کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > بدون عنوان

بدون عنوان

پنج شنبه 4 اكتبر 2012, بوسيله‌ى badhayehamvare

القصه که دخترکم خواننده ای را دوست داشت و این آخری ها کارهایش را بسیار می شنید و از شنیدن بسیار او من هم ناعلاج شنونده ی کارهای این خواننده ی پاپ شده بودم . حالا تصورش را بکنید یکی از کارهای او را گذاشته بودم با صدای بلند و برای اینکه دلی هم از دخترکم برده باشم این موضوع را رسما به ایشان ابلاغ کردم از داخل خانه به او و برادرش که در حیاط سرگرم بازی بودند و پاسخ از سمت پسرم این که : سنا دیگه دوست نداره این خواننده را. 

_چرا؟؟؟

صدای بی خیال و سبک دخترم: من دیگه دوستش ندارم چون اون گی هست.

_گی؟؟؟

صدای آرام مشورتهای کودکانه و تصمیم های دوباره ی کودکانه : آره اون گی هست . ما دیگه دوستش نداریم .

بی از آن هم البته پسرم این تیپ کارهایی که دخترم خوش دارد را دوست ندارد.


چند دقیقه ای تاملات مادرانه : خب چه می شود کرد اینها کودکان این زمانه هستند و شنیدن این موضوعات چیزی عادی است در مدارس و جمع های دوستانه شان و البته همه جا و همه وقت .من آن خواننده را می شناختم و می دانستم که همجنسگرا نیست و اگر گاهی هم اکت و ادهایی میکند برای این است که در بین خواننده های غربی کمی هم مد شده است اینگونه تظاهرها . اما زنگ خطر!!!! چرا باید گی بودن یک انسان مبنای قضاوت شود تا حدی که به آن جرم از لیست شخصیت های مورد علاقه یا احترام حذف شود؟


و نهایتا: مگر چه اشکالی دارد که گی باشد؟

جواب های کوتاه و صریح و خلاصه اینکه انگار گی ها اصلا جزو گله ی آدمیزادگان نیستند.


زنگ خطر دوم!!! بچه ها دارند تبعیض گرایی می فرمایند. باید دست به کار شد هر چه زودتر !


و نتیجه ی اینهمه می شود مذاکره ای طولانی با بچه ها در حیاط خانه پشت میز و زیر سایه بان که :بچه های من گی ها هم مثل من و شما هستند . دست دارند .پا دارند . صورتشان شبیه ماست . مثل ما غذا می خورند .می خوابند .درس می خوانند .با ادمهای دیگر دوست می شوند آنها یک بخشی از همه ی آدم ها هستند. می توانند بد باشند . دیگران را اذیت کنند . دزدی کنند زندان بروند .میتوانند خوب باشند . به دیگران کمک کنند . کار کنند و مهربان باشند. آنها هیچ چیزشان با ما فرقی ندارد . دخترم مشغول بازی با پرنده اش هست و من براش میگم که گی ها حتی میتوانند پرنده ها را دوست داشته باشند مثل تو. ببین! می توانند یک پرنده را ناز کنند همانطور که تو نازمیکنی 

وجواب دخترم : پس چرا گی هستند؟

باز رسیدیم سر خانه ی اول...

_ خب برای اینکه انها هم دوست دارند کسی را دوست داشته باشند.

_پس چرا زنهایشان زنها را دوست دارند و مردها یشان مردها را؟

_ برای اینکه هر آدم حق دارد هر کسی را که خوشش می آید را دوست داشته باشد.

صدایی شبیه به یک جیغ کوچک:مامان ! اما این نرمال نیست !!!!! چطوری ممکنه؟ زنها مردها رو دوست دارند و مردها زنها را برای اینکه با هم ازدواج کنند و بچه داشته باشند.

_ تو فکر میکنی محبت بین آدم ها فقط برای این هست که بچه درست کنند؟

_نه اما این نرمال نیست !

باز هم تاملاتی مادرانه: پس مشکل در این جاست که بچه ها فکر می کنند هر کس مثل خودشان باشد نرمال است و هرچیز که نرمال است خوب است.

_ نرمال چی هست دلبر مادر؟

_نرمال یعنی مثل بقیه.

_خب آنها هم مثل بقیه هستند.

_آره ولی مثل بقیه نیست دوست داشتنشان.

_خب من این حرفت رو قبول دارم اما یک کم قبول هم ندارم. همه ی ما مثل هم هستیم و هر کداممان فرق هایی هم داریم با هم . ببین تو هیچ وقت دوست نداری در حیاط که بازی می کنی دمپایی بپوشی در حالیکه بیشتر مردم می پوشند. کدام اینها نرمال است؟

چند پلک ظریف و حیران می زند و میدانم در ذهنش می خواهد تفاوت ها و نرمال بودن و نبودن را با معیارهای کودکانه ی خود بسنجد.

_ مامان ! گی ها بد نیستند؟

_ میتوانند بد باشند میتوانند خوب باشند.مثل من مثل تو.

پسرم که در تمام این مدت بیشتر سکوت کرده است و شنیده است سرش را تکان می دهد و می گوید : راست میگه مامان .خب آنها هم مثل ما هستند دیگه . میتوانند خوب باشند میتوانند بد باشند مگه نه سنا؟

سنا نفسی بیرون می دهد و میگوید : آره....

_ خب پس قضیه حل است دیگر . گی ها هم مثل همه ی آدم ها آدم هستند و ما اصلا حق نداریم قضاوتشان کنیم و از آنها بدمان بیاید تا وقتی کار بدی نکرده اند. توی این دنیا ادم های زیادی هستند که دقیقا مثل من و شما نیستند و آدمهای زیادی هم هستند که ما مثل آنها نیستیم .

چشمان بچه ها رنگی از موافقت به خود میگیرد اما هنوز تردید امیز!

من دیگر به گفتگو در این زمینه ادامه نمی دهم . آنها باید این حق را داشته باشند که با این موضوع درگیر بمانند . میدانم شاید برای ابد نتوانند هم جنس گراها را انسانهایی نرمال بدانند اما باید این را یاد بگیرند که کسی را که به نظرشان نرمال نمی آید تحقیر نکنند و به دیده ی بد نبینند و آنها این را در روند بلوغشان آهسته آهسته خواهند آموخت .


آنلاين بنگريد : http://badhayehamvare.blogfa.com/po...

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


209 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > بدون عنوان

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.