کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > عکس روز > کمپین نام گذاری جاده ها و چهار راهی ها به نام قربانیان جنگ های افغانستان

کمپین نام گذاری جاده ها و چهار راهی ها به نام قربانیان جنگ های افغانستان

يكشنبه 7 ژوئيه 2013, بوسيله‌ى به روایت عکس و تصویر

کابل پرس: بتازگی سازمان حقوق بشر و دموكراسي افغانستان کمپینی را راه اندازی کرده که در آن خواسته شده نام جاده ها و چهارراهی ها به نام قربانیان جنگ ها نامگذاری شود. برگزار کنندگان این کمپین در چند روز نخست راه اندازی آن توانسته اند امضای بیش از ده هزار تن از شهروندان افغانستان را بدست آورند.
در جریان چندین دهه جنگ خونین در افغانستان میلیون ها تن جان خود را از دست داده، زخمی شده و یا آواره شده اند. در دوازده سال اخیر کوشش هایی برای انجام برنامه ی عدالت انتقالی انجام شد اما تاکنون این کوشش ها نا موفق بوده و حکومت افغانستان با وجود قول هایی که در ابتدا داده بود، عملن از انجام آن سر باز زده است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


85 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > عکس روز > کمپین نام گذاری جاده ها و چهار راهی ها به نام قربانیان جنگ های افغانستان

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • چند سال قبل در جلسه ای سهم داشتم که جهت نامگذاری یک مکتب
  ایجاد شده بود. بزرگان و افراد با صلاح چند نام قوماندان های سرشناس
  را که در جنگ علیه روس ها شهید شده بودند، پیشنهاد کردند.
  اما فردی دیگیری پرسید، سرنوشت آن انسانهای گمنام که در جبهات شهید
  شده اند، چه میشود؟ برای هر کس فرزند شهیدش یک قهرمان است.
  بلاخره چون همه شرکت کنندگان آن جلسه انسانهای معقول بودند،
  نام آن مکتب را استقلال گذاشتند.

 • تنها در شهر کابل 65 هزار انسان در جنگ مجاهدین قربانی شدند قربانیان سی و پنج سال دیگر که باشد به جایش . تازه هیچ جاده ای در هیچ کشور جهان با نام « قربانی جنگ » نامگذاری نشده است . نامگذاری جاده ها یا با نام دانشمندان است یا شخصیت های برجسته ای جهان . رفت و آمد روزانۀ من با اتوبوس است . در جلو اتوبوس نوشته است ( نیوتن ) محله ای که من بود و باش دارم . البته کوچه های دیگر هم هستند با نام ، گالیله ، کپلر ، ، داروین ، پاستور ، دیکنز ، نوبل ....

 • توره باز خان؛ این جلاد کثیف که به جرم داد خواهی از ترور نادر غدار، این خلف هندی الاص استعمار، چشم های خالق شهید را زنده زنده از کاسه سرش با چاقو بدر آورده است....! برای عدالت پیشه گان نسل سرزمینم « از هر تبار » شرم است و ننگ، که بر پیشانه شهر شان نام این جلاد، هم چنان خود نمایی بنماید! نسل بیدار کشورم؛ نسل پویا و رو شن اندیش این سرزمین! جرسومه های ننگین طاغوت و استبداد را از دامن شریف مام میهن بزدایید!!!!

 • چراغی باید افروخت اندرین ویرانه خاموش،
  در اعصار!
  چراغی برسر هر خانه،
  پیچ هر کوچه،
  درون شهر-در بازار!
  چراغی همچو خالق،-
  یا که فریادی چو خاق وار...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.