کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادی



پذيرش > کارتون > طنز روز > کــرزی صــاب بدمــاشــی کــرتاهــی

کــرزی صــاب بدمــاشــی کــرتاهــی

افغــانســتان ســیاســی میــدان بهــت شــغالــی هــی اور کــرزی صــاب بدمــاشــی کــرتاهــی

جمعه 6 نوامبر 2015, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی


در تاریخ معاصر افغانستان یکبار هم دیده نشده که یک حکمرانی به رضایت خود بدون نزاع و کشمکش سیاسی و جاری شدن خون های فراوان تخت و تاج را به حکمران بعدی اش سپرده باشد بلکه بر عکس برای تصاحب و یا حفظ تخت و تاج از هیچ نوع نیرنگ شیطانی حتی از کشتن و کور کردن پسر و برادر و در بهترین حالت از تبعید کردن رقیب نیز دریغ نگردیده است.
لهذا تحت چنین شرایط از کسی چون کرزی که مرغ سعادت بر سرش نشسته و به یکبارگی از بشقاب شویی و ترجمانی شرکت یونیکال به تخت و تاج کابل رسید و مدت چارده سال حکمروایی مطلق کرد توقع خیلی بیجا و نادرست خواهد بود اگر می خواستیم که او به رضایت خاطر و بدون حرف و سخنی تخت و تاج کابل را به حکمران بعدی می سپرد.

طبعا که کرزی هم همه چال و فریب و نیرنگ های شیطانیش را بکار برد تا تخت و تاج را از دست ندهد ولی بادارش به هیچ وجهی به این خواست او تن در نداد که بالاخره کرزی مجبور شد قبول کند حالا که قمار را باخته نباید حریف را از دست دهد و بجای آن در تعین جانشینش همه سعی و تلاش را بخرچ دهد که کسی را در تصاحب تخت و تاج یاری رساند تا فردا بتواند ازو به نفعش استفاده کند.
لهذا کرزی در هنگام مبارزات انتخاباتی با ملا اشرف غنی معاملاتی انجام داده و با هم به توافقاتی رسیده اند که از برکت آن توافقات افغانستان امروز صاحب دو پادشاه رسمی و یک پادشاه غیر رسمی می باشد.
ضرب المثلی داریم که میگویند " گوساله دومادری مرد از بی شیری " اما حالا گوساله بیچاره وطن ما که نه تنها دو مادر بلکه یک مادراندر هم دارد چه روزگاری خواهد داشت.

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

https://www.facebook.com/zahrkhand

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans






85 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > کــرزی صــاب بدمــاشــی کــرتاهــی

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.