در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > كريكت > پیروزیهای افتخارآفرین کریکت بازان افغان در بریتانیا

پیروزیهای افتخارآفرین کریکت بازان افغان در بریتانیا

علی جواد دهقان
سه شنبه 27 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تیم ملی کریکت افغانستان که در مسابقات بین المللی جزیره جرزی بریتانیا شرکت کرده، در سه مسابقه پیاپی، به پیروزی رسید. این تیم، روز دوشنبه در سومین مسابقه خود، موفق شد از سد تیم بوتسوانا بگذرد. تیم ملی کریکت افغانستان، پیشتر در روزهای جمعه و یکشنبه (۲۳ و ۲۵ می)، تیم های ملی ژاپن (جاپان) و باهاما را شکست داده بود.

مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۱ در بخش پنج (Division Five)، در جزیره جرزی در بریتانیا برگزار می شود. تیم های نپال، آمریکا، آلمان، نروژ (ناروی)، موزامبیک و جمهوری وانواتو در گروه A و افغانستان، سنگاپور، بوتسوانا، ژاپن، باهاما و جزیره جرزی در گروه B، در این بخش از مسابقات حضور دارند.

دو تیم برنده این بخش، به دور بعدی مسابقات که با حضور تیم های برتر بخش های دیگر، در تانزانیا برگزار خواهد شد راه خواهند یافت. روز سه شنبه، تیم افغانستان با سنگاپور مسابقه خواهد داد. افغانستان تا این بخش از مسابقات، با سه برد از سه مسابقه و کسب شش امتیاز، در صدر گروه خود قرار دارد.

در گروه مقابل (گروه A) تیم نپال اول و آمریکا دوم است. فیروز رحیمی گزارشگر بی بی سی که این مسابقات را از نزدیک دنبال می کند، می گوید بازی برازنده حمید حسن، بولر (پرتاپ کننده توپ یا توپ زن) تیم افغانستان، مورد توجه قرار گرفته و او در دو مسابقه، عنوان مرد برتر میدان را از آن خود کرده است.

آقای حسن در گفتگو با بی بی سی، ضمن ابراز شادمانی از نتیجه مسابقات، گفت که آروز دارد تیم قدرتمند آمریکا را نیز شکست دهد. کریکت در افغانستان، یک ورزش نوپا محسوب می شود که بیشتر، توسط مهاجران افغان بازگشته از پاکستان به افغانستان معرفی شده است.

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس