در همین بخش

صفحه نخست > کارتون > طنز روز > انتخـــاب دشـــوار

انتخـــاب دشـــوار

بالاخـــره ملت افغـــان باید بین جنگســـاران تقـــاعـــدی و شـــرکا و یا طالـــبان نکـــتایی پوش و غـــلامـــان حـــلقه بگـــوش شـــان یکـــی را انتخـــاب کـــند !
شمس الحق حقانی
چهار شنبه 11 جون 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

بعد ازینکه اوسامه بن لادن به ضرب گلوله بارک اوباما رهسپار اسفل من النار گشت مامورین انتظامی جهنم جهت ثبت نام او را به دفتر راجستر دوزخ برده لباس های شخصی او را با یونیفورم رسمی جهنمیان عوض کرده ساعت بند دستی انگشتر و پول نقدش را از او گرفته و تابلوی با شماره راجستر در گردنش آویختند.

مامور دیگر انتظامات جهنم دست وی گرفته و او را بسوی محل اقامتش رهنمای کرده و دو دروازه بزرگ آهنین را به او نشان داده گفت:
جناب بن لادن چون خداوند متعال به آزادی اراده انسانی خیلی ارج گذاشته و آن را در خور اهمیت شایان می پندارد لهذا شما حتی درینجا نیز می توانید آزادانه اقامتگاه آینده تان را خود انتخاب کنید این بگفت و دروازه آهنین اولی را باز کرد که صدای ناله و شیون جهنمیان که در بین هزاران و صد هزاران مار و گژدم و عقرب و غندل می لولیدند و از درد نیش و دندان آنها بخود می پیچیدند بگوش می رسید.
بن لادن از دیدن چنین صحنه دلخراش یک قد پریده و از دم دروازه بدور رفته صد بار بخود لعنت فرستاد که چرا در دنیا مرتکب اینهمه جنایات شدی که حالا باید کفاره آن را بدین سان بپردازی !؟

مامور دیگر انتظامات جهنم او را تسلی داده گفت نترس در اول شاید خیلی دهشتناک به نظر آید ولی بعد از مدتی به آن عادت خواهی کرد این بگفت و او را بسوی دروازه آهنین دومی کشانیده در را بازکرد که چنان بوی تعفن زننده ای به مشام بن لادن رسید که گویی نعش خری را چند روزی در آفتاب وزیرستان جنوبی گذاشته باشی.
به دقت که در داخل نگاهی انداخت خندق بزرگی را در آنجا بدید که مملو از مایع سبز رگ شبیه به محتویات درونی تفدانی ملا عمر بود و جهنمیان بیچاره تا گلون در میان آن فرورفته و به بسوی بن لادن نظاره می کردند.
بن لادن با خود گفت بوی و تعفن اینجا به مراتب از پس کوچه های سومالیا و گنده رود های قندهار بد تر است ولی با جود آن با دندان و نیش مار و گژدم قابل مقایسه نیست پس مجبور تن به تقدیر داده همین جا را انتخاب می کنم .
در همین لحظه صدای از بلند گوبگوش رسید که می گفت :

جهنمیان محترم پنج دقیقه تفریح قبل از ظهر تان به پایان رسید لطفاً سر های تان را خود به زیر گنداب فرو برده و قوای انتظامی جهنم را مجبور به اعمال زور نکنید !

بیچاره بن لادن از شنیدن این سخن دچار شوک شده و به صدای بلند به گریستن آغاز کرد و باز هم بخود صد ها لعن و نفرین فرستاد.

گــریه زار او چو بشــنفتند مــردم دور و پیش او گفــتند
گــر نصیحت گهی تو بشنیدی اینچنین روز بد نمی دیدی

حالا ملت افغانستان نیز در حالت شبیه بن لادن قرار دارند که بالاخره مجبورند میان جنگسالاران تقاعدی و شرکا و یا طالبان نکتایی پوش و غلامان حلقه بگوش شان یکی را انتخاب کنند.

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • انچه را که از جهنم تعریف کردی قلبم لرزید .... خداوند همه ما را از ان نجات دهد ....... امین یا رب العالمین

 • خیلی عالی نوشتید، آقای حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی.
  راه سوم هم وجود دارد: تحریم دسته جمعی از طرف تمام مردم.
  یعنی مردم خودرا باید در گناه این دوزخیان شریک نسازد.

 • جناب اقای محمود جهنم را یدیده اید ؟؟؟؟؟؟؟
  و یا اینکه در تخیل حرف های اخوند مانند که از جهنم نا دیده و بهشت نادیده همه به ترس و هراس زندگی میکـــــــنـد اگر این همه مردم مسلمان وافعآ از بهشت و جهنم نادیده بترسند چرا همه روزه مردم بیگناه را می کشند و چه تجاوز ها بی ناموسی ها و چه چه ها از مسلمانان سر میزند. اگر ما تعلیل بهشت و از دوزخ داشته باشیم به این معنی است که در جهان که صلع ارامش ، انسانیت ، پاکی ، نجابت ، صداقت ، اشتی ، محبت ، دوستی ، صله ای رحم ،احترام به حقوق هم دیگر ، باشد این را ما بهشت مینامم و اگر در سر زمینی ، کشتن ، دروغ ، سرهم دگیر کلاه گذاشتن ، تقلب ، تجاوز ، بی عفتی ، به مال هم دگر تجاوز کردن ، بدون محکمه اعدام کردن ، سنگسار زنان ، دورغ ، وبیگناهان بی علت مجازات شدن ، قاتلین ازادشده به هوتل های 5 ستاره زندگی کردن ، غارت شدن خزانه دولت ، این ها را باید دوزخ نامید و یعنی کشور افغانستان .

 • آقای شمس الحق حقانی هیچگاه بیطرف نبوده و نیست. بلکه یک فرد کاملا فاشیست و نوکر است. کاریکاتور را قسمی نمایش داده که گویا یک فرد بیطرف است. و هردو جناح را میکوبد. اما مردم کور نیستند. در یک طرف نوشته که "made in Pakistan" اما در بخش دیگر هرگز دیده نمیشود که نوشته باشد "make in iran" همچنان در قسمت پایینی طرف چپ بدون درنظر داشت شرافت انسانی که خداوند فرموده است. و این شرافت انسانی را زیر پا کرده سر بعضی ها را به جای سر حیوانات مانده. اما در جناح دیگر چینن نیست.
  یعنی چنین نمایش داده که جناح که طرف راست نمایش داده شده جنگ سالاران است. اما دارای شرافت و عظمت. و از خود وطن. اما در جناح که در چپ نشان داده شده یعنی همه از طریق پاکستان تنظیم شده اند. و کسانی که از دیگر اقوام به آنها پیوسته اند آنقدر خورد نشان داده شده که با حیوان یکسان نشان داده شده.
  اما اشخاص که بیطرف باشد نباید چنین قضاوت کند. همه را باید یکسان بیبیند و در باره هرکدام یکسان بنویسد و بگوید. مگر نوکران و مغرضان و فاشیست های قومی اند که خود را برائت داده دیگران را متهم میکنند و از فطر تعصب و خود بینی و عدم تحمل دیگران از هیچگونه حقیر بینی و حقیر نویسی دریغ نمیکند.

 • بازهم تیم آقای عبدالله خوب است.

جستجو در کابل پرس