کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > «دوزخ» یا «بهشت»؛ مسئله این است!

«دوزخ» یا «بهشت»؛ مسئله این است!

چهار شنبه 11 ژوئن 2014, بوسيله‌ى chendavol

با من از دوزخ مگو، من، خود، ميان دوزخم 
بگذر از من، زاهدا، آخِر، تو، ما را نقطه‌چين!
ـــــــــــــــــــــــOــــــــــــــــــــــــــ
کارل پوپر گفته است: «شاید خطرناک‌ترین اندیشه سیاسی، آرزوی کامل کردن و خوش‌بخت ساختن انسان است. کوشش برای پدید آوردن بهشت در زمین، همواره دوزخ ساخته است». (انقلاب یا اصلاح، گفت‌وگو با هربرت مارکوزه و کارل پوپر، ترجمه: هوشنگ وزیری، تهران، خوارزمی، 1380)
ـــــــــــــــــــــــOــــــــــــــــــــــــــ
* ناامیدم، غمگین و هراسناک وقتی:
وحشیان طالبان، ۳۵ تن از استادان و دانشجویان دانشگاه قندهار را در شاهراه قندهار- کابل از اتوبوس پیاده می‌کنند و سرگم با خود می‌برند.
این همه آدم بی‌گناه که می‌خواستند از تعطیلات این هفته به مناسبت برگزاری انتخابات استفاده کنند و به کابل بروند، حالا طعمه اوباش طالبان شده‌اند. معلوم نیست چه قدر شکنجه شوند و چند نفرشان زنده بمانند یا نمانند. 
ـــــــــــــــــــــــOــــــــــــــــــــــــــ
** ناامیدم، غمگین و هراسناک وقتی:
می‌شنوم همتایان طالبان در عراق موسوم به داعش (گروهک تروریستی و سلفی دولت اسلامی عراق و شام) شهر موصل را تصرف کرده‌اند و حالا به سوی شهرهای دیگری از جمله قلمرو کرکوک پیش می روند. وضعیت داخل موصل هم بر کسی معلوم نیست و چه بسا فاجعه‌هایی بر سر مردم این شهر آمده باشد که بعدها منتشر شود. در این میان، آنان که توان داشته‌اند، جان خود برداشته و گریخته‌‌اند. حمام خونی که در عراق و سوریه جاری است، تا کی دامن‌گیر مردم این منطقه خواهد بود؟
ـــــــــــــــــــــــOــــــــــــــــــــــــــ
*** ناامیدم، غمگین و هراسناک وقتی:
می‌بینم «سیاست»، آن روی سگی خودش را در انتخابات افغانستان نشان می‌دهد و آدم‌هایی که دست کم، ادعاهایشان آن جای فلک را پاره می‌کند، مثل سگ و گربه به جان هم افتاده‌اند و حتا رعایت نمی‌کنند که «این‌جا خانواده نشسته است»! این‌ها هم فرقی با طالبان و داعش ندارند، وقتی مطلق‌نگرانه، همه خوبی‌ها را در جبهه خود می‌بینند و هر چه لجن است، در دسته مقابل. اینان هم می‌خواهند با حقنه کردن قلم، ما را به روش خود به «بهشت» ببرند.
جالب‌تر وقتی است که می‌بینم «اهل قلم و خرد» برای عقب نماندن از سفره‌ای که پهن شده است، از همدیگر سبقت می‌گیرند. باز شگفت‌انگیزتر آن است که می‌بینم افرادی، زمانی نه چندان دورتر، در تکیه‌‌خانه سیاسی فلان آدمک سینه می‌زدند و حالا زیر منبر فلان مترسک دیگر اشک می‌ریزند. وقتی حال اینان چنین باشد، آن آدمک‌ها باید هم به دوام‌دار بودن تخت و جبروت خود امیدوار باشند.


آنلاين بنگريد : http://chendavol.blogfa.com/post-25...

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > «دوزخ» یا «بهشت»؛ مسئله این است!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.