کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > كريكت > پیروزیهای افتخارآفرین کریکت بازان افغان در بریتانیا

پیروزیهای افتخارآفرین کریکت بازان افغان در بریتانیا

سه شنبه 27 می 2008, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

تیم ملی کریکت افغانستان که در مسابقات بین المللی جزیره جرزی بریتانیا شرکت کرده، در سه مسابقه پیاپی، به پیروزی رسید. این تیم، روز دوشنبه در سومین مسابقه خود، موفق شد از سد تیم بوتسوانا بگذرد. تیم ملی کریکت افغانستان، پیشتر در روزهای جمعه و یکشنبه (۲۳ و ۲۵ می)، تیم های ملی ژاپن (جاپان) و باهاما را شکست داده بود.

مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۱ در بخش پنج (Division Five)، در جزیره جرزی در بریتانیا برگزار می شود. تیم های نپال، آمریکا، آلمان، نروژ (ناروی)، موزامبیک و جمهوری وانواتو در گروه A و افغانستان، سنگاپور، بوتسوانا، ژاپن، باهاما و جزیره جرزی در گروه B، در این بخش از مسابقات حضور دارند.

دو تیم برنده این بخش، به دور بعدی مسابقات که با حضور تیم های برتر بخش های دیگر، در تانزانیا برگزار خواهد شد راه خواهند یافت. روز سه شنبه، تیم افغانستان با سنگاپور مسابقه خواهد داد. افغانستان تا این بخش از مسابقات، با سه برد از سه مسابقه و کسب شش امتیاز، در صدر گروه خود قرار دارد.

در گروه مقابل (گروه A) تیم نپال اول و آمریکا دوم است. فیروز رحیمی گزارشگر بی بی سی که این مسابقات را از نزدیک دنبال می کند، می گوید بازی برازنده حمید حسن، بولر (پرتاپ کننده توپ یا توپ زن) تیم افغانستان، مورد توجه قرار گرفته و او در دو مسابقه، عنوان مرد برتر میدان را از آن خود کرده است.

آقای حسن در گفتگو با بی بی سی، ضمن ابراز شادمانی از نتیجه مسابقات، گفت که آروز دارد تیم قدرتمند آمریکا را نیز شکست دهد. کریکت در افغانستان، یک ورزش نوپا محسوب می شود که بیشتر، توسط مهاجران افغان بازگشته از پاکستان به افغانستان معرفی شده است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


72 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > كريكت > پیروزیهای افتخارآفرین کریکت بازان افغان در بریتانیا

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.