هزاره!
   اگر امروز بخت با شما یاری کرده است که تا اینجا برسید کوشش کنید تربیه خویش را نیز سالم کنید! و تا وقتی که خاموش باشید بزرگی دارید اما اکنون بزرگی تان ضرب صفر است نظر به تربیه بالا و والای شما!
   واقعاً بسیار جای تأسف است!

  • lol kheshtake madareta az pakistan jam kon. bache murdagaw

 • یک سال بعد اگر امریکایی ها بر آیند وطالبان دوباره بیایند،گلیم و دسترخوان مکتب و تحصیل و علم و دانش برچیده میشود و همان ریش است و نماز. این چه افتخار دارد؟

  آنلاین : http://...

 • اینهم شد امتحان کانکور!
  از محصلین که ازین راه به فاکولته ها داخل میشود، چه انتظار داشت.

 • جای شکر اشت که به . میدان ورک هم مکتب آمده وردکی ها هم علاقه به درس خواندن پیدا کند آن وقت میتواند فکر کند ا اقلا خود را انفجار ندهد.فعلا کناه شان نیست ضذ سال اول عمر شان بچه هستند در صدسال دومی شاید بهتر شود خاوند ایشان را شفا بدهد

 • پشتونها خوب بلد است که عربهای سوس مار خور را در وطن ما برای عقب ماندگی بیاورد وحتا زن خودرا هم در زیر لینگ پاکستانی و عرب قرار دهند این از انسل یهود هستند و امروز افغانستان را در جامعه جهانی بد نام ساخته است ...

 • خوب دیکه
  پاروق وردک کجا تحصیل دارد که حالا داکتر میگویندش؟؟؟؟؟؟
  شما خوب فکرکنید که - زلمی خلیلزاد و اشرفغنی که به اصطلاح اوغانااز برجسته ترین درس خوانای ازینهاست -چه سویه علمی و ادبی دارند که این وردکیهای سردمبه زیر سایه پاکستان و انگلیس و امریکا چنین امتحان کانکور را پرپا نمودند و نتوانسند پیروز هم شوند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس