کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > توافقــنامه مــیان گــرگ و گــوســفند

توافقــنامه مــیان گــرگ و گــوســفند

توافقــنامه امنیتــی میــان اســتخبارات پاکســتان و امنیــت ملــی افغــانســتان چــون توافقــنامه مــیان گــرگ و گــوســفند به نفــع هــر دو طــرف اســت !

سه شنبه 26 مه 2015, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

در روزگاران پیشین در سر زمینی که به فغانستان مشهور بود چون انسان و حیوان آن دیار از دست رنج و الم روزگار شب و روز در فغان و ناله بودند در کوهستان بدخشان رمه گوسفندی زندگی میکرد که هر چندگاهی مورد یورش و شبخون گله گرگان خونخواری که در همجواری شان سکونت داشتند قرار گرفته و یکتعداد شان را به خاک و خون می نشاندند.
بالاخره کاسه صبر گوسفندان لبریز شده و دیگر توان دیدن پیکر خون آلود و پارچه پارچه همنوعان شان را نداشتند در نشستی با هم فیصله کردند که ازین ببعد لشکر دفاعی از گوسفندان شاخدار یا قچ ها تشکیل داده و در مقابل گرگان خونخوار از خود به دفاع برخیزند.

چندی بعد در منطقه کهن دژ درگیری شدیدی میان گرگان متجاوز و لشکر دفاعی قچان شاخدار در گرفته و در اثر مقاومت و پایمردی سربازان قچ در ظرف بیست و چار ساعت بیشتر از دوصد گرگ خون آشام از پا درآمده و نعش هایشان برای روز ها در خیابان ها و میدان های شهر باقی مانده بود.
این مقاومت مردانه قچان شاخدار که تلفات شدیدی بر گله گرگان متجاوز وارد کرده و آنها را از منطقه کهن دژ بسوی کوه های مناطق همجوار متواری ساخت که سر لشکر گرگان را خیلی متعجب ساخته و در هراس انداخت.

او که به اصطلاح معروف قمار را باخته بود ولی نمیخواست حریف را از دست دهد لهذا به فکر تدبیر شیطانی دیگر افتاده و امضای توافقنامه امنیتی را میان گله گرگان و رمه گوسفندان برای برقراری صلح میان دوطرف پیشنهاد کرد که از طرف سرلشکر رمه گوسفندان که واقعا گوسفندی خیلی احمق و به معنی واقعی کلمه خیلی گوسفندی گوسفندی بود مورد قبول قرار گرفته و به امضا رسید.
طبق توافقنامه مذکور نمایندگان هردو طرف بدون اطلاع قبلی حق داشتند که در سرزمین همدیگر به گشت و گزار و مراقبت از فعالیت های دشمن بپردازند که نمایندگان گوسفندان در هنگام گشت و گزار در قلمرو گرگان به طعمه های لذیذ آنها تبدیل شده و دیگر زنده به جایگاه شان باز نمی گشتند در مقابل نمایندگان گرگان بنام گشت و گزار و مراقبت از فعالیت های دشمنان شبانگاه در کمال راحتی به رمه گوسفندان یورش برده و آنها را تار و مار میکردند.

بدین ترتیب فتح و پیروزی که در میدان نبرد در اثر فداکاری ها و جان نثاری های گوسفدان دلیر و قچان فداکار نصیب شان گردیده بود در اثر حماقت و خیانت سر لشکر احمق و خاین آنها به ناکامی مبدل شده و روزگار شان دوباره تیره و تارگشت.

با تقــــــــــــديم حــــــــــــــــرمت
حقــــــــ(شـــمس الحـــق)ـــــــانی

https://www.facebook.com/zahrkhand

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


70 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > توافقــنامه مــیان گــرگ و گــوســفند

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.