در همین بخش

صفحه نخست > کارتون > طنز روز > دلیــل پیــروزی اشــرف غنــی

دلیــل پیــروزی اشــرف غنــی

دلیــل عمــده پیــروزی مــلا اشــرف غنــی در انتخــابات ریاســت جمهــوری اشــتراک گســترده زنان در منــاطــق پشــتون نشــین بود !
شمس الحق حقانی
پنج شنبه 25 سپتامبر 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

حدود یکماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری گزارش از خرید و فروش زنان در مناطق پشتون نشین داغ ترین خبر های روز را تشکیل میداد و تا یکهفته پیش از شروع انتخابات کمیسیون های مستقل انتخابات در مناطق پشتون نشین موفق به دریافت یک تعداد محدود زنان برای پیشبرد کار های اداری و ثبت نام زنان در محلات رای گیری نگردیده بود چون بنا به رسوم و عنعنات سنتی و سختگیرانه قبایل پشتون مردان به زنان شان مانند دوران حکومت طالبان اجازه بیرون رفتن از منزل را بدون عذر شرعی مانند مریضی شدید و یا اشتراک در غم و شادی اقارب شان نمیدادند.

به همین پیمانه خیلی قابل تعجب و حیرت است که در روز انتخابات همین زنان در بندکشیده که تا دیروز چون مواشی از طرف شوهران شان خرید و فروش شده و یا با سگان جنگی تبادله می گردیدند حالا بطور معجزه آسا به یکبارگی غل و زنجیر اسارت سنت های قبایلی را که از صد ها سال به اینطرف سوال مرگ و زندگی مردمان آن دیار را تعین می کرد از دست و پایشان شکسته و همه به یک صدا فاتحه سنت های پوسیده قبیله را خوانده و برای تعین سرنوشت شان به پای صندوق های رای رفته و سرنوشت فردای شان را با انگشتان شان رقم زدند.

اما حالا طبعا که این سوال در ذهن هر انسان خردمند خلق می گردد که آیا چنین چیزی اصلا امکان دارد ؟
اگر به موضوع از دید یک مسلمان یا فرد مذهبی بنگریم و کوشش نکنیم که برای هر پدیده ای در جهان هستی یک دلیل که عقلی و منطقی پیدا کنیم به حل مشکل نزدیک خواهیم شد چون معجزه در تاریخ ادیان چیزی نا آشنایی نیست و از زنده ساختن مرده توسط حضرت عیسی یا عصای معجزه آسای حضرت موسی هر کسی چیزهایی شنیده یا خوانده است.

حالا باز انتقاد وارد خواهد شد که ملا اشرف غنی که کدام پیامبر نیست که صاحب معجزه باشد ، درست است که او پیامبر نیست و چنین ادعای هم نکرده اما کسیکه عمر عزیز را به گمراهی در دیار کفر سپری کرده و با یهود و نصاری پیمان دوستی و محبت بسته ولی در آخر عمر بطور معجزه آسا به یکبارگی چنان آتش عشق و محبت اسلام در قلبش شعله ور شده که مجنون وار سر و پا کنده بسوی خانه خدا روی آورده و چنان از ته دل به تواف کعبه پرداخته که پس و پیش خودش را نشناخته و بجای رو به قبله پشت به قبله ایستاده که مسلمان نما های ظاهر بین این را سخت بر او انتقاد کرده اند ولی جواب ایشان را در شعر زیبایی مولانای رومی می توانیم دریابیم .

چــو وضــو ز اشــک ســازم بود آتشین نمازم
در مسجــدم بســوزد چــو بدو رســد صــدایی
عجبــا نمــاز مســتان تو بگو درست اســت آن
کــــه نداند او زمانی نشـــناســــد او مکــــانی
در حق چگونه کوبم که نه دل ماند و نه دست
دل و دست هر دو تو بردی بده ای خدا امانی

بحق چنین مردی که همه چیز و همه کسش را فدای عشق واپسین کرده و کمر همت برای خدمت به اسلام بسته و تعهد کرده که در اولین اقدامش اردوی ملی افغانستان را اسلامی ساخته و برای علمای کرام دروازه مخصوصی در ارگ ریاست جمهوری تعبیه کند تا حضرات ایشان هر زمانیکه میل مصاحبت جلالتماب را داشته باشند بدون انتظار بتوانند خدمت ایشان برسند بلی چنین مردی اگر پیامبر هم نیست ولی بحق لایق داشتن یک معجزه است که آن را از صمیم قلب برایش تبریک عرض می کنیم.

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • تو هم با این نام مستعار( حقانی) یک یاوه باف شورای نظاری هستی! در دنیا کارتونیست ها، ابهت شان بخاطر استقلال فکر شان است؛ شمس الحق حقانی افغانستانی را به بین که در خارج از پول سوسیال کافران ، امرار معاش میکند؛ اما خایه مال لجنزار شورای نظار است! حیف آن رنگ و قلم که در مزخرف نویسی ضایع می کنی؛ سال هاست که به کرزی، فحش دادی، او را سگ و شغال و گاو ، ترسیم کردی، تا چشم مردم به لکه سرخ ماهانه ء زنان، یعنی عبدالله، روشن شد؛ وای بر این مملکت که زمامدار او آدمکشی به نام عبدالله است و کارتونیست او، بی هنری به اسم مستعار،
  شمس الحق حقانی!
  هنوز اشرف غنی به تخت ننشسته، خایه مال «جمعیتی» برای او سبیل( بروت) رسم کرده!
  من، کارتون و نوشته های ابلهانهء شمسی خانم حقانی را که می نگرم، نمیدانم چرا به یاد شعر معروف عبید می افتم:
  جلق میزن که جلق خوش باشد
  جلق در زیر دلق، خوش باشد
  ( فردین کامیاران)

 • afareen fardeen-jan kamelan dorost

 • آفرین بر فردین عزیز، سلام بر شرف تو! حق سخن را ادا کردی، چرا یک کارتونیست، اینهمه حقیر و ذلیل است؛ من سگ های شهروندان غربی را که همه جا با خود می گردانند ، هیچ دوست ندارم، اما این سگ ها را بر شورای نظار ، ترجیح میدهم!

 • لعنت خدا بالای توحقانی شود . بسیار جای تعصف است که با چنین نوشته تفرقه امیز چه حاصل خواهد کرد . جامعه افغانی یک جامعه سنتی است خرید و فروش زنان در همه ولایات وولسوالی های ودر بین همه اقوام تا 70 فیصد یک مشکل بزرګ است . علاوه ازین مشکل مشکلات دیګر کشتن زنان ګوش و بینی بردن زنان و بچه بازی بالای اطفال معصوم که در همه مناطق افغانستان وجوددارد .مګر خودت کور هستی قوم پشتون را هدف قرار ګرفتی بسیار جای تعصف است شرم کن خجالت بکش با این نوشته طفلانه . جای تعصف است که کابل پرس چنین چیزهای مزخرف به نشر میرساند . خودم از قوم پشتون هستم میتوانیستم چیز سختر بنویسم مګر نی در همه اقوام اشخاص خوب و بد دارد .من به همه اقوام کشور احترام دارم .

 • شمس الحق حقانی(؟) = پرویزبهمن
  فکر میکنم، پرویز بهمن و شمس حقانی، یک نفر است. املا و انشای شان کاملا مشابه است.
  شورای نظار، به این قواد پول میدهد، یعنی از خارج( سوسیال) می گیرد و از داخل، از موسسهء « مسعو شناسی» پول می گیرد!
  این آدم، یک ایجنت سابقه دار است!محمود

 • خدا كمك كند آقاي محترم محمد اشرف غني احمد زي با درك درست وضعيت فعلي كشور دست به امضاي قرارداد امنيتي با امريكا نزند زيرا با امضاي پيمان گره ديگري بر مشكلات مردم افغانستان اضافه ميگردد، تمام اقوام كشور و بخصوص قوم پشتون قرباني اصلي مبارزه با امريكا خواهد شد زيرا به هيچ صورت حاضر به پذيرفتن حكومت تحت الحمايه امريكا نخواهند شد، درخت پشتون با چوب تبر خودش نبايد خوار و ذليل گردد، پس ميبايد از آقاي محترم محمد اشرف غني احمدزي خواسنه شود با توجه به حساسيت وضع موجود كشور و منطقه از امضاي قرار داد امنيتي صرف نظر نمايد.

 • قابل توجه آقاي محمود وساير اوغانها!
  اينجانب پرويز بهمن اينجا زنده وسلامت هستم، شما اوغانهاي خر مادر زنا كه تا كنون آقاي حقاني كارتون ها وطنزهايش بر ضد شخصيت هاي جبههء مقاومت دركابل پرس نشر ميكرد وي را مي ستوديد، حالا كه دو تا كارتون را برضد جاسوس معلوم الحال اسراييل ، اشرفغني ديوانه نشر كرده است بر او لعن وطعن ميفريستيد، بر پدر شما اوغانهاي خر كون ومرده گاو ناسپاس لعنت

 • این شعر تقدیم با اخلاص به پرویزبهمن قواد:
  زن پرویز بهمن ، گلعذاره
  به دادن در جهان، جوره نداره
  شب دوشینه ، بگرفتم سراغش
  دیدم ، اشرف غنی رویش سواره!

 • راي نزن اوغان خر ، مرا شما بار ديگر مجبور ساختيد تا بكابل پرس بيايم ورنه بخاطر يك سلسله دلايل شخصي با كابل پرس وداع گفته بودم . حالا منتظر مقالهء جديد بنده باش، ودر پاي آن هر قدر دشنام مي نويسي بنويس تا رذالت وخرگري وغولگري ات را بيشتر به اثبات برساني

 • پرویز بهمن، در حال تفکر و سگرت دود کردن، برای نگارش مقالهء نو در سایت کابل پرس
  انتخابات تمام شد. عبدالله به ارگ رفت و پرویز بهمن به جنگل بازگشت:

 • ها!ها!ها!ها...........!
  خدا میداند، درین یک سال، اینقدر نخندیده بودم!
  این عکس .....!
  یعنی ، پرویز بهمن ، پس از خواندن دوبیتی در باره علیا مخدره سرکار بانو بهمن، نیش او باز شده، یعنی از دل و جان می خندد، به حدی که پایپ نزدیک است از دهنش بیفتد!
  مردم بخدا....!

 • بهمنک (سگ کابل پرس) بعد از گوز زدن چارزانو شیشتن
  آبروی را که نداشتی به جای نمی آورد. اولتر از همه برو
  سراغ رهبران دلخواهت و از آنها بپرس که چرا به دهنت
  شاشیدند. بعد یک جنگسالار دیگری از قماش پدرام یا معلم
  عطا را برای پرستش انتخاب کن (بخشش از خوانندگان)
  و به خایه های شان خود را کشال کن. همه دشنام دادن هایت
  هرگز یک پشتون وطنپرست را وادار نخواهد کرد که به خاطر یک
  شُبش تمام پوستین را آتش بزند. به خاطر یک سگ تمام اقوام شریف
  غیرپشتون را دشنام بدهد. همه دشنام ها (به حق) متوجه تو جاسوس
  چند سره ست که برای نفاق اندازی بین اقوام شریف و ستمدیده
  افغانستان وظیفه گرفته ای.
  و در رابطه به کارتون: پیام دوم (احمد) را تائید میکنم. جفأ
  به حق زن متأسفانه در تمام اقوام افغانستان به یک امرمعمول
  تبدیل شده. حقانی باید علیه این فجایع تنها در قوم پشتون نه، بلکه
  در همه اقوام مینوشت.

 • امضاي قرارداد امنيتي با امريكا ميبايد وسيله فشار بر طالبان گردد طوريكه اگر طالبان نپذيرند تا با دولت كابل كنار بيايند، دولت دست نشانده كابل طالبان را تحديد با امضاي قرارداد با امريكا نمايد تا مگر با استفاده از فرصت طالبان از آينده نامعلوم جنگ دست كشيده و از ادامه حضور امريكايي ها در داخل كشور جلوگيري نمايند

 • امروز اوباما خيلي زياد ميخندد

 • اشرفغني ميزوف در تاريكي فير ميكند

 • اولين شهبانوي مسيحي - يهودي اوغان

 • تساوي حقوق زن ومرد درفرهنگ اوغانها

 • نظر حاكان عرب در مورد طالبان اوغان خر

 • پرویز بهمن، در حال مشورت با « شورای نظار» در بارهء عنوان و متن مقالهء جدیدش در کابل پرس!
  فولکس واگون اهدایی جان کیری به رییس امور اجرایی!

 • فردا مراسم تحليف رئيس جمهور جديد اوغاني بر آمده از تقلب طي اجراي يك أتن ملي اوغاني برگزار ميگردد

 • دوستان كه زياد حس شامهء شان حساس است ميتوانند دستمالهاي بيني با خود شان بياورند كه يك گوز اوغان تمام دنيا را بد بو ميسازد. چه برسد به هزاران گوز

 • عبدالله عبدالله، برای بازی در فلم های بالیود ، اعلام آما دگی کرد!
  پریز بهمن کمار، نیز در نقش « کیسه مال حمام» درین فلم، ظاهر میشود!

 • عشق مجانی....!

  مرو ای بی خبر در پشت هر زن:
  چو موجود است زن پرویز بهمن!
  همان عیشی که کردم،با « پری گل»
  زیاد م کی رود تا وقت مردن!
  نه پول از من گرفت، نه آخ وواخ کرد:
  خدا، خیرت دهد پرویز بهمن!

 • خوشي اوغاني براي گرفتن قدرت

 • قبايل اوغان در طول تاريخ مانند حيوان در دست قدرتهاي خارجي بوده است

 • در طول تاريخ مرشدهاي گمراه ودستوري انگليس بنام صوفي و پير طريقت در خدمت حاكميت هاي تگ قومي اوغاني بوده است ، به اين تصوير نگاه كنيد

 • هنوزهم اگر داكتر عبدالله بالاي اشرفغني سوار است

 • اين است رژيم اسلامي اوغاني

 • اين است رحم وشفقت برادران ناراضي اوغانها كه گوسفندوار مردم را بنام دين وسلام وقرآن ذبح مينمايند و همتبارانشان مانند اشرفغني كلمرغ با افتخار آنها را از زندانها رها نموده وبر آن فخر مينمايند، در حاليكه همين قصابان خواهران شان ، زنان شان ودختران شان زير پاي افسران پنجابي پاكستان هر شب ميخوابند و بحيث گرو گانان هميشگي در آمده اند

 • مساله خانم پرویز بهمن و دوبیتی های که برای این بانوی محجبهء « جمعیت اسلامی» ساخته میشود؛ روحیات پرویز بهمن = گربز عطاخیل= شمس الحق حقانی را بشدت متزلزل ساخته، درج عکس های مشمئز کننده و تکراری و نمایش کارد و خون ، نیز به حواس پرتی این جوجه تیغی ( خارپشت) شورای نظار، ارتباط می گیرد!
  گویا گربز خان فکر میکند، مردم این تصاویر زشت را قبلا ندیده اند؟
  برای این دلقک ، جز انتخاب یک اسم تازه، راهی نمانده است! اسم پرویز به مواد غایطهء سگ ، آلوده شد!

 • خانم پرویز خان: وزیر زن در کابینهءوحدت ملی

  زن پرویز بهمن، شیشته در باغ
  حجاب داعشی پوشیده ، چون ماغ!
  چه دیدی بعد «تحلیف» دو جاسوس

  «وزیر زن» مقرر گشت این زاغ!

  ****

  (ماغ : نوعی کبوتر)

 • پرویز بهمن،هنرپیشهءمعروف در فلم« اسلام پیروز است، کفار، نابود است» ؛ به کارگردانی فضل احمد معنوی!
  این فلم پس از تحلیف دولت وحدت ملی، در سینمای ارگ، اکران میشود:
  سائر هنر پیشه گان: احمد ضیاء مسعود، احمد ولی مسعود، فضل الر حمن اوریا و عزیز الله لودین!

 • این کابل پرس میرهزارنیست، این سایت شخصی سگ کابل پرس
  پرویز بهمن است.همه این فوتوشاب ها و پیام ها نشان میدهد که در
  مغز مریض این شخص چقدر کثافت نهفته است. حالا که همه
  رهبران جنگشالارش به دهانش شاشیدند، عقده های چرکین خود را
  در کابل پرس خالی میکند. سگ ها غوغو میکنند، قافله به راه خود
  ادامه میدهد.

 • اوغان غول! من خودم رهبر خودم ميباشم، مرا به فضل احمد معنوي و داكتر عبدالله وعطا محمد نور وپدرام چه غرض؟ من مانند تو حلقهء غلامي ونوكري خانهاي قبيله را بگردن ندارم، رهبر پرستي ودست بوسي رهبران وخانهاي قبيله ايي در فرهنگ شما بي ناموس ها است، من حرف خودم را ميزنم، من از افكار وعقايد خود نماينده گي ميكنم، اما تو پدرلعنت اوغان خر از كي دفاع ميكني؟ از كدام نوع نظام دفاع ميكني؟ از اشرفغني كلمرغ كه تا حال از قيمت گندنه وكچالو خبر ندارد، تو پدرلعنت در خط دفاع از كسي قرار داري كه حالا اطفال كابل هم به سخنانش ميخندند، ولي پرويز بهمن هرگز چنين جاسوس بي هويت ونوكر كشورهاي خارجي را برسميت نمي شناسد، تو با اين دشنامهايت به پرويز بهمن چه چيز را ميتواني ثابت كني؟

 • بهمنک (سگ کابل پرس) بعد از گوز زدن چارزانو شیشتن
  آبروی را که نداشتی به جای نمی آورد. اولتر از همه برو
  سراغ رهبران دلخواهت و از آنها بپرس که چرا به دهنت
  شاشیدند. بعد یک جنگسالار دیگری از قماش پدرام یا معلم
  عطا را برای پرستش انتخاب کن (بخشش از خوانندگان)
  و به خایه های شان خود را کشال کن. همه دشنام دادن هایت
  هرگز یک پشتون وطنپرست را وادار نخواهد کرد که به خاطر یک
  شُبش تمام پوستین را آتش بزند. به خاطر یک سگ تمام اقوام شریف
  غیرپشتون را دشنام بدهد. همه دشنام ها (به حق) متوجه تو جاسوس
  چند سره ست که برای نفاق اندازی بین اقوام شریف و ستمدیده
  افغانستان وظیفه گرفته ای.

 • اوغان غول! تو زمانيكه از شاشيدن بدهن انسان حرف ميزني ولي همزمان با شاشيدن از خواننده ها معذرت ميخواهي ، خود اين عمل ننگين مصداق همان ضرب المثل : بعد از گوز زدن چهارزانو نشستن نيست؟
  اينكه فرموده ايد : هيچ پشتون وطنپرست حاضر نميشود كه بخاطر من ( پرويز بهمن) همهء تاجيكها يا هزاره ها را دشنام بزند چي را ثابت كردي؟ مگر ازكجا معلوم كه خودت يكي از همان پشتونهاي وطنپرست نباشي؟
  از نظر من مفهوم وطنپرست با پشتون بودن هيچ سر نميخورد، كسيكه خودش را قبل از انسانيت پشتون بداند او مانند خودت به خر ي شباهت دارد كه تنها دم كمبود دارد، زيرا مفهوم پشتون بودن با مفهوم وطنپرست بودن كاملا در تصاد وتناقض قرار دارد، تا جايكه همهء خواننده ها شاهد اند درجامعهء كثير القومي افغانستان اين پشتونها استند كه بالاي حقوق تاريخي ديگران پا گذاشته اند و تمام تاريخ اقوام اين سرزمين را بنام خودشان ( افغان) وافغانيت مصادره نموده اند، تمام باشنده گان اين سرزمين را ميخواهند مانند خودشان اوغان خر بسازند، درچنين حالتي شما پشتون وطنپرست نداريد، اگر داريد ميتوانيد وي را بدون دشنام وتوهين وشاشيدن در سخنگاه كابل پرس بما معرفي كنيد.
  در آخر بخاطر خوشي تان يك شعر اوغاني را ميگذارم، خدا كند از خواندن آن لذت ببريد

 • به سگ کایل پرس:
  سگ ها غَوغَو میکنند، کاروان به راه خود ادامه میدهد.
  اگر خون هم قَی کنی، رهبران شورای نظاری ات به دهانت
  شاشیدند.

 • اوغان غول ! شاشيدن در دهان انسانها جز كار اوغان ، كار انسانهاي با حيا وبا شرف نيست، انسان هاي كه از نسل انسان تولد شده باشند از استعمال چنين ادبيات عار دارند، اما در فرهنگ اوغاني شاشيدن به دهان انسان يكي از افتخارات ملي شمرده ميشود اگر باور نداريد به اين تصوير نگاه كنيد!

 • به سگ کایل پرس:

  اگر خون هم قَی کنی، رهبران شورای نظاری ات به دهانت
  شاشیدند که شاشیدند. این گِله از آنها بکن که چرا به دهانت شاشیدند؟

 • اوغان غول بي منطق! هيچ تشكيلات سازماني وحزبي بنام شوراي نظار وجود ندارد ونه هم كسي تا حالا ادعاي رهبري كدام تشكيلاتي بنام شوراي نظار را كرده است، از نظر منطقي اين قول دانشمند بزرگ فرانسوي ژان پل سارتر در حق تو صدق ميكند كه گفته است: هر زمانيكه منطق پايش لنگ شد جايش را بدشنام ميدهد. تو بي عقل بي منطق با اينقدر شاشيدن بدهن انسانها چه چيز را بدست مي آوري؟ كدام انسان با شرف وبا وجدان را قانع ميسازي كه حاكميت يك اوغان خر بنام اشرفغني مشروع وقابل قبول مردم است، رئيس جمهور كه مانند تو مردم را بچه خر خطاب كند، دشنام برند، نام زن خارجي خود را بزور وجبر از رولا به بي بي گل تغير دهد چقدر ميتواند در قرن بيست ويك ، يك كشور كثير القومي را اداره كند؟
  ثانيا اين موضوع نيز فراموش ات نشود كه: رهبران جبههء مقاومت نيز با سهمگيري شان درين دولت بر آمده از تقلب بر خلاف گذشته دست اوغانها را آزاد نگذاشته اند. پوست رياست إجرائي وتقسيم پنجاه پنجاه فيصد اين دولت زهر تلخي است كه به كام اشرفغني ريخته است واين زهر چند روز بعد اشرفغني را بسوي مرگ سوق داده وبعد ازآن درتاريخ افغانستان اولين رئيس جمهور ازبيك تبار بنام سوپر جنرال عبدالرشيد دوستم خواهيم داشت.
  بناء خيلي خوشحال نباش كه گويا قدرت را قبضه كرده ايي، اين ديگران استند كه بعد ازين حرف اول را براي ساختن نظام ميزنند
  براي خوشي هرچه بيشتر جنابعالي يك عكس تازهء رئيس جمهور تانرا ميگذارم

 • این تو استی که خود را گاهی به خایه این و گاهی به خایه آن جنگسالار
  کشال میکنی. برای من همهء اینها وطنفروشان از یک قماش اند.
  سگ زرد برادر شغال است، و تو سگ کاسه لیس این وطنفروشان!

 • اگر تو بيچارهء خجالت زده كه حتي جرأت انتخاب نام مستعار را نداري و تا كنون بخاطر دفاع از حاكميت ايل خرها " افغانان) بمن دشنام داده ايي همان يك شخص باشي در اين ادعايت كه حالا اشرفغني را هم جزو وطنفروشان ساخته ايي دروغ گفته ايي.
  هيج انسان عاقل در جهان پيدا نميشود كه به يك پيام نويس بدون موجب از استعمال لفظ شاشيدن وخايه كار گرفته وبعد خيلي جبونانه از موضع خود عقب نشيني كند. چنين رسوا شدنها در تاريخ حاكميت اوغانها بار بار اتفاق مي افتد زيرا مبناي افكار افغان وافغانيت كج است وهيچ انسان با شرف وبا وحدان اين فكر وانديشهء حيواني را قبول نميكند. بازهم براي خوشي هرچه بيشتر جنابعالي اين عكس را گذاشتم

 • يك عكس ديگر را همين اكنون يكي از دوستان از منطقهء توره بوره فرستادند

 • او پرچمی وطنفروش، چرا در پائین مقاله ات جای پیامگذاری را مسدود ساخته ای؟
  یک پرچمی وطنفروش از یک خلقی وطنفروش گِله دارد که چرا در دست و پابوسی
  از من سبقت میورزی. چرا مانند ما پرچمی ها در آن زمان دست و پای روس را نمی بوسیدی
  و حالا از امریکا را؟ چرا به دست و پابوسی نوکران امریکا قناعت میکنی؟ از ما پرچمی ها
  بیاموز. همیشه به زیر بال بادار پناه ببر. طوریکه ما پرجمی ها در آنزمان به روس و حالا
  به امریکا پناه میبریم.
  یک کثافت از کثافت دیگر گلایه دارد!

 • اوغان غول!
  دروازهء سخنگاه را درمقالاتم بخاطر شما اوغانهای غول بسته ام که غیر از دشنام وتوهین دیگر هیچ استدلال ومنطق در چانته ندارید. من چه ضرورت دارم که چرندیات ولاطایلات اوغانهای خر وطنفروش پدرلعنت حرامی وومزدور را هر روز مطالعه نمایم؟ دشنامهای را که برایت قطار کردم در صورت که تمایل داشته باشید بیشتر ازین هم آنرا طویل تر می سازم از شما اشاره ازما به سر دویدن.

 • سگ کابل پرس،
  همه تصور میکردند که در مقاله بلند بالایت بلاخره در رابطه با ازدواج
  رهبران دلخواهت (به گفته خودت ) با یک اوغان غول چیزی بنویسی،
  اما سکوت مرگبارت درین رابطه نشانه شرمندگی و سرافگندگی ات است که
  سالها خودت را به خایه جنگسالاران آویزان کردی و در عاقبت همه آنها
  به دهانت شاشیدند.

 • اوغان غول! اين اصطلاحات : شاشيدن، و آويزان شدن از خايه از كساني بر مي آيد كه مانند جنابعالي در جنده خانه ها تولد شده باشند. چيزي براي گفتمان نداري.

 • یک تحفه عیدی به سگ کابل پرس!

  منبع: بی بی سی
  عطا محمد نور هم پذیرفت
  عطا محمدنور، والی بلخ و از رقیبان سرسخت آقای احمدزی در دوران مبارزات انتخابات ریاست جمهوری افغانستان قبلا در مصاحبه با صدای آمریکا اعلام کرده بود "اشرف غنی احمدزی، رئیس جمهور منتخب افغانستان نیست بلکه بر اساس یک توافق سیاسی به این سمت رسیده است."
  عطا محمد یکی از رقیبان اصلی آقای احمدزی در دوران مبارزات انتخاباتی بود

  او دیروز در دیدار با آقای احمدزی گفت که "کشور ما در یک مرحلهء نوین تاریخ خویش قرار دارد و حکومت وحدت ملی هر تصمیمی را که در جهت تعین و یا تبدیل والی‌ها برای بهبود حکومتداری در افغانستان اتخاذ نماید، از آن حمایت خواهم کرد.

 • اوغان غول! تو غلطي سخن عطامحمد نور را بمن بگو كه عطامحمد نور دركجا غلط گفته است؟ مگر اشرفغني رئيس جمهور منتخب است يا توافقي؟

 • سگ کابل پرس، دو سطر اخیر اظهارات جنگسالار دلخواهت را یک بار دیگر بخوان!

 • پنچرمین سگ کابل پرس،
  همه تصور میکردند که در مقاله بلند بالایت بلاخره در رابطه با ازدواج
  رهبران دلخواهت (به گفته خودت ) با یک اوغان غول چیزی بنویسی،
  اما سکوت مرگبارت درین رابطه نشانه شرمندگی و سرافگندگی ات است که
  سالها خودت را به خایه جنگسالاران آویزان کردی و در عاقبت همه آنها
  به دهانت شاشیدند.

 • سگ کابل پرس،
  همه تصور میکردند که در مقاله بلند بالایت بلاخره در رابطه با ازدواج
  رهبران دلخواهت (به گفته خودت ) با یک اوغان غول چیزی بنویسی،
  اما سکوت مرگبارت درین رابطه نشانه شرمندگی و سرافگندگی ات است که
  سالها خودت را به خایه جنگسالاران آویزان کردی و در عاقبت همه آنها
  به دهانت شاشیدند.

 • همه تصور میکردند که در مقاله بلند بالایت بلاخره در رابطه با ازدواج
  رهبران دلخواهت (به گفته خودت ) با یک اوغان غول چیزی بنویسی،
  اما سکوت مرگبارت درین رابطه نشانه شرمندگی و سرافگندگی ات است که
  سالها خودت را به خایه جنگسالاران آویزان کردی و در عاقبت همه آنها
  به دهانت شاشیدند.

 • اما سکوت مرگبارت درین رابطه نشانه شرمندگی و سرافگندگی ات است که
  سالها خودت را به خایه جنگسالاران آویزان کردی و در عاقبت همه آنها
  به دهانت شاشیدند.

 • سگ کابل پرس،
  همه تصور میکردند که در مقاله بلند بالایت بلاخره در رابطه با ازدواج
  رهبران دلخواهت (به گفته خودت ) با یک اوغان غول چیزی بنویسی،

 • اما سکوت مرگبارت درین رابطه نشانه شرمندگی و سرافگندگی ات است که
  سالها خودت را به خایه جنگسالاران آویزان کردی و در عاقبت همه آنها
  به دهانت شاشیدند.

جستجو در کابل پرس