کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > تجمع مدنی در حمایت از تصویب قانون«منع خشونت علیه زنان» بدون تغییر و تعدیل- (...)

تجمع مدنی در حمایت از تصویب قانون«منع خشونت علیه زنان» بدون تغییر و تعدیل- کابل

دو شنبه 27 مه 2013, بوسيله‌ى نورجهان اکبر

این هم گزارش مختصر من از امروز:
حدود چهار روز پیش گروهی از محصلین زن با ما، یک چند نفر فعال مستقل از جمله من و دیانا ثاقب، تماس گرفتند که روز تظاهرات شاگردان افراطی در محیط دانشگاه آنها مورد توهین و تحقیر قرار گرفتند و از حمایت شان از قانون منع خشونت علیه زنان جلوگیری شد. در جریان دو روز ما با هم کار کردیم و توانستیم قطع نامه بنویسم و شاگردان دیگر را خبر کنیم تا همه با هم برای حمایت از قانونی که یکی از مهمترین دستاورد های زنان هست و باید مورد محافظت قرار گیرد امروز در مقابل پارلمان ملت، جایی که نمایندگان ملت، نمایندگی از زنان را فراموش کرده اند، جمع شدیم. بعد از حدود دو ساعت ایستادن در مقابل پارلمان چند نفر از نمایندگی، از جمله خانم فوزیه کوفی، بیرون آمدند و به ما گفتند که برای تصویب قانون کار خواهند کرد، اما ما هنوز هم ترس داریم که در این قانون تغییراتی بیاید که به جای فایده به زنان افغانستان ضرر وارد کند، بنابراین مبارزهء ما هنوز هم پایدار است. ما هوشیار و بیداریم و این روند را دنبال خواهیم کرد. بعد از صحبت با نمایندگان ما برای حمایت از گروه دیگری از محصلین که برای اعتراض به فساد و تبعیض در دانشگاه اعتصاب کرده اند پیویستیم و حمایت خود را اعلام کردیم چون راه همهء ما یکیست، همه خواهان افغانستانی هستیم که در آن هر انسان از حق خود برخوردار باشد و براساس جنس، قوم، نژاد، و یا به هر بهانه ای دیگری مورد تبعیض قرار نگیرد. تشکر می کنم از دیانا ثاقب که بسیار زحمت کشید، از محصلین زن و مرد که امروز با وجود امتحانات به این اعتراض پیوستند و از مقامات امنیتی که ما را مصوون نگه داشتند. این آغاز یک مبارزه است؛ نه پایان آن!P1020967editted (12)

P1020978


دسته‌بندی شده در: یادداشت ها


آنلاين بنگريد : http://noorjahanakbar.wordpress.com...

كارنامه

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


77 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > تجمع مدنی در حمایت از تصویب قانون«منع خشونت علیه زنان» بدون تغییر و تعدیل- (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.