کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > جـــاســـوس دو ســـره

جـــاســـوس دو ســـره

دهـــل دو ســـره و خـــان دو ســـره را می شـــناختـــیم حـــالا جـــاســـوس دو ســـره را هـــم شـــناختـــیم !

چهار شنبه 22 جنوری 2014, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

قرار شایعات پخش شده در مطبوعات وحید مژده مشهور به جاسوس دو سره که همزمان برای پاکستان و ایران جاسوسی میکرد در ایران پناهنده شده و اکنون در منطقه مرزی میان زاهدان ایران وکویته پاکستان اقامت دارد و چپرکت خوابش را طوری بر زمین گذاشته که سرش در ایران و کونش در پاکستان ، رویش طرف روسیه و پشتش طرف افغانستان قرار دارد.

انتقاد مردم از وحید مژده بیشتر ازین بابت است که چرا وی به جاسوسی یک کشور قناعت نکرده وهمزمان برای پاکستان وایران دست به جاسوسی زده.
انتقاد کردن کار آسان است ولی منتقدین محترم که اکثراً مقیم کشور های اروپایی و امریکا هستند اگر از شرایط سخت و دشوار زندگی مردم بیچاره در افغانستان اطلاع میداشتند و میدانستند که اکثر مامورین دولت در کنار کار رسمی شان برای تامین معشیت فامیل به دستفروشی و تاکسی رانی مبادرت می ورزند هرگز چنین انتقادی نمیکردند.

آن زمان های که کار جاسوسی یک شغل آبرومندانه بشمار میرفت وآدم از طریق جاسوسی می توانست زندگی خوب و مرفه داشته به نان و نوایی برسد دیگر آن زمان ها را گاو خورد و حالا هر سنگی را که از جایش بالا کنیم چار جاسوسی از زیر آن نمایان میگردد و به همین پیمانه قدر و قیمت جاسوس هم نزول کرده و در حقیقت جاسوس بیچاره فقط برای دریافت لقمه نانی دست بدین کار می زند و اگر تعداد نان خور در فامیلش زیاد باشد مجبور است که همزمان برای چند سفارتخانه اجرای وظیفه کند.

عده دیگری از هموطنان بیخبر ما از وحید مژده انتقاد میکنند که اگر او از تلفون های داخل سفارت پاکستان استفاده میکرد هرگز چنین رسوا نمی شد ولی باز هم خود این منتقدین نمیدانند که خدا آن روزگاران را بیامرزد که سفارتخانه ها در کنار خانه گک چوبی سگ سفارت یک کلبه کوچکی را نیز برای جاسوس سفارت تخصیص داده بودند که او می توانست در صورت ضرورت شب را هم در همانجا سپری کرده و از تشناب ، نل آب ، تلفون و دیگر وسایل سفارت استفاده کند.

حالا که تعداد جاسوسان از ریگ بیابان بیشتر شده جاسوس بیچاره شفق داغ قبل از طلوع آفتاب در پیش دروازه سفارت
یک لنگه ایستاده و منتظر باز شدن کلکینچه سفارت و دریافت ورقه وظیفه اش می باشد که بعد از انجام آن روز دیگر دوباره در همانجا ایستاده و پولش را دریافت میکند و بعد خوش و خندان بسوی دوکان نانوایی رفته ده قرص نان گرم خریده بسوس خانه می شتابد.

با تقـــــــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


49 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > جـــاســـوس دو ســـره

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • دوست عزیز نه تنها وحید مژده بلکه از الف تا ئ همه جاسوس 9 جانبه است به این معنی که از همه اعضای بدن شان دو دست دو پا گوشها چشمها دماغ برای بیگانه ها استفاده میکنند چه میتوان کرد درین دنیای که همه چیز پول شده بعضی ها حتی خانمش را برای خوش قسمتی؟؟؟
    وجدان ها مرده است ، هویت ملی مرده است نام وطن مرده است صداقت مرده است انسانیت مرده است .

  • ای ده امی قات رانهای زن وحید مژده که جاسوس دو سره است زور کنم

  • سلام مسولین محترم کاابل پرس
    شما به آقای جاسوس دوسره می گوید . در حالیکه خود کرزی جاسوس سرسپرده ای سای ای پاکستان و طالب است . شما از حرکات و کارهایش به وضوح نشان می دهد و همیشه سیاست های آنها را در قضایای افغانستان دنبال میکند . پس کرزی جاسوس سپرده و خاین ملت به تمام معنی سیاست های کشور های همسایه را دنبال می کند . مگر همین طور نسیت ؟ حالا به وضوح علیه کشورهای ناتو و امریکا فعالیت می کند در حالیکه معاش خودش و کارمندان خودش از کجا پرداخت می شود .

  • خوب شد که چهره این خاین افشا شد و از تلویزیونها هم گم شد. مرگ به همه جواسیس. وظیفه مطبوعات است که جواسیسرا افشا کند.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.