کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > بدون عنوان

بدون عنوان

سه شنبه 18 اوت 2009, بوسيله‌ى anjirha

 
 
اولین روزهای سال بود. من در کابل بودم. روزی تلفن زنگ زد و از آن طرف پورمحسن خودش را معرفی کرد. روز سر کار بودم و نتوانستم گپ بزنیم. شب باز زنگ زد و گپ زدیم. در طول صحبت تلفن دایم قطع می شد و مجتی باز زنگ می زد. بعد دیگر خبری نشد. تا باز به ایران آمدم و باز مجتبی زنگ زد و گفتی بخشی از گفت و گو ثبت نشده است و باز تلفنی حرف زدیم و... و حالی این گفت و گو در ۲۵ مرداد که بنابر قولی ضعیف روز تولد من است! در روزنامه فرهیخته گان منتشر شده است. با سپاس از مجتبی پورمحسن عزیز.
محمدحسین محمدی
 
 
 
يک‌شنبه - ۲۵ مرداد ۱۳۸۸


 

افغانستان از ياد رفته است

در آخرين روزهاي سال ۸۷ و در حالي‌که اکثر جوايز ادبي به دلايل مختلف، از اعلام برندگان جوايز ادبيات داستاني خودداري کردند، کتاب «از ياد رفتن» نوشته‌ي محمدحسين محمدي، به عنوان برنده ي جايزه انجمن نويسندگان و منتقدين مطبوعات شد. محمدي، نويسنده‌اي است افغاني که اگرچه در افغانستان به دنيا آمده، اما سال‌هاي زيادي را در ايران زندگي کرده است. «انجيرهاي سرخ مزار» و «پروانه‌ها و چادرهاي سفيد» از ديگر آثار اين نويسنده هستند. او به خاطر مجموعه داستان «انجيرهاي سرخ مزار» برنده‌ي جايزه صلح افغانستان نيز شد. با او درباره‌ي رمان «از يا رفتن» و ادبيات افغانستان گفت و گو کردم که در روزنامه فرهيختگان منتشر شده است.

مجتبی پورمحسن

محمدحسين محمدي/ عکس از حسين ساکي

 

 


آنلاين بنگريد : http://anjirha.blogfa.com/post-39.aspx

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


64 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > بدون عنوان

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.