کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > بزرگ‌داشت«روز جهانی داستان کوتاه» در خانه ادبیات افغانستان

بزرگ‌داشت«روز جهانی داستان کوتاه» در خانه ادبیات افغانستان

دو شنبه 16 فوريه 2015, بوسيله‌ى chendavol

بزرگ‌داشت «روز جهانی داستان کوتاه» در تهران برگزار می‌شود

 

روابط عمومی خانه ادبیات افغانستان: خانه ادبیات افغانستان برای چهارمین سال پیاپی، بزرگ‌داشت «روز جهانی داستان کوتاه» را برگزار می‌کند.

روز جهانی داستان کوتاه

عارف جعفری، مدیر دفتر خانه ادبیات افغانستان در تهران در گفت‌وگویی با روابط عمومی، از برگزاری «روز جهانی داستان کوتاه» در تهران خبر داد. به گفته وی، خانه ادبیات افغانستان امسال برای چهارمین سال پیاپی، بزرگ‌داشت «روز جهانی داستان کوتاه» را در دو روز برگزار می‌کند.

مدیر دفتر تهران خانه ادبیات افغانستان در این باره افزود: «خانه ادبیات سه سال است که «روز جهانی داستان کوتاه» را با حضور کارشناسان و داستان‌نویسان افغانستانی در کابل برگزار کرده است و امسال این روز را در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه، 29 و 30 دلو (بهمن) 1393 در تهران برگزار می‌کند».

جعفری در توضیح برنامه‌های این دو روز گفت: «در روز نخست، کارگاه تجربه‌های داستانی با حضور رسول سیمیا، داستان‌نویس جوان کشور برگزار می‌شود. در روز دوم نیز به جز بحث آزاد درباره ادبیات داستانی، شماری از داستان‌نویسان جوان کشور که مقیم تهران، قم و اصفهان هستند، داستان می‌خوانند. هم‌چنین کارشناسان افغانستانی و ایرانی در قالب چهل و نهمین نشست نقد و بررسی ادبیات معاصر افغانستان، کتاب داستان «پس از مرگ عیسا» را نقد می‌کنند».

به گفته مدیر دفتر تهران خانه ادبیات، ابوذر هدایتی و تینا محمدحسینی، دو نویسنده و کارشناسی هستند که مجموعه داستان «پس از مرگ عیسا» نوشته رسول سیمیا را در روز دوم نقد می‌کنند. کتاب یادشده را انتشارات تاک سال 113922 در کابل منتشر کرده و دربردارنده 10 داستان از این نویسنده جوان افغانستانی است که در 144 صفحه گرد آمده است.

بزرگ‌داشت «روز جهانی داستان کوتاه»، ساعت 15 تا 18 چهارشنبه 29 دلو (بهمن) 1393 در سالن جلسه‌های ادبی حوزه هنری واقع در طبقه سوم و ساعت 15 تا 18 پنج‌شنبه30 دلو (بهمن) 1393 در تالار امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار می‌شود که روبه‌روی دانشگاه امیرکبیر در خیابان تقاطع سمیه و حافظ قرار دارد. حضور علاقه‌مندان به ادب، فرهنگ و هنر در این نشست، آزاد است.


آنلاين بنگريد : http://chendavol.blogfa.com/post-37...

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


63 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > بزرگ‌داشت«روز جهانی داستان کوتاه» در خانه ادبیات افغانستان

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.