IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > بزرگ‌داشت«روز جهانی داستان کوتاه» در خانه ادبیات افغانستان

بزرگ‌داشت«روز جهانی داستان کوتاه» در خانه ادبیات افغانستان

chendavol
دوشنبه 16 فبروری 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

بزرگ‌داشت «روز جهانی داستان کوتاه» در تهران برگزار می‌شود

 

روابط عمومی خانه ادبیات افغانستان: خانه ادبیات افغانستان برای چهارمین سال پیاپی، بزرگ‌داشت «روز جهانی داستان کوتاه» را برگزار می‌کند.

روز جهانی داستان کوتاه

عارف جعفری، مدیر دفتر خانه ادبیات افغانستان در تهران در گفت‌وگویی با روابط عمومی، از برگزاری «روز جهانی داستان کوتاه» در تهران خبر داد. به گفته وی، خانه ادبیات افغانستان امسال برای چهارمین سال پیاپی، بزرگ‌داشت «روز جهانی داستان کوتاه» را در دو روز برگزار می‌کند.

مدیر دفتر تهران خانه ادبیات افغانستان در این باره افزود: «خانه ادبیات سه سال است که «روز جهانی داستان کوتاه» را با حضور کارشناسان و داستان‌نویسان افغانستانی در کابل برگزار کرده است و امسال این روز را در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه، 29 و 30 دلو (بهمن) 1393 در تهران برگزار می‌کند».

جعفری در توضیح برنامه‌های این دو روز گفت: «در روز نخست، کارگاه تجربه‌های داستانی با حضور رسول سیمیا، داستان‌نویس جوان کشور برگزار می‌شود. در روز دوم نیز به جز بحث آزاد درباره ادبیات داستانی، شماری از داستان‌نویسان جوان کشور که مقیم تهران، قم و اصفهان هستند، داستان می‌خوانند. هم‌چنین کارشناسان افغانستانی و ایرانی در قالب چهل و نهمین نشست نقد و بررسی ادبیات معاصر افغانستان، کتاب داستان «پس از مرگ عیسا» را نقد می‌کنند».

به گفته مدیر دفتر تهران خانه ادبیات، ابوذر هدایتی و تینا محمدحسینی، دو نویسنده و کارشناسی هستند که مجموعه داستان «پس از مرگ عیسا» نوشته رسول سیمیا را در روز دوم نقد می‌کنند. کتاب یادشده را انتشارات تاک سال 113922 در کابل منتشر کرده و دربردارنده 10 داستان از این نویسنده جوان افغانستانی است که در 144 صفحه گرد آمده است.

بزرگ‌داشت «روز جهانی داستان کوتاه»، ساعت 15 تا 18 چهارشنبه 29 دلو (بهمن) 1393 در سالن جلسه‌های ادبی حوزه هنری واقع در طبقه سوم و ساعت 15 تا 18 پنج‌شنبه30 دلو (بهمن) 1393 در تالار امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار می‌شود که روبه‌روی دانشگاه امیرکبیر در خیابان تقاطع سمیه و حافظ قرار دارد. حضور علاقه‌مندان به ادب، فرهنگ و هنر در این نشست، آزاد است.


آنلاين بنگريد : http://chendavol.blogfa.com/po...

آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس