صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > شَبَح "زورو"؟

شَبَح "زورو"؟

mosafeer
شنبه 20 دسامبر 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

شَبَح "زورو"؟

26/9/1393

چند شبانه روزی بود که درشهرآوازه وشایعه شده بود "زورو" پیدا شده است وخصوصا کسانی که با با فلم وکارتون سروکارداشتند ، ادعا می کردند به چشم سر"زورو" را دیده است . قصه درست اززمانی شروع شد که اعلان کردند ؛ بعد ازاین درمبارزه با فساد اداری با کسی شوخی نمی کنیم . ماجرای پیدا شدن شبحی شبیه به "زورو" ازفردای همان روزبرسرزبان ها افتاد . شاهدان عینی چنین می گفتند که شَبَحی سیاه پوش ، نیمه شب ها سرزده پیدا می شود ودرحالیکه ازگلوفریاد می زند؛ "فیصاد ایعداری دیگه تحمل نمیشه " به اداره ویا مراکز فساد اداری حمله کرده همه را قلع وقمع می کند وبا گذاشتن علامت " وحدت ملی "غیب می شود .

چند روز قبل درشهرآوازه شد که خاله "پایواز" توسط زورو، یا همان شبح ، گم وگورشده است . خاله پایواز، خاله ی شفاخانه بود که همیشه به جان پایوازهای مریضان گیرمیداد وتا ازآنها شیرینی خودرا نمی گرفت آنهارا به ملاقات مریض شان نمی گذاشت . البته که این عمل مصداق کامل فساد اداری بود وسال ها مبارزه نتوانسته بود اورا ازاین عمل بازدارد ، ولی یک شبه توسط همین شَبَح،درنیمه شب محو ونابود شده است . حالا پایوازها بدون دادن شیرینی به ملاقات مریضان خویش می روند . شب بعد خبررسید که همان شَبَح ، نیمه شب با هلیکوپتری پایین شده ترافیکِ فلکه "زورآباد" را باخود برده است . راننده گان تکسی صبح فردا ازشنیدن این خبرذوق زده شده ، با بوق های ممتد آنرا جشن گرفتند . تنها به اینجا ختم نشد ، یک شب بعد ازآن، خبررسید که چبراسی مکتب که ازبچه ها به ازای رفتن به تشناب سیب وخیارمی گرفت، توسط همین شَبَح درخانه اش خفه شده است . بعدازآن متعلمین بدون دادن باج ازقبیل سیب وخیارو..روزانه چندین دفعه پی هم به تشناب می روند ومی آیند.

این روند مبارزه با افراد فاسد همچنان ادامه دارد ومردم به این شک افتاده اند که مبادا این شبه همان رئیس جمهورمنتخب وحدت ملی باشه ؟ وبعضی گمانه زنی هایی وجود دارد که رئیس جمهورقول داده تا فساد را اززمین محو نکرده کابینه دولت وحدت ملی را اعلان نکند .


آنلاين بنگريد : http://mosafeer.blogfa.com/post-809.aspx

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس