صفحه نخست > عکس > عکس روز > 200 تُن چرس در قلمرو پادشاه

200 تُن چرس در قلمرو پادشاه

پنج شنبه 12 جون 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

پليس در قندهار، جايی که جزيی از قلمرو پادشاه هرويين افغانستان است، ادعا می کند 200 تن چرس که بزرگترین محموله مواد مخدر در جهان است را کشف و به آتش کشيده است. آيا اين ادعا می تواند درست باشد؟ و يا اينکه پليس بجای به آتش کشيدن مواد مخدر چيز ديگری را آتش زده است؟

Afghan National Police in Kandahar seized around 200 tons of hashish worth over $400 million in what is believed to be the world’s largest drugs haul.

Photo by UNAMA

پادشاه هرويين يا پادشاه لوبيا؟

آيا ولی کرزی به کشت لوبيا راضی می شود؟

شنبه 3 مه 2008


عارف نورزی، برادرش و مواد مخدر؟

يک هتل در قندهار: 15 میلیون دالر امریکایی

يكشنبه 20 آوريل 2008,


فساد گسترده ی خانواده و اطرافيان حامد کرزی!

گل آغا شيرزوی و درآمد يک ميليون دالری در هفته/ قاچاق مواد مخدر و دزدی از عوايد گمرکی

سه شنبه 6 مه 2008

واژه های کلیدی

مواد مخدر
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • کرزی هم از تکتیک های پاکستانی ها استفاده میکند، طوریکه هر بار پاکستان تهت فشار جامعه جهانی بخاطر همکاری اش با تروریستان قرار میگیرد یکی دو نفر از تروریستهای (طالبان را) دستگیر و یا هم به امریکا تحویل میدهد، تا از اینطریق بتواند ذهنیت دیگران را مغشوش کرده و نشان دهد که در امر مبارزه با تروریست و طالبان متعهد می باشد.

  کرزی هم در آستانه کنفرانس پاریس یک مقدار چرس فرسوده شده را که قابل فروش نبوده به آتش زده است که نشان دهدبرادرش احمد ولی شخصیت سیاسی و با نفوذ در کندهار، و اسدالله خالد پسر خوانده سیاف و کرزی، استاندار کندهار، دست آوردهای در امر مبارزه با مواد مخدر داشته اند.

 • خدا شاهد است بار اول که این خبر را در بی بی سی خواندم، به ذهنم خطور کرد که این ناممکن است. هیچ گاه تجاران بزرگ مواد مخدر چنین حماقتی را در کشوری مثل افغانستان نمیکنند که مقداری بیشتر از یک یا دو تن رادر یکجای ذخیره کنند، آنهم در محیط پر آشوبی مثل قندهار.
  به چند دلیل شک شما درست است:
  1ـ این کار در تاریخ مواد مخدر افغانستان سابقه ندارد واز نگاه تکتیک تجاران هم که باند بسیار هوشیاری هستند نا ممکن است.
  2ـ این مقدار در قندهار جای بسیار بحران خیز کشف شده است و این کار ممکن نیست، چون ورود و مرور قافله هایی باری در این شر بشدت تحت تقیب است.
  3ـ اگر ما این مقدار چرس را به پایهء تولید آن در طول یکسال زراعتی مقایسه کنیم، باز هم نتیجه منفی است، چون باید در طول چند سال این مقدار در قندها ذخیره شده باشد که چنین انبوه شود، حال اینکه صادرات مواد مخدر آنقدر صریع است که در ماه های اول سال تمام میشود به آخر نمی رسد.
  4ـ در کشف و صبط این مواد هنگفت نیروهای خارجی حضور نداشتند. این کار در ولایتی مثل قندهار خود سوال بر انگیز است؟ چون خارجی ها کمتر از ما دروغ میگویند و آنهم دروغی به این بزرگی!
  5ـ کنفرانس جمع آوری کمک در پاریس در حال بر گزاری است و این هم باید یک دستاورد باشد که از آن حربهء تبلیغاتی برای موفقیت نظام تبلیغ شود. چون اروپایی ها بر خلاف امریکایی ها کمک های خود را به افغانستان علاوه بر دیگر اهداف به نابودی مواد مخدر میکنند و جامعه اروپا یکی از اهداف عمده اش اینست.
  6ـ در هر حال احتمال بسیار ضعیف باق می ماند که این همه اش چرس باشد؟ شاید چند تن آن چرس باشد که برای بویش در میان این مواد در داده شود.
  والله اعلم

  • آزادی صاحب درود بر شما ! شما باور کردید که در قندهار 200 تن چرس را به آتش کشیده اند؟ که اینقدر دلیل آوردید . همان برادریکه این گذارش را تهیه کرده حتمأ از طرف شب برایش کدام تکلیفی پیش آمده که در روز روشن چشمانش سیاهی کرده 2,00 kg را 200 تن خوانده باشد . زیرا در قندهار همه چیز را بزرگ می بینند و کلان احساس می کنند !!! پیروز باشید .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس