کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > کارگر

کارگر

سه شنبه 14 می 2013, بوسيله‌ى نورجهان اکبر

P1020524

دیروز شام به کابل برگشتم. در میدان هوایی مردی میانسال که پنج کودک دارد و از هفت صبح تا نه شب بار می برد کمکم کرد بار هایم را به موتر برسانم. امروز وقتی از کوشکک به شهر برمی گشتم، از مردی قندهاری که هر روز به کابل میوه می آورد، تربوز خریدیم. با لبخند اجازه داد عکسش را بگیرم. در شهر نو یک افسر پولیس موتر ها را ایستاد کرد تا دختران مکتب از سرک تیر شوند. در کوته سنگی صد ها نفرمشغول خرید و فروش بودند. نزدیک خانه، پیرمردی را دیدم که در یک گدام چوکی داری می کند. خودم را معرفی کردم و گفتم در داخل کوچه زندگی می کنم. به خانه رسیدم و روی تاقچه هفته نامه‌ی «کارگر» را

P1020513دیدم که در صفحه‌ی اول در مورد پنج کارگری که در کابل کشته شدند، حادثه ای که هیچ کس در موردش حرف نزد، مقاله ای آشتین و انقلابی نوشته شده بود. خوشحال شدم از اینکه بلاخره «کارگر» پیدا شد تا برای کسانی که این شهر و این مملکت را زنده نگه می دارند و بدون ادعا همه روزه به کار ادامه می دهند صدا گردد. شادمانم که برای کارگری که در میدان هوایی کار می کند، تربوز فروشی که در کوته سنگی کراچی دارد، و میلیون ها کارگر دیگر که به صورت واقعی میهن مان را محافظت می کنند راهی برای آموزش، دادخواهی، و همصدا شدن وجود دارد.

P1020532 P1020542


دسته‌بندی شده در: یادداشت ها


آنلاين بنگريد : http://noorjahanakbar.wordpress.com...

كارنامه

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


55 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > کارگر

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.